Data e postimit: 2013-01-12 08:12:56
Lexime: 13758
te drejtat e femijeve
Lloji: Ese argumentuese
Tema: te mbrojme te drejtat e femije
Autori: kuti
Shkolla: Ndre Mjeda
Klasa: 8A
Qyteti: Tirane
E-mail: kutia69@yahoo.com


Femija eshte krijesa me e shtrenjte e cdo prindi .Femija te jep buzeqeshjen te jep gjithcka.femijet kane shume te drejta dhe te drejtat e tyre duhet te zbatohen.mendimi i femijes duhet te mbeshtet gjithmone nga prinderit por dihet ne qoftese mendimi i femijes eshte per mire.Femijet nuk duhet ti dhunojne asnje njeri sepse femijet jane fryma qe na mbajne gjalle

Vepra te ngjashme
Autori: Shkolla "Qemal Mici" · Lloji: Ese argumentuese · Tema: Te drejtat
TE DREJTAT E FEMIJEVE Femijet jane me te shtrenjtit.Gjithkush dhe kushdo do te deshironte qe te drejtat e tij te mos i shkeleshin ose shfrytezoheshin.Femijet kane te drejta ne kemi te drejta dhe duhet qe keto te drejta te na respektohen .Te par...
Autori: Engerilda Ukperaj · Lloji: Analize letrare · Tema: Femijet
Femijet jane shembelltyra e nje shoqerie. Aksidentalisht femijet po i "vret" dashuria me superficit. Prinderit shqipetare nuk dine te duan femijet. Ata mendojne qe te duash femijen do te thote te jene nje lloj "xhindi" qe ploteson cdo deshire te tyre. Mja...
Autori: Florian Skurta · Lloji: Ese vleresuese · Tema: Kush jemi ne ?
Femijet jane bota per cdo prinder. Syte e tyre ndricojne si xixellonja kur marrin per here te pare ne krahe femijen e tyre. Sado qe femijet te bejne gabime ata perseri jane tri fjale per cdo prinder : jete , engjell , drite qe ndricon rruget e erreta te j...
Autori: odeta klosi · Lloji: Ese filozofike · Tema: prinderit
njeriu mesoi te linde dhe te jetoje. por njerezit qe e priten ne lindje ishin prinderit .te gjithe mbeshtetjen e pare e gjeni tek prinderit sepse jane te vetmit persona ku gjen mbeshtje .prinderit jane gjeja me e bukur qe zoti na e dha .femija pa prinder ...
Autori: Ersi · Lloji: Ese argumentuese · Tema: Perdorimi celularit ne shkollen fillore
Perdorimi i telefonave celular vazhdon te zgjerohet cdo dite e me shume duke u perdorur qe nga femijet e vegjel e deri te te moshuarit. Cdo gje ka kohen e vet, dhe nje veprim i tille mund te jete i demshem per femijet. Une personalisht jam e mendimit qe ...
Autori: Ersi · Lloji: Ese argumentuese · Tema: Perdorimi celularit ne shkollen fillore
Perdorimi i telefonave celular vazhdon te zgjerohet cdo dite e me shume duke u perdorur qe nga femijet e vegjel e deri te te moshuarit. Cdo gje ka kohen e vet, dhe nje veprim i tille mund te jete i demshem per femijet. Une personalisht jam e mendimit qe ...
Autori: Artiola · Lloji: Ese argumentuese · Tema: ~ Prinderit - modeli me i mire qe dua te ndjek ne jete ~
Prinderit jane gjeja me e vyer per nje njeri. Sepse ato jane personat e pare qe na duan neve te miren. Jane ato persona qe te mbeshtesin ne rrugen qe ti zgjedh. Vetem ato na keshillojne ne rrugen e drejt dhe asnjehere nuk na mendojne te keqen tone. ...
Autori: Silec · Lloji: Ese argumentuese · Tema: Femijet
Te flaesh per kete teme sot une e kam shume te veshtire ndoshta sepse jam akoma nje vajze qe nuk jam rritur aq sa duhet per te kuptuar prinderit aq mire. Une gjithsesi e kuptoj mire rendesine e tyre ne jeten time ashtu sic ne jeten e gjithsecilit. Sot po...
Autori: Bleonna Jashari · Lloji: Thirrje · Tema: Te drejtat e femijeve
Pse mendon se mund te besh qfare do qe deshiron me mua ? Edhe une kam te drejta edhe une jam qenie njerezore.Nuk eshte e drejte te me trajtosh si kafshe.Nuk eshte e drejte qe ti te me perdoresh per qellimet e tua.Mbase jam e vogel,por mos harro se edhe te...
Autori: Anonim · Lloji: Pershkrim · Tema: Vetvetja
Une jam nje vajze 15 vjecare, me shume ambicje dhe me shume mendime me te cilat vleresoj veten, qofshin te mira apo e kunderta. Ajo per te cilen dua te shkruaj eshte karakteri im, cilesite e mia ne syte e prinderve te mi dhe shokeve me te afert. Mendimi, ...
Autori: paola · Lloji: Ese argumentuese · Tema: familja
familja gjeja me e shtrenjte per te gjithe ,cdo femije duhet te ket perkrahjen e familjes .familja eshte gjithcka ,ajo na gjendet pran sa here qe kemi nevoj apo jemi ne nje problem .familja eshte vendi ku cdo gje duket bukur ,por te jesh pjese e nje famil...
Autori: Adela hushi · Lloji: Ese argumentuese · Tema: perparesite dhe rreziqet e perdorimit te internetit
Teknologjia cdo dite edhe me shume po behet pjese e pandalshme e jeteve tona,duke i ndikuar ato.Avancimi teknologjik ka rritur perdorimin e saj ne mase,madje edhe nga femijet.Teknologjia ka perparesite e saj te zhvillimit te disa aftesive te njeriut.Te fe...
Autori: Klea · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Femijet
Femija,qenia me e pafajshme ne bote,e cila na fal dashurine dhe lumturine me te madhe.Dhe me te vertete meritojne me te miren,meritojne gjithe boten.Buzeqeshja e embel e tyre shuan vuajtjen me te madhe.Loti i tyre duket si nje dhimbje pa mbarim.Shpirti i ...
Autori: ANA · Lloji: Ese e krahasim-kontrastit · Tema: femijet
Akili dhe iliazi jane 2 femije shume ndryshe nga te tjeret madje shume ndryshe nga njeri tjetri. Akili eshte nje 13 vjecar varfanjak qe bredhe tere diten neper rruget e qytetit duke kerkuar lemosh tek njerezit.Ate e diskriminojne e shajne madje ndonjeher...
Komentet e fundit!

Emri: chloe
Email: chloe.chloe12@gmail.com
Komenti: Pse mj goce keshtu te ka mesuar mesuesja te besh ese . Me sa di un eseja nuk behet me dy rreshta .... kur nuk di te besh ese ateher mos shkruaj fare hahahahaha uhhh se desh harrova shum flm per ket humor qe me dhe /

Emri: jessie
Email: jessie@gmail.com
Komenti: mfl pak mesa di un eseja sbehet me 2 rreshta a 3 sa ka ber kjo.............ket as kalamajt e kls se 1 se bejne..........turp pzzz nqs i thu ese ksaj............kjo as perhkrim squhet se edhe pershkrimi ka vecorite e veta

Emri: LEA
Email: xheliotrotr@yahoo.com
Komenti: Shkurt por drejt.

Emri: doni
Email: doniotr@yahoo.com
Komenti: shum vari kain

Emri: almedina
Email: almedina_dina@hotmail.com
Komenti: gjithashtu ju nuk i dini te drejtat e juaja femij te dashur ju sjeni shum te edukuar gjith kto komenete qe jan shkrur jan shkruar shum pldh me te vertet e kom me besoni nese jeni te ndergjeshem

Emri: VERAA
Email: VERA12@KOME.COME.L.A.S.G.A.MMM
Komenti: E DASHUUR E BUKUR PER BUKURI

Emri: ARGJENDAA
Email: ARGJENDAA25@LIVE.COM
Komenti: E BUKUR ME BUKURI NE DASHUR PER MAHNI

Emri: NORAA
Email: leonorasadiku1@live.com
Komenti: E BUKUR E DASHUR DHE EMIIR E GJAT DHE E SJELLSHME PER TE GJITH DJALOSHIIT

Emri: NORAA
Email: leonora_sadiku@live.com
Komenti: E BUKUR E GJATE E RREGULLT E PASHME DHE E DASHUR PER GJDO NJERI JE E BUKUR SHUMMM

Emri: Lopa
Email: raqizug@yahoo.com
Komenti: e ke bo sh te gjat pertoj ta kpjoji xDD


Emri: ela
Email: ela@yshoo.com
Komenti: te lumte shm e bkr po icik me te gjat heren tjeter

Emri: shpresa
Email: shpresa2999@hotmail.com
Komenti: shum e shkurter por mir ,,,,mendoj se,duhet te kishte me shume argumente ne lidhje me temen e eses

Emri: Emirjona Kertolli
Email: florindgjyriqi@yahoo.com
Komenti:

Emri: fllojdi
Email: fllojdi.osvaldo@hotmail.com
Komenti: bravo te lumte shume bukur

Emri: Piro Bardhi
Email: joni.interisti@yahoo.com
Komenti: si shume e shkurter

Emri: anjezzaa
Email: anjezzaa@hotmail.com
Komenti: shume bukur bravo

Emri: erjona
Email: erjona50@yahoo.com
Komenti: Kjo eshte e vertet shumeShto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2024 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com