Home | Posto
ID: 4332
Data e postimit: 2015-05-26 06:21:27
Shikime: 925

Likes: 2 Dislikes: 0

Titulli: Eurovisioni 2015

Lloji: Pershkrim
Tema: Elhaida Dani,nje perfaqesuese e denje e kuqezinjve!
Autori: Niko Vincani
Shkolla: Dhaskal Todri
Klasa: 12D
Qyteti: Elbasan
E-mail: nikovincani@hotmail.com

Teksti:
Do qe te marresh mendimin qe kane shoket per ty?
Do qe te te shkruash mendimin qe ke per shoket?
Regjistrohu tani dhe tregohu i ndershem!

http://tbh.me
Nuk ishte vendi i duhur qe ne do te na pelqente te zinim ne Eurovision por gjithsesi,Elhaida Dani nje kengetare e mrekullueshme beri te pamunduren dhe mendoj se ajo na perfaqesoi denjesisht.Ajo shkelqeu ne skene fale vokalit te saj dritherues qe na mbushi me emocion ne cdo net te Eurovisionit.Kenga I'm alive ishte nje nga kenget me te bukura jo vetem te Eurovisionit 2015 por edhe po t'a krahasojme Shqiperine kete here me heret e tjera.Pa ofenduar kengetaret e tjere abolutisht,te gjithe ishin te mrekullueshem por Elhaida ishte nje nga ato kengetare qe na mbushi me emocion dhe meritonte te fitonte nje vend te mire.Kjo do te thoshte shume per ne por votat jane vota dhe preferencat e njerzve jane te ndryshem.Edhe pse per vendin tone ishte e veshtire t'a pranonim ky eshte realiteti.Gjithsesi e bere kete pershkrim te shkurter per te treguar se nje kengetar i mire dhe qe te fal emocione nuk duhet t'i kushtoje rendesi vendit qe ai ze,por menyres se si ai kendon dhe si e transmeton kengen tek audienca.Elhaida e beri shume mire kete gje jemi shume krenare qe nje kengetare e talentuar menje vokal mbreselenes perfaqesoi vendin tone dhe i gezoi shume me prezencen e saj atje.Bravo Elhaida suksese te metejshme ne karrieren tende!Go Albania!


Vepra te ngjashme
Eurovisioni 2015
Lloji: Pershkrim
Nuk ishte vendi i duhur qe ne do te na pelqente te zinim ne Eurovision por gjithsesi,Elhaida Dani nj...
endrra ime kur te r...
Lloji: Ese pershkruese
ENDRRA IME KUR TE RRITEM Per mua eshte shume e rendesi...
artistet shqiptare ...
Lloji: Ese argumentuese
Artistet Shqiptare ne bote , jane po ato qe i japin vlera nje kombi , jane ato qe percjellin nje ku...
100 vjetori i pavar...
Lloji: Ese argumentuese
Kete 28 nendor shqipetaret festojne 100 vjetorin e pavaresise. Sa sakrifica e sa perkushtim per atdh...
E ardhmja jone
Lloji: Ese pershkruese
E ardhmja nuk eshte vetem nje pjese ne jeten tone. Ate duhet ta mendojme gjate gjithe kohe dhe jo si...
kush eshte me i lum...
Lloji: Ese pershkruese
Jo rralle here ne vetes i bejme nje pyetje ’Kush eshte me i lumturi ?’ Nje shkrimtar ka thene me...


Komentet e fundit!Shto komentin tend per vepren e mesiperme!
Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =

Copyright © 2011 - YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com

Kaloni ne versionin Desktop