Home | Posto
ID: 3656
Data e postimit: 2015-01-24 15:42:41
Shikime: 5398

Likes: 2 Dislikes: 3

Titulli: Natyra

Lloji: Pershkrim
Tema: Natyra
Autori: Jora
Shkolla: Mine Peza
Klasa: 8
Qyteti: Tirane
E-mail: rolanda.tresaboka@yahoo.com

Teksti:
Do qe te marresh mendimin qe kane shoket per ty?
Do qe te te shkruash mendimin qe ke per shoket?
Regjistrohu tani dhe tregohu i ndershem!

http://tbh.me
Ne mes te se gjebres shtrihet nje lendine . E veshur me lule shumengjyreshe. Pemet e larta flladi i lehte i perkedhel gjethet . Nderkohe zogjte ja japin kenges se tyre me hare. fluturat vallezojne mbi bar ne paqe me natyren.Dhe keshtu si pa kuptuar dielli vezullues ngritur ne kupen e qiellit fillon te perendoje. Dalengadale ai behet i kuq flake si nje zjarr. C'perendim mahnites . E ndersa nata fillon te bjere te gjithe struken ne folete e tyre te ngrohta me dashuri .


Vepra te ngjashme
natyra
Lloji: Analize letrare
Ne mes te se gjebres shtrihet nje lendine . E veshur me lule shumengjyreshe. Pemet e larta flladi i ...
pranvera
Lloji: Pershkrim
Lart kaltersia e qiellit reflekton pasterti.Ndersa poshte ne fusha rriten peme e bime nga me te nd...
Peisazh
Lloji: Pershkrim
Nje pamje e mrekullushme.Qielli i mbushurplot me re,te cilat levizin pa pushim,vijne e ikin te nervo...
tema
Lloji: Ese argumentuese
Pranvera eshte njera nder stinet me te bukura.Lulja e pare eshte lule bore.Pranvera fillon me 21 mar...
pranvera ne vendin ...
Lloji: Hartim
pranvera eshte stina e pare e vitit dhe ajo fillon me 21 mars.pranvera gjalleron gjithcka.fillon te ...
vjeshta
Lloji: Ese pershkruese
Nje nga stinet e mia te preferuara eshte vjeshta.Vjeshta me pelqen sepse ka ngjyra te mrekullueshme....


Komentet e fundit!


Emri: ;lkjh
Email: koli@gmail.com
Komenti: zxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Emri: mirela
Email: mirela@gmail.com
Komenti: supeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrr

Emri: ALEV
Email: alevhysaj@hotmail.com
Komenti: kot fare ka edhe me te bukura per mendimin tim kot fare si mendoni a kam te drejte

Emri: Sayda Büyüküstün
Email: ketjonalepuri@gmail.com
Komenti: iii sa kot ,mesoni te shkruani sakte dhe qarte njehere pastaj kontriboni dhe sa per ate pershkrimin nuk bente fare ishte kot,por kur them kot kot fare.Une kam menyra shume me te bukura te te shprehurit dhe marr gjithmone noten 10 ne lenden e gjuhes

Emri: Sayda Büyüküstün
Email: ketjonalepuri@gmail.com
Komenti: iii sa kot ,mesoni te shkruani sakte dhe qarte njehere pastaj kontriboni dhe sa per ate pershkrimin nuk bente fare ishte kot,por kur them kot kot fare.Une kam menyra shume me te bukura te te shprehurit dhe marr gjithmone noten 10 ne lenden e gjuhes

Emri: Albano
Email: Albanosolo@yahoo.com
Komenti: Shume bukur

Emri: ana
Email: ana@facebook.com
Komenti: me fal po per natyren ka njemi gjera per te pershkruar mund te shtoje me teper

Emri: ela.love
Email: ela@ymail.com
Komenti: e kopjuar......

Emri: juni
Email: deddyadya@gmail.com
Komenti: sh nice ylla

Emri: anaibas
Email: anaibas.kurtaj@gmail.com
Komenti: nice

Emri: 17
Email: romi.buzi@gmail.com
Komenti:

Emri: 1234
Email: 1234@ymail.com
Komenti:


Shto komentin tend per vepren e mesiperme!
Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =

Copyright © 2011 - YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com

Kaloni ne versionin Desktop