Home | Posto
ID: 3782
Data e postimit: 2015-02-19 17:36:33
Shikime: 2073

Likes: 1 Dislikes: 1

Titulli: natyra

Lloji: Analize letrare
Tema: si te vlersojme natyren
Autori: aqif
Shkolla: avni rustemi
Klasa: VII
Qyteti: vlore
E-mail: dariopipa@ymail.com

Teksti:
Do qe te marresh mendimin qe kane shoket per ty?
Do qe te te shkruash mendimin qe ke per shoket?
Regjistrohu tani dhe tregohu i ndershem!

http://tbh.me
Ne mes te se gjebres shtrihet nje lendine . E veshur me lule shumengjyreshe. Pemet e larta flladi i lehte i perkedhel gjethet . Nderkohe zogjte ja japin kenges se tyre me hare. fluturat vallezojne mbi bar ne paqe me natyren.Dhe keshtu si pa kuptuar dielli vezullues ngritur ne kupen e qiellit fillon te perendoje.Vepra te ngjashme
Natyra
Lloji: Pershkrim
Ne mes te se gjebres shtrihet nje lendine . E veshur me lule shumengjyreshe. Pemet e larta flladi i ...
pranvera
Lloji: Pershkrim
Lart kaltersia e qiellit reflekton pasterti.Ndersa poshte ne fusha rriten peme e bime nga me te nd...
Pranvera
Lloji: Poezi peizazhi
Qelin pemet ngjyra-ngjyra Qe t'i bejne frutat e mira Vjen dallendyshja fluturim Kur vjen pranve...
te jetosh ne paqe
Lloji: Ese shpjeguese
Te jetosh ne paqe Paqa eshte si je rreze drite e cila sa me shume perhapet ne bote aq me shume ...
Pershkrim peizazhi
Lloji: Ese pershkruese
Ndersa vazhdoja rrugen i qete para syve te mij u shfaq nje peizazh i mrekullueshem. Ne sfond dukeshi...
LULET
Lloji: Poezi peizazhi
Lule ngado shoh, lule me shume ngjyra mbi petale vallezojne fluturat e lira. mbi petale diellin...


Komentet e fundit!


Emri: denis
Email: denisrizvani1@outlook.com
Komenti: pak shkurt se mire

Emri: bibi
Email: bibibibi@hotmail.com
Komenti: cka e ke gjuhen shqipe more djal.Shume gabime.Korrigjoji ato.edhe paske emer koti smude me gjet emer mat pershtatshem e te bukur

Emri: dario
Email: dariopipa@ymail.com
Komenti: shume e bukur merr 10 me ylll /w


Shto komentin tend per vepren e mesiperme!
Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =

Copyright © 2011 - YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com

Kaloni ne versionin Desktop