Data e postimit: 2014-09-02 14:39:45
Lexime: 202567
Si i kalova pushimet verore
Lloji: Ese pershkruese
Tema: Si i kalova pushimet verore
Autori: Melisa Thaqi
Shkolla: Hasan Prishtina
Klasa: 7A
Qyteti: Drenas
E-mail: melisa-_-@live.com


-Pushimet verore kete vit per mua,ashtu edhe si vjeteve tjera , kane qene pushime te bukura dhe me plot lumturi.Une me anetaret e familjes kete pushim e shfrytezuam,pra,te clodhemi nga periudha e gjate mesimore dhe qe te kemi mundesine,te vizitojme ndonje vend turistik,apo edhe te afermit.Une ne kete pushim,si gjithmone,nuk e kam lene anash as leximin e lektyrave.Pra une kam lexuar keto/kete lektyre: (zgjedh emrin e lektyres qe ke lexuar) te cilen e ka shkruar (zgjedh emrin e autorit). Keto vepra me te vertete ishin shume te bukura.
Pushimi veror,me te vertete ka qene nje pushim i qelluar,sepse na ka dhene mundesine qe ta shijojme freskine e natyres.Sa me kishte marre malli,per te afermit,qe kishte kohe qe s'i kisha pare,per shkak te mesimeve.Pas ketyre gjerave,po afrohej dita perseri per t'u kthyer ne shkolle,dhe keshtu duke kaluar dite te ndryshme,me gjera te ndryshme,dhe duke shkuar vazhdimisht ne pishina e duke u argetuar ne menyra te ndryshme duke mos lene anash edhe mesimin,arritem deri tek dita e pare e shkolles

Vepra te ngjashme
Autori: Klevisa Manovi · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Pushimet
Pushimet verore kete vit kane qene ndryshe nga vitet e tjera,jo vetem per mua por per 'te gjithe'.Ne keto pushime nuk ka qene "argetimi" ne krye te gjithçkaje,por kane qene "frika"dhe"kujdesi" nga nje armik i papritur dhe i panjohur deri diku per te gjit...
Autori: arbenita,albiona Hyseni · Lloji: Ese argumentuese · Tema: pushimet verore
Pushimet verore këtë vit për mua, ashtu edhe si vjetëve të tjera, kanë qenë pushime të bukura dhe me plot lumturi. . Unë në këtë pushim, si gjithmonë, nuk e kam lënë anash as mesimin Pushimi veror, me të vërtetë ka qenë një push...
Autori: Rinna · Lloji: Ese pershkruese · Tema: PUSHIMET
Une pushimet verore i kalova shume mire.Sa i perket kenaqesive pata mjaftueshem.Ajo qe e beri te veqant kete pushim ishin vizitat e ndryshme tek te afermit e mi, si dhe shetitja me familje ne vende te ndryshme. Une gjithashtu nuk i lash anash edhe mesimet...
Autori: mitrush kuteli · Lloji: Analize letrare · Tema: si kalova pushimet verore
PUshimi veror,eshte vertet nje pushim i gjat dhe relaksues.Gjat puhimit veror un kalova shum mir duke te ber ngjyra te ndryshme interesante,argetuese por edhe krakter eduktiv,arsimor.Pasuiqe ky ishte nje pushim i gjate,kam shum gjera qe un mund te tregoj,...
Autori: Erza Hasani · Lloji: Ese argumentuese · Tema: Pushimet
Tani ditet e ketij viti shkollor po perfundojne , por pushimet vetem se po afrohen. Tani ne ne mendjen tone mendojme se sa do jete nota mesatare e jona , kurse ne anen tjeter mendojme se si do i kalojme pushimet verore dhe a do te jete me te vertete nje ...
Autori: RINESA · Lloji: Ese argumentuese · Tema: pushimet
Pushimet verore kete vit kane qene ndryshe per mua dhe te tjeret.Ne keto pushime nuk ka qene argetimi ne krye te gjithqkaje por kane qene kujdesi dhe frika nga nje armik i papritur per te gjithe njerezimin.Nga frika kujdesi qe kishim nga ky virus vdekjepr...
Autori: SHQIPONJE SHKEMBI · Lloji: Hartim · Tema: PUSHIMET VERORE
MENDIMI IM SE SI DO TI KALOJ PUSHIMET VERORE ESHTE QE TE SHKOJ TE DAJA TE HALLA TE TEZJA PO ASHTU EDHE NE PISHIN EDHE TEK SHOQET E MIA EDONA DHE BESJANA UNE MENDOJ SE KETE PUSHIM DO TA KALOJ MREKULLUESHEM UNE ME FAMILJEN TIME KEMI MENDUAR QE TA BEJM NJE ...
Autori: Niko Vincani · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Krishlindjet dhe Viti i Ri
Normalisht,kur flasim per festat e fundvitit i referohemi Krishlindjeve dhe Vitit te Ri,dy festa te bukura me te cilat ne mbyllim nje vit dhe presim ardhjen e nje viti te ri.Si Krishlindjet,edhe Viti i Ri jane dy festa shume te bulura dhe madheshtore qe f...
Autori: Shkurta Xheladini · Lloji: Hartim · Tema: Vera
Te gjitha stinet jane te bukura por me e mira nga te gjithat eshte Vera . Gjat veres ka shume vap dhe bujqit dalin e punojn ne ara. Ne pushimet verore shume njerze dhe femije shkojn ne vende te shumta zbavitesa , argetuese. Ne vere ditet zgjasin dhe netet...
Autori: Edwrado Hoxha · Lloji: Pershkrim · Tema: Kujdes derrasa eshte e kalbur
E ulur ne copezen e nje toke shkruaj: “E lodhur, e heshtur, me pesimizmin me te madh; Te gjitha keto te krijuara nga koherat qe ne po jetojme. Ne ate flete qe une shkruaj megjithese larg botes, ne ate copez te vogel atje tej shihen gjurmet e trishta te ...
Autori: MILEJDI ELMAZI · Lloji: Pershkrim · Tema: PUSHIMET NE VENDE TE NDRYSHME
PUSHMET E MIA VERORE. KETO PUSHIME PER MUA ISHIN PLOT ARGETIME.2 MUAJT E PARA TE VERES BERA PLAZH,AQ SHUME ISHA NXIRE SA TE GJITHE ME THONIN SE JE BERE SI COKOLLATE E ZEZE.PAS 1 JAVE SHKUAM PER PUSHIME NE GREQI.ATJE NDENJEM 1 JAVE,U MERZITA PAK SEPSE UNE...
Autori: KLARISA OSMANI · Lloji: Ese pershkruese · Tema: shkolla
Ese: Marredhenia ime me shkollen. Si eshte dhe si duhet te jete. Shkolla eshte vendi ne te cilin njeriu kalon gjysmen e dites, dhe keshtu, dite pas dite, pothuajse gjysmen e jetes se tij. Pa shkolle “nuk ka jete”; kjo eshte edhe nje nder arsyet perse...
Autori: a.b · Lloji: Ese pershkruese · Tema: shiu
Kur u zgjova ndjeva nje zhurme te vogel...ishte shiu i cili binte pa pushim...Ky shi te them te drejten nuk me pelqeu edhe pse shiun e kisha per qefi..Nuk me pelqeu pasi qe mi kishte prishur planet...Sot do te shkojna ne nje shtitje te bukur me kalsen tim...
Autori: alba · Lloji: Hartim · Tema: shkoll
ehh!!.sa shpejt kaaloi kjo kohe,sa shpejt kaluan ditet ,muajt dhe vitet,sa shpejt erdhem ne fund .Erdhem ne jete si nje flet e bardh e pa shkruar,e pa zhgaravitur.Hapat e para ,fjalet e para,i beme shume shpejt,por nuk dinim te lexonim gjeja e vetme qe di...
Komentet e fundit!

Emri: infiniti
Email: fgfhalilaj@li.com
Komenti:

Emri: elona
Email: cipieliona74@gmail.com
Komenti: Bravo shum bukur zmr, ke bere ca gabime drejtshkrimore, por eseja s'esht keq whee

Emri: respekt per ty si femen po jo si emen TIKAA
Email: anisa_a-9@hotmail.com
Komenti: SPO KALLXON!!!

Emri: junakodra
Email: junakodra@gmail.com
Komenti: iiiiiiiiiiiiiiii

Emri: eneda
Email: enedaxhelili1@gmail.com
Komenti: yes

Emri: eneda
Email: enedaxhelili1@gmail.com
Komenti: yes

Emri: anxhi
Email: anxhi@yahoo.com
Komenti: a spo din me shkrujt bre .a je analfabete

Emri: anxhi
Email: anxhi@yahoo.com
Komenti: a spo din me shkrujt bre .a je analfabete

Emri: anxhi
Email: anxhi@yahoo.com
Komenti: kurrgjo skam mor vesh!!!!!!!!!!##

Emri: edison
Email: emailedi11@gmail.com
Komenti: Ta qifsha nanen oj kurv


Emri: beni
Email: joni_gaxherri@outlook.com
Komenti: Shume i bukur

Emri: edison
Email: emailedi11@gmail.com
Komenti: Jo aq e bukur sepse gjuha jo shume standarde a kuptove

Emri: lora
Email: lora@gmail.com
Komenti: shum bukur flm

Emri: jem
Email: email.email@gmail.com
Komenti: A jeni najkush nga shqiperia edhe a e festoni 28 nentorin

Emri: emri
Email: email.email@gmail.com
Komenti: Du shku te shpija tu u lshu ne nje rrukic e pash ni tabel qe shkrujke MATIQAN

Emri: eli12
Email: eli12@gmail.com
Komenti: Shum Mir

Emri: Kokerrdash
Email: kokerrdashi @outlok.com
Komenti: Mos je nga MATIQANI HYYYY APO NGA KALIQANI. Kokerrdashat

Emri: agnesa
Email: agnesa-6@outlok.com
Komenti: Shum mir

Emri: agnesa
Email: agnesa-6@outlok.com
Komenti: Shum mir

Emri: nuseqiftee
Email: elisahoti@gmail.com
Komenti: a ka mundesi me shkru ni tjeter me domethenese


Emri: Jola
Email: Jola-mehmeti@gmail.com
Komenti: Ese e bukur😀😅😆😂😛beautifull te dua shume o shpirt😘😘😘😘😘💅🏻👍🏻🙌🏻✍🏻😸

Emri: Kejda
Email: Jola-mehmeti@gmail.com
Komenti: Yll bote plako😘😘😘😝😘😝😜😘😘❤️❤️❤️❤️

Emri: Jola
Email: jola-mehmeti@gmail.co
Komenti: Fantastike-teperr e bkr

Emri: art
Email: joni_gaxherri@outlook.com
Komenti: Fantastike

Emri: art
Email: joni_gaxherri@outlook.com
Komenti: Fantastike

Emri: beni
Email: joni-gaxherri@outlook.com
Komenti: Shum te bukra :-S

Emri: Alketa
Email: Alketa-keta@jotmail.com
Komenti: Une dua nje ese te bukur

Emri: fitnete
Email: fgfhalilaj@live.com
Komenti: /

Emri: bv
Email: tokuvlore@hotmail.com
Komenti: .

Emri: albania
Email: albania.bania@hotmail.com
Komenti: very good


Emri: majlinda kelmendi
Email: majlina-8@outlook.com
Komenti: jam ne klas te 8 edhe kerkoj ese te gjat edhe qe kerkush nuk e ka qt se ju lumtem deri te hanen me vynShto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2024 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com