Data e postimit: 2013-09-30 18:17:00
Lexime: 18518
vjeshta ne qytetin tim
Lloji: Ese argumentuese
Tema: vjeshta ne qytetin tim
Autori: viola huruglica
Shkolla: Abaz Ajeti
Klasa: 5/5
Qyteti: gjilan
E-mail: viola4@live.com


vjeshta ne qytetin tim
Ah, sa e prisja kete dite.Dita me shi,ere.Ajo ere ndoshta na ftohe,na semure por jo,ajo ere na jep ajer te paster dhe shendet.Vjeshta filllon ME 22SHTATOR dhe ne femijet mezi e presim ate dite.Ate dite e presim me padurim sepse gjethet bien ne toke duhet te vishemi trashe etj.Ajo dite per mua eshte e gezueshme.Ne qytetin tim erdhi vjeshta por,gjitheashtu ne mirepritem.Une nuk kam fjale per vjeshten por, ne smundemi te dalim per te luajtur,per te vrapuar por, nuk ka rendesi,se prape vije Vera.Vjeshta mbaron me 21 dhjetor por nuk merzitemi sepse vjen prape.Po ta shihni qytetin tim qe mori pamje aq te bukur,me ajer te paster do qmendeshi.Une e dua shume stinen e vjeshtes.

Vepra te ngjashme
Autori: viola huruglica · Lloji: Ese argumentuese · Tema: vjeshta ne qytetin tim
vjeshta ne qytetin tim Ah, sa e prisja kete dite.Dita me shi,ere.Ajo ere ndoshta na ftohe,na semure por jo,ajo ere na jep ajer te paster dhe shendet.Vjeshta filllon ME 22SHTATOR dhe ne femijet mezi e presim ate...
Autori: Barije bislimi · Lloji: Analize letrare · Tema: Stina e vjeshtes
Stina e vjeshtes Fillon me 23 shtator dhe mbaron me 22 dhetor nje Stine ku e nngyra e gjelber te gjithe gjethet bien ne toke ato Jan shume ngjyra por me shum dallohet ngjyra e Arte .vjeshta edhe nje Stine ku ka erë reshje shiu dhe mjegull.por me vjeshte ...
Autori: Urata Matluma · Lloji: Ese pershkruese · Tema: vjeshta
vjeshta eshte nje nder kater stinet me te bukura te vitit...edhe vjeshta si cdo stine ka bukurite e saj , fryen era , bien gjethet , bie shi ,korren fushat , bien temperaturat , mbushen hambaret me drithera ,por me e mira eshte qe ne shtator fillon viti i...
Autori: Madita Syla · Lloji: Analize letrare · Tema: Vjeshta
Vjeshta Nje stinë ku ngjyra e gjelbert merr fund .E gjithe natyra merr ngjyre portokalli dhe kafe .Vjeshta eshte nje stine shume e bukur e cila na sjell nje mot te fresket dhe me shi.Secila stinë e ka bukurine e vet por edhe vjeshta ka bukurine e saj...
Autori: Ensar Gashi · Lloji: Pershkrim · Tema: Ese:Stina e Vjeshtës(E shkurtë)
Për dallim nga stina e verës ne kemi hyrë në një stinë tjetër,që është stina e vjeshtës.Mua nuk më pëlqen stina e vjeshtës por secila stinë e ka bukurinë e vet.Vjeshta na sjell shumë pemë të mira dhe të shëndetshme siq janë:mollat,rr...
Autori: Gresa xhepmetaj · Lloji: Ese informuese · Tema: Vjeshta
Vjeshta eshte nje stine imagjinare.Ne fshatin ku une jetoj eshte shume bukur sepse kur bien gjethet e gjithe toka mbulohet.Mollet piqen,rrushi,geshtenjat e shume fruta te tjera.Vjeshta eshte stina e preferuar e bujqve sepse ka shume gjera per te vjele.Por...
Autori: jonida elezi · Lloji: Hartim · Tema: atdheu
ah sa e prisja kete dite.ditet me ere ,ditet me shi..tash pothuajse ngjyra e verdhe e vjeshtes e kaploi vendin tim.me bukurite e saj ajoerdhi te ne.sot u bene dy muaj qe jena ne stinen e vjeshtes .nata u zgjat e dita u shkurtua. e gjith gjelberia qe is...
Autori: Lola Tahiri · Lloji: Ese vleresuese · Tema: Vjeshta
Ne vjeshte gjethet bien.Vjedhta mer ngjyre te ari.Era shum e fort,ajo fryen kudo.Vjeshta fillon me 23 shtator.Vjeshta eeshte e bukur.Ajo eshte stina me e mire sepse fillon viti i ri shkollor.Ne vjeshte piçen geshtenjat,rrushi etj.Dhe ditet shkurtohen.Nj...
Autori: fikrijeibishi · Lloji: Hartim · Tema: pranvera ne qytetin tim
dita e pranveres eshte dite ku lulezon natyra,zogjet shtegtar kthehen ne vendet tona.ne ato dit pranvere koha fillon te ngrohet po ashtu edhe cicerimat e zogjve na e zbukurojne te tere qytetin ,pastaj fillojne qe te qelin lulet ajo bukuri e ajo ere na e z...
Autori: tringa · Lloji: Ese pershkruese · Tema: stina e vjeshtes
Stina e vjeshtes fillon me 23 shtator .vjeshta ne fshat duket shume ndryshe sepse nuk e ka pamjen si ne vere.Natyra merr pammje me ngjyre kafe.Kudo ne barin e njome ka gjethe me ngjyra te ndryshme te cilat kane rene prej pemeve.TE gjithe behen gati per d...
Autori: melisa mamurani · Lloji: Pershkrim · Tema: natyra
shkolla ku une studioje eshte nje ndertese 2 kateshe me ngjyragru dhe bardhe. E rrethuar nga hekura rrethues pergjate gjithe pjeses qe ndodhet perball saj. Nje oborr i madh me disa peme ndoher perballe saj. Gjate stines se vjeshtes oborri i shkolles nga...
Autori: kaltrina elshani · Lloji: Hartim · Tema: vjeshta
Vjeshta nje stine ku ngjyra e gjelber merr fund.Kjo stine e bukur ne natyre sjell nje ngjyre te bukur prej ari.Stina e vjeshtesna sjell nje mot jo shume te preferueshem per femijet te cilet nuk jan adhurues per shiun dhe te ftohtit pa bore.Por stina e vje...
Autori: Erblina · Lloji: Ese pershkruese · Tema: vjeshta
E pergjumur dola ne dritare.Shikoja natyren me vete thash "sa bukur" .Gjithqka ishte ndryshe kishin ndryshuar pemet ,livadhe ,madje edhe qielli kishte marr nje ngjyr te kalter te erret .Me vrap shkova tek dollapi i rrobave dhe morra bluz dhe xhinse tamam ...
Autori: Fejz Demiri · Lloji: Poezi lirike · Tema: personale
Vjeshtës Nis shiu pika pika Gjethet bien një nga një Në qiell vjen vranësira Moti po ndryshon Dimri po ...
Komentet e fundit!

Emri: seri
Email: bosss@gmail.com
Komenti: shum pa lidhje'

Emri: bosi
Email: kosi_bosi@live.com
Komenti: shum keq

Emri: Lona
Email: Lona@20220 ans.com
Komenti: Jeni te pa par

Emri: Shkelqim
Email: shkelqim_2011@msn.com
Komenti: A ka naj tjeter

Emri: Krenare
Email: Atletja_-kampionja14@postribe.com
Komenti: Me pelqeu vetem ne fillim... a pjesen tjeter jo. ka shum gabime per te permirsuar dhe per te shtuar disa fjal.

Emri: Krenare
Email: Atletja_-kampionja14@postribe.com
Komenti: Me pelqeu vetem ne fillim... a pjesen tjeter jo. ka shum gabime per te permirsuar dhe per te shtuar disa fjal.

Emri: me Shkronja
Email: hej_ebonaemailin@live.com
Komenti: hAHAHHAHH NJE kill mut ... . .. . . .

Emri: Qka pot vyn
Email: Qkapot_qyn@lemrahat.com
Komenti: AS nje ese te bukur nuk mund ta gjejm ne internet

Emri: teuta
Email: teuta_arta@live.com
Komenti: keqq shummm shum shummm allah t honnen komm ese juu lutna qii ma qon dikush ni esee se smi rrok hiq ju lutna njoo t mir sepse e kemi vlersuese

Emri: hahahahah.hahahhah
Email: hahahaha@hahahahah.hahahah
Komenti: boll palidhje volla asni ese e hajrit n internet so marre prej juvee prej popoullit shqiptar nccc ngelaqat e kqi


Emri: kujtesa
Email: lumja_kujta@hotmail.com
Komenti: popa lidje

Emri: yllka
Email: yllkaismaili@live.com
Komenti: hhhaaaaaaaaa nuk pom polqen hiq se nuk paske dy lidhje me ese

Emri: juiuoi
Email: uyiuouio@jujuujufh.hghj
Komenti: palidhjee

Emri: laura
Email: laura.qerkini@hotmail.com
Komenti:

Emri: laura
Email: laura.qerkini@hotmail.com
Komenti: shum e bukur

Emri: qendresa
Email: Qendresa_dardan@hotmail.com
Komenti: palidhje koka vala

Emri: nhghjj
Email: scasdvsd@hotmail.com
Komenti:

Emri: driloni0
Email: driloni@krenar.be
Komenti: hahah me 22 dhjetorune po di

Emri: loki
Email: lokiloki@live.com
Komenti: nhall

Emri: dona
Email: dona-tld@hotmail.com
Komenti: shum e bukur


Emri: alma
Email: alma-aris_05@live.com
Komenti: me pelqen shum

Emri: albiona
Email: albiona-gashi@live.com
Komenti: ahahahahahahahahAHAHAHHAHAAHHAHA

Emri: melesa
Email: melesa_lesa@hotmail.com
Komenti: shume e bukur

Emri: melesa
Email: melesa_lesa@hotmail.com
Komenti: shume e bukurShto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2024 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com