Data e postimit: 2013-02-27 15:51:11
Lexime: 11047
Kush jam une ?
Autori: Bleona Aliqku
Lloji: Pershkrim
Tema: Kush jam une ?
Shkolla: Shaban Jashari
Klasa: 7/4
Qyteti: Skenderaj / Kosov
E-mail: Email eshte i fshehur!


Kush jam une ?
Kush jam une ,jam ajo qe dua paqen dashurin kumonikimin mes njerzve etj.
Une jam Bleona Aliqku jam nga Kosova nga qyteza e Skenderajt jetoj 3 km nga kjo qytez ne fshatin e bukur qe quhet LLausha kurse mesimet i zhvilloj ne shkollen fillore te mesme te ulet Shaban Jashari aty kaloj pjesen me te madhe te kohes ,kam respekt per te gjith ata qe vijn ne shkoll per gjith personelin e saj gjithashtu jam e perfshir ne aktivitete te shkollore te ndryshme por gjithashtu marr pjes edhe ne aktivitete jashtshkollore kjo ben nje nxenese te shkelqyeshme ,gjeja me e bukur ne shkoll eshte shoqeria ime te cila e dua shum bashk me kujdestarin e shkolles Prof.Arif Malaj te cilet me mbeshteten dhe me perkrahen ne cdo hap te jetes ,edhe une gjithashtu ju ndihmoi dhe kam deshir qe gjithmone te ju ndihmoi shoqet e mia me te mira jan :Diellza ,Erjona ,Albiona ,Florentina ,Blerina ,Edona,Arjana, Semra,Dijarta,Qlirimatarja,Erdona ,Ilirjana ,Blerta kam edhe ca shok te cilet jan shume shok te mire ,me keta persona e kalojn pjesen me te madhe te dites , ajo qka eshte gjeja me rendsishme ne jete per mua eshte familja ajo perbehet nga babai nena 2 motrat dhe vellau te cilet jan vete jeta ime dashuria e tyre nuk krahasohet me asnje tjeter ata me mbeshten ne cdo cep te jetes .Me pelqen shume te shkruaj dhe te ndegjoi muzik kryesisht ndegjoi cdo zhaner muzikor ,shkruaj gjate kohes se lire ku zakonisht frymezim imi eshte gjerat e jetes se perditshme etj ,gjithashtu me pelqejn shtetijet ne natyr dhe leximi i ndonje romani te bukur ,deri me tani kam lexuar nje numer te madh te librave ,me pelqen lenda e matematikes ,hobi im eshte zgjedhja e problemeve matematikore dhe vallzimi ja kjo eshte jeta ime e perber nga keta njerez te rendesishem dhe keto gjera te vlefshme ,keto jan frymzimi dhe je shtytje e madhe per te ardhmen per mua .

Vepra te ngjashme
Autori: dashuria · Lloji: Pershkrim · Tema: dashuria
.te dhashurosh nuk eshte te lundrosh si varke sepse varka mbytet.te dashurosh edhe te fluturosh kur kembet i ke te ngulitura ne toke. te marresh fryme kur rreth e rrotull ka vec tym.te dashurosh eshte te dish e te ndiesh qe rrahjet e zemres tende te rrrah...
Autori: Jora · Lloji: Pershkrim · Tema: Natyra
Ne mes te se gjebres shtrihet nje lendine . E veshur me lule shumengjyreshe. Pemet e larta flladi i lehte i perkedhel gjethet . Nderkohe zogjte ja japin kenges se tyre me hare. fluturat vallezojne mbi bar ne paqe me natyren.Dhe keshtu si pa kuptuar dielli...
Autori: Gisel Gorani · Lloji: Pershkrim · Tema: motra
Lili eshte motra ime e madhe.Ajo esht shume e bukur.Teper e bukur po disa here e egzagjeron duke u pispillos meqe tani esht adoleshente 13 vjce nuk e duron dot.Gjith diten ne shtepi kercen e degjon muzike.Po pastaj,gerr verr me shoqet duke fol me mesazhe....
Autori: Iris Kapo · Lloji: Pershkrim · Tema: shtepia imagjinare
Te gjithe kane skicuar pak a shume ne mendjen e tyre shtepine e endrrave, te tjere kane arritur ta ngrene ne realitetin qe jetojne, te tjere nuk kane mundur ta kapercejne ylberin e imagjinates duke iu pershtatur mundesive qe kane patur.Shtëpia ime ëndrr...
Autori: Anonim · Lloji: Pershkrim · Tema: Macja ime
Macja ime quhet kiko.Eshte nje mace e dashur me te gjithe.Ka nje trup te vogel me qime te gjata me ngjyre te bardhe si bora.
Autori: Anonim · Lloji: Pershkrim · Tema: Vetvetja
1. Si me shikojne prinderit e mi. Gjate gjithe jetes sime kam pasur nje lidhje shume te afert me prinderit e mi. Me kane qendruar prane qe nga dita kur kam lindur e deri ne ditet e sotme. Si me shikojne ata? Mendoj se me shikojne ashtu si kane dashur gji...
Autori: Fejz Demiri · Lloji: Pershkrim · Tema: shoqërore
Dinjiteti nuk duhet humbur për askënd
Autori: medina shijaku · Lloji: Pershkrim · Tema: maotra ime e madhe
TE gjith femijet qe kane nje moter te madhe duhet te lexojne kete hartim.Te gjitha motrat e medhaja te gjykojne ose per gabimet qe ben dhe ia tregon sa here e ziesh osekur ti nuk i liron kompjuterin ajo te bene presion . Te gjithe femijet duhet ti pergj...
Autori: Sabire Xhihani · Lloji: Pershkrim · Tema: Nje shetitje ne park
Pranvera ka dite qe ka trokitur ne dyert tona.Ngjyrat e saj kane prekur edhe pjesen tone te Tokes duke kthyer gjallerine,harene dhe lumturine gjerave dhe njerzve.Dielli eshte bere me i ngrohte dhe rrezet e tij kane larguar inatin e reve dhe ato rralle kuj...
Autori: Anabela · Lloji: Pershkrim · Tema: VJESHTA
Vjeshta...stina ku gjelberimi humb, e natyra mbulohet me ngjyre ari.Eshte stina ku pemet fillojne te thahen e gjethet e tyre bien. Stina ku pushimet mbarojne e shkolla fillon.Rruget e qytetit jane te mbuluara me gjethe te nuancave te ngjyres kafe.Kurse p...
Autori: mariglen · Lloji: Pershkrim · Tema: mungesa e tyre
Eshte e veshtir te vazhdosh jeten pas humbjes se njerzeve tane te zemres. Por jeta vazhdon pastaj thuhet se Zoti merr njerzit e mir pran vetes . Jeta vet eshte nje supriz . Te gjith ne lindim dhe vrapojm te gjith drejt vdekjes. Prandaj duhet te shijojm...
Autori: Sibora Huda · Lloji: Pershkrim · Tema: Qiriu
Sa gjatë qau qiriu, Pa arësye, Veç po digjej ndër ca fjalë, E zë s’nxirrte !!!  
Autori: Ana Xhihani · Lloji: Pershkrim · Tema: Kushtuar nje personi te vecante
Kushtuar nje personi te vecante Ndjenjat nuk mund te shkruhen.Ato ndjehen.Disa ndjenja jane te burgosura thelle ne shpirt e ne zemer por ka dhe te tjera te hapura.Nje nga ndjejat eshte dhe dashuria e cila lind dhe rritet cdo dite me shume.Dashurite mund ...
Autori: Alked Balliu · Lloji: Pershkrim · Tema: Liqeni
Drita e diellit te pasdites ka rene dalengadale mbi liqen. Mbi shkembinjte te cilet Kane marre nje ngjure te kuqerremte , mbi pemet , mbi myshqet qe duket sikur po kalon nje ylber. Pak nga pak dielli largohet dhe bie muzgu. Mbi liqen bie qetesia dhe degjo...




Komentet e fundit!

Emri: vanesa
Email: vanesabarjamaj@gmail.com
Komenti: e cna dhet neve kush je ti pz sa pa lidhje

Emri: megi
Email: megi123@live.com
Komenti: pa lidhje

Emri: ana
Email: ana@home.al
Komenti: kot palidhje fareee

Emri: aldi
Email: aldi@hotmail.com
Komenti: palidhjeeeeeeeeeeeeeeee

Emri: fidan
Email: fida_dj89@hotmail.com
Komenti: shum bukur

Emri: serxho
Email: serxhopreka@live.com
Komenti: sh sh i vecant si pershkrim HALLALL

Emri: Ilirjana
Email: linda_lama@hotmail.com
Komenti: Shum Bukur

Emri: Shkelzen
Email: xeni_1996@live.com
Komenti: Bukur ^_^ :*

Emri: bleona
Email: bleona-aliqku@hotmail.com
Komenti: flm eralda

Emri: eralda
Email: eralda92@live.com
Komenti: e bukur


Emri: eralda
Email: eralda92@live.com
Komenti: e bukur



Shto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2026 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com