Data e postimit: 2013-02-12 14:59:44
Lexime: 107708
Nena ime e shtrenjte
Lloji: Ese argumentuese
Tema: Dashuria per nenen
Autori: Maria Marku
Shkolla: SHkolla e mesme e bashkuar Thumane
Klasa: 8B
Qyteti: Thumanë-Krujë
E-mail: marku_maria@yahoo.com


Nena eshte qenia me e dashur qe ekziston. Ajo e shfaq dashurine e saj ne menyra te ndryshme. Mena eshte e shtrenjte per mua, sepse ajo vlereson,keshillon dhe keshillat e saj jane gjithmone te vlefshme. Edhe pse familja eshte vlera dhe kuptimi i jetes nena eshte vete jeta. Nena eshte e shtrenjte per mua dhe per te gjithe femijet,sepse dashuria qe te fal ajo te bejne te ndihesh femija me i lumtur ne bote. Nuk jam dakort me disa njerez qe mendojne sepasuria dhe ambicia jane mbi gjithçca. Nderimi dhe respekti per nenen jane para se gjithash. çdo femije deshiron te ndjeje nje ledhatim,sepse dora dhe zeri i embel i nenes te bejne qe ta duam nenen çdo dite e me shume.
"DUAJENI NENEN VLERESOJENI MIRENJOHJE TERE JETEN"! Dua te tregoj se dashuria per nenen dhe keto fjale do burojne gjithmone nga zemra ime dhe nuk do perfundojne kurre deri sa te vdes do shkruaj per nenen.

Vepra te ngjashme
Autori: zamira elezi · Lloji: Analize letrare · Tema: nena
nena eshte gjithcka per femijet ne bote na jep keshilla e na qerton por ajo te keqen ne nuk na e don me ndihmen e saj ne ngrijme nje te ardhme respekti per nenen eshte para te gjithve disa njerez duan me shume parate e nenen nuk e respektojne lakm...
Autori: Nikoleta rondo · Lloji: Pershkrim · Tema: Nena ime e shtrenjt
Mamajaeshte nje engjell. Mamaja te ndihmon shume kur ti ke nje problem je e stresuar apo ke ndonje hall ajo eshte e gatesheme per te zhgjidhur problem apo per te te dhen nje perqafim. Mamaja per femijen le koken sepse femija per nenen eshte gjithe bota ve...
Autori: Katty · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Nena
Nena eshte qenia me e shtrenjte ne bote. Ajo eshte shume e dashur dhe e embel. Nena ime eshte shume e shtrenjte sepse ajo me ka rritur dhe me keshillon per cdo veprim qe bej. Keshillat e saj jane shume te vlefshme per mua. Ajo mua me fal shume dashuri dhe...
Autori: Eljesa Sinani · Lloji: Ese vleresuese · Tema: nena
shpeshhere njerezit flasin per tema te ndryshme s p.sh kur bie fjala se qka te ben te lumtur . Tani po flas per vete se mua te lumtur me ben nje njeri me i shenjeti ne bote qe me lindi me rriti e me rriti , me dha edukate dhe dituri ajo eshte NENA
Autori: Korina · Lloji: Analize letrare · Tema: Nena
Nena eshte njeriu me I shtrenjte ne kte bote. Ajo eshte njeriu qe sa her Humbet te dergon ne rrugen e duhur. Nena eshte ajo qe te mban ne krah qe ne minutat e para te jetes tende, ajo qe te do te miren gjithmone, ajo qe te keshillon pa bertitur, dhe ...
Autori: Imelda · Lloji: Hartim · Tema: Nena
Nene, ky emer kaq hyjnor, te cilit te gjithe ne duhet t'ia dime vleren. Nena eshte i vetmi person qe nuk do te deshironte asnjehere te na shihte te merzitur, pasi nje pike loti e jona eshte nje plage ne zemren e saj. Ajo eshte kujdesur per ne qe te porsal...
Autori: Blerta · Lloji: Analize letrare · Tema: Nena
Nena eshte gjeja me shtrejnte ne bote.Aty eshte vendi ku gjen ngrohtesi dhe mbi te gjitha ndjenjen e dashurse.Gjiri i nenes eshte vendi qe te mban ngrohte edhe ne ditet me te ftohta te dimrit.Mesimet e saj kane shume vlere ato na trgojne rrugen e se ardhm...
Autori: Mirjeta Caushi · Lloji: Ese argumentuese · Tema: nena
Nena per mua eshte qenie me e mrekulluushme qe mund te ekzistoje ne planet.Ajo te meson gjerat elementare te jetes.Eshte ajo e cila le gjumin e nates dhe kujdeset per ty.Ajo e cila te kap perdore sa here te rrezohesh.Nena eshte mbeshtetja me e madhe e imj...
Autori: Albiona Racaj · Lloji: Hartim · Tema: Nena
Nena Engjell mbrojtes ! Nuk e di si tia filloj e te shkruaj per engjullin tim mbrojtes nënën . Nena eshte ajo qe me mbajtio 9 muaj ne barkun e saj ajo qe me rriti e me edukoj . Mburojen me te madhe e gjej tek nena ime , shpesh them me vete pse ng...
Autori: Bujar Rexhallari · Lloji: Hartim · Tema: Nena
-Fjala nene eshte nje fjale e paharrueshme qe gjithmone na gezon dhe na bene te lumtur. Une kudo qe shkoj une fjalen nene nuk e harroj sepse ajo eshte gjeja me e rendesishme e jetes sone sepse ajo na gezoj ne kete dite kaq te bukur. Nenat tonae kan nje f...
Autori: Samire Kqiku · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Nena Ime
Per nene qe me lindi, Per nene qe me rriti, Per nenen qe me dha jeten, Qe me tha veq te verteten, Qe ma dha ngrohtsin dhe Lumturin, Dashuria per nenen kurr nuk mbarohet, E me zemren e saj asgje nuk krahesohet, As toka, As qielli, As bota, Nena e...
Autori: AlKiDa · Lloji: Poezi lirike · Tema: NeNa
ZEMER E EMBEL ME DASHURI e kush tjeter mund te jete veq ti nene fjale me te embel ska bota nene e para fjale qe belbezon foshnja ne kraharorin tend ,me aromen tende nis jeta Vitet kalojne dashurine per nenen ato se mposhtin dot ZEMER E EMBEL ME DA...
Autori: erza · Lloji: Poezi lirike · Tema: nena
e kush tjeter mund te jete veq ti nene fjale me te embel ska bota nene e para fjale qe belbezon foshnja ne kraharorin tend ,me aromen tende nis jeta Vitet kalojne dashurine per nenen ato se mposhtin dot ZEMER E EMBEL ME DASHURI qe mbjell veq paqe e ...
Autori: Anita Syla · Lloji: Ese vleresuese · Tema: Nena...!
-Nena,njeriu me i cmueshem ne bote.Njerezit gjithmone mendojn se paraja eshte gjithcka por,eshte krejtesisht Gabim,gjeja me e shtrenjet ne bote eshte nena.Ajo kujdeset per ty dhe te jep kurajo per te gjitha gjeret qe ti je ne dileme ti besh. -Gjithe jete...
Komentet e fundit!

Emri: Mind Flyers
Email: fabiantroka07@gmail.com
Komenti: Shum bukur hallall me te vertete!!

Emri: fdgsdfhbhcz
Email: rinora123@hotmail.com
Komenti: bravo shum mire se nena eshte me e shtrenjte ne kete bote bravo mos e injoro nenen sa kur te vdes mos qaj e mos vrapo mbas saj:

Emri: VlogsGaming
Email: guni2@live.com
Komenti: kjo nuk eshte aspak e mire

Emri: adadadad
Email: ommuihfw.asd@hotmail.com
Komenti: shum keq palidhje:

Emri: florentina
Email: florentinaisufi@out.com
Komenti: SHUMM SHUMM E BUKUR BRAVO TE LUMTE BRAVO /

Emri: Olsi
Email: oslionelezi5@gmail.com
Komenti: Sume bukur

Emri: ai
Email: a_n@live.com
Komenti: shaum majr hahahaha

Emri: loka loka
Email: lalala_huuhu@hotmail.com
Komenti: shume bukur por fjale per nenen ke pafund por gjithsesi bukur me pelqennnn

Emri: loka loka
Email: lalala_huuhu@hotmail.com
Komenti: shume bukur por fjale per nenen ke pafund por gjithsesi bukur me pelqennnn

Emri: meriton goo
Email: meriton-goo@hotmail.com
Komenti: shume mire


Emri: meriton
Email: meriton-goo@hotmail.com
Komenti:

Emri: ajo
Email: ajogoca@hotmail.com
Komenti: shum bukur

Emri: ajo
Email: ajogoca@hotmail.com
Komenti: shum bukur

Emri: Anonim
Email: Anonimalolimi@hotmail.com
Komenti: Nene

Emri: adi
Email: adiolaxhelili@yahoo.com
Komenti: Ke shkruar kaq pak per nje person te mrekullueshem si nena.Nese per te tieret e mbullnim njerin sy per te mos i vene ne dukje problemet me ty se bejme dot.Edhe titulli ishte i bukur dhe te jepte ndjesi te mira e mezi sa prisja per te lexuar esen por kur e lexova u zhgenieva.ke shkruar shum pak per nje ese qe eshte shkruar nga nje nxenes ne klasen e 8.Por vetem fiala nene e zbukuron.Ke mendime por nuk di ti organizosh9

Emri: fabio
Email: fabio.marku@yahoo.com
Komenti: bkr

Emri: Selena
Email: Hoxha@live.com
Komenti: Edhe unë mendoj të njëjtin mendim sikur ti Vetëm vazhdoo

Emri: Ena Mema
Email: ena.mema@hotmail.com
Komenti: Shume ese e vaket ..Nuk me jep asgje ..Nje teme kaq e bukur si eshte kjo dhe te besh vtm 4-5 fjali eshte turp ...Mire kjo po edhe fjalori shume i perseritur dhe monoton ...Nuk me pelqeu aspak .

Emri: ansi
Email: as@yahoo.com
Komenti: shume bukurrrrrrrrrrrr

Emri: Erisa
Email: erisacaca@gmail.com
Komenti: Bravo.Nena eshte gjithcka.Ju qe shani nuk keni nenen tuaj ju nuk kujdeset ajo per ju kush ju rri para mbrapa juve ku jeni semure?Sigurisht nena.S'keni pse ta shani nenen.Ajo eshte dashuria me e madhe qe ka cdo femije.


Emri: Linda
Email: linda@gmail.com
Komenti: bravooo maria..... nena eshte GJITHCKA

Emri: er
Email: erahoxha06@hotmail.com
Komenti: pldh

Emri: er
Email: erahoxha06@hotmail.com
Komenti: pldh

Emri: SHOSHA
Email: SHOSHA@KS.COM
Komenti: I LOVE MY MOTHER YOU ARE ANITHING FOR ME

Emri: selvie
Email: lirie.t@hotmail.com
Komenti: duajeni nenen se kur nuk do te gjeni si ajo nena eshte e forte zemer mire

Emri: ms
Email: ms@fuck.de
Komenti: fuck

Emri: nek
Email: nek@live.com
Komenti: Ssshhhuuummm bbbuuukkkuuur

Emri: budall
Email: budalla@hotmail.com
Komenti:

Emri: xhessi
Email: lol-@hotmail.com
Komenti: Its so nice

Emri: harbin
Email: cani_ah@hotmail.com
Komenti: shum e mir


Emri: kaltrina
Email: fatmire_mile75@hotmail.com
Komenti: shum shum bukur

Emri: Diellza
Email: diellza@outlook.com
Komenti: Ju qe i thoni shume keq nuk ju gjykoj vetem dua t'ju them se , c'do femije ka mendimin e vet per nenen e saj/tij nuk keni te drejte ta gjykoniii

Emri: butrint
Email: butrintkonjusha@live.com
Komenti: e shpifur fare

Emri: fleta morina
Email: fleta.morina@hotmail.com
Komenti: te lumt maria kjo ese eshte e mrekullueshmme

Emri: xhuli
Email: xhulianaleka15@gmail.com
Komenti: Shume e bkr pz.Me plq shume kjo ese per nenen.Vazhdo qe te shkr per nenen sepse eshte dicka shume e bkr qe te shprehesh ndjenjat qe ke per te.Bravo.Bravo.Bravo/

Emri: xhuli
Email: xhulianaleka15@gmail.com
Komenti: Shume e bkr pz.Me plq shume kjo ese per nenen.Vazhdo qe te shkr per nenen sepse eshte dicka shume e bkr qe te shprehesh ndjenjat qe ke per te.Bravo.Bravo.Bravo/

Emri: Armonda
Email: armonda-monda@outlook.com
Komenti: Teper e mir

Emri: jona
Email: amel.kosovari@yahoo.com
Komenti: eeee shshshshshpppppiiiiifur faaaaareee

Emri: Kulqedrs
Email: what.are@live.de
Komenti: What are you doing/m

Emri: Luljeta
Email: lule-ks@outlook.com
Komenti: shum e bukur


Emri: lol
Email: lol@yahoo.com
Komenti: jam dakort per ate qe ke shkr po ama ttgjith kto komente te mira sikur ka ba 5 faqe ese ....2 fjali ke shkr ..mjaftoj kaq per nenen ? ....po babin ku e lat me? ....prinderit 2 jan edhe nuk ndahen kurr

Emri: xhensila myrtezaj
Email: kokaina_02@yhaoo.com
Komenti: shume e bukur zemer,ne kete ese i ke percjellur shume mire ndjenjeat per mamin.te uroj suksese dhe vazhdo keshtu sic ti je bravo.

Emri: leonita bedriu
Email: leonita_bedriu@hotmail.com
Komenti: kjo eshte nje ese mjaft e qelluar Maria te pergezoj shumm per kete ese dhe te sugjeroj qe te vazhdosh edhe me tej me kete drejtimm

Emri: ardiana
Email: ardianakosova@hotmail.com
Komenti: vertete me pelqen pergezime sheno sa te mundesh se do arrish me te vertete shume.

Emri: intriga
Email: intriga.ferizaj@live.com
Komenti: ls shum mirrrrrrrrrr

Emri: alneomuametaj@outlook.com
Email: alneomuhametaj@outlook.com
Komenti: gjeja me e shtrenjt ne jet esht nena dhe kete e ka vlersuar me se miri maria marku Bravo

Emri: erti
Email: ertielezi23@hotmail.com
Komenti: nena eshte gjeja me e shtrenjte ne bote.ajo eshte e pazevendesueshme dhe ynore.bravo e ke shkruajtur shume bukur esene per nenen.

Emri: anonim
Email: marina.palla@yahoo.com
Komenti: qenke keputur te ishe lodhur dhe pak me shume se sbehet gje

Emri: Blendiana sadku
Email: Sadiku.B@live.com
Komenti: koj ese i pushton nenes shum qe qdo njeri e don shum une e peshendesh shum nenen time

Emri: HAHAHA
Email: hahaha@gmail.com
Komenti: jdfgnenf imhdofgmdk hahahaahhah


Emri: albenita
Email: ni_taa@outlook.com
Komenti: shum bukur

Emri: Saranda Saraqi
Email: saranda_saraqi@live.com
Komenti: nje ese teper e mir , te uroj qe edhe eset tjera ti besh kaq bukur pamar parasysh se qfar thojn tjert , sepse ata qe ofendojn sjan njerz te mir dhe ata qe sjan njerz te mir nuk mund te behen te mir, BRAVO< meka pelqyer shumm

Emri: florntina
Email: florentina.sinani@hotmail.com
Komenti: shum bukur nena eshte thesari im

Emri: maria
Email: maria@hotmail.com
Komenti:

Emri: haxhhuzee
Email: haxhuze.h@live.com
Komenti: mire nuk esht shum mire e hkruajtur por mire perseri peace baj

Emri: linda
Email: 1234@gmail.com
Komenti: palidhje pa kurrefr kuptimi pse ke shkru disa fjale kyc nuk do thote qe ke nam pldh

Emri: fortesa
Email: fortesa-kajtazi@hotmail.com
Komenti: qka eshte kjo pytje

Emri: sokol
Email: sokol.ismail@yahoo.com
Komenti: shume e bukur

Emri: sasa
Email: amel.kosovari@yahoo.com
Komenti:

Emri: ledian musliu
Email: ledianjmuusliu@live.com
Komenti: zdravo be ka kosi.dobro jutro.cao.jo be jo ka tamli


Emri: stefani sulejmani
Email: stefani sulejmani@live.com
Komenti: unee dua shume nenen time me te vertete e dua shum

Emri: saranda beqiri
Email: saranda beqiri@live.com
Komenti: saranda beqiri

Emri: aulona
Email: aulona_viona@live.com
Komenti: nene ti je gjeja me e mir ne jeten time. ti je nje gje shum me vler per mua,ti je e vetmja qe me ke falur gabimet sikur te mos ishin bere. ti je e vetmja qe me tregon sekretet e tua. ti me ke treguar si te sillem me te tjeret andaj te dua dhe ti je gjeja me e bukur e jetes time.

Emri: ereza spanca
Email: edalona81@gmail.com
Komenti: te lumte

Emri: mariana
Email: marjana-mazreku@live.net
Komenti: nena eshte qenja me e dashur qe ekziston ne jet.nena eshte nje thesar andaj une do e dua dhe do ta dua per gjithmon.mirpo fjala nen ka nje tingull te veqant.une e dua dhe do ta dua per gjithmon nenen time te shtrenjt

Emri: deri
Email: derisoml@hotmail.com
Komenti: jam shume i bukur

Emri: besim nerguti
Email: derisoml@hotmail.com
Komenti: une mendoj se 2+16 bejn 18

Emri: stelina
Email: stelina qoku@ymail.com
Komenti: te kam shoqe te zgjuar bravo me pelqen shume maria

Emri: stelina
Email: stelina qoku@ymail.com
Komenti: bravo maria si e ke kete mendje te zgjuar

Emri: ardian
Email: jani-messi1@hotmail.com
Komenti: une e dua shum mamin tim te dashur


Emri: maria
Email: marku_maria@yahoo.com
Komenti:

Emri: xheni lama
Email: ervinl@yahoo.com
Komenti: kalo nganjehere andej nga klasa tjt mi ....hahaahaha bej shaka po vtm 1 mur na ndan nga ju

Emri: xheni lama
Email: ervinl@yahoo.com
Komenti: shume bukur maria bravooo

Emri: xheni
Email: ervinl@yahoo.com
Komenti: ..............

Emri: cr7
Email: cr7@yahoo.com
Komenti: bravo ese e shkelqyer

Emri: tuna
Email: tuna_19@live.com
Komenti: shum bukur je emrekullueshme

Emri: meli
Email: meli_1992_@live.com
Komenti: shum e bukur esht kjo qe eke shkru te uroj suksese gjate ter jetes dhe vazhdo keshtu

Emri: sabjano
Email: sabjanohasimaj@yahoo.com
Komenti:

Emri: ilirjana
Email: nesa_nesa@hotmail.co.uk
Komenti:

Emri: aurora
Email: rora.elda@live.com
Komenti: edhe une mendoj ashtu se nje shprejhje thot duaje nënë sa të jetë gjallë


Emri: gresa
Email: bona_ibrahimi@hotmail.com
Komenti:

Emri: izabela
Email: misvesa@hotmail.com
Komenti: shum mir

Emri: tulia
Email: misbora@hotmail.com
Komenti: Teper mir me dukesh si nje shkrimtare e vertet shkruan shume buker je e mrekullueshme shum mire me pelqey jashte mase...MENDOJ SE E KE SHKRUAR SHUME BUKUR SHPRESOJ TI BASHKANGJITEN EdHE TE TJER MENDIMIT TIM ♥♥♥...

Emri: kelly
Email: misandra@live.com
Komenti: shume bukur Maria zemer je e mrekullueshme per te shkruar FANTZI bravo

Emri: tulia
Email: misbora@hotmail.com
Komenti: Teper mir me dukesh si nje shkrimtare e vertet shkruan shume buker je e mrekullueshme shum mire me pelqey jashte mase...MENDOJ SE E KE SHKRUAR SHUME BUKUR SHPRESOJ TI BASHKANGJITEN EdHE TE TJER MENDIMIT TIM ♥♥♥...

Emri: nisa
Email: ni_sa02@hotmail.com
Komenti: shume e bukur ese ok

Emri: Maria
Email: marku_maria@yahoo.com
Komenti: gezohem qe te gjithe kane te njejtin mendim

Emri: aldo
Email: aldoshala2@gmail.com
Komenti: kete mendim kane te gjithe per nenat

Emri: Maria
Email: marku_maria@yahoo.com
Komenti:

Emri: Maria
Email: marku_maria@yahoo.com
Komenti: SHPRESOJ TE KENI TE NJEJTIN MENDIM PER NENAT


Emri: amel
Email: amel.kosovari@yahoo.com
Komenti: shume e bukurShto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2024 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com