Data e postimit: 2014-05-27 17:18:02
Lexime: 21432
perendimi i diellit
Lloji: Poezi peizazhi
Tema: perendimi i diellit ne bregdet
Autori: ina
Shkolla: ali demi
Klasa: 5a
Qyteti: durres
E-mail: ina@yahoo.com


te shoh perendimin e diellit mbi det
eshte e jashtezakonshme
kane kaluar shume muaj qe ate perndim se kam pare
ne endrra e kujtime mundohem ta shikoj
por eshte e kote , nuk eshte kurre njesoj

me kujtohet per here te fundit
kur ate bukuri pashe
dhe thashe qe kjo mbremje kurre te mos mbaroje,
e do doja kohen ne vend ta ndaloja
me ore te tera natyren magjepsese
ta kundroja

por ja qe dielli rrugen e tij vazhdoi
e thelle ne det filloi te notoje
e mua ne vetmi , ne breg te detit me la
mirupafshim per here te fundit
nuk me tha!

Vepra te ngjashme
Autori: Anna Cani · Lloji: Ese filozofike · Tema: Perendimi
Kur shikon perendimin e diellit te duket sikur je ne enderr. E pra,edhe me mua keshtu ndodh. Cdo fundjave ngjitem ne tarrace bashke me tim vella e shohim perendimin e diellit. E teksa perpiqem te shkruaj vargje shoh bukurite e natyres,perendimin e diellit...
Autori: vjollca · Lloji: Ese pershkruese · Tema: MATURANTET
ESE:MATURANTET Te shkruash per nje tem kaq te rendesishme nuk eshte fare e lehte sepse qdo bashkim i shkronjave te jep nje ndjenje te re qdo bashkim i fjaleve te kujton diqka te shkuar ndersa qdo lot qe pikon nga syri te kujton nje te kaluar sa veshtir...
Autori: ARLIND CELA · Lloji: Poezi dramatike · Tema: GJYSJA IME
GJYSHJA IME NE BREG TE DETIT KAM QENDRUAR, DICKA NISA PER TE SHKRUAR, NE BREG TE DETIT PO MEDITOJ, DICKA TE BUKUR DUA TE KUJTOJ, KUJTOJ PORTRETIN TEND O GJYSHJA IME, ME FLOKE TE THINJURA E FUTUR NE MENDIME, NE ZEMREN TIME TI DO MBETESH , SADO QE N...
Autori: Yllka Kastrati · Lloji: Poezi peizazhi · Tema: dielli
Cdo mbremje shkoj ne maje dhe shikoj perendimin e diellit qe ky Zot na ofron. Perendimi i diellit me ben te ndihem e sigurt me ben te ndihem vetvetja atehere kurn un nuk kam shpresa nga askush. Ndonjehere ka shi e stuhi Por un nuk frikso...
Autori: Krisula Bilo · Lloji: Ese pershkruese · Tema: nje vend aq i afert nga femijeria e larget
Femijeria, eshte mosha me bukur ne te cilen secili pa diskutim ka kujtimet e veta. Femijeria ka kujtimet me te bukura, me te vecanta, me mbrslenese ne jeten tone. Une kam shume kujtime nga femijeria ime. mosha e femijerise per mua do te mbetet tere jeten ...
Autori: Esmeralda Leka · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Pershkrimi i peisazhit te dimrit ne qytetin e pogradecit
Peisazhi I liqenit te Pogradecit jepet ne qetesi.Cdo gje paraqitet e zymte .Mungon jeta,levizja dhe energjia e te rinjve.Liqeri eshte I pafund,I vendosur midis maleve,lendinave dhe nje hapesire te gjere te mbuluar nga akull.Ai eshte I pakufijshem,eshte ...
Autori: milel · Lloji: Poezi lirike · Tema: mali
Cdo mbremje shkoj ne maje dhe shikoj perendimin e diellit qe ky Zot na ofron. Perendimi i diellit me ben te ndihem e sigurt me ben te ndihem vetvetja atehere kurn un nuk kam shpresa nga askush... Ndonjehere ka shi e stuhi Por un nuk friks...
Autori: Erisa Kullafi · Lloji: Poezi peizazhi · Tema: Perendimi i diellit ne plazh
Ulet si portokall i ëmbël dielli e kjo gjë është e mrekullueshme. Por ama, kur errtësohet qielli gjithçka bëhet e pakrahasueshme. Në plazh, ditën e fundit po shijoj buzë detit, perëndimin po kundroj. At...
Autori: leona · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Pranvera
U zgjova heret ne mengjes dhe shikova oren,isha bere vone per ne shkolle.Cdo gje filloi keq.Per pak sa su rrezova rruges duke vrapuar,kisha fat qe mberrita pothuajse 1 minute para se te fillonte mesimi.Me vone me veshtiresi pergatita mesimin per lenden tj...
Autori: Megi Hasanllari · Lloji: Ese vleresuese · Tema: uAtdhey
Atdheu.....Ne kete vend, ne kete atdhe kemi kaluar plot kujtime, hidherime e shume gjera te tjera ama keto kujtime s I kemi kaluar askund tjeter. Ne kete atdhe; te ky dhe; te ky bar qe kemi perqafuar ndjenjat e kujtdo, te cileve i kemi miq ende ne zemren ...
Autori: Fiona Ajrullaj · Lloji: Hartim · Tema: Nente vjet kaluam bashke
Dita e pare e shkolles,ishte dita me e lumtur e jetes sime qe me padurim e prisja.Erdha ne shkolle njesoj si vjen nje foshnje ne jete,erdha pa ditur se si eshte jeta shkollore,erdha me nje fletore me flete te pashkruara,erdha per t'ia arrire qellimit,erdh...
Autori: Kledja ^^ · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Takimi me "veten tende"
Tik-tak, tik-tak, Tik... Orandalon! Hedh syte perreth shikoj fytyra njerezish qe qeshin,soh nje vajze qe e ka zene gjumi,nje tjeter po degjon muzke dhe ja aty shikoj veten time..energjike e qeshur. Ajo po vjen drejt meje e me pyet: "Kush je ti?" Dhe un i ...
Autori: Elidona Duraku · Lloji: Poezi personale · Tema: Miqesia
MIQESIA Miqesia eshte gjeja me e bukur ne bote dhe asnjehere e kote duhet te kesh pak dashuri qe te zesh shume miqesi. Eshte nje ndjenje qe te prek dhe zemren ta vret Me SHOQEN duhet te keni dashuri per me shume lumturi. Per shoqerine te...
Autori: Anja Prendaj · Lloji: Analize letrare · Tema: mos u dorzo
Vjen nje kohe kur gjithecka te duket e kote,bosh.Perse valle?!Eshte e pamundur qe ne jete,te pakten nje here te vetme,te mos duash ta kthesh kohen mbrapa.Kjo ndoshta sepse duke kujtuar te shkuaren dhe momentet e saja ,harrojme ate qe po jetojme’’te ta...
Komentet e fundit!

Emri: Bisha
Email: Bisha@gmail.com
Komenti: Kot fare😡😡😡😷😷😷😷🤐🤐🤐😖😖😖😖

Emri: lejla
Email: lejla@yahoo.com
Komenti: Me pelqeu shume sepse eshte e krjuar dhe e menduar shume bukur.nqs do me duhet per detyra do ju ia vjedh se bej shaka

Emri: lejla
Email: lejla@yahoo.com
Komenti: Me pelqeu shume sepse eshte e krjuar dhe e menduar shume bukur.nqs do me duhet per detyra do ju ia vjedh se bej shaka

Emri: mekati2
Email: ashdfgfgf@yahoo.com
Komenti:

Emri: hey
Email: hey@hotmail.com
Komenti: kush munet me ma gjet mesazhin e kesj te lutem

Emri: xhumi
Email: xhumi.tba91@yahoo.com
Komenti: fuckthat

Emri: xhumi
Email: xhumi.tba91@yahoo.com
Komenti: fuckthat

Emri: loshi
Email: loshilosh14@gmail.com
Komenti: hahahaha :

Emri: barbielo
Email: barbielo@yahoo.com
Komenti: Kooot faareee

Emri: ina
Email: ina@yahoo.com
Komenti: wowww tn qe po e shoh e km ber para tre viitesh me vjen shm mir q km ber nje poezi te till dhe e kam shperndar me te tjeret .ju puth inaaa


Emri: lovely
Email: gorgeous@gmail.com
Komenti: kjo poezi eshte mahnitese per me teper qe esht krijuar nga nje nxenes i klases se 5te. te lumt zemra je nje poet i vertet je njish zemra

Emri: erkaa
Email: erkamece21@hotmail.com
Komenti: Sa e bukur /

Emri: erkaa
Email: erkamece21@hotmail.com
Komenti: Sa e bukur /

Emri: erkaa
Email: erkamece21@hotmail.com
Komenti: Sa e bukur

Emri: Matilda
Email: Matildagjergji@yahoo.com
Komenti: Ishte nje Poezi shume e bukur te lumt si Naim Frashri do te behesh

Emri: Fabio
Email: Fabiododi@hotmail.com
Komenti: Ishte nje poezi shume e bukur pasi kishe perdorur shptehje vertet te bukura te lumte!🙂

Emri: Aurela Lokaj
Email: avni.gashi123@hotmail.com
Komenti: Shum vjershë e bukur.Të lumtë!

Emri: livia
Email: livia.gjipali@yahoo .cooom
Komenti: Supeeer .Ishte si nje proze poetike

Emri: kida
Email: kida-endri@hotmail.com
Komenti: loqkk

Emri: edi
Email: edi.edi@live.com
Komenti: oh Nice to meet you bye


Emri: edi
Email: edi.edi@live.com
Komenti: yes are you

Emri: edi
Email: edi.edi@live.com
Komenti: very beautifully i like i like

Emri: hfgdffgdfg
Email: mattia_9@alblove.com
Komenti: shbk

Emri: laura
Email: laura@yaho.com
Komenti: Me pelqen shume te lumte .e kisha kete per detyre dhe tani po e shkruaj. Faleminderit zotit qe la krijuar nje njeri si ty .

Emri: selena
Email: selena@yaho.com
Komenti: I like this description. This si best.

Emri: christiana
Email: Christi@yaho.com
Komenti: Wow i like. Byes

Emri: selena
Email: selena@yaho.com
Komenti: I like this description. This si best.

Emri: laura
Email: laura@yaho.com
Komenti: Me pelqen shume te lumte .e kisha kete per detyre dhe tani po e shkruaj. Faleminderit zotit qe la krijuar nje njeri si ty .

Emri: Mendi
Email: mendi@yahoo.com
Komenti:

Emri: Eri
Email: Eri@yahoo.com
Komenti: Kisha nje detyre per perendimin e diellit dhe bera kete hahahahhahaa😄😄😄😄😄


Emri: fatma
Email: fatma@yahoo.com
Komenti: me pelqen menyra e mbylljes se cdo strofe .te lumte

Emri: ira
Email: ira@yahoo.com
Komenti: /

Emri: Xhesika
Email: nohotmail@yahoo.com
Komenti:

Emri: Xhesika
Email: nohotmail@yahoo.com
Komenti:

Emri: eli
Email: eli@yahoo.com
Komenti: kot fare hahahahahahahahahahah

Emri: ina
Email: ina@yahoo.com
Komenti: ylll ♥♥♥Shto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2024 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com