Home | Poezi | Poezi personale


Autori: Uendi · Lloji: Poezi personale · Tema: Nenes
Nënës Fjalën me të bukur kush munet me e gjet Është fjala nene që me solli në jetë Veç ajo quhet dashni e vërtetë Veç tu mendu se sa shumë të du Malli ka për të me marrë kudo që kam për të shku, Se fjala e parë është fjala...
Autori: Paulina Ziu · Lloji: Poezi personale · Tema: Ji dhe ti lumtur!
Lër gjithçka pas, lëre të shkoj, të mos kthehet mbas, që dhimbje të shkaktoj. Vazhdo jetën para, të shkuarën lër pas, që ajo të mos bëhet, penges më pas. Të gjithë duhet të, jenë të lumtur, gjithashtu dhe ti. Prandaj lër gj...
Autori: GENERALBA HOXHA · Lloji: Poezi personale · Tema: 8 MARSI
NENE O NENA IME FALEM PLOT PERGJERIME KUR KISHE DITLINDJEN MENDOVA MENDOVA URIMET E ZEMRES TY TI DHUROVA NJE TUFE MANUSHAQE JA MORA PRANVERES NE DITEN E NENES JA DHUROVA ERES. NENE O NENA IME SA SHUME TE DUA SEPSE TI ME MESON MUA ME MESON ME EDUKON ...
Autori: Erjola · Lloji: Poezi personale · Tema: Nena
Mami im e dashur Sa shume lodhesh per mua Kujdesesh pa fund Me duart e tua Jam shume me fat Qe te kam ty prane Dashuri do te te fal Gjitmon,ne cdo rast Gjithe bota je per mua Un te adhuroj Je me trimeresha Nga te gjithe heronjte!
Autori: Kjara Hoxha · Lloji: Poezi personale · Tema: Poezi per tezen time
Tezja ime e dashur une te dua shume fjalet per ty po me rrjedhin lume Sa here qe te takoj kam nje mal me perqafime sa here qe s’te kam prane ti je thelle ne zemren time Ti je si ato thesaret qe kur i hap ...
Autori: brikena · Lloji: Poezi personale · Tema: koha kalon
nje kujtese nje shprese ne fund harrese abandonim dhunim ne fund nje harrim premtim betim ne fund desherim ah keshtu qenka jeta koha kalon por jo e verteta
Autori: Hajdar Bafti · Lloji: Poezi personale · Tema: !!
Malli sa më'ka marrë e zemra, Më'digjet zjarr ,bota seç zhytet Në'ligesi me thellësin e shpirtit, Mundesh ma e parë! Sa e sa kohë do ,vijnë e çdo Gjë do të ndryshoj e sdo mbajmë, Mënd as datëlindjen ,e njerzvet ma t'afërt e do t...


Autori: Geraldo Xhina · Lloji: Poezi personale · Tema: Jeta
Keshtu sic jam duke qendruar per kujtimet jam duke menduar Perpara syve fotografi me dalin qe ne zemer shume lumturi e gezim me ngjallin. Kur isha i vogel po mendoja qe vetem qeshja e lodroja A thua kaq shpejt koha paska kaluar qe ato k...
Autori: medin samakova · Lloji: Poezi personale · Tema: per mesuesen
mesuesja me edukoj per mesim kur sja hharroj ajo na meson emrin e ka njazmie mehmeti e dua eshte mesuese e mir me meson gjuhen shqipe.matematik etj.une quhem medin jam i ri po pe shkeuaj kete tekst per mesuesen time lamtumir klasa 5 por mesuesen nuk e d...
Autori: Aferdita Lika · Lloji: Poezi personale · Tema: Fantazi
Dua pemet te kercejne, e kembet t'i kene ne toke. Dua malet te kendojne, por jo shume te bertasin. Dua detet te notojne, dhe asnjehere te mos lagen. Dua kafshet qe te flasin, ama kurre mos ta teprojne. Dua diellin te levize, por me token mos tako...
Autori: Alessia Cuni · Lloji: Poezi personale · Tema: Familja
Familja ime  Sepse e duam njeri-tjetrin, sepse ne kujdesemi për veten, sepse jemi bashkë asgjë nuk është e ndërlikuar. Sepse me një puthje, me nje pamje, gjithçka ndodh si nje perralle. Sepse nëse jemi bashkë, ne formojmë nje b...
Autori: Alessia Cuni · Lloji: Poezi personale · Tema: Familja
Familja ime  Sepse e duam njeri-tjetrin, sepse ne kujdesemi për veten, sepse jemi bashkë asgjë nuk është e ndërlikuar. Sepse me një puthje, me nje pamje, gjithçka ndodh si nje perralle. Sepse nëse jemi bashkë, ne formojmë nje b...
Autori: Iljas Pemaj · Lloji: Poezi personale · Tema: Muzgu
Dhe mbremja ra, Nje perendim i qete ky i sotmi i zhduku rete nen nje tyl te zi i fshehu pemet rruget, gjithcka qe une njoh e di. Era perkundte rrobat e litaret neper ballkone zhurma e nje fluturaku te vonuar u ndje atje tej U shkri nata ma cdo g...
Autori: Ema Duraku · Lloji: Poezi personale · Tema: "Vëllai im"
VËLLAI IM Vëllai im bukurosh, ështe i vogël trimërosh. Është çapkën sa më s'thuhet, për sherr vjen e kruhet. I pëlqen te behet boksier, gjithashtu dhe inxhinier, ka dëshire dhe te lexoj', por ndonjëherë thotë përtoj. Kur një l...


Autori: Alda · Lloji: Poezi personale · Tema: Vdekja
Kur te vi dita e vdekjes , vallë si do të jetë , a do vuaj për mëkatet apo do vdes pa rënkuar qetë A do qajen njerëzit për mua apo thjesht dy pika loti ne mënyrë që t'i shohë zoti . Mbase edhe moti do ndryshojë dhe për largimin tim...
Autori: Orgita · Lloji: Poezi personale · Tema: Shkolla
Shkolla është vendi ku çdo ditë e viziton Vendi i cili çdo gjë të mëson Shkolla ,vendi më unik në bot' Ku merr dijen çdo njeri Ku asgjë që mëson ,nuk të shkon kot Ku edukon sjelljen që në rini Aty gjen çelsin e së ardhmes tënde ...
Autori: Orgita · Lloji: Poezi personale · Tema: Mërzia
Kam një dhimbje mu në zemër Se besoj ta ketë cdo femër Ndihem shumë keq ,shumë përtok’ Me keq se sa të kisha marrë drog’ Më vjen aq turp nga vetja Cdo fjalë ,që them janë të vërteta Shumë vendime ,pa u menduar kam marr’ ...
Autori: Orgita · Lloji: Poezi personale · Tema: Kush jam unë?
KUSH JAM UNË ? Kush jam unë ,a njoh mirë vetveten? A përpiqem të them gjithnjë të verteten ? Cfarë personaliteti kam? A jam e lumtur për atë çka jam? Si është karakteri im? A mbaj gjithnjë të njëjtin që...
Autori: Jonida Kolaveri · Lloji: Poezi personale · Tema: Nënë
Nënë! Për mua je thesar Kur flet ti nga goja nxjerr ar Nënë për mua je mrekulli Ti je e para,e vetmja dashuri Nënë! Është emri i dytë i sakrificës I vuajtjes, dashurisë, meritës Nënë! Një dashuri që s'njeh kufij Për çdo vuajt...
Autori: Hajdar Bafti · Lloji: Poezi personale · Tema: !!!!
"Lule Të Vetmuara" Mendime n'letër ,të shkruara Mall dhe dhimbje të pa shuara, Aty ku syri, po të sheh dritë çdo Gjë po duket terr ,ndjenja të pa Harruara. Me lekun ,blihet vetura Ama nuk ndryshohet, gjuha Shkolla thojn ta...

Copyright © 2011 - 2022 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com