Home | Posto
ID: 3659
Data e postimit: 2015-01-25 17:51:31
Shikime: 3284

Likes: 2 Dislikes: 1

Titulli: Liqenet

Lloji: Pershkrim
Tema: Peizazhi
Autori: Anonim
Shkolla: Hasan Vogli
Klasa: 8A
Qyteti: Tirane
E-mail: abc@gmail.com

Teksti:
Do qe te marresh mendimin qe kane shoket per ty?
Do qe te te shkruash mendimin qe ke per shoket?
Regjistrohu tani dhe tregohu i ndershem!

http://tbh.me
Sa te bukur jane liqenet!!
Ne te jetojne qindra e mijera kafshe ujore. Ne te shihet pasqyrimi i jetes..Buze liqenit shetisin njerzit dhe marrin fryme lirisht. Freskia e ujit gjate veses se mengjesit te ben te ndihesh mire e te frymzon per te ardhemen. Atje njerzit gjejne qetesine qe i mungon.. E gjate perendimit rrezet e fundit te diellit reflektojne mbi te. Rete e bardha zhduken ne qiellin e mbuluar me cipen e nates. Buze saj nje parajse e gjelbert plot lulu dhe bar jeshil qe te ben te ndihesh i lire . Ne pikat e shiut qe bien ne liqen krijon nje melodi qe te lumturon dhe te ben te kujtosh momentet me te bukura te jetes.. :) Kjo eshte me mire se "NJE DOZE POLIANE"


Vepra te ngjashme
Peisazh dimri
Lloji: Ese pershkruese
Peisazhi I liqenit te Pogradecit jepet ne qetesi.Cdo gje paraqitet e zymte .Mungon jeta,levizja dh...
Nje shetitje ne par...
Lloji: Pershkrim
Pranvera ka dite qe ka trokitur ne dyert tona.Ngjyrat e saj kane prekur edhe pjesen tone te Tokes du...
perendimi
Lloji: Pershkrim
Perendimi i diellit eshte i bukur kur je afer tokes por me i bukur dhe mbreslendes eshte kur je afer...
Kusherinte e mi
Lloji: Pershkrim
Kusherinjte e mi Une kam shume kusherinj por ata me te afermit jane 5 Ergi,Medina,Erva,Ajla dhe Ti...
Dje
Lloji: Ese pershkruese
Nje zymtesi qe vrau gjallerine vesh si nje mallkim i pasherueshem kete imazh te erret.Disa rruge pa ...
Krahasim midis jete...
Lloji: Ese e krahasim-kontrastit
Jeta ne fshat dhe jeta ne qyteta kane nje ndryshim te madh nga njera-tjetra , por ky ndryshim varet ...


Komentet e fundit!


Emri: Endri
Email: endrijani@hotmail.com
Komenti: Duhet ti zgjedhesh disa fjale por ne pergjithesi mund te themi se ishte mire.

Emri: Rina
Email: rinarina@live.com
Komenti: shum bukur

Emri: erla
Email: erla_metuku@yahoo.com
Komenti: ke shkruajtur me gabime drejtshkrimore dhe pak si pa kuptim

Emri: erty
Email: erty.ui@yaho.exxcample
Komenti: e mirë

Emri: Anonim
Email: abc@gmail.com
Komenti: Lexoje njeher mire pastaj e shofim ka kuptim apo jo -.-

Emri: Anonim
Email: abc@gmail.com
Komenti: Lexoje njeher mire pastaj e shofim ka kuptim apo jo -.-

Emri: Arditi
Email: Ditiarii12@yahoo.com
Komenti: Shkruaj me bukur dhe ska fare kuptim

Emri: Esy
Email: samu.lucas.ee@gmail.com
Komenti: Shume e bukur!!


Shto komentin tend per vepren e mesiperme!
Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =

Copyright © 2011 - YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com

Kaloni ne versionin Desktop