Home | Posto
ID: 4253
Data e postimit: 2015-04-27 16:15:56
Shikime: 3010

Likes: 3 Dislikes: 2

Titulli: pranvera

Lloji: Pershkrim
Tema: natyra
Autori: Eleni
Shkolla: Tafil Rexhepi
Klasa: 9
Qyteti: Korce
E-mail: eleni@yahoo.com

Teksti:
Do qe te marresh mendimin qe kane shoket per ty?
Do qe te te shkruash mendimin qe ke per shoket?
Regjistrohu tani dhe tregohu i ndershem!

http://tbh.me
Lart kaltersia e qiellit reflekton pasterti.Ndersa poshte ne fusha rriten peme e bime nga me te ndryshmet qe me ngjyrat e tyre i japin jete te gjelbres se barit dhe leshojne nje arome dehese freskie.
Nje puhize pranverore i lekund lulet,barin,gjethet dhe te gjitha se bashku vallezojne sipas nje ritmi,ne te njejten kohe,thuajse jane marre vesh me pare apo i dirigjon dikush!E bashke me ate vallezim dhe paqja e lumturia me tingujt e padegjuar,fillojne te rrjedhin neper ajrin e paster dhe ne shpirtrat e njerezve duke i bere me te gjalle e me puetore.
Nderkohe zogjte ia japin kenges se tyre me hare.Fluturat vallezojne mbi bar ne paqe me natyren.Nuk ka kufij kjo bukuri e natyres,te gjitha ngjyrat i gjen aty,te gjelbren,te kuqen,te verdhen,te kaltren,te bardhen...por mbi te gjitha e blerta mban kuroren,dhe secila ka hapsiren e vet,ne sherbim te se bukures.
Gjithe kjo harmoni,bukuri e madheshti e natyres te hyn ne shpirt e te ben per vete.


Vepra te ngjashme
Pranvera
Lloji: Pershkrim
Zeri i hapave te pranveres prish gjumin e dimrit dhe natyren e kaplon aroma, fresika dhe levizja e h...
natyra
Lloji: Analize letrare
Ne mes te se gjebres shtrihet nje lendine . E veshur me lule shumengjyreshe. Pemet e larta flladi i ...
Natyra
Lloji: Pershkrim
Ne mes te se gjebres shtrihet nje lendine . E veshur me lule shumengjyreshe. Pemet e larta flladi i ...
Ese per pranveren
Lloji: Ese pershkruese
Ashtu sic cdo stine qe ka bukurine e saj, dhe rendesine e saj edhe pranvera ka nje bukuri stinore. N...
Nje shetitje ne par...
Lloji: Pershkrim
Pranvera ka dite qe ka trokitur ne dyert tona.Ngjyrat e saj kane prekur edhe pjesen tone te Tokes du...
Pranvera
Lloji: Ese pershkruese
U zgjova ne mengjes dhe e dija qe po kete dite do hyjme ne stinen e pranveres...Qe ne diten e pare r...


Komentet e fundit!


Emri: Sayda Büyüküstün
Email: ketjonalepri@gmail.com
Komenti:

Emri: Sayda Büyüküstün
Email: ketjonalepri@gmail.com
Komenti: mire,por mua personalisht nuk me duket edhe aq mire duhet te besh me shume perpjekje persa i perket asaj fushe

Emri: lalala
Email: lalala@live.com
Komenti: Uau shh e bkr me magjeps

Emri: anxhela
Email: anxhelahoxha@yahoo.com
Komenti: :

Emri: anxhela
Email: anxhelahoxha@yahoo.com
Komenti: :

Emri: anxhela
Email: anxhelahoxha@yahoo.com
Komenti: :

Emri: anxhela
Email: anxhelahoxha@yahoo.com
Komenti: :

Emri: gfg
Email: juurgen.tahiri.37@yahoo.com
Komenti:

Emri: HALIDE
Email: HALIDEADEMI@OUTLOOK.COM
Komenti: NJE DITE PRILLI NE FSHAT


Shto komentin tend per vepren e mesiperme!
Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =

Copyright © 2011 - YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com

Kaloni ne versionin Desktop