Data e postimit: 2015-04-27 20:51:24
Lexime: 226068
vjeshta
Lloji: Ese pershkruese
Tema: vjeshta
Autori: megi loci
Shkolla: rreze drite
Klasa: 8a
Qyteti: fushe-kruje
E-mail: megi@hotmail.com


Nje nga stinet e mia te preferuara eshte vjeshta.Vjeshta me pelqen sepse ka ngjyra te mrekullueshme.Tani vjeshta ka ardhur.Neper te gjithe pyjet ka rene qetesia.Kafshet jane futur ne strofullat e tyre duke pritur ardhjen e pranveres.Shpendet fluturuan dhe iken ne vendet e ngrohta.Pemet jane zhveshur nga gjethet,te cilat kane rene duke formuar nje tapette arte ne gjithe token.Lumenjte te cilet kene qene te qete ,pas gjithe asaj kohe fillojne te rrjedhin me vrull.Flladi i embel e i fresket i vjeshtes qe te perkedhel floket kur ecim rruges per nr shtepi.Shiu i cili nuk dukej me pare,fillon te leshoje disa nga pikat e tij duke ujitur te gjitha bimet.Vjeshta eshte stina ne te cilen nxenesit fillojne shkollen ku takohen perseri me miqte e tyre te meparshem.per mendimin tim vjeshta eshte me te vertete stima me e bukur e vitit

Vepra te ngjashme
Autori: Madita Syla · Lloji: Analize letrare · Tema: Vjeshta
Vjeshta Nje stinë ku ngjyra e gjelbert merr fund .E gjithe natyra merr ngjyre portokalli dhe kafe .Vjeshta eshte nje stine shume e bukur e cila na sjell nje mot te fresket dhe me shi.Secila stinë e ka bukurine e vet por edhe vjeshta ka bukurine e saj...
Autori: tringa · Lloji: Ese pershkruese · Tema: stina e vjeshtes
Stina e vjeshtes fillon me 23 shtator .vjeshta ne fshat duket shume ndryshe sepse nuk e ka pamjen si ne vere.Natyra merr pammje me ngjyre kafe.Kudo ne barin e njome ka gjethe me ngjyra te ndryshme te cilat kane rene prej pemeve.TE gjithe behen gati per d...
Autori: Urata Matluma · Lloji: Ese pershkruese · Tema: vjeshta
vjeshta eshte nje nder kater stinet me te bukura te vitit...edhe vjeshta si cdo stine ka bukurite e saj , fryen era , bien gjethet , bie shi ,korren fushat , bien temperaturat , mbushen hambaret me drithera ,por me e mira eshte qe ne shtator fillon viti i...
Autori: Barije bislimi · Lloji: Analize letrare · Tema: Stina e vjeshtes
Stina e vjeshtes Fillon me 23 shtator dhe mbaron me 22 dhetor nje Stine ku e nngyra e gjelber te gjithe gjethet bien ne toke ato Jan shume ngjyra por me shum dallohet ngjyra e Arte .vjeshta edhe nje Stine ku ka erë reshje shiu dhe mjegull.por me vjeshte ...
Autori: Anabela · Lloji: Pershkrim · Tema: VJESHTA
Vjeshta...stina ku gjelberimi humb, e natyra mbulohet me ngjyre ari.Eshte stina ku pemet fillojne te thahen e gjethet e tyre bien. Stina ku pushimet mbarojne e shkolla fillon.Rruget e qytetit jane te mbuluara me gjethe te nuancave te ngjyres kafe.Kurse p...
Autori: Ensar Gashi · Lloji: Pershkrim · Tema: Ese:Stina e Vjeshtës(E shkurtë)
Për dallim nga stina e verës ne kemi hyrë në një stinë tjetër,që është stina e vjeshtës.Mua nuk më pëlqen stina e vjeshtës por secila stinë e ka bukurinë e vet.Vjeshta na sjell shumë pemë të mira dhe të shëndetshme siq janë:mollat,rr...
Autori: KALTRINA · Lloji: Hartim · Tema: VJESHTA
Vjeshta, një stinë ku ngjyra e gjelbër merr fund. Kjo stinë stinë e bukur, e cila natyrës i jep ngjyrën e bukur prej ari. Stina e vjeshtës na sjell një mot jo shumë të preferushëm për fëmijët, të cilët nuk janë adhurues të shiut dhe fil...
Autori: Emili Capi · Lloji: Ese shpjeguese · Tema: Stina e vjeshtes
Vjeshta, një stinë ku ngjyra e gjelbër merr fund. Kjo stinë stinë e bukur, e cila natyrës i jep ngjyrën e bukur prej ari. Stina e vjeshtës na sjell një mot jo shumë të preferushëm për fëmijët, të cilët nuk janë adhurues të shiut dhe fil...
Autori: Gresa xhepmetaj · Lloji: Ese informuese · Tema: Vjeshta
Vjeshta eshte nje stine imagjinare.Ne fshatin ku une jetoj eshte shume bukur sepse kur bien gjethet e gjithe toka mbulohet.Mollet piqen,rrushi,geshtenjat e shume fruta te tjera.Vjeshta eshte stina e preferuar e bujqve sepse ka shume gjera per te vjele.Por...
Autori: kaltrina elshani · Lloji: Hartim · Tema: vjeshta
Vjeshta nje stine ku ngjyra e gjelber merr fund.Kjo stine e bukur ne natyre sjell nje ngjyre te bukur prej ari.Stina e vjeshtesna sjell nje mot jo shume te preferueshem per femijet te cilet nuk jan adhurues per shiun dhe te ftohtit pa bore.Por stina e vje...
Autori: Klara Lico · Lloji: Pershkrim · Tema: Stina e arte
o vjeshte e arte o stine e zjarrte!nuk me besohet qe sot stina e vjeshtes me kishte ardhur per vizite ne parkun e qytetit tim...! sapo ecja ne rruge degjoja nje tingull te bute qe me tingellonte si nje ninulle e embel dhe plot zhaurime.ne parkun e qytetit...
Autori: Klara Lico · Lloji: Pershkrim · Tema: Stina e vjeshtes
o vjeshte e arte o stine e zjarrte!nuk me besohet qe sot stina e vjeshtes me kishte ardhur per vizite ne parkun e qytetit tim...! sapo ecja ne rruge degjoja nje tingull te bute qe me tingellonte si nje ninulle e embel dhe plot zhaurime.ne parkun e qytetit...
Autori: Lola Tahiri · Lloji: Ese vleresuese · Tema: Vjeshta
Ne vjeshte gjethet bien.Vjedhta mer ngjyre te ari.Era shum e fort,ajo fryen kudo.Vjeshta fillon me 23 shtator.Vjeshta eeshte e bukur.Ajo eshte stina me e mire sepse fillon viti i ri shkollor.Ne vjeshte piçen geshtenjat,rrushi etj.Dhe ditet shkurtohen.Nj...
Autori: sara xheleshi · Lloji: Hartim · Tema: pershkrimi
vjeshta erdhi.petku i formuar nga gjethe ka mbuluar vendin.heshtja shurdhuese e vjeshtes ka pllakosur ne vend.gjithcka ka rene ne ate qetesine e vet.njerezit duken si te pergjumur.gjithcka duket mahnitese.oxhaket e shtepive...
Komentet e fundit!

Emri: Marie
Email: mariemustaj@gmail.com
Komenti: Vjeshta

Emri: Leshi
Email: leshiimaddh@yahoo.com
Komenti: I am leshi i madh 😁

Emri: Brikena
Email: brikenabarhani@gmail.com
Komenti: eshte nje ese shume e bukur edhe me pelqeu shume

Emri: Alan Walker
Email: edonardhoti@gmail.com
Komenti: thank you for making a great impression i wish you all the best i wish you have so many beautiful essays like this i am very happy

Emri: erdi meci
Email: erdi.meci007@gmail.com
Komenti:

Emri: hariela
Email: ELA_KAM@YAHOO.COM
Komenti: Kjo ese eshte shume e bukur.Por mund te ishte edhe me e gjate.

Emri: erjonhaliti
Email: erjon.haliti12@gmail.com
Komenti: shume buker exellent . me te vertete eshte e bukure vjeshta /wi

Emri: bledon rudi
Email: bledi5@gmail.com
Komenti: shum exellent

Emri: bledon rudi
Email: bledirudi5@gmail.com
Komenti: exellent

Emri: bledonrudi
Email: bardharudi9@gmail.com
Komenti: perfect


Emri: xnxx visit this website
Email: blabla@bla.com
Komenti: xnxx visit this website

Emri: arbnora
Email: arbnorahajra7@email.com
Komenti: mua me pelqeu shum eseja dhe jam ndi e kenaqur ne shkoll.

Emri: Adelina
Email: Adelina.ah@hotmail.com
Komenti: Teper e bukur nje ese e cila me la pershtypje teper teper teper teper teper shumëë. Eseja me e bukur qe kam lexuar ndonjher.

Emri: kot
Email: kotfare@yahoo.com
Komenti: kot fare lale

Emri: shum nice
Email: verynice@hotmail.com
Komenti: ese shum i mir flm shum

Emri: edisona
Email: medina-sonaa@hotmail.com
Komenti: esht shum e bukur por a muneni nje per bukurit e vjeshtes ju lutem shum

Emri: londiana
Email: londiana-salihu@hotmail.com
Komenti: / shume cutttte vjershhha

Emri: SHBF
Email: SHBF@EMAIL.COM
Komenti: SHUM ESE E BUKUR

Emri: ilda
Email: ilda-thaqi@hotmail.com
Komenti: ishte shume e mire kjo ese me pelqeu shum

Emri: alba
Email: alba@outlook.fr
Komenti: ee me htuj si ti a bej??


Emri: alba
Email: alba@outlook.fr
Komenti: ee me htuj si ti a bej??

Emri: ambra
Email: ambrahhh@hotmail.com
Komenti: sh. bkr!!!! yllllll fr

Emri: avjola
Email: avjoladermaku@gmail.com
Komenti: kush mi gjen pak disa homonime ketu se spo i gjej dot

Emri: avjola
Email: avjoladermaku@gmail.com
Komenti: kush mi gjen pak disa homonime ketu se spo i gjej dot

Emri: avjola
Email: avjoladermaku@gmail.com
Komenti: kush mi gjen pak disa homonime ketu se spo i gjej dot

Emri: milena hoxha
Email: milena@ymail.com
Komenti: ese shume e bukur.me ka pelqyer me te vertete shume.fale kesaj eseje mora 10 ne detyren e shtepiseShto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2024 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com