Data e postimit: 2013-12-13 17:15:18
Lexime: 96680
‎"TE GABOSH ESHTE NJEREZORE ,TE FALESH ESHTE HYJNORE""
Lloji: Ese argumentuese
Tema: falja dhe gabimi
Autori: ezra
Shkolla: europa
Klasa: 9b
Qyteti: elbasan
E-mail: bejbigerl@hotmail.it


-Te gabosh, e perse njerzit duhet te gabojne?-Te falesh,e perse duhet te falim?-A eshte e drejte te gabosh?-A eshte e drejte te falesh?Keto jane disa pyetje te cilave nje mas e madhe njerzish nuk ja din pergjigjen,ka dhe te tjere te cileve,as qe u bie ndermend qe keto pyetje egzistojne.Por çfar eshte njeriu?A eshte e mundur qe te gaboj?A jane njerzit te gjithe njesoj?A dine te gjithe ta kuptojne gabimin dhe te kerkojne falje.Aka njerez qe dine te falin?Pra te gjtha keto pyetje duan nje pergjigje.-Te gjithe njerzit nuk jane njesoj,te gjithe quhemi njerez,jemi qenie te gjalla por ndryshojme shume nga njeri tjetri.Njerzit ndryshojne ne mendimet e tyre,ne mentalitet,ne sjellje,ne veprime,ne gjuhe,ne moshe e te tjera,ka njerez qe genjejne qe mashtrojne qe ndertojne gjithe jeten e tyre mbi mashtrime mbi intriga, dhe vese te tjera.Por ka dhe njerez te drejte te sjellshem te arsimuar.Por nuk duhet haruar qe te gjithe jemi qenie njerezore,dhe te gjithe gabojme,si femija i vogel dhe i pafajshem qe ben gabime duke thyer ndonje loder ose ndonje xham dhe me zerin e tij te bute dhe me lotet qe i rjedhin neper fytyren e vogel kerkon falje.Keshtu gabon dhe adoleshenti,dhe te riturit ne punen e tyre,ose ne jeten e perditshme.Pra te gjithe gabojme kush me shume e kush me pak.Njeriu gabon sepse disa gjera i ben pa i menduar ose disa te tjera nuk i mendon mire.Pra te gabosh eshte njerezore,pothuajse te gjithe kerkojme falje.Dikush me fjale dikush qe ndopak i turpshem duke dhuruar nje buqet me lule ose diçka simbolike.-Por a e egziston falja,a dine njerzit te falin? Ka shume njerez te cilet nuk ia dine kuptimin kesaj fjale hyjnore dhe kjo gje ka shpen qe te humben jete njerzish,por qe ruga me e arsyeshme mund te ishte falja...!

Vepra te ngjashme
Autori: armira · Lloji: Ese pershkruese · Tema: tte gabosh eshte njerezore te falesh eshte hyjnore
TE GABOSH ESHTE NJEREZORE,TE FALESH ESHTE HYJNORE Te gjithe njerezit nuk jane njesoj,ne quhemi njerez dhe jemi qenie njerezore,por ndryshojme shume nga njeri-tjetri.Njerezit ndryshoje ne mendimet e tyre,ne sjellje,ne veprime,ka njerez qe genjejne dhe...
Autori: eda · Lloji: Ese argumentuese · Tema: te gabosh eshte njerezore te falesh eshte hyjnore
Me fal nuk e perseris me, me fal se nuk isha ne gjendje te mir kur gabova i kemi degjuar shum here keto fjal por cfar rendesia kam ato tek ne? Duhet ti marrim si dicka kalimtare apo duhet te kuptoj se vine nga thellesia e zemres?te gjithe mund te gabojme ...
Autori: Pakora · Lloji: Ese filozofike · Tema: Te gabosh eshte njerezore, te falesh eshte hyjnore.
Te gabosh dhe te falesh, dy gjera qe jane kaq prane njera- tjetres, por dhe kaq larg. Pse te gabojme eshte njerezore? Pse te falim eshte hyjnore? Cfare ka falja qe e barazon me dicka kaq te larte sa hyjnorja? Falja ekziston sepse ekziston gabimi. Ne n...
Autori: Blerta.O · Lloji: Ese informuese · Tema: gabimet
E dini? askush nuk eshte perfekt ne kete bote,te gjithe ne si qenie gabojme,e qe shpesh keto gabime behen pa dashjen tone. Gabimi eshte dicka qe falet,vecse nese ti nuk kalon kufijt e tij,sepse ka njerez qe jane te ndjeshem nga kjo gje. Shpesh ne edhe ...
Autori: Emili Capi · Lloji: Ese argumentuese · Tema: A duhet te falim gjithmone?
Kjo fjala "gjithmone" me lekund pak. Asgje nuk duhet te jete"gjithmone". Sigurisht qe duhet te falim... ama jo gjithmone. Te falesh eshte nje shenje e nje karakteri te forte thone dhe jam shume dakord. Te gjithe e dime se duhet te falim kedo kur ben nje g...
Autori: Ana Xhihani · Lloji: Pershkrim · Tema: Vetvetja dhe Genjeshtra
Vetvetja dhe Genjeshtra KY SHKRIM I DEDIKOHET TE GJITHEVE;JU SUGJEROJ TA LEXONI Jeta eshte e veshtire...Apo jo? C'do te benit perpara nje veshtiresie? Epo ja ku eshte pergjigjja juaj.....Dua te them qe te mos shtiremi si dikush qe nuk jemi,pra te tre...
Autori: Rabie Lika · Lloji: Ese informuese · Tema: likarabi@gmail.com
Te gabosh eshte nje veprim i pa menduar mire qe behet duke filluar nga nje adoleshent,deri tek nje person qe mendon se eshte me lart se te gjithe.Por ne shumicen e rasteve ai person mendon se eshte lart sepse nuk kryen veprime te uleta qe ulin veten e saj...
Autori: Desara Dedolli · Lloji: Hartim · Tema: 2 botet
Kjo eshte nje pyetje aq e veshtire por edhe e lehte njekohesisht.Te dyja botet jane te rendesishme ne jete sepse te ndihmojne te njohesh dhe te shfaqesh me shume veten.Dua te them,pse te jem dikush tjeter kur mund te jem vetvetja? Edhe pse eshte plot gabi...
Autori: Niko Vincani · Lloji: Ese argumentuese bindese · Tema: Denimi me vdekje
Pro apo Kunder denimit me vdekje? Kur e degjon kete pyetje te rrenqethet pak mishi sepse kur mendon se dikush do te denohet me vdekje mendon dicka cnjerezore dhe ne fakt keshtu eshte.Ne ditet e sotme denimi me vdekje nuk eshte hequr ne shume vende dhe ky ...
Autori: Luljeta Mahmuti · Lloji: Ese vleresuese · Tema: Dhuna
Perse jetojme? A lindim perfekt apo rritemi bashke me gabimet qe jeta te ben te perjetosh?Apo mos ndoshta rritemi nga dhuna prej te tjereve? Sa absurde! Tek degjoj keto fjale me vijne mendime nga me te cuditshmet!Pse valle ,a nuk jemi te lire?! Te lir...
Autori: MELISA BAJRAKTARI · Lloji: Ese argumentuese · Tema: BARAZIA
Ne bote te gjithe njerezit megjithese ndryshojne nga ngjyra e lekures,nga gjinia,nga pasuria,pozita ne shoqeri etj.ata te gjithe jane te barabarte.Te gjithe jane njerez te nje bote.Ne ditet e sotme grate zene poste te rendesishme ne jeten shoqerore dhe p...
Autori: Lediona · Lloji: Ese vleresuese · Tema: Te dim se sa i vlefshem eshte libri
Te flasesh per librin eshte dicka shume e bukur.Libri nuk eshte thjeshte disa copa letre dhe disa shkronja.Per mua libri eshte jete.Libri te tregon boten e vertetet dhe imgjinare.Edhe pse jam e vogel ne trup,libri me ka rritur ne mendje.Me ka bere te logj...
Autori: sara · Lloji: Ese filozofike · Tema: Kush jam une?
Me lindin shume pyetje ne koke.Njera prej tyre eshte:Kush jam une ?Kjo pyetje ka shume pergjigje te ndryshme dhe te veshtira.Por lindin edhe pyetje te tjera qe nuk u jep dot pergjigje si p.sh. pyetja Kush jam une ?Nga vi?dhe shume pyetje te tjera.Ketyre p...
Autori: Bleonna Jashari · Lloji: Thirrje · Tema: Te drejtat e femijeve
Pse mendon se mund te besh qfare do qe deshiron me mua ? Edhe une kam te drejta edhe une jam qenie njerezore.Nuk eshte e drejte te me trajtosh si kafshe.Nuk eshte e drejte qe ti te me perdoresh per qellimet e tua.Mbase jam e vogel,por mos harro se edhe te...
Komentet e fundit!

Emri: u.s.erz.a.l.e.vsk.ij.a2.2201@gmail.com
Email: u.se.rzal.e.vs.k.ij.a22.2.0.1@gmail.com
Komenti: Добрый день дамы и господа Обустройство скважины с адаптером Рассмотрим пошаговый процесс монтажа адаптера Раскапывают траншею глубиной ниже уровня замерзания (1,5-2 метра) и шириной 0,5 метров для удобства монтажа. В обсадной трубе сверлят отверстие требуемого диаметра и обрабатывают его края. Подготавливают адаптер: сначала его очищают от технологической смазки, затем для надежной фиксации обрабатывают герметиком уплотнительные кольца. В обсадную трубу опускают адаптер , используя Т-образный ключ. Резьбовую часть заводят в подготовленное отверстие. Затем обе части конструкции соединяют между собой. К погружному насосу подключают питающий и греющий кабель. Верх обсадной трубы обрезают и закрывают крышкой. Монтируются вспомогательные приборы. Проверка работоспособности системы и ее герметичности. Засыпают траншею песком. Монтаж завершен.

Emri: mashaabcbNit2689@cc.com
Email: mashaashbacNit8239@cc.com
Komenti: Капча не может защитить вас от XEvil 5.0!! Хотите разместить свои ссылки на 12.000.000 (12 МИЛЛИОНОВ!) веб-сайтов? Нет проблем - с новым программным комплексом "XEvil 5.0 + XRumer 19.0.8"! Блоги, форумы, доски объявлений, магазины, гостевые книги, социальные сети - любые движки с любыми капчами! XEvil также совместим с любыми программами и сценариями SEO/SMM и может принимать капчи из любого источника. Просто попробуй! ;) С уважением, MashyMox9282 P.S. Огромные скидки доступны (до 50%!) за короткий отзыв о XEvil на любом популярном форуме или платформе. Просто обратитесь в официальную службу поддержки за скидкой!

Emri: sergeyromanov456@gmail.com
Email: sergeyromanov456@gmail.com
Komenti:

Emri: slyshevl@bk.ru
Email: slyshevl@bk.ru
Komenti: mss2495629ngkyt QMwaeAc yHi3 cTpMbvk

Emri: us.e.rz.al.ev.sk.ija.2.220.1@gmail.com
Email: u.s.er.za.l.evskija.22.2.0.1@gmail.com
Komenti: Ввод воды из скважины в дом в Минске и Минской области Если на вашем участке запланирована или уже имеется индивидуальная скважина, стоит позаботиться о том, чтобы вода из скважины в дом поступала беспрепятственно, при этом не терялась сила напора. Узнаем, как подключить воду из скважины к дому, какие особенности и тонкости данного процесса.Ввод воды в дом из неглубокой скважины Если на участке имеется неглубокая скважина, стоит отдать предпочтение автоматизированной системе подачи воды в дом. Она обустроена следующим образом – в воду погружается насосная система, с помощью насоса вода поступает в бак, обычно для таких целей приобретают баки емкостью 100-500 литров.Благодаря тому, что система оснащена реле, насос прекращает свою работу, когда бак заполнен, и напротив, возобновляет, когда вода расходуется. Бак рекомендуется размещать в подсобном помещении. От кессона (конструкция для обустройства рабочей камеры) до дома необходимо прорыть траншею, в нее помещается провод, который будет подавать ток к насосу. Наилучшим выбором будет кабель нагревательного типа, он решит вопрос промерзания труб зимой.Подача воды в дом из глубокой скважины Как ввести воду в дом из скважины, если на участке имеется глубокая скважина? Если скважина имеет большую глубину (более 9 метров), есть смысл поставить погружной глубинный насос или насос с эжектором, бак располагают на определенной высоте. Благодаря соблюдению этих условий создается давление около 0,1 атмосфер. Бак рекомендуется разместить высоко, например, на втором этаже, рекомендованный объем – от 500 до 1500 литров.Чтобы предотвратить вытекание воды в обратном направлении, стоит обязательно установить клапан обратного действия, его необходимо расположить выше насосной системы. Цена выведения воды в дом из скважины глубокого залегания будет составлять ровно половину ваших затрат, вторая половина предполагает закупку необходимого оборудования.Составление схемы водоотведения из скважины Для того чтобы понять, как ввести воду в дом из скважины, стоит разработать подробную схему. На схематическом рисунке укажите точное расположение точек, соблюдайте масштаб, а также направление трубопровода. Услуга подводки воды в дом из скважины, заказанная у профессионалов, предполагает составление схемы водоотведения специалистами, которые при необходимости смогут выполнить полный комплекс работ, включая ремонт скважин в Минске.Разновидности схем водоотведения Трубы от скважины можно провести двумя способами – коллекторным или последовательным.Последовательное подключение труб при введении воды Последовательное подключение подходит в том случае, если планируется небольшой расход воды, например, если вдоме будет проживать 1-2 человека. В случае если подводка воды будет осуществляться для большой семьи, такая схема будет неактуальной.Суть последовательного метода заключается в том, что поток воды заходит в дом с помощью основного трубопровода, в точке водоразбора устанавливается тройник, позволяющий пользоваться водой в доме.Коллекторное разведение от скважины Другой способ предполагает подведение воды в дом из бака к каждой точке на схеме, таким образом, удается достичь идентичного давления. Показатель давления может несколько изменяться в зависимости от степени удаленности крана или смесителя от насоса, однако напор в системе будет оставаться достаточным для того, чтобы работали все точки одновременно.Ввод воды из скважины в дом — где заказать услугу в Минске?Чтобы ввод воды из скважины в дом был качественным, и в дальнейшем не было проблем с водоснабжением, стоит воспользоваться услугами профессионалов, а также не экономить на материалах, от этого будет зависеть срок эксплуатации водонапорной системы. Оптимальным решением будет заказ введения воды из скважины в дом в компании «БурАвтоГрупп», воспользуйтесь опытом профессионалов.

Emri: vtornroz.94@aol.com
Email: vtornroz.94@aol.com
Komenti: What's up, its good paragraph regarding media print, we all be aware of media is a great source of facts.

Emri: sergeyromanov456@gmail.com
Email: sergeyromanov456@gmail.com
Komenti:

Emri: haydenryder82424@yandex.com
Email: haydenryder82424@yandex.com
Komenti: Nice articl! Just check this out!

Emri: sydneyjames131@yandex.com
Email: sydneyjames131@yandex.com
Komenti: Discover the best and ever!

Emri: vadimbolkovin@gmail.com
Email: vadimbolkovin@gmail.com
Komenti: When someone writes an article he/she maintains the thought of a user in his/her mind that how a user can know it. So that's why this paragraph is outstdanding. Thanks!


Emri: eldifcontbenri@mail.com
Email: eldifcontbenri@mail.com
Komenti: Remarkable topic

Emri: concocigarthstag@mail.com
Email: concocigarthstag@mail.com
Komenti: Willingly I accept. An interesting theme, I will take part. Together we can come to a right answer. I am assured.

Emri: turmeogyotisi@mail.com
Email: turmeogyotisi@mail.com
Komenti: I apologise, but, in my opinion, you are not right. I am assured. I can defend the position.

Emri: sleazexpronchoucbou@mail.com
Email: sleazexpronchoucbou@mail.com
Komenti: I will know, many thanks for the help in this question.

Emri: stevensonblake13040@yandex.com
Email: stevensonblake13040@yandex.com
Komenti: says:Just check this out, for free!

Emri: amiacook06717@yandex.com
Email: amiacook06717@yandex.com
Komenti: Nice article, thanks! Just check this out.

Emri: styrcomno@taynholafte.bizml.ru
Email: styrcomno@taynholafte.bizml.ru
Komenti: Готовы предложить испытанную временем услугу: "Устранение сайтов конкурента!" Каким способом это возможно осуществить?! - Практический опыт наших специалистов - десять лет. - Применяем конфиденциальные методы. - Наращиваем ссылочную массу посредством вирусных ссылок. - Поисковики моментально обращают внимание на наши используемые базы. - Все размещенные тексты с веб-сайта спамятся, что сразу делает их неуникальными. - У наших экспертов большие возможности и многолетний опыт в этой сфере. Стоимость услуги $80 Полная отчётность. Оплата: Киви, Яндекс.Деньги, Bitcoin, Visa, MasterCard... Telgrm: @xrumers Skype: xrumer.pro WhatsApp: +7(977)536-08-36 маил: support@xrumer.cc Только эти! А тАкож Работаем со Студиями!

Emri: vadimbolkovin@gmail.com
Email: vadimbolkovin@gmail.com
Komenti: Howdy! This is my first visit to your blog! We are a collection of volunteers and starting a new initiative in a community in the same niche. Your blog provided us useful information to work on. You have done a wonderful job!

Emri: us.e.rzal.evskij.a2.2.2.01@gmail.com
Email: u.se.rz.al.ev.sk.ij.a22.20.1@gmail.com
Komenti: Доброго времени суток дамы и господа Роторное бурение Роторное Бурение (Бурение с промывкой или продувкой) Результат 100% При таком способе бурения используется оборудования вращательного типа. Порода разрушается специальным инструментом долотом. В результате поступательно-вращательных движений, оборудование постепенно заглубляется, а почва из забоя выводится наружу глиняным раствором, водой или сжатым воздухом. Применяется для бурения как мягких, так и твёрдых пород на довольно большую глубину. Скважины, сделанные роторным способом имеют более продолжительный срок службы. Роторное Бурение в нашей организации стоит от 60 рублей за метр погонный.

Emri: us.erz.a.le.vsk.i.ja22.2.0.1@gmail.com
Email: u.s.erzal.e.vs.k.i.ja.222.01@gmail.com
Komenti: Привет господа Гарантия на скважину и систему водоснабжения Компания “БурТехСервис” предоставляет следующие гарантии на выполненные работы: Бурение скважины: Гарантию сроком на 5 лет Обустройство скважины: Гарантию сроком на 12 месяцев Монтаж канализации: Гарантию сроком на 12 месяцев Таким образом, по окончанию выполненных работ вы получаете настоящие гарантии от компании “БурТехСервис”. burenie-skvazhin-garantiya Гарантийные случаи по скважине: Появление в воде глины, песка; Отсутствие воды в скважине. Не являются гарантийными случаями: Наличие посторонних предметов в скважине после сдачи ее заказчику; Самостоятельное несогласованное изменение конструкции скважины; Изменение химического состава воды в водоносном горизонте; Несогласованное внесение изменений в электрическую схему подключения водоподъемного оборудования; Несогласованное внесение изменений в настройках инженерного оборудования; Резкое понижение статического и динамического уровня воды в скважине. Бурение скважины на воду с последующим ее обустройством с гарантией от “БурТехСервис” это возможность иметь чистую воду у себя на участке долгие годы!


Emri: vi3713439@gmail.com
Email: vi3713439@gmail.com
Komenti:

Emri: styrcomno@taynholafte.bizml.ru
Email: styrcomno@taynholafte.bizml.ru
Komenti: Можем предложить профессиональные услуги: "Устранение онлайн-сайтов ваших конкурентов или мошенников!" Каким образом это выполняют наши специалисты?! - У нас опыт - десять лет. - Секретная технология. - Наращивание серьезной ссылочной массы с помощью вирусных ссылок. - Все поисковики быстро реагируют на наши технологии. - Тексты на онлайн-сайте спамятся, что делает их неуникальными. - У нашей компании большие возможности и долгий опыт в этой сфере. Цена 6000 рублей Полная отчётность. Оплата: Qiwi, Yandex.Money, Bitcoin, Visa, MasterCard... Телега: @exrumer Skype: xrumer.pro WhatsApp: +7(977)536-08-36 электронка: support@xrumer.cc Только эти! А тАкож Работаем со Студиями!

Emri: admin@fut.bissnesplans.ru
Email: admin@fut.bissnesplans.ru
Komenti: Hello. And Bye. 7585482473)_*_&^%$%^&*(

Emri: padalexivan@gmail.com
Email: padalexivan@gmail.com
Komenti:

Emri: kamichira@dzukebi.bizml.ru
Email: kamichira@dzukebi.bizml.ru
Komenti: Обычно процесс оформления занимает от 3 до 5 месяцев. Инвесторы должны соответствовать следующим критериям: Отсутствие санкций, ограничений или запретов на въезд в страны ЕС, США, Великобританию и Канаду Отсутствие судимостей и уголовного судопроизводства по тяжким преступлениям Возможность подтвердить законность источника происхождения средств Безупречная личная и деловая репутация Хорошее состояние здоровья Успешное прохождение проверки due diligence

Emri: vi3713439@gmail.com
Email: vi3713439@gmail.com
Komenti:

Emri: plodorroafron@arunpsychen.bizml.ru
Email: plodorroafron@arunpsychen.bizml.ru
Komenti: Предлагаем услугу: "Устранение веб-сайтов конкурентов!" Каким способом мы это выполняем?! - Наш опыт - больше десяти лет. - Конфиденциальная методика. - Наращивание ссылочной массы вирусными и порно ссылками. - Поисковики мгновенно обращают внимание на наши технологии. - Все тексты с интернет сайта спамятся, что делает их неуникальными. - У нашей компании большие возможности и долгий опыт в этом направлении. Стоимость $80 Полная отчётность. Оплата: Qiwi, Яндекс.Деньги, Bitcoin, Visa, MasterCard... Телегрм: @exrumer Skype: xrumer.pro WhatsApp: +7(977)536-08-36 электронка: support@xrumer.cc Только эти! А тАкож Работаем со Студиями!

Emri: vladimirstrela88@gmail.com
Email: vladimirstrela88@gmail.com
Komenti:

Emri: keiya@kukara.bizml.ru
Email: keiya@kukara.bizml.ru
Komenti: Требуется "убить" интернет-ресурс мошенника или конкурента? Наши эксперты могут помочь. Применяются действенные технологии, только проверенные тысячами проектов: - Уничтожаем онлайн-сайты по каким угодно ключевым запросам. - Тысячи спамных беклинков. - Спамим главный email организации письмами регистраций на мошеннических ресурсах - Понижение позиций онлайн-ресурса в поисковике по любым коммерческим ключевым словам. - Секретная методика. Это известно только нашим экспертам. Десятилетний опыт работы. - 100% гарантируем возврат денежных средств через три месяца. - Полная отчётность. - Полная секретность нашей работы. Никто не сможет узнать про вас и нашу деятельность. Цена 6000 рублей Полная отчётность. Оплата: Киви, Yandex.Money, Bitcoin, Visa, MasterCard... Telgrm: @exrumer Skype: xrumer.pro WhatsApp: +7(977)536-08-36 электронка: support@xrumer.cc Работаем со Студиями!

Emri: igorgorodetckii@rambler.ru
Email: igorgorodetckii@rambler.ru
Komenti: вполне себе годнота


Emri: igorgorodetckii@rambler.ru
Email: igorgorodetckii@rambler.ru
Komenti: Круто, давно искал

Emri: rusforumsv.se@gmail.com
Email: rusforumsv.se@gmail.com
Komenti:

Emri: astarhanovarsen@gmail.com
Email: astarhanovarsen@gmail.com
Komenti:

Emri: yourmail@gmail.com
Email: yourmail@gmail.com
Komenti: Hello. And Bye.

Emri: steve.miller.78@inbox.ru
Email: steve.miller.78@inbox.ru
Komenti:

Emri: no-reply@apistudio.ru
Email: no-reply@apistudio.ru
Komenti:

Emri: davenport.67@inbox.ru
Email: admin@intim-x.com
Komenti: 9163755809

Emri: ma.rinaiusupova068395@gmail.com
Email: mar.inaiusupova.068395@gmail.com
Komenti:

Emri: Francescavom@meet-free.club
Email: Azaleavom@meet-free.club
Komenti: Hello to all In this baffling time, I love you all Esteem your one's nearest and friends

Emri: deutchcasino@gmail.com
Email: deutchcasino@gmail.com
Komenti: nsr slotcar tuning tipps , casino risiko kostenlos - casino roulette spielen : buffet und casino gutschein .


Emri: casinodeutch@gmail.com
Email: casinodeutch@gmail.com
Komenti: spielautomaten im kiosk aufstellen , crazy chameleons automatenspiele - geld zurГјck bekommen online casino : 100 freispiele tipico .

Emri: knfc.ru@list.ru
Email: knfc.ru@list.ru
Komenti:

Emri: adjub@medotc.com
Email: adjub@medotc.com
Komenti: fktrpr94f

Emri: knfc.ru@list.ru
Email: knfc.ru@list.ru
Komenti:

Emri: yourmail@gmail.com
Email: yourmail@gmail.com
Komenti: Hello. And Bye.

Emri: Bebushja
Email: blablabla@hotmail.com
Komenti: Eseja nk ka lidhje me temen...duhet te jesh me e qarte 😒😒

Emri: Lumena Velkaj
Email: lumenavelkaj@gmail.com
Komenti: edhe une jam nje nxenese e klases se 9 dhe kete vit kam bere nje ese te tille ...te them te drejten jo per tu mburrur por arrita te bej nje ese te shjeqlyer ...pike se pari eseja jote nuk kishte nje linje logjike... e dyta pyetjet qe ti ke ushturuar vete vetiu nuk mund te marresh pergjigje dhe pastaj ato pyetje bien ne kundershtim me jeten reale te njerezve ...pastaj pjesa tjeter ishte ok vetem se duhet ta shtjelloje me shume ...

Emri: pidi i mmam
Email: blablabla@hotmail.com
Komenti: Bich ska lidhje

Emri: Emiljo
Email: emiljo.24roci@yahoo.com
Komenti: ca eshte kjo mute eseje 💩💩💩

Emri: aimeate
Email: sebashku@hotmail.al
Komenti: ketyre pyetjeve duhet tu pergjigjemi ajo jan pjese e esese ?


Emri: idaaaaaaaaa
Email: ida@hotmail.it
Komenti: cesht kjo ese me kaq pyetje te shpifura

Emri: ines
Email: ines@hotmail.it
Komenti: shume e shpifur si ese s'me pelqen hic fare :p

Emri: jana
Email: momoeshtivogel@hotmail.com
Komenti: eseja me shpifur qe kam par ndonjehere 4

Emri: lala
Email: www.irmaa34@hotmail.com
Komenti: YYYYYYY E SHPIFUR

Emri: hi
Email: www.irmaa34@hotmail.com
Komenti: shum e shpifur. keshte me shume pyetje. ca eseje eshte kjo??? pr mua vleresohesh me noten 5

Emri: lalala
Email: eneamuca1@hotmail.com
Komenti: mos kopjoni kaq shum o njerz

Emri: denis
Email: momoeshte@yahoo.com
Komenti: eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Emri: idnis
Email: idnis_muca@lve.com
Komenti:

Emri: ebu
Email: aeri@hotmail.com
Komenti: Shume bukur

Emri: alma
Email: alma@yahoo.com
Komenti: Ska me kot thenks


Emri: Aldo
Email: Aldooa@gmail.com
Komenti: Goxha e mire si tekst por dueshe edhe pak me shume argument

Emri: Alban beka
Email: albibeka1234@gmail.cim
Komenti: Shum bukur

Emri: xheni
Email: xheni@hotmail.com
Komenti: shume bukur te lumte

Emri: Armonda
Email: armonda-monda@outlook.com
Komenti: Edhe pse kishte shum pytjee kishte nje permbajtje te mir #Great

Emri: Saida e Mamit
Email: Saida e Mamit@hotmail.com
Komenti: Tungjatjeta............... Ese argumentuese, po ashtu edhe shumë interesante ju falënderoj të gjithëve

Emri: Drita e diellit
Email: drita@email.com
Komenti: Kam mbetur e mahnitur jazakunish ju falënderoj

Emri: Ersad eli
Email: Eli@hotmail.it
Komenti: Very good. Faleminderit

Emri: Ragni
Email: sadna@hotmail.it
Komenti: Tregim i lezetshëm....... 12345678910..........ju lutem shtoni sa ma shume komente të lezetshme sepse e meritojnë....., drekën e mirë dhe faleminderit vërtetë për të gjitha

Emri: Elizabeta
Email: Elizabeta@hotmail.com
Komenti: Me ka pëlqyer...... me një fjalë ASPAK sepse nuk ishte ese por ishin pyetje

Emri: Adelina, bendisa, estela hyneda arsida megi dona etj
Email: nikoleta@email.it
Komenti: Ne jemi duke e lexuar dhe na pëlqen shumë të gjithave. Dhe në fund ju themi bajbaj


Emri: Denaida
Email: Denaida@hotmail.com
Komenti: Grazias muqisimo

Emri: Bendisa Ftoni
Email: disa@hotmail.com
Komenti: Bravisima eres fenkju

Emri: Elif
Email: Elifi@email.it
Komenti: Shummmmmmmmmm bukur, por ma shum kishte pyetje

Emri: Seilla
Email: Seilla@hotmail.com
Komenti: Very good

Emri: isdaisa
Email: isaisa@email.com
Komenti: s kishe ndonje gje tjeter por vetem pyetje kujdessssssssssssss

Emri: Samet shpellzaj
Email: sametshpellzaj@hotmail.it
Komenti: Shummmmmmmmmmme bukur faleminderit

Emri: Samet shpellzaj
Email: sameti@hotmail. Com
Komenti: Me ndihmoi shumë. Shumë bukur faleminderit

Emri: Sabet
Email: sabeti@hotmail. Com
Komenti: Shummmmmmmmmmme faleminderit.

Emri: ww*)
Email: S@hotmail.com
Komenti: vetem pytje ke bo

Emri: jenny
Email: jennychearlison@hotmail.com
Komenti: you all are right im with those who didnt like it it sucks me. Whatever this is your idea and i dont have any right to judge you.


Emri: Ledi
Email: Ledi@gmail.com
Komenti: Shum kot nuk jeni permbajtur te tema

Emri: xhesi
Email: jessie!@gmaiil.com
Komenti: per medimin tim nuk eshte ndonje gje e bukur kot fare sepse falja eshte hujnore nuk eshte permendur fare

Emri: flogersa
Email: flogersa@outlook.it
Komenti: BRAVO

Emri: M@rio
Email: mario.gongo@yahoo.com
Komenti: sa kot

Emri: megi poci
Email: megi.poci@gmail.com
Komenti: pjesa "Te falesh eshte njerezore" nuk eshte perfshir shume dhe nuk esht pergjithsuar ne fund eseja

Emri: ledi
Email: LEDI@BARDHI.COM
Komenti: ska koment

Emri: ledi
Email: LEDI@BARDHI.COM
Komenti:

Emri: GERTA
Email: GERTA@YAHOO.COM
Komenti: /

Emri: gerta
Email: gerta@YAHOO.COM
Komenti:

Emri: mita
Email: mitaalisa@hotmail.com
Komenti: kot fare ma shpifi


Emri: dani alves
Email: dani.alves@gmail.com
Komenti: njish.No coment

Emri: paulo
Email: paulo_br1@yahoo.com
Komenti: bkr

Emri: leda
Email: leda loca@ live .com
Komenti: Nice

Emri: gabriela
Email: gabriela@yahoo.com
Komenti: shum bukur

Emri: Ina
Email: ina.dena@hotmail.com
Komenti: cool fare shum bukur

Emri: adenaida
Email: adenaida @hotmail.com
Komenti: do doja te beja nje pyetje, kete teme e ke pasur detyre shtepie? KOT PO PYES SE E KAM PATUR EDHE UN...

Emri: meri
Email: merinagla@gmail.com
Komenti: bravoooooooooo

Emri: idnis
Email: idnis_muca@live.com
Komenti:

Emri: xhoi
Email: momoeshtivogel@hotmail.com
Komenti:Shto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2021 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com