Home | Te tjera | Anekdota


Autori: oliverta nerguti · Lloji: Anekdota · Tema: detyrat
Keshilla e Balzakut balzakut po i binte ne qafe nje i patalentuar qe i jepte cdo dite me dhjetera faqe per t'i lexuar -Degjo,-i tha Balzaku,-ti ke prirje por duhet te lexosh me shume. -E cfare perfitimi do te kem?-e pyeti ai me naivitet ...
Autori: Komentues · Lloji: Anekdota · Tema: Tragji-komedi
Vajza:Kqyrni,shoqe kam tablet ajpad Shoqja1:Sa i. Bukur,e gzofsh ! Shoqja 2 mendon:U bo kjo me ajpad.Iu theftë qaji tablet n'pllaka iu theft! Autori:Vajza ftoi 2 shoqet e saj dhe ua kallxoi tabletin. Po një shoqe ish te plas prej inati dhe qejf kish...
Autori: Ajdi Hasekiu · Lloji: Anekdota · Tema: vajzeria
tak tak! kush eshte aty? benzina. benzina kush? Mos i hidh benzine zjarrit!
Autori: ejlyl erdem · Lloji: Anekdota · Tema: mbreti dhe ushtaret e tij
na ishte nje here nje mbret i cili donte te gjente se kush mund te ngjiste 100 kate me shkalle por pa marre fryme. ai mori anglezin,shqiptarindhe gjermanin. E provoi gjermani por nuk arriti ta mbaronte rrugen e tij.Po ashtu edhe anglezi. kur shqiptari f...
Autori: anna · Lloji: Anekdota · Tema: mesimi
eshte dreke dhe vajza po kthehet nga shkolla gjithe gezim. sapo futet ne shtepi i thote mamit: mami une sot iu pergjigja e para pyetjes se mesueses. te lumte te keqen mami, po per cfare te pyeti mesuesja? na pyeti se kush ka ardhur i PApergatitur ne shk...
Autori: Erjona Krasniqi · Lloji: Anekdota · Tema: Anekdota
Ni plake rrin ne autobus.Ne nderkohe, ni plak qe e ka perpara ish tu lexu gazete.I thote ky plaku plakes; ''M'fal,a e din cka lexova?'' ''cka?'' ''Po lexoj per vdekshmerine e njerzve n' bote.Dmth,sa here qe une t'marr fryme, vdes nji njeri.'' Plak...
Autori: homeri · Lloji: Anekdota · Tema: anekdota shqiptare
Në një ndejë në Mal të Zi, Mark Milnai i thotë Ali pashë Gucisë: - Ju shqiptarët jini sikur dhitë e egra. A i ke parë dhitë e egra, njëra në atë rrëpirë, tjetra në rrëpirën përball thërasin e bërtasin se nuk u rrihet ve...


Autori: Amra Osmani · Lloji: Anekdota · Tema: Te besh per te qeshur !
Disa të rinj e panë Nastradinin që ishte mbështetur tek stalla e gomarëve dhe donin ta tallnin. Njëri më i shkathët i thotë: – “Ku je o Nastradin, baba i gomarëve” Nastradini i përgjigjët: – “Po ti mor bir pse paske dalë prej ...
Autori: sara · Lloji: Anekdota · Tema: anekdode
Nje burr deshironte te binte ne peshe.Ai sheh nje reklame ne internet per 3 dite do te bini 35 kg.Burri e bleu dhe te nesermen ne mengjes bie zilja e deres shkon dhe shikon,ishte nje vajze e bukur qe kishte te shkruar nje tabele PO ME KAPE JAM E JOTJA vra...
Autori: ema · Lloji: Anekdota · Tema: ahahhaah
Ishin nje here 3 budallenj dhe nje dite psikologu i thirret ne zyre per te pare nese ishin sheruar. Secilit iu jep nga 50cent iu thote thote te parit: Cfare do kishe blere me 50cent? Budallai i pare: -Nje shtepi - i thot psikologut. Psikologu i thot...
Autori: ema · Lloji: Anekdota · Tema: qesharake
Perplas makina nje gjirokastrit... Sic ishte i shtrire ne asfalt, nxjerr telefonin dhe ben nje telefonate. Shoferi, i tmerruar, del nga makina dhe i thote: - Zoteri, jeni mire? Ju lutem zoteri, me falni. Mos e telefononi policine. Ishte faji im. Ju lutem...
Autori: ema · Lloji: Anekdota · Tema: per te qeshur
mamaja e benit po priste nje femije . beni e pyeti: mami pse te eshte fryre barku ? ajo i tha :sepse po pres nje moter per ty. pas pak beni doli ne rruge dhe pa nje burre te shendoshe . beni e pyeti burrin e shendoshe : cfare po pret ? trenin, ju perg...
Autori: kristina · Lloji: Anekdota · Tema: i bukur dhe misterioz
Perendimi ne mbremje te jep nje ndjesi te madhe kenaqesie,duket sikur fluturon ne nje toke te humbur misterioze .here i kuq e here portokalli cdo njgjyre qe do ti transformohet ai .e shikon dhe zhytesh ne mendime kur largohet ku shkon .perendimi eshte me ...
Autori: Labinot Klaiqi · Lloji: Anekdota · Tema: Paratë
Fillon nje femije te qaje. nje njeri i thote: qfare ke qe po qan? Xhaxhi me kane humbur 1 euro. Ja merri nje euro vetem mos qaj. Fillon prape te qaj. Po tash ç'ke?Po te mos i kisha humbur ato nje euro, tash do t'i 2 euro.


Autori: anna · Lloji: Anekdota · Tema: elektriku i dores
shtrihen burri me gruan per te flere gjume ne darke. sapo shtrihen, burri i kerkon gruas elektrikun e dores. kur ia jep, gruaja e pyet te shoqin: po ce do elektrikun e dores? po ja mi grua, sa e trashe behesh, me kete une do te shoh a e kam fikur drite...
Autori: anna · Lloji: Anekdota · Tema: shiu
nje dite vere dalin per piknik nena me djalin. hapin nje cader se i bie dielli, ndenjen ca dhe papritur filloi te binte shi. pasi ra per ca minuta djali beri ne cader dy vrima afer njera tjetres. kur e pa e ema e qortoi dhe i tha se pse i hape ato vrima d...
Autori: anna · Lloji: Anekdota · Tema: elektriku i dores
shtrihen burri me gruan te flene gjume. sapo shtrihen burri mori elektrikun e dores dhe pa a e kishte fikur driten. :p
Autori: anto · Lloji: Anekdota · Tema: tradhetia
djali mer ne telefon vajzen dhe i thot: - zemer c far po ben? vajza i thot: - ja, ri, po mendoj per ty po ti cfar po ben? - ja, kam filluar pun ne lokalin qe erdhe ti tani po meqenese ra llafi co pish???
Autori: Labinot Klaiqi · Lloji: Anekdota · Tema: treni
-Vizatojeni trenin duke ecur!- u kish thënë mësuesja nxënësve. Beni vizatoi vetëm binarët. -Ku është treni?-pyeti mësuesja. -Qe sapo kaloi,-qeshi Beni.
Autori: Labinot Klaiqi · Lloji: Anekdota · Tema: gjella
-Kamarier,gjella ime është e ftohtë! -S`është e mundur,unë sapo e provova. Si ju e kërkuat gjellën time? -E provova me gisht.

Copyright © 2011 - 2023 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com