Data e postimit: 2015-07-31 12:08:08
Lexime: 26574
Vellai im
Lloji: Analize letrare
Tema: Familja ime
Autori: Emanuela
Shkolla: Shkolla e bashkuar vajdin lamaj domje
Klasa: 8c
Qyteti: Tirane
E-mail: shkelzen.lama@hotmail.com


E mbaj mend kur ishim te vegjel.Ehhhh sa here u rrihinim me njeri-tjetrin.une ateher nuk e dija dhe nuk e kuptoja se cdo te thoshte me te vertet te kesh nje vella me te madh qe do te ishte mbeshtetja jote.por kur fati jot ishte qe te ikje ne gurbet atehere une e kuptova qe vellai vjen pas babait dhe gati sa nuk mu shkul zemra nga vendi sepse une nuk do te luaja me me ty.Une nuk mund ta ndjej me aromen tende qe prej 3vitesh dhe nuk mund te perqafoj dot o vellau im.Dua qe ta dish se pa qene ti une nuk mund qe tja lejoj vetes te rritem pa ty sepse asnje sekond pa ty me duket bosh.E di qe per ty vella so sakrifikoja jeten por shpesh here pues veten qe a me mendon me te certet dhe nuk e shpreh apo un nuk jam me edhe aq e afert me ty.Ta dish vllai im qe cdo gje qe ta bere nuk ta kam bere me te keq dhe nuk do ta beja kurre sepse ti je ai qe une kam hjalle dhe jetoj vetep per ty e per familjen tone vella.Ti do te jesh hapi dhe krahi i djatht i imi ne cdo hap te jetes sime dhe nuk do te dalesh kurre nga jeta ime.Te dua vella zoti ta bjere mbare e mire dhe nje here te takona dhe te shfrytezojme momentet qe nuk i kemi kaluar me pare ti shfrytezojme ne menyre te papare.i love IZMIR GJANA vllau im i perjetshem

Vepra te ngjashme
Autori: SHQIPONJE SHKEMBI · Lloji: Poezi personale · Tema: VELLAI IM I VETEM
VELLA I DASHUR VELLA NJE TE KAM TY TE DUA SHUM UNE QDO GJE DO BEJA PER TY TI JE GJYSMA JETES TIME TI JE QDO QE PER MUA QE NUK BLIHET ME ASGJE UNE JAM KRENARE QE KAM NJE VELLA KAQ TE MIR SI TI
Autori: Anonim · Lloji: Pershkrim · Tema: Kujtime
Kujtimet jane dokumentet me te rendesishme per njeriun. Nepermjet tyre arrij te bej nje permbledhje te gjithe jetes sime. Kam kujtime ne periudha te ndryshme, duke filluar qe bebe. Mund te shkruaj per ngjarje qe kam perjetuar me prinderit, gjysherit, shoq...
Autori: FILLORETA SHKEMBI · Lloji: Poezi personale · Tema: VELLA I DASHUR
VELLA I DASHUR VELLA TE DUA TE DUA DHE KURR STE HARROJ KU DO QE SHKOJ TE NE MENDJE TE KAM.
Autori: ALEHANDRA · Lloji: Ese pershkruese · Tema: VELLAI DHE MOTRA
TE VDESESH ESHTE NORMALE POR TE VDESESH PER VELLAIN ESHTE FANTASTIKE . VELLAI ESHTE ENGJELLI QE TE MBRONE POR ESHTE EDHE AI QE ME SHUME XHELOZONE.AI PER MOTREN E JEP JETEN SIC E JEP MOTRA PER TE ♥. TORNADOT JANE TE FUQISHME POR KUR NUK MUND TE MPOSHT...
Autori: Goca Sexy · Lloji: Hartim · Tema: Ai qe te do vertet
Nje lot qe te pikon...kur ti lendohesh...kur je e gezuar...kur nuk ndihesh mire..dhe gjithcka tjeter,nje person qe te do ty vertet do ti dhimbte zemra kur ti lendoheshe...dhe do ti rrifte aq fort kur ti ishe i lumtur...Ai eshte personi qe te do vertet...
Autori: Klevisa Manovi · Lloji: Tekst vleresues · Tema: Luis😥
Nuk mund ta besoj akoma qe ti nuk je me ne kete jete.Si munde te largohesh keshtu?Si munde te lesh gjithe keto njerez qe te duan pas?Si mundi zoti te te largonte aq shpejt nga kjo jete?Si mundi te te largonte akoma pa krijuar familjen,akoma pa mbushur te ...
Autori: anjezzaa balidemaj · Lloji: Hartim · Tema: binjaket e motres
nje vella e nje moter te bukur si ulli vellau me thot moter te dua. por kam binjaken nuk ben ta harroj tere boten tia u dhurosh njeri tjetrin nuk e mashtrojne. ashtu zoti i krijoj nenen e babain be vemendje i ndegjojne sepse jeten e lumtur ...
Autori: anjezzaa balidemaj · Lloji: Hartim · Tema: binjaket e motres
nje vella e nje moter te bukur si ulli vellau me thot moter te dua. por kam binjaken nuk ben ta harroj tere boten tia u dhurosh njeri tjetrin nuk e mashtrojne. ashtu zoti i krijoj nenen e babain be vemendje i ndegjojne sepse jeten e lumtur ...
Autori: Anna Cani · Lloji: Ese filozofike · Tema: Perendimi
Kur shikon perendimin e diellit te duket sikur je ne enderr. E pra,edhe me mua keshtu ndodh. Cdo fundjave ngjitem ne tarrace bashke me tim vella e shohim perendimin e diellit. E teksa perpiqem te shkruaj vargje shoh bukurite e natyres,perendimin e diellit...
Autori: lirika bishka · Lloji: Ese filozofike · Tema: jeta
Jetes i jane vene shume epitete i jane thurur shume kenge, poezi vargje pa fund. Shume fjale jane thene per te. Por uune e mendoj me thjeshte... mendoj se "jeta" je vete ti... po, ti sepse jeta pa ty nuk do te ishte jete, do ishte bosh. Je ti ai qe i jep ...
Autori: Desara Dedolli · Lloji: Hartim · Tema: Vellai ,gjeja me e shtrenjte ne bote
Vellai im eshte gjysma ime tjeter.E dua pa fund...Me te kaloj castet me te bukura te jetes sime.Ai gjate gjithe kohes me qorton ne gabimet qe une bej dhe per kete e dua edhe me shume sepse do te thote qe ai kujdeset per mua.Ndihem shume krnare qe kam nje...
Autori: Greselda Baci · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Rendesia e familjes
FAMILJA... E si mund te ishte jeta jete pa familje? Ajo esht dicka e bukur qe zoti na ka dhuruar. Antaret e saj jan aq te bashkuar dhe aq te lidhur me njeri tjetrin sikur ti kesh futur nje kuti te vogel dhe te jen ngjeshur madje me teper se kaq.Do te tho...
Autori: emanuela · Lloji: Ese filozofike · Tema: falja
Po e filloj me nje peng te madh ne zemren time te vogel.E di qe te lendova pa mase "motrushe".Por ama dije se ti do te jesh gjithmone ne zemren time sepse une pa ty jame asgje dhe s'mund te bej perpara.Ti je loti i kulluar ne zemren time qe e mban ne dore...
Autori: vajza bukuroshe · Lloji: Hartim · Tema: Te dua
Per ty zemra ime… Nuk e di se cfare kam.Kudo qe shkoj djej nje boshllesh ne zemer.Me fal,nese te kam bere qe te ndihesh keq,me te vertete me fal.Nuk eshte se dua por thjesht nuk kam rrugezgjidhje tjeter.Te kam dashur,te dua dhe do te te dua sa te kem...
Komentet e fundit!

Emri: asma
Email: sukaj@mail.com
Komenti: e mrekullueshme!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Emri: vilma
Email: vilmatopalli747@gmail.com
Komenti: Mplq shumm zemra vogel ti :*

Emri: Emanuela
Email: Shkelzen.lama@hotmail.com
Komenti: Flm moterushe edhe un jam kranare qe kam nje shoqe dhe kusherire po ashtu si ti i love

Emri: vilma
Email: vilmatopalli747@gmail.com
Komenti: O zemraaa vogel ti :( :( ti je nje mrekulliii dhe vellai jot esht krenar qe ka nje moter si tiii ! :*

Emri: Enanuela
Email: Shkelzen.lama@hotmail.com
Komenti: E kam vella dhe cka kam shkruj eshte nga thellsia e zemres sime shpresoj thu plqShto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2023 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com