Data e postimit: 2018-02-23 15:19:37
Lexime: 47846
moshataret e mi neper bote
Lloji: Ese argumentuese
Tema: adoleshentet
Autori: enxhi
Shkolla: vasil shanto
Klasa: 8
Qyteti: Tirane
E-mail: enxhisaka2000@gmail.com


Adoleshenca.
Te jesh adoleshent do te thote te ndjesh droje,te fillosh te mendosh si te rriturit,nderkohe qe nuk je teresisht femije dhe te tjeret te bejne te mendosh se je i tille.Te gjithe thone se adoleshentet jane gati te fluturojne ne moshen e tyre,çka do te thote se jane gati te bejne marrezira per te cekur enderrat e tyre me te medha,te cilat ne rastet me te mira jane te ndaluara ose te pamundura.Na lind shpesh deshira per me teper nga parat e xhepit,qe prinderit tane na japin.qofte dhe per shpenzime te cilat nuk jemi ne gjendje tua kerkojme,pasi mund te jene me shume seç duhet.kjo eshte adoleshenca enderra per te cilen ja vlen te flesh gjume qofte dhe per nje dite.

Vepra te ngjashme
Autori: anonim · Lloji: Ese argumentuese · Tema: adoleshenca
adoleshenca eshte nje periudhe ku cdokush po te kishte mundesine do te deshironte te kthehej.adoleshenca eshte njje teme ku preket ne cdo diskutim mbi femijet.te jesh adoleshent do te thote te jesh nje person qe mendon se jeta eshte nje bahce me lule.gjit...
Autori: Greta · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Problemet e adoleshences
Adoleshenca quhet pjesa me e bukur e jetes por ne shumicen e rasteve nk esht keshtu.Problemet qe perballen femijet ne moshen e adoleshences mund te jene fatale.Mashtrimi nga moshat me te rritura eshte i lehte pasi pjekuria e tyre eshte e pakte dhe siguria...
Autori: Greselda Baci · Lloji: Ese argumentuese · Tema: Adoleshenca
Ese: Adoleshenca I kuptoj te gjithe adoleshentet,dhe pse ? Sepse,une jam pjese e tyre,jam adoleshente me 5 milion deshira me 5 milion halle Koti . Periudha e cila te ben te urresh per gjene me te vogel dike, qofte dhe nje fjale qe ta degjon vesh...
Autori: Albi Zeqiri · Lloji: Ese argumentuese · Tema: shkolla
Nje pjese e rendesishme e te gjithe jetes eshte arsimimi . Pothuajse cdo gje ne jete lidhet shume ngushte me shkollimin . Shkolla eshte gjithashtu shume e rendesishme per e edukimin e nje njeriu. Prandaj shkolla fillon qe ne moshe shume te vogel . Shume f...
Autori: Indrit Nika · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Dicka per nenen
Fjalet jane te pakta per te shkruar per qenien me te bukur te kesaj bote siç jane Nenat,ato te cilat na dhane jete nga jeta e tyre,ato te cilat jane si lule pranvere qe me aromen e tyre te bejne te ndihesh si ne parajse,qe nje perqafim i tyre na largojne...
Autori: T.N · Lloji: Ese argumentuese · Tema: Adoleshenca
Femije apo e rritur? kjo eshte pyetja we me ka munduar gjithmone e nuk kam ditur to kthej pergjigje.Por besoj se me pak arsyetim mind te dal ne nje konkluzion.Nga te gjithe e kemi degjuar kete craze "Eh e kam kaluar edhe une periudhen e adoleshences" ate ...
Autori: Brinilda Nilda · Lloji: Ese pershkruese · Tema: NENA
Kte e kam shkrujt per mamin tim dhe kte rast dua tua dedikoj te gjitha mamave shqiptare... Fjalet jane te pakta per te shkruar per qenien me te bukur te kesaj bote siç jane Nenat,ato te cilat na dhane jete nga jeta e tyre,ato te cilat jane si lule pra...
Autori: Dajana Ndoj · Lloji: Ese pershkruese · Tema: adoleshenca
Adoleshenca ështe ajo faze e jetës që çdo njeri në këtë moshë preket nga pasojat e saj. Të jesh një adoleshent do të thote të jesh si ajo lulja e sapo çelur e cila sado ti hedhësh ujë asnjëherë nuk ngopet. Adoleshenca shoqërohet me ...
Autori: Inn · Lloji: Ese argumentuese · Tema: Autizmi,nje crregullim
Ata jane si gjithe te tjeret.Ata I bejne gjerat sipas menyres se tyre,e shprehin dashurine ne nje menyre ndryshe,nuk duan t’ja dine per cdo gje dhe kjo I ben ata me te vecante madje edhe me te zgjuar se te tjeret. Pse te mos I afrojme kur ata na bejne...
Autori: RINELA · Lloji: Ese pershkruese · Tema: CFARE JAN EFJALET DHE PSE JANETE RENDESISHME????
Fjalet kane evoluarmes viteve.Ndoshta,me shume se cdo faktor tjeter,eshte mjeshteria e gjuhes qe na ndan nga bota e kafsheve.Por fjalet jane gjera te rreshqitshme.Eshte e njohur gjeresisht qe ato mund te perdoren per te mashtruar gjithashtu edhe per te nd...
Autori: Aleks Golemi · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Ndikimi i Politikes ne Arsim
Lind pyetja: Perse ndodh gjithmone qe poltika triumfon mbi arsim, dhe sidomos mbi mesuesit? Ky eshte nje rast shume i shpeshte qe ndodh ne shoqerine tone. Sidomos kur vjen fjala tek mesuesit te cilet shpesh jane viktima ne kete mes. Ata per vite e vite st...
Autori: dela ahmetaj · Lloji: Ese vleresuese · Tema: rreth prinderve
Prinderit jane mbeshtetja me e madhe e femijeve.Ata i mbeshtesin femijet e tyre sepse duan qe te marrin vendime te duhura ne jete.Mbeshtetja e prinderit i duhet cdo femije.Prinderit jane dy njerez qe nuk i shprehin problemet ne syte tane,nuk duan qe te na...
Autori: Anonim · Lloji: Pershkrim · Tema: Vetvetja
Une jam nje vajze 15 vjecare, me shume ambicje dhe me shume mendime me te cilat vleresoj veten, qofshin te mira apo e kunderta. Ajo per te cilen dua te shkruaj eshte karakteri im, cilesite e mia ne syte e prinderve te mi dhe shokeve me te afert. Mendimi, ...
Autori: Iva · Lloji: Ese shpjeguese · Tema: Une Kam Nevoje Per Mbrojtjen e Prinderve
Ne jete njeriu meson te lind,meson te jetoje dhe gjate gjithe jetes se tij,ai ka nevoje te dije kuptimin e vertete te jetes.Por c’do njeri lind ne nje familje,ku aty meson te edukohet,meson te eci ne rruget e jetes,qe shpesh here na ve ne prove.Dhe ket...
Komentet e fundit!

Emri: dksdhjkf
Email: anonim@gmail.com
Komenti: bukur po me fal,,,,ca lidhje ka metemen

Emri: 1234
Email: 1234@1234.com
Komenti: kot

Emri: bts
Email: bts321@gmail.com
Komenti: shume i lezetshem

Emri: eva
Email: eva@haxhia.com
Komenti: super po ma te gjat se sma do zysha kaq te shkurtplease a e bo edhe nji tj

Emri: esaa
Email: selia@gmail.com
Komenti: Mire por pak me gjate heres tjeter JU TE TJERET QE TALLENI MOS JENI ME TE MIR

Emri: mimi
Email: mimiselma@gmail.com
Komenti: shume bukur

Emri: ehaaaaaaa
Email: helloooo@gmail.com
Komenti: e ke bo shum bukur esen,mos degjo kto idjotat qe komentojne negativisht

Emri: sef
Email: qw@qww.com
Komenti: drg

Emri: rrezi
Email: rreziiiii@gmail.com
Komenti: cfare lidhje ka me temen kjo:

Emri: Felis
Email: felis.danga@hotmail.com
Komenti: C'lidhje ka me temen


Emri: Felis
Email: felis.danga@hotmail.com
Komenti: C'lidhje ka me temen

Emri: neeeeeee
Email: lol@gmail.com
Komenti: ese e mire por duhet te ishte me e gjate

Emri: gigi
Email: gigihadid@gamil.com
Komenti: eshte shume i shkurter

Emri: brixhina muca
Email: mucabrunilda30@gmail.com
Komenti: shume e bukur kjo eseja po duhet qe te kishte edhe pak informacion

Emri: jari
Email: gagagga@gmail.com
Komenti:

Emri: bledi
Email: bledinikolli13@gmail.com
Komenti: shume bukur

Emri: ikmj
Email: ikmj21@yahoo.com
Komenti: Bravo

Emri: blendi fevziu i Zi
Email: ahhahahah@gmail.com
Komenti:Shto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2024 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com