Data e postimit: 2017-01-19 17:20:48
Lexime: 4092
Perendimi i diellit
Lloji: Poezi peizazhi
Tema: Sa here shqetesohem per te nesermen dal ne dritare e shoh perendimi e diellit qe me qeteson
Autori: Ernesti Proko
Shkolla: Pandeli Cale
Klasa: 6a
Qyteti: Korçe
E-mail: ernesti_proko@yahoo.com


Çdo mbrëmje ulem e mendoj
Shqetesohem kam firke kam emocion
Por shoh diellin tek me Puth faqet e kuqe
Të cili un e dashuroj

Zgjatem ta Kap
Por s'e harij dot
Dua t'i flas por më kot
Me pas me kthen kurrizin e largohet
Mbrapa maleve ku s'e shoh dot.

Vepra te ngjashme
Autori: Niko Vincani · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Te dua
Unazen e dikujt tjeter ne gisht po e mbaj sa here qe e shoh me mall per ty qaj:'( ti me mungon per ate qe je une te kerkoj por askund s'te gjej. Tjetrin kam ne krah, por ty te mbaj thelle ne zemer, jam mbushur me mekate qe s'iu ve dot emer por meka...
Autori: Albana putaj · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Me mungon
Me mungojne puthjet e tua Me mungon fjala te dua Me mungon shikimi i jot Se un pa ty jam njeri kot Me mungon zeri yt i embel Do te shoh sot ne enderr Buzeqeshjen tende e adhuroj Me mungon te dashuroj Me mungon ti pergjithsi Shkruaj emrin t...
Autori: Adea Salihi · Lloji: Leter · Tema: Flas Me henen
Flas me henen ne erresiren e nates kur nuk shifen gjurmet e njeriut kur nuk mund askush ta pargjykoj heshtjen time i vetmi qe mund te me degjoj eshte Zoti dhe te vetmit qe i shoh jan hena dhe yjet per rreth saj ah sa kam per te folur, me dhimbjen e t...
Autori: Ildi Alla · Lloji: Tekst pershkrues · Tema: Faqe ditari
Fillim jave,tashme jam vetem...vetem por ne nje ambjent ku ka shume persona. Ka shume persona?Huh? E cfare dua te them me kete,as vete nuk e di. Sepse ne fakt jam koshient qe une ndihem mire ne cdo moment ne varesi te gjendjes time shpirterore edhe jo p...
Autori: Amra Osmani · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Pershkrim per Nenen
Nena ehhh sa bukur tingellon .Vetm ky emer sa kenaqesi qe te jep....Nje emer plot me tingellim qe pushtoi te gjithe zemrat e femijeve.Nena kur degjon zerin e embel te saj kur buron ne veshet e tu ti shkon fluturim...Nje engjell i vertete a po jo ? Ajo qe ...
Autori: saffo · Lloji: Poezi lirike · Tema: mbremjes
o mbremje,cdo gje merr agimi i shndritshem ti prape e kthen;kthen dhine,e kthen dhe delen, te prehri i nanes se vet kthen dhe djalin
Autori: nadia · Lloji: Poezi lirike · Tema: mbremjes
O mbremje,gjithcka merr agimi i shndritshem Ti prape e kthen ; kthen dhine, e kthen dhe delen, Te prehri I nenes se vete kthen dhe djalin
Autori: Bahe · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Dashuri
Mos më harro!! Ku je zhdukur oj perendesh? Që nuk ti shoh ata dy sy!! Të i biem sytë ndesh, E të them sa te dua ty. Të të them një fjalë që skam guxim! Ajo fjalë kaq pa kuptim për disa, Po per mua, Per mua jeten ma ka marr. ...
Autori: ENKELEJDA · Lloji: Poezi personale · Tema: Ti...
Ti qe erresiren ta kthen ne drite, Ti qe trishtimin ta kthen ne gezim, Ti qe hidherimin ta kthen ne lumturi, Ti qe cdo fytyre te trishtuar e kthen ne buzeqeshje, Je e shtenjta nena ime , ndricimi i jetes sime. Thelle nga zemra te falenderoj, Ja dhe ...
Autori: rinna · Lloji: Anekdota · Tema: Nastradini në pemë
Nastradini kishte hipur mbi një pemë dhe po hante banane. Aty kalojnë shokët e tij – dhe fillojnë ta ngacmojne. – E di Nastradin, se majmunët kanë zbritur nga pemët shumë kohë më parë… – Po e shoh – ua kthen ai.
Autori: REA · Lloji: Pershkrim · Tema: si e shoh un mengjesin
MENGJES! SAPO ZGJOHEM VESHTROJ NGA DRITARJA QIELLIN E KALTER TE MBUSHUR ME RE ,ATO VALLEZOJNE E TE KRIJOJNE MENDIMIN E NJE PARAJSE TENDEN ! HAPSIRA E ATIJ QIELLI NUK DO TE KISHTE KUPTIM PA DIELLIN DO TE ISHTE SI NJE MBRET PA KURORE SI NJE MAGJISTARE PA S...
Autori: L · Lloji: Tekst pershkrues · Tema: Përshkrimi i një objekti të veçantë
NË KËTË PËRSHKRIM PËRSHKRUHET NJË SUVENIRE KU PARAQITET HEROI KOMBËTAR,GJERGJ KASTRIOT SKËNDËRBEU. Në shtëpinë time unë kam një suvenire mjaft të veçantë dhe të bukur.Në të paraqitet heroi ynë kombëtar,Gjergj Kastrioti Skëndërbe...
Autori: JasiN Rustemi · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Ta dije sa Shume te Dua
Ehh ta Dish sa Shume te Dua Do te Rijje Veq me Mua Dua ti ndjej Buzt e Tua Fjalet qe Vetem Ti mi Thua... Qdo Mengjes Kur Diellin Shoh Ty te Memdoj ty se Din pa ty e dashur Jo nuk Jetoj,Sonte te Kerkoj Kujee Prap te vetem mos me Leee ne ket enderr qe smba...
Autori: Reilda Elezi · Lloji: Poezi dramatike · Tema: Atdheu
28-29 Nëntori festë e bekuar,Shqiperi e voge te shoh trishtuar.Shoh bijtë e tu që janë te trishtuar,por ti mos u mërzit se ne jemi të duruar .Shqiponja me dy krere do te fluturoje perseri,flamuri kuq e zi do të valëvitet në Shqipëri.🇦🇱...
Komentet e fundit!

Emri: Edvin
Email: Edvin@gmail.com
Komenti: Wow super me e bukura ne bot

Emri: Edvin
Email: Edvin@gmail.com
Komenti: Wow super me e bukura ne bot

Emri: Nela
Email: Nela@hotmail.com
Komenti: Shmm bkr

Emri: arsela.sylaj
Email: tropoja.selami@hotmail.com
Komenti: game yes ♥Shto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2024 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com