Data e postimit: 2013-03-10 18:29:16
Lexime: 21281
shkolla ime
Lloji: Ese vleresuese
Tema: shkolla ime
Autori: legjendare elira
Shkolla: shaban shala
Klasa: 6-1
Qyteti: podujeva
E-mail: y-l_gjenda@zbavitu.net


vendi me i mir, aroma qe leshon shkolla eshte ushqim i trurit tim, oborri i saj eshte si parajsa, muret e saj jan si shtepia ime shoket dhe shoqet si familja ime e dyt arsimtaret si prindrit e mi te tret shkolla eshte vendi me i shtrenjt aty gjej gjen me te ndritshme D I T U R I N sepse shkolla eshte qelsi i se ardhmris

Vepra te ngjashme
Autori: Arbenita Gecaj · Lloji: Ese pershkruese · Tema: SHkolla
Shkolla ime, vendi të cilin çdo ditë e vizitoj, dhe vendi i cili çdo gjë mua më mëson. Ajo është vendi më i mirë për mua, aroma që lëshon shkolla ështe ushqim i trurit tim, oborri i saj është si parajsa, muret e saj janë si shtëpia ime,...
Autori: Rabie Lika · Lloji: Ese vleresuese · Tema: Shqiperi
Shkolla eshte vendi ku kalon pjesen me te bukur te jetes.Aty meson shkronjen e pare fjalen e pare dhe alfabetin shqiptar.Shkolla eshte vendi unik ku merr dijet e para per tu perballur me veshtersite gjate jetes.Gjeja qe ka shume rendesi gjate jetes eshte ...
Autori: Lirije Xhelili · Lloji: Hartim · Tema: Shkolla,cerdhe e diturise
Vendi me i mire,me i vlefshem per mua vendi ku buron ditura,vendi me i shtrenjte. Shkolla,eshte cerdhe e diturise,sepse aty mesohen gjerat e jetes,mesohet llogaritje,shkrim dhe lexim,historine e kombit tone e mesojme,dyert e shkolles jane te hapura gjith...
Autori: Orgita · Lloji: Poezi personale · Tema: Shkolla
Shkolla është vendi ku çdo ditë e viziton Vendi i cili çdo gjë të mëson Shkolla ,vendi më unik në bot' Ku merr dijen çdo njeri Ku asgjë që mëson ,nuk të shkon kot Ku edukon sjelljen që në rini Aty gjen çelsin e së ardhmes tënde ...
Autori: Sidorela Kolaj · Lloji: Hartim · Tema: Shkolla
Shkolla eshte vendi te cilin e vizitoje çdo dite dhe vendi i cili me meson mua.Eshte vendi i mundesive qe na ofrohen.Ne shkolle argetohemi dhe kalojme nje pjese te dites,por çfare eshte me e rendesishmja ne edukohemi dhe mesojme.Shkolla eshte institucio...
Autori: Elmedina Deda · Lloji: Ese argumentuese · Tema: Shkolla vendi i Diturisë
Shkolla është vendi i diturisë.Vendi ku nga mësuesit tanë kemi mësuar shkronjën e parë të alfabetit dhe alfabetin shqip.Vendi ynë është përballur me shumë vështirësi por ka arritur ta mbrojë alfabetin shqipë dhe gjuhën shqipe.Shkolla ë...
Autori: Anisa.H · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Shkolla
Nje nga institucionet me te rendesishme ne jete eshte shkolla.Shkolla eshte vater dije,shoqerie dhe nje jete.Sepse ne ne shkolle mesojme,mesojme se si te korrim suksese ne jete.Ne njihemi me shoqerine,krijojme nje rreth shoqeror qe jemi gjithnje se bashku...
Autori: Aurel Lusha · Lloji: Analize letrare · Tema: Shkolla
Vendi me mire vendi me i shktrejte eshte shkolla.Shkolla eshte çerdhja e diturise sepse aty mesojme gjerat qe na nevojiten ne jete siç jane llogaritja,shkrimi dhe lexim. Historin e vendit tone e mesojme ne çerdhen e diturise pra ne shkolle. Dyert e sh...
Autori: SUEJD SEJRANI · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Si ndihem une ne shkolle
MARRDHENIA IME ME SHKOLLEN Shkolla është padyshim institucioni më i rëndësishem për të gjithë.Në shkollë fillojne kujtimet e para te bukura me mesues e shoke.Shkolla eshte baza ku ti fillon jeten e po ashtu fillon udhen e dijes aty fuqizohesh...
Autori: SUEJD SEJRANI · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Mardhenia ime me shkollen
MARRDHENIA IME ME SHKOLLEN Shkolla është padyshim institucioni më i rëndësishem për të gjithë.Në shkollë fillojne kujtimet e para te bukura me mesues e shoke.Shkolla eshte baza ku ti fillon jeten e po ashtu fillon udhe...
Autori: Sara Terbunja · Lloji: Ese pershkruese · Tema: vendi rruge mesuesi ditet etj.
Ne lagjen time,vendi qe ma ndriqoi mendjen time eshte shkolla ime.Asnjehere nuk pertoj qe te shkoj.Nuk thone kot se shkolla eshte dritare e dijes.Tani une vijoj mesimet ne klasen e peste dhe shoh se si pasurohem me dije qdo dite e me shume.I falenderojmes...
Autori: lirie mehmeti · Lloji: Analize letrare · Tema: 1 shtatori
Se pari 1 shtatoori i 2013 . 1 shtatori i 2013 ishte dita e par e mesimit ne shkollen fillore"asim vokshi". ishte dita ime, ishte nje dit qe e prisja me padurim. me 23 gusht 2013 ishte dita ime e par ne prishtin ishte nje ndjen krejt me ndryshe , edhe...
Autori: Elvira · Lloji: Analize letrare · Tema: Rendesia e shkolles
çdo gje ka rendesine e vet,por edhe shkolla ka nje rendesi te madhe.Shkolla eshte nje gje qe na mesone shume gjera dashuria ndermjete njerzve, miresia e tyre, edukata ,morali gjdo gje eshte nga shkolla.Mua me pelqen shume shkolla sepse shume gjera qe nuk...
Autori: KRISTI MERKAJ · Lloji: Ese argumentuese bindese · Tema: SHKOLLA E FSHATIT DHE SHKOLLA E QYTETIT
SHKOLLA E FSHATIT ESHTE NJE SHKOLLE E QETE DHE JO ME SHUME KERKESE LLOGARIE .SHKOLLA E FSHATIT NUK ESHTE E KOMPLETUAR ME MJETE MESIMORE PER TE REALIZUAR OREN E MESIMIT.SHKOLLA E QYTETIT KA KERKESE LLOGARIE DHE KA MJETE PER TE REALIZUAR OREN E MESIMIT DIS...
Komentet e fundit!

Emri: jajajajaj
Email: jahajkatjola@gmail.com
Komenti: Nji me te shkurter nuk beje dot

Emri: evisa
Email: evisacelami@hotmail.com
Komenti: Kete ese e kam gjetur edhe me nje faqe tjeter! Kur nuk di te besh ese mos u mundo kot

Emri: hazir
Email: besirexhaj@hotmail.com
Komenti:

Emri: aiii
Email: lindadaku12@gmail.com
Komenti: shum bkr

Emri: Ajoo
Email: Ajoqika@outlook.com
Komenti: Teper mir😏

Emri: Hira
Email: Lona.gjendi@hotmail.com
Komenti: Very good 🎉🎉🎉🎉

Emri: Eli
Email: eli.456@hotmail.com
Komenti: Mund te me jepni nje tekst me teme dielli dhe natyra ju lutem...

Emri: rumesa
Email: arbinkurtishi@hotmail.com
Komenti: kjo qe e shkruajtet e bukur esht por edhe nje met bukur

Emri: valdete
Email: vale.kalisi@hotmail.com
Komenti:

Emri: kurva
Email: lesion_metaj@hotmail.de
Komenti: pldh


Emri: hanumshahe qamaj
Email: smile.1.1@live.com
Komenti:

Emri: Lirie Gegaj
Email: lirie_gegaj@hotmail.com
Komenti: aa nukk muujshii mee shkruu ma gatt aA? shumm shkurtt kjoo Ese

Emri: chukimon
Email: shlukoshluko.123@hotmail.com
Komenti: what is this ... is a fuck up

Emri: klajdi sinani
Email: klajdi@live.com
Komenti: a meson ti qe e ke shkruj

Emri: klajdi
Email: klajdi@live.com
Komenti: na bo naj vjersh tjeter

Emri: x personi
Email: lolaefg@hotmail.com
Komenti: po me vjen keq po qit ese e kam gjet ne ni faqe tjeter keshtu qe nese nuk dini me shkru mos u munoni palidhje..

Emri: Amari
Email: Amari40@live.com
Komenti: shum i mir

Emri: medina
Email: dina_123@live.com
Komenti: shume flm per temenn :*

Emri: elma
Email: elma_v@live.com
Komenti: Sa bukur

Emri: flurim
Email: afrimpeci@live.com
Komenti: ju duaaa


Emri: egzontina
Email: erza_17@live.com
Komenti: shum pom pelqen

Emri: yllka
Email: dosti-extrem-4@hotmail.com
Komenti: lalalalal

Emri: Albi
Email: albialushaj@hotmail.com
Komenti: Shum mir po pa pik edhe u kan desht mi shkrujt do shkronja tmdhaja

Emri: granit
Email: niti-army@postribe.com
Komenti: shum e mir

Emri: fatjona
Email: leoart.kastrati@hotmail.com
Komenti: jenii nje faqe e mrekuullueshme

Emri: klea
Email: klea@live.com
Komenti: ja pakse fut kot or ti

Emri: Erioni
Email: Erjonjetishi@hotmail.de
Komenti: Shumm bukur ju pergezoj

Emri: dorina
Email: rina_rina@hotmail.com
Komenti: oj dorin edhe ti je ma e mira zemer te kom tye

Emri: brikenda
Email: kena-nika@hotmail.com
Komenti: oj brikend ma e mir ja

Emri: adis
Email: adis.iseni02@live.com
Komenti: shkolla


Emri: gane
Email: ganja_brahim@hotmajl.com
Komenti: shum palidhje o budall qitni diqka ma te mir

Emri: Lea Bashota
Email: leabashotta@live.com
Komenti: Shume e mire po ta marr hehehe

Emri: gresaa
Email: gresaa.123@hotmail.com
Komenti: shum bukur

Emri: genta
Email: genta-123@zbavite.net
Komenti: nje faqe shume e mireShto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2022 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com