Data e postimit: 2013-09-30 18:17:46
Lexime: 31170
vjeshta ne qytetin tim
Lloji: Ese argumentuese
Tema: vjeshta ne qytetin tim
Autori: viola huruglica
Shkolla: Abaz Ajeti
Klasa: 5/5
Qyteti: gjilan
E-mail: viola4@live.com


vjeshta ne qytetin tim
Ah, sa e prisja kete dite.Dita me shi,ere.Ajo ere ndoshta na ftohe,na semure por jo,ajo ere na jep ajer te paster dhe shendet.Vjeshta filllon ME 22SHTATOR dhe ne femijet mezi e presim ate dite.Ate dite e presim me padurim sepse gjethet bien ne toke duhet te vishemi trashe etj.Ajo dite per mua eshte e gezueshme.Ne qytetin tim erdhi vjeshta por,gjitheashtu ne mirepritem.Une nuk kam fjale per vjeshten por, ne smundemi te dalim per te luajtur,per te vrapuar por, nuk ka rendesi,se prape vije Vera.Vjeshta mbaron me 21 dhjetor por nuk merzitemi sepse vjen prape.Po ta shihni qytetin tim qe mori pamje aq te bukur,me ajer te paster do qmendeshi.Une e dua shume stinen e vjeshtes.

Vepra te ngjashme
Autori: viola huruglica · Lloji: Ese argumentuese · Tema: vjeshta ne qytetin tim
vjeshta ne qytetin tim Ah, sa e prisja kete dite.Dita me shi,ere.Ajo ere ndoshta na ftohe,na semure por jo,ajo ere na jep ajer te paster dhe shendet.Vjeshta filllon ME 22SHTATOR dhe ne femijet mezi e presim ate...
Autori: Barije bislimi · Lloji: Analize letrare · Tema: Stina e vjeshtes
Stina e vjeshtes Fillon me 23 shtator dhe mbaron me 22 dhetor nje Stine ku e nngyra e gjelber te gjithe gjethet bien ne toke ato Jan shume ngjyra por me shum dallohet ngjyra e Arte .vjeshta edhe nje Stine ku ka erë reshje shiu dhe mjegull.por me vjeshte ...
Autori: Urata Matluma · Lloji: Ese pershkruese · Tema: vjeshta
vjeshta eshte nje nder kater stinet me te bukura te vitit...edhe vjeshta si cdo stine ka bukurite e saj , fryen era , bien gjethet , bie shi ,korren fushat , bien temperaturat , mbushen hambaret me drithera ,por me e mira eshte qe ne shtator fillon viti i...
Autori: Madita Syla · Lloji: Analize letrare · Tema: Vjeshta
Vjeshta Nje stinë ku ngjyra e gjelbert merr fund .E gjithe natyra merr ngjyre portokalli dhe kafe .Vjeshta eshte nje stine shume e bukur e cila na sjell nje mot te fresket dhe me shi.Secila stinë e ka bukurine e vet por edhe vjeshta ka bukurine e saj...
Autori: Ensar Gashi · Lloji: Pershkrim · Tema: Ese:Stina e Vjeshtës(E shkurtë)
Për dallim nga stina e verës ne kemi hyrë në një stinë tjetër,që është stina e vjeshtës.Mua nuk më pëlqen stina e vjeshtës por secila stinë e ka bukurinë e vet.Vjeshta na sjell shumë pemë të mira dhe të shëndetshme siq janë:mollat,rr...
Autori: Gresa xhepmetaj · Lloji: Ese informuese · Tema: Vjeshta
Vjeshta eshte nje stine imagjinare.Ne fshatin ku une jetoj eshte shume bukur sepse kur bien gjethet e gjithe toka mbulohet.Mollet piqen,rrushi,geshtenjat e shume fruta te tjera.Vjeshta eshte stina e preferuar e bujqve sepse ka shume gjera per te vjele.Por...
Autori: jonida elezi · Lloji: Hartim · Tema: atdheu
ah sa e prisja kete dite.ditet me ere ,ditet me shi..tash pothuajse ngjyra e verdhe e vjeshtes e kaploi vendin tim.me bukurite e saj ajoerdhi te ne.sot u bene dy muaj qe jena ne stinen e vjeshtes .nata u zgjat e dita u shkurtua. e gjith gjelberia qe is...
Autori: Lola Tahiri · Lloji: Ese vleresuese · Tema: Vjeshta
Ne vjeshte gjethet bien.Vjedhta mer ngjyre te ari.Era shum e fort,ajo fryen kudo.Vjeshta fillon me 23 shtator.Vjeshta eeshte e bukur.Ajo eshte stina me e mire sepse fillon viti i ri shkollor.Ne vjeshte piçen geshtenjat,rrushi etj.Dhe ditet shkurtohen.Nj...
Autori: fikrijeibishi · Lloji: Hartim · Tema: pranvera ne qytetin tim
dita e pranveres eshte dite ku lulezon natyra,zogjet shtegtar kthehen ne vendet tona.ne ato dit pranvere koha fillon te ngrohet po ashtu edhe cicerimat e zogjve na e zbukurojne te tere qytetin ,pastaj fillojne qe te qelin lulet ajo bukuri e ajo ere na e z...
Autori: tringa · Lloji: Ese pershkruese · Tema: stina e vjeshtes
Stina e vjeshtes fillon me 23 shtator .vjeshta ne fshat duket shume ndryshe sepse nuk e ka pamjen si ne vere.Natyra merr pammje me ngjyre kafe.Kudo ne barin e njome ka gjethe me ngjyra te ndryshme te cilat kane rene prej pemeve.TE gjithe behen gati per d...
Autori: melisa mamurani · Lloji: Pershkrim · Tema: natyra
shkolla ku une studioje eshte nje ndertese 2 kateshe me ngjyragru dhe bardhe. E rrethuar nga hekura rrethues pergjate gjithe pjeses qe ndodhet perball saj. Nje oborr i madh me disa peme ndoher perballe saj. Gjate stines se vjeshtes oborri i shkolles nga...
Autori: kaltrina elshani · Lloji: Hartim · Tema: vjeshta
Vjeshta nje stine ku ngjyra e gjelber merr fund.Kjo stine e bukur ne natyre sjell nje ngjyre te bukur prej ari.Stina e vjeshtesna sjell nje mot jo shume te preferueshem per femijet te cilet nuk jan adhurues per shiun dhe te ftohtit pa bore.Por stina e vje...
Autori: Erblina · Lloji: Ese pershkruese · Tema: vjeshta
E pergjumur dola ne dritare.Shikoja natyren me vete thash "sa bukur" .Gjithqka ishte ndryshe kishin ndryshuar pemet ,livadhe ,madje edhe qielli kishte marr nje ngjyr te kalter te erret .Me vrap shkova tek dollapi i rrobave dhe morra bluz dhe xhinse tamam ...
Autori: Fejz Demiri · Lloji: Poezi lirike · Tema: personale
Vjeshtës Nis shiu pika pika Gjethet bien një nga një Në qiell vjen vranësira Moti po ndryshon Dimri po ...
Komentet e fundit!

Emri: ''''
Email: '''''@kdlfakk.com
Komenti: s'dike as me shkruajtur

Emri: ''''
Email: '''''@kdlfakk.com
Komenti: shume kot edhe kusheriri im 5 vjec e ben me mire se ty je noob

Emri: Rudina
Email: Fjorakamami@gmail .come
Komenti: Pfffffpppfffff

Emri: adisa
Email: adisa.tejeci@hotmail.com
Komenti: vjeshta ne qyetetin tim eshte shum e mir

Emri: Blearta
Email: Bleartakr@gmail.com
Komenti: Vjeshta

Emri: Tina duda
Email: Tinaduda@hotmail.com
Komenti: Jo kshtu shuuuuum keq e ki bo mas pari n qytet qishtu s bohet vjeshta haha Shkoi vera erdhi vjeshta ne jemi shum te kenaqur sepse nuk i ka mbetur edhe shum vjeshtes pastaj e mirpresim dimrin aiii na ben edhe me shum te gezuar, por eshe vjeshta eshte shum e bukur sepse era fryen shum mir,unë dal ne oborr marr disa balona dhe i leshoj ne ajer qe te shkojn perpjetê, papritmas i leshoj floket dhe floket fluturojn sikurse balonat por nuk shkojn shum lart sikurse atashepse trupi eshte i rende dhe floket jan te buta e te lehta e nuk mund te shkojn shum lart . Ne ate koh qe jam jasht kendoj kenge te dhuruara nga vetvetja ime per vjeshten dhe e pershtati aq bukur etj. Pranvera,vera,vjeshta,dimri jan stine shum te bukura per mua

Emri: shqiptare
Email: shqiptatrja-1998@live.com
Komenti:

Emri: seapdla
Email: asdasd@live.budall.com
Komenti: Pffffffffffffffffffffffff[]

Emri: bina
Email: bina-sulejmani@in.com
Komenti:

Emri: jona
Email: jona -ona @hotmail.com
Komenti: SHUM NICE BRAVOO


Emri: ahahaha
Email: ahah.ahhaha@live.com
Komenti: hyyhyyyhyhyyh

Emri: ensar
Email: ens-ar@live.com
Komenti: naishte njeher nje vajz qe kishte ksulen e kuqe asaj i thonin kesulkuqe

Emri: kjo qika bon drite
Email: qika-drit@hotmail.com
Komenti: une boj drit ja shumi sa hora ahahhahahaahah

Emri: leona
Email: low-1@hotmail.com
Komenti: diqka te kqija te kokan keto ahahahahahahahhahahahha

Emri: leona
Email: low-1@hotmail.com
Komenti: po te lodhshi ju hahahhah

Emri: leona
Email: low-1@hotmail.com
Komenti: vavavavaavavavva mut e baski ba

Emri: havin
Email: havin_havin@hotmail.com
Komenti: pldh mut e keni boo boyle gormedim shit

Emri: qka pot hin ne gjep
Email: tri pika @hotmail.com
Komenti: Shum pldh

Emri: edona
Email: elda.kadriu@live.com
Komenti: bukur shum

Emri: jehona
Email: shqiperia.1@hotmail.com
Komenti:


Emri: kadrush
Email: kadrushi@hotmail.com
Komenti: eraa dhe lisi

Emri: jehona
Email: ona-dina@live.com
Komenti: pldh e paske dhi

Emri: Artioolam
Email: artiola-messi@postribe.com
Komenti: bravoo!!

Emri: ermal hyseni
Email: mali-h@live.com
Komenti: shume bukur e paske ba

Emri: boyy
Email: samit@live.com
Komenti: qfar nobash more

Emri: losahd
Email: lohada-123468@live.com
Komenti: very good

Emri: Ina
Email: inasemani@rocketmail.com
Komenti: e paski dhi fare

Emri: Flori
Email: Flori.1@hotmail.com
Komenti: epaske knaq

Emri: dhurim
Email: dhurim_dhuo@hotmail.com
Komenti:

Emri: elirayres
Email: elira.kuqi@hotmail.de
Komenti: Ah more more vjesht pse erdhe kaq shpejt shkoi vera erdhi vjeshta me knaqesi dhe me lumturi Vjeshta esht ni sitinë shum e bukur Hapa dritaren dhe shikova era frynte flete binte dhe mendova pse esht kaq ftoftesi ....Ne stin ndryshon gjithqka si pamja e natyres merr ni ngjyr te tjeter Ne Stine e vjeshten eshte ma e mira si keto stin te tjeratt Stina e vjeshet fillon me 23 shtator dhe mbaron me 21 dhjetor . Ne stinën e vjeshtes njerzit e vilin pemet si molla,dardhat etj edhe bujku levron arat etj Stina e vjeshtes nuk me pelqen veq mue po i pelqen te gjitheve njerzeve .Kjo nuk esht vetem kjo stin qe me pelqen mua po me pelqen te gjith stinet si pranvera,vera,vjeshta,dimri .


Emri: Erza Shalaj
Email: Erzashalaj@hotmail.com
Komenti: Diona Visoka hahahahahha sje normal

Emri: drini
Email: drini_jonuzi2001@live.com
Komenti:

Emri: Diona
Email: dionavisoka@hotmail.com
Komenti: e paske knaq krejt

Emri: JEHONA
Email: ONA-DINA@LIVE.COM
Komenti: MIR MIRShto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2024 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com