Data e postimit: 2013-06-19 16:34:05
Lexime: 16167
VELLAI IM
Lloji: Poezi personale
Tema: VELLAI IM I VETEM
Autori: SHQIPONJE SHKEMBI
Shkolla: RASIM KIQINA
Klasa: 6/3
Qyteti: DRENAS
E-mail: PONIA7@HOTMAIL.COM


VELLA I DASHUR VELLA NJE TE KAM TY TE DUA SHUM UNE QDO GJE DO BEJA PER TY TI JE GJYSMA JETES TIME TI JE QDO QE PER MUA QE NUK BLIHET ME ASGJE UNE JAM KRENARE QE KAM NJE VELLA KAQ TE MIR SI TI

Vepra te ngjashme
Autori: FILLORETA SHKEMBI · Lloji: Poezi personale · Tema: VELLA I DASHUR
VELLA I DASHUR VELLA TE DUA TE DUA DHE KURR STE HARROJ KU DO QE SHKOJ TE NE MENDJE TE KAM.
Autori: Emanuela · Lloji: Analize letrare · Tema: Familja ime
E mbaj mend kur ishim te vegjel.Ehhhh sa here u rrihinim me njeri-tjetrin.une ateher nuk e dija dhe nuk e kuptoja se cdo te thoshte me te vertet te kesh nje vella me te madh qe do te ishte mbeshtetja jote.por kur fati jot ishte qe te ikje ne gurbet ateher...
Autori: ERDI GORENCA · Lloji: Poezi lirike · Tema: POEZI
O atdhe!me je dashur sa me ska; me je nene me je moter e vella. Nga cka rrotull me i shtrenjti ti me je; je me i miri nga cdo qe ka ky dhe Ty perdite nena ime te ka pare dhe yt ne fund ate e pati marre. Numeruar ti pat syri i saj tek ti lindi tek...
Autori: Anna Cani · Lloji: Ese filozofike · Tema: Perendimi
Kur shikon perendimin e diellit te duket sikur je ne enderr. E pra,edhe me mua keshtu ndodh. Cdo fundjave ngjitem ne tarrace bashke me tim vella e shohim perendimin e diellit. E teksa perpiqem te shkruaj vargje shoh bukurite e natyres,perendimin e diellit...
Autori: Iljada Baci · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Familja ime
Lotet I qajme bashke Gezimin dot se mbajm Qajme dhe zemerohemi Por prap ne pajtohemi Si ty gjyshe nuk ka Te kam si moter dhe vella Sado e plakur he Ti prap mbetesh per mua Nje grua me dinjitet Se ke idene sa shum te dua
Autori: Mirjeta Caushi · Lloji: Tregim · Tema: dashuria e motres per te vellane
Ne nje jetimore ishin rritur dy femije,moter e vella.pas disa kohesh kishte ardhur nje cift i cili deshironte te merrnin nje femije.Ata u drejtuan per tek ata te dy.Ata vendosen qe te merrnin vetem djalin.Kur ata e kapen nga dora vajza shkoi dhe iu lut qe...
Autori: Anonim · Lloji: Pershkrim · Tema: Kujtime
Kujtimet jane dokumentet me te rendesishme per njeriun. Nepermjet tyre arrij te bej nje permbledhje te gjithe jetes sime. Kam kujtime ne periudha te ndryshme, duke filluar qe bebe. Mund te shkruaj per ngjarje qe kam perjetuar me prinderit, gjysherit, shoq...
Autori: anjezzaa balidemaj · Lloji: Hartim · Tema: binjaket e motres
nje vella e nje moter te bukur si ulli vellau me thot moter te dua. por kam binjaken nuk ben ta harroj tere boten tia u dhurosh njeri tjetrin nuk e mashtrojne. ashtu zoti i krijoj nenen e babain be vemendje i ndegjojne sepse jeten e lumtur ...
Autori: anjezzaa balidemaj · Lloji: Hartim · Tema: binjaket e motres
nje vella e nje moter te bukur si ulli vellau me thot moter te dua. por kam binjaken nuk ben ta harroj tere boten tia u dhurosh njeri tjetrin nuk e mashtrojne. ashtu zoti i krijoj nenen e babain be vemendje i ndegjojne sepse jeten e lumtur ...
Autori: era · Lloji: Leter · Tema: Gjithmon me ne 😭😭
Ishe nje idhull per te gjith ne . na bere te perjrtonim nje dashuri . tani ike dhe na le te gjithve me lot ne sy . mallkoj veten ndonjeher pse ste thash Vella . nuk ishe vetem per familjen tende nje yll por per te gjith ne qe jemi kusherint e tu . u pre...
Autori: Rudina Gurra · Lloji: Leter · Tema: Vellai im .
Ike vella ! Me le vetem ! Si nuk mendove per mua te shkreten ! Qaj ! Nat ,dit pa pushuar . Dashuria ime per ty nuk ka te mbaruar . Nat e dit vuaj shum. Vec ne enderr te perqafoj pafund. Nuk ngopem dot duke te perqafuar . Se malli im per ty...
Autori: Klevisa Manovi · Lloji: Tekst vleresues · Tema: Luis😥
Nuk mund ta besoj akoma qe ti nuk je me ne kete jete.Si munde te largohesh keshtu?Si munde te lesh gjithe keto njerez qe te duan pas?Si mundi zoti te te largonte aq shpejt nga kjo jete?Si mundi te te largonte akoma pa krijuar familjen,akoma pa mbushur te ...
Autori: klea tahiri · Lloji: Hartim · Tema: vellai im
SA DO DOJA TE ISHE KETU AFER MEJE O VELLAI IM I VOGEL. POR TI DHE LAMTUMIRE NE ENYRE TE PAPERSHTATESHME. ME LE KETU NE KETE BOTE KU TE GJITHE ME ME KRITIKOJNE PSE SME MERR ME VET PSE. PSE ME LE NE KETE BOTE TE KEQE ME LE VETEM ME ZHGENJEVE. SA DO DOJA TE ...
Autori: B MEHMETI · Lloji: Poezi dramatike · Tema: poezi per vellane
PSE VËLLA TE MORI VDEKJA SU BESOVA VESHEVE KUR ME THANE QE TI SJETON ME SOT SU BESOVA SYVE KUR TE PASHE QE TI SPO ZGJOHESHE DOT U MUNDOVA TE TE THERRAS ME ZE,ME SHPIRT,ME ZEMER SU BESOVA LOTEVE QE BININ SI SHI SI BESOVA ZEMRES QE PO QANTE PE...
Komentet e fundit!

Emri: EDONA
Email: elda.kadriu@live.com
Komenti: KJO POEZI ISHTE SHUM E MIR PER MUA SE EDHE UN I KAM TRI VLLAZNI /YAY

Emri: agnesa
Email: agnesa.s@outclock.com
Komenti: shum shum mirr amo nese bon edhe une ni poezi per vellan tim ne mergim??? - Nuk uroj qe jeta jote të jete e gjate sa jeta e një Yll,jo se kjo do ishte shum e gjate.Nuk uroj qe jeta jote të jete e gjate sa jeta e një Trendafili,jo se kjo do ishte shum e shkurter por uroj qe jeta jote të jete e shendritcme si Ylli dhe e bukur si Trendafili... JU DUA

Emri: mina
Email: ina_hoxhaj@hotmail.com
Komenti: sh bukur

Emri: leonita
Email: rinesa-fb@hotmail.com
Komenti: Te dua vellau im

Emri: ermira
Email: ermiraavisoka@hotmail.com
Komenti:

Emri: LONA
Email: LONA_AAA@HOTMAIL.COM
Komenti: QOFSH E LUMTUR GJITHMON ME VELLAIN TEND

Emri: SHKELQIM
Email: SHKELQIM.STAR@LIVE.NET
Komenti: TE DUA EDHE UNE TY MOTRA IME E DASHUR FLM PER KETO FJAL KAQ TE BUKURAShto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2023 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com