Data e postimit: 2017-02-26 11:12:20
Lexime: 9525
Shpresa ndaj nje adoleshenti
Lloji: Ese argumentuese bindese
Tema: Adoleshenca ne Shqiperi
Autori: Anonim
Shkolla: Marie kaculini
Klasa: 9c
Qyteti: Durres
E-mail: lika@gmail.com


Jeta ku une jetoj nuk eshte e lumtur .Valle pse ..pyes veten por nuk gjej nje pergjigje te sinqert brenda vetes.Gjithkund shoh pamje te zeza dhe rralle ndonje ngjyre te bardhe ne jeten time.Sa do qe te ndjek bardhesine ,pamja e zeze me ndjek kudo.Dua te ngrihem ,te largohem por nuk kam nje dore ku te kapem.Mendoj ...pse duhet te jetoj ne kete jete por perseri dicka ndodh dhe nuk mundem te vras veten.Dua te ngrihem por shoqeria jo e mire po me fundos.Adoleshenti duhet te kete "baza" te forta per te ecur perpara ne menyre qe te eci ne jete .Ne moshen 15 vjecare adoleshenti ka nevoje per dashuriii prinderore ,miresi, sinqeritet dhe seriozitet ne momeente dhe kohe te caktuar.Shoqeria jo e mire po me con drejt fundit .Dua te shpetoj nga kjo ndjenje qe po me mbyt.Thjesht nje dore ku te cohem dhe nje shpatull ku te mbeshtetem kerkoj nga shoqeria e sotme.Kam humber besimin ne shoqeri ,e urrej .Po humbas shoket .Nuk po kuptoj veten ..kam humbur.. Por papritur vjen dikush dhe te therret dhe largohesh nga ajo shoqeri jo e mire.Ne ditet e sotme te gjesh nje dore ku te kapesh dhe pa interes eshte shume e veshtire sikur po u kerkon te me japin pasurine.Sjelljet egoiste po ndikojne negativisht ne shoqerine tone..Shoqeria jo e mire po fundos shume te rinj .Duhet te shtohet miresia ,sinqeriteti ,dhe drejtesia qe te kete me shume adoleshente te gezuar .....💎Kush eshte dakord jepni like

Vepra te ngjashme
Autori: Dritan Idrizi · Lloji: Ese pershkruese · Tema: shoqeria
Jeta ku une jetoj nuk eshte e lumtur .Valle pse ..pyes veten por nuk gjej nje pergjigje te sinqert brenda vetes.Gjithkund shoh pamje te zeza dhe rralle ndonje ngjyre te bardhe ne jeten time.Sa do qe te ndjek bardhesine ,pamja e zeze me ndjek kudo.Dua te n...
Autori: enes byberi · Lloji: Ese argumentuese · Tema: shoqeria
cdo secili nga ne gjen ne jete shoqerine e tij.shoqeria eshte baza kryesore mbas familjes .ka raste kur shoqeria te ndihmonn por ka raste qe shoqeria te le ne mes te rruges dhe ti detyrohesh ta humbasesh ate.shoqeria nje fjale me shume vlere nje fjale me...
Autori: Rabie Lika · Lloji: Ese informuese · Tema: likarabi@gmail.com
Te gabosh eshte nje veprim i pa menduar mire qe behet duke filluar nga nje adoleshent,deri tek nje person qe mendon se eshte me lart se te gjithe.Por ne shumicen e rasteve ai person mendon se eshte lart sepse nuk kryen veprime te uleta qe ulin veten e saj...
Autori: ina · Lloji: Ese krahasuese · Tema: familja
shoqeria dhe familja jane dy gjera komplet te ndryshme por qe jane thelbesore ne menyren e sjelljes se nje adoleshenti.shoqeria ka nje ndikim shume te madh ne jeten e nje adoleshenti ,shume here ky ndikim nuk eshte gjithmone i mire ..........................
Autori: my nigga · Lloji: Ese pershkruese · Tema: "natyra komplekse dhe njerzore e brutit"
Shoqeria Nisja dret rruges se shkolles takon 1 shoqeri qe kurr sdo ta harrosh deri ne pafundesi qastet te ndryshme te jetes gjithmon afer do ta kesh te ndihmon te mendosh ne menyre te drejt besoj se shoqeria ime eshte shume e sinqert ...
Autori: K.C · Lloji: Poezi kolone · Tema: Shoqeria
Shoqeria eshte gjeja me e cmuar ne jete por kjo ndodh vetem me shoqeri te vertete. Pa shoqeri njerezit do te ishin ne vetmi. Une jam e lumtur me jeten qe bej tani. Perreth kam shoqet te cilat me flasin. Dihet qe sh...
Autori: Ema · Lloji: Pershkrim · Tema: Jeta
E kam pyetur mijera e mijera here veten se si valle iken kjo kohe.Kur them kohe e kam fjalen per vitet.Me kujtohen shume mire ditet e femijerise,kohet kur isha fare e vogel.Por nuk kam harruar as diten e pare te shkolles.Ate dite isha e emocionuar ne kul...
Autori: Arberita Rraqi · Lloji: Analize letrare · Tema: Shkolla - Shoqeria !
- Ne ankohemi per shkollen , por ne fakt aty kalojme vitet me te bukura te jetes tone , dhe kjo eshte fale shoqerise. Une ketu do te vazhdoj me presje e jo me pike sepse shkolla dhe shoqeria jane dy gjera shume me vlere . Dhe ne nuk duhet ti humbasim asnj...
Autori: mia · Lloji: Ese filozofike · Tema: paqja
NE KETO VARGJE PASQYROHET DESHIRA PER NJE JETE ME TE MIRE,NJE JETE NE PAQE,NJE JETE PA LUFTE E KONFLIKTE,PA LAKMI E URREJTJE.NESE JETA NA OFROHET VETEM NJE HERE,A NUK E KEMI NE NE DORE QE TA JETOJME KETE JETE NE MENYREN ME TE MIRE TE MUNDSHME?A NUK E KEMI...
Autori: ela · Lloji: Poezi dashurie · Tema: shoqeria eshte gjithcka
shoqeria jone ka lathitur me dru jemi rritur shoqeria te ben te jetosh te ben te arsyetosh edhe pse sot eshte pak e keqe perseri ne kemi shume shoqeri
Autori: samanta · Lloji: Tekst argumentues · Tema: shoqeria
Shoket dhe shoqet jane njerzit qe dua me se shumti . Ne duhet te kemi nje shoqeri te besueshme qe te ndajme kohen me ta , te ndajme sekrete dhe anasjelltas . Ne miqesi nje pike e rendesishme e ze respekti sigurisht edhe besimi . Edhe pse ne ditet e sotme ...
Autori: A.G@ñgstã ßøy · Lloji: Ese shpjeguese · Tema: Vesi,nje semundje e pasherueshme
Te pasurit nje ves do te thote te kesh nje te mete te madhe,te cilen eshte thuajse e pamundur ta eleminosh.Vesi ndikon shume keq ne personalitetin dhe ne kulturen e cdo njeriu.Shume njerez kane vese,te cilat i shtyjne ata drejt veprimeve te gabuara dhe te...
Autori: OKSANA BLIDO · Lloji: Personal Poetry · Tema: JETOJE MIQESINE
KUR LINDEM NUK DINIM ASGJE ME KALIMIN E VITEVE KUPTUAM CDO GJE. KUPTUAM SE QE TE JETOSH, NJE SHOQERI DUHET TE FORMOSH. TE DISH...
Autori: Elda J. Pere · Lloji: Ese argumentuese · Tema: Adoleshenca
ADOLESHENTI ESHTE SHERBETOR I MOSHES, APO ESHTE ZOT I VETVETES??... Adoleshenti eshte njeri. Pavaresisht ofendimeve te ndryshme te te tjereve, ai eshte njeri. Duke qene njeri, ka mendje dhe zemer. Me keto te dyja, ai eshte i afte te marre vendime dhe te ...
Komentet e fundit!

Emri: anonim
Email: ennichosip@gmail.com
Komenti: Ke folur shume bukurkjo eshte nje kohe e tille sic e ke pershkruar ti...

Emri: Klea
Email: kleahasa2016@gmail.com
Komenti: jet, nuk e di nqs kte ese e ke nga eksperience personale po nqs e ke KURDO qe te kesh nevoje te flasesh me dike, me shkruaj ktu dhe pastaj kalojm ne dm ose ne sc ♥♥♥♥♥

Emri: erika
Email: ciaranoelaclea@gmail.com
Komenti: shuuuuuuuuuuum buuuuukuuuuuuurrrrr

Emri: Anonim
Email: lika@gmail.com
Komenti: Ju lutem duhet te ndergjegjesohemi per te bere vepra te mira per nje jete me te lumtur per ne dhe pasardhesit tane .Shqiperia si dhe shm vende te tjera kane nevoje per te rinj te zgjuar qe te luftojne per te drejtat e tyre ne cdo lloj aspekti.Shto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2023 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com