Data e postimit: 2013-08-14 13:04:51
Lexime: 37324
shoqja ime
Lloji: Ese argumentuese bindese
Tema: une deshiroj tja mbush mendjen familjes time se shoqja ime nuk eshte ashtu sim mendojne ata
Autori: xhava mema
Shkolla: ISA BOLETINI
Klasa: 8b
Qyteti: tirane
E-mail: njazo@zbavitu.net


Une kam nje shoqe shume te mire,por familja ime nuk e pelqen aspak ate.Ato nuk e njohin fare ate,prandaj une do tu propozoj qe nje dite ata ta njohin ate dhe te shohin qe shoqja ime eshte shume ndryshe nga se ato mendojne.Ajo mua me mbron gjithmone nga nxenes qe me fyejne,me kupton sa here qe une i flas dhe nukmerzitet asnjehere me mua nese une mund te nxehem me te.Ajo eshte shoqja qe une kam dashur gjithmone. Une dua ta kem ate shoqe sepse nese nuk e kam une do te jem shume e vetmuar pasi jo ajo me shoqeron kudo dhe qendron gjithmone me mua.

Vepra te ngjashme
Autori: Adriana Ramadani · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Shoqe e Zemrës
Shoqja ime e dashur ! Nuk e di se çfarë të them , per ty fjalet s'mbarojn fare. Nuk e di se çfare te bej , nga nejra ane shikoj tek dritarja por kur kthem nga na tjeter shikoj shtepine tende te bukur. Sa here te kam thene : Ki besim tek unë se...
Autori: Mirela isufi · Lloji: Ese argumentuese · Tema: shoqja ime
Ne jeten ton perballemi me sfida,probleme te ndryshme.Mua si shoqe e ngusht me ka prekur shum nje tragjedi qe i ka ndodhur shoqes sime se klases.Shqetesim me te madh nuk kam ndier asnjeher me par,sepse tanime at shoqe nuk mund ta takoj me.Ishte pushim dhe...
Autori: Sejhan Shabani · Lloji: Poezi dashurie · Tema: shoqeria
Shoqja Ime E Ngusht Kam nje shoqe shume te bukur dhe gjithmon qendron e lumtur, per te qeshur me ben gjithmon se keshtu eshte shoqeria jon. Pa DINEN nuk shtyhet dita pa njera-tjetren sna ecen rrita, ne shkoll nje dit kur ajo mungon rri ...
Autori: anjeza balidemaj · Lloji: Hartim · Tema: shoqes time te ngushte
shoqja ime e dashur o sa fort te kam dashur gjithmone me ke ndihmuar ne detyrat e klases kurre ste harroj. ishe shoqja ime me e ngushte por te moorii zoti dhe zdo te shoh me kurre me. e di se ti me shen nga qielli por ma bej me dore eja tek ...
Autori: Bleonna Jashari · Lloji: Tregim · Tema: Miresia .. <3
Kete poezi po e filloj pak me ndryshe dhe jo si gjithe tregimet e tjera "na ishte njehere" Disa vite me pare jetoja ne Amerike,atje jetoja me nje vajze te quajtur Xhejn dhe me te emen e saj qe quhej Emilli.Xhejn ishte nje vajze me nje zemer shume te mi...
Autori: Vesa · Lloji: Poezi personale · Tema: Per Shoqen
Shoqja Ime Kam nje shoqe te mire Mw buzeqeshje ne fytyre E dashur dhe e embel Si lulja ne natyre
Autori: elena.L · Lloji: Ese argumentuese · Tema: shoqja
shoqja ose shoku eshte gjeja me e vlefshme qe ne kemi.Shoku i mire gjithnje te gjindet ne dite te veshtir.Po ashtu me ka ndodhur dhe mua,nje dite isha vetem dhe isha ne nje dite te veshtire nuk dija se si ti zgjidhja disa detyra por pastaj erdhi shoqja im...
Autori: Arbnora Ceka · Lloji: Leter · Tema: Shoqe
Gjylsime! E di,se si ndihesh kur e ke nje shoqe të zemres? Ndihesh si te jesh me e pasura ne bote!Nuk frikesohesh nga askush! Ngaqe e di se dike e ke pas vete! Duhet te falenërosh Zotin qe te ka sjelle nje shoqe si un! Si un ti smundesh të gjesh k...
Autori: xheni lama · Lloji: Ese argumentuese · Tema: Babi Im
E dini se cili eshte idhulli im?!Nuk eshte as nje aktor,as nje kengetar,as nje sportist....Eshte ai qe e urren te me shikoj te merzitur dhe qe ben gjithcka te me bej te buzeqesh..Eshte ai qe me kupton qe ne sy..E kupton jo vetem nese jam merzitur por kupt...
Autori: Desara Dedolli · Lloji: Hartim · Tema: MOS NGURO TE FLASESH
Cdo njeri duhet te jete i lire per te shprehur ate qe mendon pa pasur frike te shprehet.Fjala eshte e vetmja gje qe eshte e lire per te gjithe.Duhet ta ngrejme zerin per cdo mesazh qe duam te japim.Shume persona kane frike te flasin sepse mendojne qe e ka...
Autori: Artiola Berisha · Lloji: Hartim · Tema: Shoqja e ngushte
Mendoj se e dini se si eshte te kesh nje shoqe si moter. Te ndash lumturin e gezimet me te, te jesh me te edhe ne momentet me te veshtira gjat gjithe jetes. Te ndash edhe sekretin me te vogel. Shume njerez mendoj se po te ken fame kan arritur gjithqka, ...
Autori: anonim · Lloji: Ese e krahasim-kontrastit · Tema: ai dhe une
ai ka gjithmone vape,unekam gjithmone ftohte.veres kur vertet ben shume nxehte,sben tjeter gje,vecse qahet se pelcet vape.irritohet nese sheh se ndonjehere ne mbremje une vesh golfin.ai flet rrjedhshem disa gjuhe une nuk flas mire asnjeren. ai,ne nje fa...
Autori: Gisel Gorani · Lloji: Pershkrim · Tema: Medina Shijaku
Shoqja ime e ngushte quhet Medina Shijaku.Ajo eshte shume e rendesishme per mua.Medina eshte e gjate dhe elegante.Ngjyra e lekures se saj eshte ezmere.Ka sy te vegjel ne ngjyre te erret dhe vetulla te bukura.Buzet e saj jane te holla dhe hunda e saj eshte...
Autori: VVVVVVVV · Lloji: Tekst pershkrues · Tema: Gjyshe
GJYSHE Askush nuk mund te pershkruaj dhimbjen time per ty.Ti ishe si nje shoqe e ngushte per mua.Ti ike e me le.Me than te behesha e forte po nuk munda..Me ke do te flas tani kush dk te ma hape deren kur kthehem nga shkolla.Kush do te me mesoje se sj te ...
Komentet e fundit!

Emri: kleri
Email: selimaj.kleri@hotmail.com
Komenti: bukur

Emri: kleri
Email: selimaj.kleri@hotmail.com
Komenti: bukur

Emri: xxxxxxxxxxx
Email: xxnkedisekushjm@yahoo.com
Komenti: ca eshte kjo vtm ese qe nk quhet qeka ese vk!!!me pak fjal

Emri: krista
Email: krista123@gmail.com
Komenti:

Emri: romojsa
Email: romojsa_22@hotmail.com
Komenti: shum e bukur eseja

Emri: ela
Email: ela_ela@hotmail.com
Komenti: it is beautiful;but our teacher saw it is very short no immportant i give 10//thanks

Emri: sara sara
Email: sara@sara.com
Komenti: Thats really nice.

Emri: nerdynerdy
Email: iloveschool@yahoo.com
Komenti: Kjo nuk ka as strukturen standarte te nje eseje dhe aq me shume duket si nje pershkrim

Emri: nerdynerdy
Email: iloveschool@yahoo.com
Komenti: Kjo nuk ka as strukturen standarte te nje eseje dhe aq me shume duket si nje pershkrim

Emri: nerdynerdy
Email: iloveschool@yahoo.com
Komenti: Kjo nuk ka as strukturen standarte te nje eseje dhe aq me shume duket si nje pershkrim


Emri: nerdynerdy
Email: iloveschool@yahoo.com
Komenti: Kjo nuk ka as strukturen standarte te nje eseje dhe aq me shume duket si nje pershkrim

Emri: arba
Email: arba.ymeraj@yahoo.com
Komenti: dua nje ese me te bukur se kjo kush mund ta gjej me duhet per neser

Emri: nesida
Email: nesida@yahoo.com
Komenti: Bravo te lumte

Emri: kadri
Email: kadri@yahoo.com
Komenti: shum bukur kjo ese zmr se mora 10

Emri: kleda
Email: kleda@hotmail.com
Komenti: BRAVO eshte nje ese shume e bukur

Emri: KLEDA
Email: kleda@hotmail.com
Komenti: BARVO eshte nje ese shume e bukur lere qa thone tjeret BRAVO

Emri: kleda
Email: kleda@hotmail.com
Komenti: BRAVO eshte nje ese shume e bukur

Emri: Senada
Email: juliana502@gmail.com
Komenti: eseja eshte shume e bukur...lere a thone te tjeret...bravo..

Emri: liljana
Email: goranililjana@gmail.com
Komenti: eseja me koti qe ka pare njerezimi me mire shko fle gjum se gjumi te bon kuptosh qe zduhet te shkrush gjera pa lidhje

Emri: Arlinda Kastrati
Email: Linda_tdu@knaqu.net
Komenti: Esht shum e bukur emer veq vazho me te mira


Emri: xhuliana
Email: mirtezan.mema@hotmail.co.uk
Komenti: shumeu e bukur leje se qa thot ajo vajza me siper ylll je shume e mire i love you/

Emri: ema
Email: ema8@hotmail.com
Komenti: shum e bukur

Emri: uarda
Email: vanessajeta@outlook.com
Komenti: When my friend was reading and translating that essay to me I think it is short but it is beauty. Congratulation to you.Made me feel bad with myself because when I read it I remembered that I've hurt my best friend I want to say to her I am so so sorry!

Emri: gramosa
Email: gramosa_yllza@zbavitu.net
Komenti: shum bukur edhe une kam nje shoqe te ngushte une ate e dua shum

Emri: ANESA
Email: anesa-v.v@hotmail.com
Komenti: UNE E KAME NJE SHOQE E CILA E DUA SHUM EDHE PSE ESHTE NE NORVEGJI

Emri: Erdona Karici
Email: fixsusjatdonty@yahoo.com
Komenti: e bkr po pak e shkurter

Emri: Dienta
Email: dienta_Sweet@hotmail.com
Komenti: Nuk me pelqen mbase ne nuk te pyetem se pse nuk e dojn shoqen familja jote Budallaqe apo Budalla

Emri: ana
Email: ana@home.al
Komenti: shum shum bukur edhe une e kam nje shoqe por ama shum shum te mire dhe i them qe e dua shume!!!

Emri: pranvera
Email: pranvera@hotmail.com
Komenti: mir zmr

Emri: hsh
Email: hsh@hotmail.com
Komenti: hahahahha


Emri: ana ana
Email: ana.ana@gmail.com
Komenti: e bukur shume

Emri: erisa
Email: hektor.myrteza@facebook.com
Komenti: bravo shume e bukur

Emri: elisa
Email: elisa112@live.com
Komenti: bravo shume mire

Emri: Liljana gorani
Email: goranililjana@gmail.com
Komenti: Je e luajtur ti apo ben vete,,c eshte kjo lloj ese-je Kaq pa kuptim,harroje your liberary dhe Shko te flesh gjume

Emri: Arbenita Gecaj
Email: arbenita17@live.com
Komenti: Nashta nuk osht ese amo ajo i ka shkru ndjenjat per shoqen e vet qka ka mendu familja e saj per ta kshtu qii mos thuni so ese e kot ose palidhje se kjo vjaza e ka ba shum mir per mua yll je !

Emri: ana
Email: ana7@hotmail.com
Komenti: Kjo nuk quhet ese.....!!!

Emri: Eliasa
Email: Eliasa@hotmail.com
Komenti: Teper e bukurr

Emri: Amarildo
Email: ahaka95@gmail.com
Komenti: kot ese koti fare

Emri: mirela
Email: mirelaqokaj@hotmail.com
Komenti: mua me duket shume e ndjere dhe e vecante nga ana jote per shoqen tende.Ata qe nuk e kuptojne dhe u duket per te qesh ,do te thote se nuk dine ca eshte shoqeria dhe miqesia.klb zml

Emri: Ketlina
Email: ketlina80@nokia mail.com
Komenti: E bukur ishte por po ta bëje më të gjatë këtë esenë nuk do bëje keq gjithsesi faleminderit se më dhe një ide si të bëj detyrat.


Emri: keida
Email: keida gjoka@hotmail.com
Komenti: moj te keqen motra po kjo nuk eshte ese por gjithsesi mire qe je munduar te pakten

Emri: dorian rexhmati
Email: dori-rexhmati@hotmail.com
Komenti: shum bukur o xhav .......

Emri: samanta
Email: samantat@yahoo.com
Komenti: bravo kjo ishte shum prekse edhe kjo me duhet mu

Emri: blerim
Email: blerim.sinani@outlook.com
Komenti: kot fare

Emri: Ajsli
Email: roodyyyy@hotmail.com
Komenti: Kjo nuk eshte ese ,, edhe ti qe je ne klase te 8 duhet te flisje me bukur !!

Emri: sara
Email: sara.manus@hotmail.com
Komenti: po shume e bukur eseja jote me pelqeu shume bravo

Emri: sara
Email: sara.manus@hotmail.com
Komenti: po shume e bukur eseja jote me pelqeu shume bravo

Emri: une.ti
Email: mirtezan.mema@hotmail.co.uk
Komenti: yllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll kjo ishte eseja qe me duhej mua flm shume te bekofte zoti mora 10 sot ne gjuhe vetem prej teje te uroj me te mirat flm shume ylllllllll i love you

Emri: julian beqiri
Email: julianbeqiri@hotmail.com
Komenti: ke shume te drejte e dashur kloi

Emri: pash familjen
Email: mami.babi@kujshit.com
Komenti: a ski dit ma shum me knaq aaa????


Emri: pash familjen
Email: babi.mami@familja.com
Komenti: kur ski lidhje mos fol palidhje

Emri: anila cengu
Email: anilacengu@yahoo.com
Komenti: na shkrive ti moj tu qesh me ket ese koti hahahahahahahahahahahahaahhahahaha...........

Emri: ahhaha
Email: bora.beli@ymail.com
Komenti: hahahahahahah na knaqe ti

Emri: xhuli
Email: xhuli@nice.com
Komenti: shume e bukur dhe e vecante

Emri: ela
Email: ela@hotmail.com
Komenti: shume shume e bukur dhe shume interesante

Emri: njazi.mema
Email: njazo@zbavitu.net
Komenti: shume shume shume e mireShto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2024 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com