Home | Posto
ID: 2839
Data e postimit: 2014-09-10 12:48:57
Shikime: 2437

Likes: 1 Dislikes: 0

Titulli: Kusherinte e mi

Lloji: Pershkrim
Tema: ...................
Autori: Ana Xhihani
Shkolla: "3 Deshmoret"
Klasa: VIb
Qyteti: Kavaje
E-mail: anna.xhihani@hotmail.com

Teksti:
Do qe te marresh mendimin qe kane shoket per ty?
Do qe te te shkruash mendimin qe ke per shoket?
Regjistrohu tani dhe tregohu i ndershem!

http://tbh.me
Kusherinjte e mi
Une kam shume kusherinj por ata me te afermit jane 5
Ergi,Medina,Erva,Ajla dhe Titi
ERGI
Ergi eshte moshatar me mua pra 11 vjec.Ai eshte nje djale i bkr dhe i zgjuar.Eshte elegant dhe i gjate,ka floke te zinj dhe kacurrela.Ka sy te medhenj dhe vetulla te bukura.Ka buze te trasha dhe me shume i ngjan mamit.Tek preferencat nuk ngjasojme aspak...Ai ndonjehere eshte paksa i dhunshem por po ta njohesh mire do ta kuptosh sa i dashur dhe i ndjeshem qe eshte............Ai eshte shume i rendesishem per mua dhe une e dua vertet shume
Medina
Medina eshte nje vajze 10-vjecare dhe eshte motra e Ergit.Eshte nje vajze e
gjate,elegante dhe sh e bkr.Ka floke te bukur ne ngjyre geshtenje qe i derdhen hijshem supeve.Ka sy te vegjel ne ngjyre te erret, vetulla te
bashkuara,hunde te vockel dhe buze te holla.Preferencat i kemi pothuajse njelloj:kafshe,aventura,lule,muzike dhe kercim.Ajo eshte sh e rendesishme per mua dhe me te kam qene me shume e lidhur se me cdokend tjeter.Ne ndanim gjithcka bashke dhe kur them gjithcka nuk e teproj aspak por fatkeqsisht me kalimin e kohes dhe te moshes filluam te ndaheshim nga pak por gjithsesi ne e duam sh njera-tjetren.
Erva
Erva eshte thjesht 5 vjece por gjithsesi eshte sh e rendesishme per mua.Ajo eshte elegante dhe e bkr.Erva eshte nje vajze me floke te kuqe dhe me onde.Ka sy te vegjel dhe vetulla te bashkuara.Ka sy te vegjel dhe ne ngjyre te kalter.Ka disa quka dhe buze te holla.Ajo eshte nje vajze pak e llastuar por gjithsesi eshte sh e mire.Eshte edhe pak frikacake por eshte sh e dashue dhe une e dua shume.
AJLA
Ajla eshte 2 vjec e gjysem.Eshte nje vajze yll e bkr porsi nje kukull.Ka floke kacurrel dhe nje fytyre te vogel.Ka sy te vegjel dhe boqelli nje hunte te vockel dhe dy buze te holla.Ka nje shpirt aventurier dhe eshte sh trime.Eshte nje vajze plot guzim dhe sheme e shkathet gjithashtu per moshen qe ka eshte sh e zgjuar.
Titi
Titi eshte nje vogelush 1-vjecar.Eshte sh i embel dhe i bkr.Ka nje fytyre vertet te lezetshme dhe dy sy te kalter.Ai eshte i vogel per te folur me shume por gjithsesi eshte i shkathet
Keshtu di te pershkruaj kusherinte e mi.Shpresoj ta pelqeni


Vepra te ngjashme
Shoqja ime e ngusht...
Lloji: Pershkrim
Shoqja ime e ngushte quhet Medina Shijaku.Ajo eshte shume e rendesishme per mua.Medina eshte e gjate...
Pershkruajme person...
Lloji: Pershkrim
. Pershkrimi objektiv. Njeriu qe kam perpara syve eshte nje vajze, shoqja ime me e afert. Ajo qendr...
Pershkruajme person...
Lloji: Pershkrim
Pershkrimi objektiv: Kerol eshte nje vajze rreth te 15-tave. Eshte 173 cm e gjate dhe teper elegant...
Pershkruajme person...
Lloji: Pershkrim
I. Pershkrimi objektiv. Eshte nje vajze pesembedhjete vjecare. Me nje gjatesi mesatare prej 168 cm,...
shoqja e ngushte
Lloji: Pershkrim
shoqja ime e ngushte quhet liliana gorani ne jemi shume te lidhura me njera tjetren ajo eshte shuuu...
''kusherira ime''''
Lloji: Pershkrim
ne ketepershkrim une dote portretizoj kusheriren time me te afert qe e dua shume. ajo quhet I.ajo b...


Komentet e fundit!Shto komentin tend per vepren e mesiperme!
Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =

Copyright © 2011 - YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com

Kaloni ne versionin Desktop