Home | Posto
Sondazh: Cfare opsionesh deshironi te shikoni te YourLiterary.com ne vitin 2019?
ID: 574
Data e postimit: 2012-11-18 12:39:07
Shikime: 16768

Likes: 21 Dislikes: 12

Titulli: ese per 100 vjetorin e pavarsise

Lloji: Ese argumentuese
Tema: 100 vjet pavarsi
Autori: armela hoxhaj
Shkolla: kongresi i manastirit
Klasa: e 7 c
Qyteti: tirane
E-mail: armela.hoxhaj.77@facebook.com
Foto

Teksti:
Do qe te marresh mendimin qe kane shoket per ty?
Do qe te te shkruash mendimin qe ke per shoket?
Regjistrohu tani dhe tregohu i ndershem!

http://tbh.me
28 - 29 nentori eshte dita kur shqiptaret festojne per pavarsine e atdheut tone atdheut te cilit kemi derdhur gjak per lirine tone dhe te shtetit tone .
shqiptaret te gjithe festojne te gjithe jane te lire dhe jane ne shtet te pavarur .dita kur ismail qemali ngriti flamurin ne vlore eshte dita kur ai shpalli pavarsine dhe she lirine e gjithe popullit shqipetar.100 vjetorin e pavarsise shqipetaret e festojne dhe kane te drejte se eshte pavarsia e tyre te cilen e kane fituar me gjakederdhje dhe me shume humbje jetesh.prandaj festoni shqiptare se eshte dita juaj , pavarsia juaj , dhe liria juaj


Vepra te ngjashme
28 Nentori - Dita e...
Lloji: Ese shpjeguese
28 Nentori-Dita e Flamurit - 28 Nentori eshte nje dite e madhe , dite histor...
100 vjetori i pavar...
Lloji: Ese argumentuese
Emocioni te pushton teksa fillon te flasesh sepse eshte pak e veshtire te flasesh per gjithe keto vi...
70 VJETORI
Lloji: Analize letrare
Kalojne vite, kalojne edhe shekuj e kujtimi per deshmoret mbetet i fresket ne mendjet e zemrat tona,...
100 vjetori i pavar...
Lloji: Ese argumentuese
Ne fakt eshte paksa e veshtire te flasesh per gjithe keto vite. Eshte e veshtire te tregosh per 100v...
FESTAT E NENTORIT
Lloji: Hartim
Si gjithë kombet qe kane festat e tyre edhe ne kombi shqipetar kemi dy festat e cmuara: 28 dhe 22 N...
me nje kenge zemre ...
Lloji: Ese vleresuese
me nje kenge zemre shqiptare sic eshte kenga e himnit qe ne e adhurojme sepse e kemi krijuar kete hi...


Komentet e fundit!


Emri: Rudi
Email: rudian.kasemi@gmail.com
Komenti: Kot fare

Emri: Ajo goca
Email: Erlinda@outlook.com
Komenti: me peleu por jo dhe shumm sepse kjo nuk pershtatet aq shum te jete me e zgjeruar do ishte me e bukur pjesa por ska gje prap me pelqe

Emri: wendy
Email: eneauzuni@yahoo.com
Komenti: kot fr

Emri: njgnjt
Email: bgfhthd@hotmail.com
Komenti:

Emri: BAZ
Email: BAZ@HOTMAIL.COM
Komenti:

Emri: Miri Paca
Email: miripaca@hotmail.com
Komenti: keto jane disa ese shume te mira por ndonje ese me te mire ju lutem une vjersha kam shume te cilat i kam krijuar per 28-29 nentorin por nuk me bjen kohe te krijoj ese sepse po te me binte kohe do ti krijoja shume te mira dhe shume te gjata jo kaq te shkurta

Emri: era
Email: ermela.bruci@yahoo.com
Komenti: nice

Emri: mira
Email: mira@yahoo.com
Komenti:

Emri: une
Email: esi_une@yahoo.com
Komenti:

Emri: aferdita
Email: dreshaj-dreshaj-@hotmail.com
Komenti: I want you to give me an essay for 29 nenetoron give me if I am happy and thank you

Emri: arber
Email: arbermaloku@live .com
Komenti: aeberfdsd

Emri: Erisa Cuni
Email: erisacuni1@hotmail.com
Komenti: gezuar!!!

Emri: adis
Email: otradisi@hotmail.com
Komenti: eshte nje ese shum shum e bukur

Emri: andi shedula
Email: andishedula@outlook.com
Komenti: shume e bukur

Emri: ardit murati
Email: ditimurati@ymail.com
Komenti: kot fare

Emri: Rami
Email: rambo-6@live.com
Komenti: jo dhe shume i bukur

Emri: leo
Email: Leocena761@yahoo.com
Komenti: ishte shume e bukur urime

Emri: Gresa
Email: gresa-gona@zbavitu.net
Komenti: hahahah mir shume de

Emri: Marigona Gerbeshi
Email: gonagesa10@hotmail.com
Komenti: shume i mire ky koment

Emri: nojzy
Email: nojzy-otr @yahoo.com
Komenti: great

Emri: nojzy
Email: nojzy-otr @yahoo.com
Komenti: great

Emri: ina
Email: inakacurelsja-ogel@hotmail.com
Komenti: shume nice

Emri: nora
Email: bina-ina-nora@hotmail.com
Komenti: shum me pelqen

Emri: adelina gashi
Email: linagashi@hotmail.com
Komenti: Rroft Kosovaaaaaaaaaaaaa eshte me e miraa

Emri: janna taraku
Email: janataraku@live.com
Komenti: Kjo ese eshte shum e bukur po une po kerkoj jke ese per lirin nuk mund ta gjej me jepni nje keshill

Emri: xhneta
Email: bleona.altina@hotmail.com
Komenti: urime 100 vjetorin e pavarsis

Emri: Renato
Email: renatozdrava@yahoo.com
Komenti: Rrroftttt Shqiperiaaaa

Emri: Renato
Email: renatozdrava@yahoo.com
Komenti: Rrroftttt Shqiperiaaaa

Emri: sanije
Email: sanije_sopaj@hotmail.com
Komenti: shume ese(poezi)te bukura por ne qoft se ka mundesi me shume ese.

Emri: a gril
Email: a_girl@live.com
Komenti: urime 100 vjetorin e pavaresise se Shqipersie !!!

Emri: ardit murati
Email: ditimurati@ymail.com
Komenti: 28 - 29 nentori eshte dita kur shqiptaret festojne per pavarsine e atdheut tone atdheut te cilit kemi derdhur gjak per lirine tone dhe te shtetit tone . shqiptaret te gjithe festojne te gjithe jane te lire dhe jane ne shtet te pavarur .dita kur ismail qemali ngriti flamurin ne vlore eshte dita kur ai shpalli pavarsine dhe she lirine e gjithe popullit shqipetar.100 vjetorin e pavarsise shqipetaret e festojne dhe kane te drejte se eshte pavarsia e tyre te cilen e kane fituar me gjakederdhje dhe me shume humbje jetesh.prandaj festoni shqiptare se eshte dita juaj , pavarsia juaj , dhe liria juaj

Emri: ardit murati
Email: ditimurati@ymail.com
Komenti: eseja shume e bukur.rreth flamurit te perbashkuar me nje deshire e nje qellim te gjithe atje duke u betuar te lidhin besat per shpeti........... me nje 28 nentor ne kem u ngrit shqipria Ismail qemali ne vlore bsshke me shoket e tia ngriti flamurin ne Vlorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr r.

Emri: ardit murati
Email: ditimurati@ymail.com
Komenti: shume bukur e papame

Emri: ardit murati
Email: ditimurati@ymail.com
Komenti: shume bukur eseja apo jo dita e flamurit eshte nje dite e cmuar per te gjithe.prandja ne duhet ta festojme kete dite te cmuar.sepse flet per lirin ton.....

Emri: Rami
Email: rambo-6@live.com
Komenti: Kjo ese eshte shume e bukur.....28 Nentori


Shto komentin tend per vepren e mesiperme!
Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =

Copyright © 2011 - YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com

Kaloni ne versionin Desktop