Data e postimit: 2012-12-31 01:54:01
Lexime: 8970
viti i ri 2013
Foto
Lloji: Tregim
Tema: viti i ri
Autori: anejzzaa balidemaj
Shkolla: xhafer nikocevic
Klasa: 4
Qyteti: martinaj
E-mail: anjezzaa@hotmail.com


viti i ri 2013 eshte nje feste e gezueshme per muslimanet po ashtu edhe ne femijet kemi deshire qe viti i ri te vije te ne qe te stolisim bredhin te fryejm tollumbace ta zbukurojme bredhin ti qesim dritat e vitit te ri por ehde ne femijet kemi deshire qe te vije babagjyshi me plot dhurata qe te shkon ne shpi per shpi e te na bjere plot dhurata o femij te mire pra urime popull shqiptar viti i ri 2013 urimeeeeeeeeeeeeeeeeeeee festen tone me te dashur o femij e musliman shume urime ky vit i ri 2013 urime eeeeeeee

Vepra te ngjashme
Autori: Enkeleana dhe Lindrit Ramaja · Lloji: Poezi dramatike · Tema: viti i ri
Viti Ri, O viti i ri, Plot gezim, E dashuri. Plot dhurata, Per vit te ri, Paske sjell, Per mua , Babagjysh i, vitit te ri, O sa shum te dua.
Autori: Emilija · Lloji: Poezi personale · Tema: Ne kete poezi tregohen per Vitin E Ri e te viteve 80-89.Ne lufta ne Kosove kane pervjetuar Shume....
Viti i Ri i jone, Eshte si festa jone, Ne duhet te kenaqemi, Me famije e me shok. Ne i kemi drejat tona, Ne drejat si ndajme, Ne e festojme Viti I Ri, Armiqit Na mesojn.. O babadimer na sjell dhurata, Ti bashk me kaprollet e tu, Arimiqet lsh...
Autori: Bulëzza · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Viti i ri
Viti i Ri eshte nje feste e kendshme dhe plot hare. Kjo feste gezon te gjithë fëmijët anembanë botës te cilët presin se babagjyshi do t’iu sjelle dhurata.Familjet behen se bashku e festojne kete feste me gezim e lumturi. Deshira ime do te ishte q...
Autori: "Xhikja" · Lloji: Poezi personale · Tema: poezi gazmore por e vertete
Po na vjen nje Vit i Ri me dhurata e kambale tash dhe per me hy ne shpi duhet t'kesh kas fiskale Sapo ndezi televizorin me del para Edi Rama kur dona me pa Bidajin duhet t'presim 1 or reklama Kete vit eshte bere shum ftofte shpresoj qe te bje...
Autori: anjezzaa balidemaj · Lloji: Tregim · Tema: shoku
ne mengjes u zgjova dhe u vesha per te shkuar ne shkolle kur shkova mberrita ne shkolle me autobus hyra ne klase dhe u u la ne nje banke dhe ne e kishim nje shok shume te mire ai me tregoi se neser do te shkoje ne australi dhe une u merzita shume dhe ai m...
Autori: Endrina Hajdini · Lloji: Hartim · Tema: Festat e fundvitit
Për mua ky pushim ishte mjaft i veqantë sepse edhe sa i përket mësimeve edhe sa i përket kënaqësive dhe lumturisë unë pata mjaftueshëm . Dhjetori është muaji më i mirë , më i mrekullueshëm i vitit , muaji ku fëmijët gëzohen , muaji i...
Autori: ARNISA BRAHIMI · Lloji: Ese pershkruese · Tema: PER FESAT E FUNDVITIT
Festa e viti te ri Festa ime e preferuar eshte njera prej diteve me te festuar ne Bote secili popull e feston vitin e ri ne menyren e ti ne festojm vitin e ri me 31 dhjetor e vendosem pemen e viti te ri ne nje cep te shtepis e zbukurojm me drita ne diten ...
Autori: Elona Alushani · Lloji: Hartim · Tema: Deshira e Vitit 2013
Deshira e vitit 2013 esht qe ky vit te jet i mbar she i bukur te mos ket probleme te jemi njerz me shum te mesojn nxenesat dhe shteti yn kosova te behet me i bukur se qe esht andaj shpresoj qe te jet keshtu.
Autori: silva · Lloji: Poezi lirike · Tema: nena
Urime 8 marsi poezi Urime cdo nene n'planet, lumturi ,paqje dhe shendet! Ju jeni engjujt e vertete, qe na dhate drite dhe jete. Ne te keq dhe ne te mire, gjuha gjithmone tek ti shkon. O engjull! marrim fryme me lire, Oh , Nene ! kur zemra ren...
Autori: naxhije shehu · Lloji: Poezi personale · Tema: mesuesi
7 Marsi Festa e mesuesit eshte kjo dite e bukur Me fat e hare eshte kjo feste e lumtur Per mesuesin tone qe na do shume Urime urime 7 marsi mesues
Autori: SAIDE PNISHI · Lloji: Analize letrare · Tema: Per pavarsin
Pavarsi Mirse erdhe ne shtetin ton, Urime per shumë mote Se je shteti ma i ri ne botë, Urime Kosova nan Pavarsia. Edhe Skender Begi E ka ditlindjen bashk me Pavarsinë Urime me jet Të gjatë e te lumtur Per shumë vite suksese ...
Autori: Fejz Demiri · Lloji: Poezi lirike · Tema: personale
Viti i Ri Gëzuar viti e ri O fëmijë Për ju pastë lodra Për pleqtë rahati Gëzuar viti i ri Festoni ju o miq Tmerrohuni ju o armiq...
Autori: Goca Sexy · Lloji: Tregim · Tema: Viti i Ri
Viti i Ri.... Kur shoh pemen plot me ngjyra,me zgjon mrekulli,ndjenja te lumtura,te dashura....Me kthen pas...ne femijerine time...kur prisja me padurim babagjyshin e vitit te ri te me sillte dhuratat...mezi prisja mengjesin e 1 Janarit te vitit te ri pe...
Autori: albion nikqi · Lloji: Analize letrare · Tema: dimri
Dimri eshte nje stin shum e bukur sepse bie bor,femiet luajn me bor etj.Ne dimer jane festat e fundvitit ne te cilen jane VITI I RI etj.Kur vie VITI I RI ne gezohemi sepse vie nje vit i mir dhe i mbar,por disa nuk gezohen prej problemeve te tura.Ne dimen ...
Komentet e fundit!

Emri: Daorsa
Email: Doorsa1@hotmail.com
Komenti: Kjo ese me pelqeu ishte fantaskike kishe disa gabime po me gjith ate mir eshte te uroj sukses

Emri: muio
Email: mandiiii0510@live.com
Komenti: sh.m

Emri: diona
Email: dionnaa@hotmail.com
Komenti: jo eshe aq mire

Emri: sarashibiqo
Email: sarashibiqo@hotmail.com
Komenti: e bukur por ne fillim s'e ke bere edhe aq mire jo edhe aq mir por fare mir ''viti i ri 2013 eshte nje feste e gezueshme per muslimanet'' ke mundur dryshe ta fillosh

Emri: elida
Email: elida@zharalive.com
Komenti: shume bukur por keni ber disa gabime por une i rregullova shume e bukur eshte kjo tem

Emri: fiona
Email: fiona.aida@hotmail.com
Komenti: Shum bukur...

Emri: aaffa
Email: afa@hotmail.com
Komenti: asaada

Emri: eli
Email: eli@yahoo.com
Komenti: sdfghj

Emri: njbjukhb
Email: hjgbjh,gç@nhjgbh.com
Komenti:

Emri: kavdjo
Email: klavdjo_memeaj@hotmail.com
Komenti: kot fare


Emri: LAURA
Email: LAURA@YAHOO.COM
Komenti: nuk duhet te besh dallim midis feve aq me pak kur uron lumturi per vitin e ri

Emri: ema
Email: ema@hotmail.com
Komenti: Kot fare

Emri: anjezzaa
Email: anjezzaa@hotmail.com
Komenti: kot fare se ri mi ban kishe mamir e ti s eke asnje s eke bere valla.

Emri: kritika
Email: kritizer@hotmail.com
Komenti: Kot fare.....Shto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2022 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com