Data e postimit: 2014-09-10 12:48:57
Lexime: 7973
Kusherinte e mi
Lloji: Pershkrim
Tema: ...................
Autori: Ana Xhihani
Shkolla: "3 Deshmoret"
Klasa: VIb
Qyteti: Kavaje
E-mail: anna.xhihani@hotmail.com


Kusherinjte e mi
Une kam shume kusherinj por ata me te afermit jane 5
Ergi,Medina,Erva,Ajla dhe Titi
ERGI
Ergi eshte moshatar me mua pra 11 vjec.Ai eshte nje djale i bkr dhe i zgjuar.Eshte elegant dhe i gjate,ka floke te zinj dhe kacurrela.Ka sy te medhenj dhe vetulla te bukura.Ka buze te trasha dhe me shume i ngjan mamit.Tek preferencat nuk ngjasojme aspak...Ai ndonjehere eshte paksa i dhunshem por po ta njohesh mire do ta kuptosh sa i dashur dhe i ndjeshem qe eshte............Ai eshte shume i rendesishem per mua dhe une e dua vertet shume
Medina
Medina eshte nje vajze 10-vjecare dhe eshte motra e Ergit.Eshte nje vajze e
gjate,elegante dhe sh e bkr.Ka floke te bukur ne ngjyre geshtenje qe i derdhen hijshem supeve.Ka sy te vegjel ne ngjyre te erret, vetulla te
bashkuara,hunde te vockel dhe buze te holla.Preferencat i kemi pothuajse njelloj:kafshe,aventura,lule,muzike dhe kercim.Ajo eshte sh e rendesishme per mua dhe me te kam qene me shume e lidhur se me cdokend tjeter.Ne ndanim gjithcka bashke dhe kur them gjithcka nuk e teproj aspak por fatkeqsisht me kalimin e kohes dhe te moshes filluam te ndaheshim nga pak por gjithsesi ne e duam sh njera-tjetren.
Erva
Erva eshte thjesht 5 vjece por gjithsesi eshte sh e rendesishme per mua.Ajo eshte elegante dhe e bkr.Erva eshte nje vajze me floke te kuqe dhe me onde.Ka sy te vegjel dhe vetulla te bashkuara.Ka sy te vegjel dhe ne ngjyre te kalter.Ka disa quka dhe buze te holla.Ajo eshte nje vajze pak e llastuar por gjithsesi eshte sh e mire.Eshte edhe pak frikacake por eshte sh e dashue dhe une e dua shume.
AJLA
Ajla eshte 2 vjec e gjysem.Eshte nje vajze yll e bkr porsi nje kukull.Ka floke kacurrel dhe nje fytyre te vogel.Ka sy te vegjel dhe boqelli nje hunte te vockel dhe dy buze te holla.Ka nje shpirt aventurier dhe eshte sh trime.Eshte nje vajze plot guzim dhe sheme e shkathet gjithashtu per moshen qe ka eshte sh e zgjuar.
Titi
Titi eshte nje vogelush 1-vjecar.Eshte sh i embel dhe i bkr.Ka nje fytyre vertet te lezetshme dhe dy sy te kalter.Ai eshte i vogel per te folur me shume por gjithsesi eshte i shkathet
Keshtu di te pershkruaj kusherinte e mi.Shpresoj ta pelqeni

Vepra te ngjashme
Autori: Gisel Gorani · Lloji: Pershkrim · Tema: Medina Shijaku
Shoqja ime e ngushte quhet Medina Shijaku.Ajo eshte shume e rendesishme per mua.Medina eshte e gjate dhe elegante.Ngjyra e lekures se saj eshte ezmere.Ka sy te vegjel ne ngjyre te erret dhe vetulla te bukura.Buzet e saj jane te holla dhe hunda e saj eshte...
Autori: Anonim · Lloji: Pershkrim · Tema: Shoqja
. Pershkrimi objektiv. Njeriu qe kam perpara syve eshte nje vajze, shoqja ime me e afert. Ajo qendron e ulur ne krahun tim te majte duke kryer veprimtarine e saj si nxenese. Ne pamjen e saj te bie ne sy nje gjatesi e mjaftueshme, rreth 167 cm. Eshte 15 v...
Autori: Anonim · Lloji: Pershkrim · Tema: Shoqja
Pershkrimi objektiv: Kerol eshte nje vajze rreth te 15-tave. Eshte 173 cm e gjate dhe teper elegante. Ka floke ngjyre geshtenje e me onde dhe sy jeshil, nje hunde te rregullt e te drejte, dhembe te bardhe e lekure te paster, eshte teper e mbyllur ne vetv...
Autori: Anonim · Lloji: Pershkrim · Tema: Shoqja
I. Pershkrimi objektiv. Eshte nje vajze pesembedhjete vjecare. Me nje gjatesi mesatare prej 168 cm, ka floke te verdhe e sy bojeqelli. Vishet shume thjeshte, me xhinse e bluza te gjera. Adhuron futbollin, basketbollin dhe lojrat e ndryshme elektronike. ...
Autori: ana xhihani · Lloji: Pershkrim · Tema: shoqja e ngushte
shoqja ime e ngushte quhet liliana gorani ne jemi shume te lidhura me njera tjetren ajo eshte shuuuuuume e bukur ka floke te zinj sterr e te drejte nuk jane shume te gjate por jane te perkryer ajo i ka floket me balluke e i shkojne shume ka nje fytyre ...
Autori: xhulia · Lloji: Pershkrim · Tema: si te pershkrush ne menyre subjektive
ne ketepershkrim une dote portretizoj kusheriren time me te afert qe e dua shume. ajo quhet I.ajo banon ne fier.eshte 16 vjece. pothuajse, ne jemi bashkemoshatare. nekete shkrim do te shpreh hapur gjithe pershtypjet e mia per te. eshte e bukur, nje brune...
Autori: Anonim · Lloji: Pershkrim · Tema: Shoqja
I. Pershkrimi objektiv Erjola eshte nje nxenese ne klasen e nente te shkolles 9-vjecare “Edith Durham”. Ajo eshte pesembedhjete vjece. Eshte e gjate rreth 175 cm dhe eshte elegante. Ka floke te zinje dhe te gjate me onde. Syte e saj jane ne ngjyre ge...
Autori: Elsika Murrizi · Lloji: Tekst pershkrues · Tema: Dua Lipa
Dua Lipa eshte nje vajze 25-vjecare , kengetare, tekstshkruese, dhe modele me prejardhje shqiptare , qe jeton dhe vepron ne Londer,Angli. Eshte e gjate 1.73cm dhe peshon 63kg. Ka floke kafe , me te bardhe dhe baluket roze.Syte e saj jane ngjyre kafe . T...
Autori: Ana Xhihani · Lloji: Analize letrare · Tema: Vetvetja
Jeta ime.... E dini???Nuk di nga tia filloj.Une kam lindur,jam rritur dhe kam mbijetuar deri me sot....po cfare do te ndodhe me tutje?....Kohet e fundit spo ja kaloj shume mire por nuk e kam humbur shpresen dhe besimin te Zoti per te larguar cdo veshtirs...
Autori: Sherin · Lloji: Pershkrim · Tema: Si eshte vetja ime
Une jam Sherin.Une jam tete vjec.Une jam nje djale me floke te rrumbullaketa ngjyre kaf dhe me sy kaf.Enderra ime eshte te behem futbollist.Ne shkolle shkoj mire dhe nxenesit i ndihmoj kur kane nevoje per ndihme.Familja ime me do shume dhe une gjithashtu ...
Autori: JOANA RUKO · Lloji: Ese e krahasim-kontrastit · Tema: shoqet
Ne ditet e sotme eshte shume e veshtire te gjesh apo te kesh miq te vertete.Por dhe ti zgjedhesh po kaq e veshtire eshte.kam 4 vjet qe kam gjetur shoqerine time te vertete.Dy shoqet e mia me te mira jane Jola dhe Oksana.disa mendojne se ne fakt une i kam ...
Autori: Anonim · Lloji: Pershkrim · Tema: Vetvetja
Une jam nje vajze 15 vjecare, me shume ambicje dhe me shume mendime me te cilat vleresoj veten, qofshin te mira apo e kunderta. Ajo per te cilen dua te shkruaj eshte karakteri im, cilesite e mia ne syte e prinderve te mi dhe shokeve me te afert. Mendimi, ...
Autori: xhejmon korca · Lloji: Ese pershkruese · Tema: shoku im
Emri im eshte XHejmon,shoku im me i ngushte e ka emrin Eri. Une jam me i gjate se Eri.Eri eshte i qeshur. Ai ka floke te zinj dhe une kafe.Eri ka sy te zinj dhe une sy kafe. Une jam i shkathet kur vrapoj, Eri eshte pak ingathet kur vrapon.
Autori: anjezzaa balidemaj · Lloji: Hartim · Tema: flamuri jone
nje flamur i kuq qe lehte valon, eshte ngjyre e kuqe qe shqiperine e simbolizon. dhe ajo ngjyre e kuqe eshte gjaku i shume trimave. dhe simboli i lirise ja ky eshte flamuri i shqiperise. po me 28 nentor te vitit 1912 Ismail Qemaili ngriti fl...
Komentet e fundit!Shto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2023 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com