Data e postimit: 2014-11-10 20:49:07
Lexime: 2888
mali
Lloji: Poezi lirike
Tema: mali
Autori: milel
Shkolla: ..
Klasa: 8b
Qyteti: fier
E-mail: mikel-mikel@live.com


Cdo mbremje
shkoj ne maje
dhe shikoj
perendimin e diellit
qe ky Zot na ofron.

Perendimi i diellit
me ben te ndihem e sigurt
me ben te ndihem vetvetja
atehere kurn un nuk kam
shpresa nga askush...

Ndonjehere ka shi e stuhi
Por un nuk friksohem
un vetem mendoj e rri
Mendoj per te ardhen e larget
Medoj per shkrimtaren e re
qe do te vij.

Pra, perendimi i diellit
jo vetem qe ka nje pamje te bukur
por edhe te ben te ndihesh ashtu
e te dukesh
ashtu sic duhet te dukesh.

Vepra te ngjashme
Autori: Yllka Kastrati · Lloji: Poezi peizazhi · Tema: dielli
Cdo mbremje shkoj ne maje dhe shikoj perendimin e diellit qe ky Zot na ofron. Perendimi i diellit me ben te ndihem e sigurt me ben te ndihem vetvetja atehere kurn un nuk kam shpresa nga askush. Ndonjehere ka shi e stuhi Por un nuk frikso...
Autori: Anna Cani · Lloji: Ese filozofike · Tema: Perendimi
Kur shikon perendimin e diellit te duket sikur je ne enderr. E pra,edhe me mua keshtu ndodh. Cdo fundjave ngjitem ne tarrace bashke me tim vella e shohim perendimin e diellit. E teksa perpiqem te shkruaj vargje shoh bukurite e natyres,perendimin e diellit...
Autori: ina · Lloji: Poezi peizazhi · Tema: perendimi i diellit ne bregdet
te shoh perendimin e diellit mbi det eshte e jashtezakonshme kane kaluar shume muaj qe ate perndim se kam pare ne endrra e kujtime mundohem ta shikoj por eshte e kote , nuk eshte kurre njesoj me kujtohet per here te fundit kur ate bukuri pashe d...
Autori: Ernesti Proko · Lloji: Poezi peizazhi · Tema: Sa here shqetesohem per te nesermen dal ne dritare e shoh perendimi e diellit qe me qeteson
Çdo mbrëmje ulem e mendoj Shqetesohem kam firke kam emocion Por shoh diellin tek me Puth faqet e kuqe Të cili un e dashuroj Zgjatem ta Kap Por s'e harij dot Dua t'i flas por më kot Me pas me kthen kurrizin e largohet Mbrapa maleve ku s'...
Autori: kristina · Lloji: Anekdota · Tema: i bukur dhe misterioz
Perendimi ne mbremje te jep nje ndjesi te madhe kenaqesie,duket sikur fluturon ne nje toke te humbur misterioze .here i kuq e here portokalli cdo njgjyre qe do ti transformohet ai .e shikon dhe zhytesh ne mendime kur largohet ku shkon .perendimi eshte me ...
Autori: lorena aliaj · Lloji: Pershkrim · Tema: perendimi i diellit
Perendimi i diellit eshte i bukur kur je afer tokes por me i bukur dhe mbreslendes eshte kur je afer detit ose liqenit.Aty ndien nje kenaqesi te paperseritshme.Dielli qe reflekton mbi liqen e ngjyra e qielli dhe e ujit merr portokalline e embel e cila ta ...
Autori: Kevin Çika · Lloji: Hartim · Tema: Perëndimi i Diellit
Eh,perëndimi i diellit!Çfarë kënaqësie ta shohësh atë lëmsh të zjarrtë të tretet në qiellin e kaltër pa kufi.Dielli flakëron qiellin dhe rrezaton kudo magji,ëndrra dhe pasion.Me të tërë larmishmërinë e ngjyrave kompozohet një pikturë...
Autori: vajza bukuroshe · Lloji: Hartim · Tema: Te dua
Per ty zemra ime… Nuk e di se cfare kam.Kudo qe shkoj djej nje boshllesh ne zemer.Me fal,nese te kam bere qe te ndihesh keq,me te vertete me fal.Nuk eshte se dua por thjesht nuk kam rrugezgjidhje tjeter.Te kam dashur,te dua dhe do te te dua sa te kem...
Autori: Erisa Kullafi · Lloji: Poezi peizazhi · Tema: Perendimi i diellit ne plazh
Ulet si portokall i ëmbël dielli e kjo gjë është e mrekullueshme. Por ama, kur errtësohet qielli gjithçka bëhet e pakrahasueshme. Në plazh, ditën e fundit po shijoj buzë detit, perëndimin po kundroj. At...
Autori: Ernesti Proko · Lloji: Poezi peizazhi · Tema: Poezi per perendimin e diellit
Koha kalon,iken,iken e Dielli Shpirti i nates mbizoteron Vajton qielli kur zhduken rete Kur era ngadale i largon Flakeron nje drite aty pas malit Si shigjeta rreze leshon Shigjeta me ngjyre ari Dielli pas kraheve i harron I flakte ky cast i di...
Autori: klevi · Lloji: Ese argumentuese · Tema: lufta
Libri eshte porta ku hapen horizontet e jetes.ai eshte udhetimi i jone neper bote nga dhoma e leximit permes diellit.gjithcka me e bukur nga kjo bote fshihet ne libra. Kam mesuar se sa here qe mes njerezve ndihem keq,nje liber me ben te ndihem mire sepse...
Autori: Sabire Xhihani · Lloji: Pershkrim · Tema: Perendimi ne bregdet
Deti per mua eshte mrekullia vete.Vetem kur e shikoj gjithcka rreth meje e harroj dhe syte e mi treten bashke me te ne kaltersine e pa fund e pa ane,nje kaltersi qe te fal paqen e pertejshme ,qetesine e ameshuar. Deti asnjehere nuk me merzit,nuk me frik...
Autori: Sabire Xhihani · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Perendimi ne bregdet
Deti per mua eshte mrekullia vete.Vetem kur e shikoj gjithcka rreth meje e harroj dhe syte e mi treten bashke me te ne kaltersine e pa fund e pa ane,nje kaltersi qe te fal paqen e pertejshme ,qetesine e ameshuar. Deti asnjehere nuk me merzit,nuk me friks...
Autori: Theodhor Golemi · Lloji: Hartim · Tema: perjetesi lumturuese
Dielli ndriconte cdo gje ,rruget me gure dhe pellgjet e krijuara nga shirat qe kishin rene.Rrezet e diellit binin ne natyre dhe gjethet e pemeve largonin pikat e shiut qe kishin mbetur aty . Disa ore me vone vihej re perendimi i diellit ne cepin e malit k...
Komentet e fundit!Shto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2024 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com