Data e postimit: 2013-03-25 16:50:02
Lexime: 28657
Një shëtitje buzë lumit !
Lloji: Ese argumentuese bindese
Tema: Shëtija
Autori: Gresa Zymeri
Shkolla: Bahri Kuqi
Klasa: VII1
Qyteti: Vushtrri
E-mail: gresa_1999@live.at


Erdhi mëngjesi i së shtunës . Në këtë ditë vere gjithë natyra binte erë freskie, jeta kudo shkëlqente.Muzika buqiste në çdo zemër , dhe në të rejat kënga rridhte vetvetiu . Gëzimi i madh veror vihej re në fytyrën dhe në të ecurit e çdo njeriu. Ekualipti i bardh ishte mbushur plot me lule, që lëshoninnjë erë të këndshme ajr . Mali i Dubofcit që shihej nga të gjitha anët , ishte mbuluar me një blerim mahnitës dhe të dukej aq i mrekullueshëm dhe aq madhëdhtor sa që të bënte përshtypjen e një vendi plot paqe dhe qetësi..♪♪

Vepra te ngjashme
Autori: Ardit Kadriu · Lloji: Hartim · Tema: Shetitje
Erdhi mengjesi i se henes . ne kete dite vjeshte te gjitha natyrat binin erë freskie jeta kudo shkelqente . Muzika buqiste ne cdo zemer dhe une u nisa dhe shkova ne shkoll ne oren e mesimit erdhi sherbetori dhe na ia dha lajmerimin dhe e gjithe klasa ...
Autori: Egla Hasula · Lloji: Poezi peizazhi · Tema: *Pranvera*
Pranvera Erdhi pranvera plot me lule shqerra e lule të tjera plot me gëzim e lumturi Oh sa bukur, bukuri. Dallëndyshja erdhi fluturim, rritet bari, vishet pylli me blerim Dhe në lëndina plot fëmijë mbledhin lule me dashuri, lule plot ...
Autori: Klevis Koka · Lloji: Pershkrim · Tema: pushimet
Ajo ditë që kalova në plazh, para 2 vitesh është e paharrueshme. Deti ishte i rrëmbyeshëm dhe kishte shumë pushues që laheshin në bregdetin e Durrësit. Të gjithë fëmijët bënin kala prej rëre gëzueshëm. Pasi u lyeva me krem mbrojtës nda...
Autori: Fejz demiri · Lloji: Poezi lirike · Tema: personale
Mali Mbushur mali me lisa Veshur plot gjelbërim Qesh natyra Zogu cicëron Lisi bën hije Lulet po lulëzojnë ngjyra-ngjyra Natyra na thërret në kopshtin e vet Pishat lëshojnë aromë Era vjen kudo Qelin pemët Frytet më t...
Autori: rugen · Lloji: Ese pershkruese · Tema: NATYRA
Natyra eshte gjeja me e bukur qe ekziston.Eshte gjeja me me vlere,gjeja me e cmuar,eshte vete jeta.Por,njeriu e ka demtuar dhe ndryshuar ate,e ka ndotur ajrin dhe token,e ka ndotur ujin,vete jeten.Kjo nuk eshte aspak e drejte. Kur viziton zonat e papreku...
Autori: Steisi · Lloji: Ese pershkruese · Tema: natyra
Natyra eshte gjeja me e bukur qe ekziston.Eshte gjeja me me vlere,gjeja me e cmuar,eshte vete jeta.Por,njeriu e ka demtuar dhe ndryshuar ate,e ka ndotur ajrin dhe token,e ka ndotur ujin,vete jeten.Kjo nuk eshte aspak e drejte. Kur viziton zonat e paprek...
Autori: Ajshe Iljazi · Lloji: Hartim · Tema: Natyra
Shëtitja në natyrë është kënaqësi por edhe me familje të dalësh në piknik të kalosh ditën në një ambient të bukur është mrekulli.Ne për natyrën duhet të kujdesemi shumë ta mbajmë pastër prej mbeturinave.Natyra është një pjes...
Autori: no.name · Lloji: Analize letrare · Tema: nje dite ne natyre
Shëtitja në natyrë është kënaqësi por edhe me familje të dalësh në piknik të kalosh ditën në një ambient të bukur është mrekulli.Ne për natyrën duhet të kujdesemi shumë ta mbajmë pastër prej mbeturinave.Natyra është një pjesë ...
Autori: Fejz Demiri · Lloji: Poezi lirike · Tema: shoqërore
Fshati Im Me plot fusha kodra e lugje Dhe livadhet plot blerim Me aromë të ëmbël Me freski të butë Me ajër të pastër Pa tymra të zinj Eshtë fshati im Mbuluar me plot gjelbërim
Autori: Maria Marku · Lloji: Poezi dashurie · Tema: çdo te thote dashuria
Përroi rridhte me shpejtësi Një shqiponjë në lartësi vështronte, Lule të freskëta kishin mbuluar luadhin Erë e lehtë shpirtin freskonte. Mendja ime larg fluturon Nëpër ditët plot lumturi, Kur të bashkuar sikur një Thellë e ndjeni...
Autori: arbenita,albiona Hyseni · Lloji: Ese argumentuese · Tema: pushimet verore
Pushimet verore këtë vit për mua, ashtu edhe si vjetëve të tjera, kanë qenë pushime të bukura dhe me plot lumturi. . Unë në këtë pushim, si gjithmonë, nuk e kam lënë anash as mesimin Pushimi veror, me të vërtetë ka qenë një push...
Autori: Fejz Demiri · Lloji: Poezi lirike · Tema: personale
Natyrës Me plot gjelbërim Me pemë dhe fryta Me plot lule dhe freski Sjell plot gëzim Natyra jon...
Autori: Ersan Ismeti · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Pranvera
Sic do stinë ashtu edhe pranvera ka bukurit dhe rendesit e saja ajo fillon më 21mars.Në pranverë natyra gjelbëron dita ditës e me tepër.Zogjtë kthehen nga shtegtimi i largët dhe fillojnë kengës së tyre me zëra mahnitës.Femijet gëzohen ed...
Autori: Kevin Çika · Lloji: Poezi peizazhi · Tema: 4 poezi të shkurtra,kushtuar çdo stine
Erdhi pranvera E hirshme si vetë jeta, erdhi pranvera në vendin tim. Ku malet,fushat dhe kodrat, zënë me gaz blerimi të këndojnë. Ku zgjohet e tërë natyra, dhe stofin e ashpër dimëror, tutje e lë. Shkëndija rinie që marrin gaz nga ...
Komentet e fundit!

Emri: elda
Email: elga1533@hotmail.com
Komenti: bukur shum

Emri: donaa
Email: dona@hotmail.com
Komenti: me pelceu

Emri: erzanaaa
Email: erza@hotmail.com
Komenti:

Emri: besarta
Email: besarta-i@hotmail.com
Komenti: je shum e bukur

Emri: besarta
Email: besarta-i@hotmail.com
Komenti: je shum e bujur

Emri: hahaha
Email: hahaha@hotmail.com
Komenti: hahahaah

Emri: Jetmire
Email: Mile.ram@live.com
Komenti: Shum bukur

Emri: Ylly
Email: ylli-bajrami@outlook.com
Komenti: aahahhahaha :v sen skoka kon

Emri: SARA
Email: SARA@YAHOO.COM
Komenti: E BUKUR

Emri: antonela
Email: antonelanela152@yahoo.com
Komenti: i like this i love is very beautiful


Emri: antonela
Email: antonelanela152@yahoo.com
Komenti: i like this i love is very beautiful

Emri: sabit
Email: SABITEDHI@hotmail.com
Komenti:

Emri: florent
Email: lenti-1999@live.com
Komenti: shuma e ketyre numrave esht 5

Emri: shkolla fillore muharrem kadriu
Email: flammur_boy@hotmail.com
Komenti: najs meriton ventin e par

Emri: huhauahua
Email: hahaha@live.com
Komenti: sen skoka kon hiq uuuuuuuuuffffff

Emri: dinjws
Email: esydfg@hotmail.de
Komenti: shummmmmmmmmm bukur por a mund ta shkruani nje ese me titullin nje shetitje pranverore

Emri: hna
Email: melika-hana@hotail.com
Komenti: shume bukur

Emri: lavdim
Email: lavdimi_2001@hotmail.com
Komenti: shumm e shkurter por me domethenie!!!

Emri: Shkolla "Qemal Mici"
Email: shkolla.qemalmici@hotmail.com
Komenti: shum e bukur por do ishte me mire proze por sidoqofte eshte zgjedhja jote urime shum e bukur

Emri: ana
Email: jkljkljkl692@yahoo.com
Komenti: shum e shkurterShto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2023 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com