Home | Poezi | Poezi personale


Autori: ANONIM · Lloji: Poezi personale · Tema: Trëndafilat e zemrës sime
Në një kopsht të bukur, nëpër hije e dritë, Trëndafilat e zemrës sime rriteshin me kujtime. Ata bënin valë në errësirën time, Ngrinin lartë shpresën dhe dashurinë. Trëndafilat e zemrës sime, simbole e bukurisë, Ngjyrëzuar në hi...
Autori: Dava Frrokaj · Lloji: Poezi personale · Tema: Per Mjekun
EMRI I MJEKUT ESHTE ZGJATE JETESI PER ME QENE MJEK TAMAN SE PARI DUHET TE JETE HUMAN NE QOFTE SE MJEKESIN SE KA PASION SHKOLLEN PER MJEK MOS TA VAZHDOJE DETYRA E MJEKUT ESHTE ME PERGJEGJESI SE KA TE BEJE ME JETE NJERIU PO TE SHKOLLOHESH PER MJEKESI...
Autori: Esmeralda Ismailaj · Lloji: Poezi personale · Tema: Mbremje dhjetori
Pa shikoni erdh dhjetori muaj festave , plot ngjyra , harmoni dhe dashuri . Pa shikoni rreth e qark ne cdo cep drita shumengjyrshe ka , te gjithe te gezuar vitin e ri po presin per te festuar . Me padurim presin nje tjeter vit duke menduar dhe dhuratat pe...
Autori: Esmeralda Ismailaj · Lloji: Poezi personale · Tema: Gjurme
Te lesh gjurm ne jeten e cdo personi nuk eshte e leht por eshte e bukur . Gjurmet jane te thella ndaj ngelen gjate ne mendje , risillen ne kujtime tona , here na lumturojn e here na trishtojn . Ka nga ato gjurme qe len plag ne shpirt , mezi sherohen , ...
Autori: Ermela Xhemollari · Lloji: Poezi personale · Tema: 8 Marsi
Per nenen time Sot me pelqen te shkruaj Vjersha dhe kenge per ti dedikuar. Zemren tja mbush plot me gezim Dhe buqeta me lule Tia dhuroj pa pertim Sa shume deshiroj Urime sot ti dergoj Ti mbledh si buqete Per heroinen e vertete.
Autori: Elmira Alushaj · Lloji: Poezi personale · Tema: Nëna
Në venat e mia rrjedh gjaku yt Në sytë e mi është shikimi yt Buzëqeshjen tënde ty ta kam marr Duart e vogla me të tuat ngjajnë Mendjen e kthjellët ma dhurove ti, Sjelljen respektin e krenarin Të dua shumë moj nëna ime Me ty un ka...
Autori: Uendi · Lloji: Poezi personale · Tema: Nenes
Nënës Fjalën me të bukur kush munet me e gjet Është fjala nene që me solli në jetë Veç ajo quhet dashni e vërtetë Veç tu mendu se sa shumë të du Malli ka për të me marrë kudo që kam për të shku, Se fjala e parë është fjala...


Autori: Paulina Ziu · Lloji: Poezi personale · Tema: Ji dhe ti lumtur!
Lër gjithçka pas, lëre të shkoj, të mos kthehet mbas, që dhimbje të shkaktoj. Vazhdo jetën para, të shkuarën lër pas, që ajo të mos bëhet, penges më pas. Të gjithë duhet të, jenë të lumtur, gjithashtu dhe ti. Prandaj lër gj...
Autori: GENERALBA HOXHA · Lloji: Poezi personale · Tema: 8 MARSI
NENE O NENA IME FALEM PLOT PERGJERIME KUR KISHE DITLINDJEN MENDOVA MENDOVA URIMET E ZEMRES TY TI DHUROVA NJE TUFE MANUSHAQE JA MORA PRANVERES NE DITEN E NENES JA DHUROVA ERES. NENE O NENA IME SA SHUME TE DUA SEPSE TI ME MESON MUA ME MESON ME EDUKON ...
Autori: Erjola · Lloji: Poezi personale · Tema: Nena
Mami im e dashur Sa shume lodhesh per mua Kujdesesh pa fund Me duart e tua Jam shume me fat Qe te kam ty prane Dashuri do te te fal Gjitmon,ne cdo rast Gjithe bota je per mua Un te adhuroj Je me trimeresha Nga te gjithe heronjte!
Autori: Kjara Hoxha · Lloji: Poezi personale · Tema: Poezi per tezen time
Tezja ime e dashur une te dua shume fjalet per ty po me rrjedhin lume Sa here qe te takoj kam nje mal me perqafime sa here qe s’te kam prane ti je thelle ne zemren time Ti je si ato thesaret qe kur i hap ...
Autori: brikena · Lloji: Poezi personale · Tema: koha kalon
nje kujtese nje shprese ne fund harrese abandonim dhunim ne fund nje harrim premtim betim ne fund desherim ah keshtu qenka jeta koha kalon por jo e verteta
Autori: Hajdar Bafti · Lloji: Poezi personale · Tema: !!
Malli sa më'ka marrë e zemra, Më'digjet zjarr ,bota seç zhytet Në'ligesi me thellësin e shpirtit, Mundesh ma e parë! Sa e sa kohë do ,vijnë e çdo Gjë do të ndryshoj e sdo mbajmë, Mënd as datëlindjen ,e njerzvet ma t'afërt e do t...
Autori: Geraldo Xhina · Lloji: Poezi personale · Tema: Jeta
Keshtu sic jam duke qendruar per kujtimet jam duke menduar Perpara syve fotografi me dalin qe ne zemer shume lumturi e gezim me ngjallin. Kur isha i vogel po mendoja qe vetem qeshja e lodroja A thua kaq shpejt koha paska kaluar qe ato k...


Autori: medin samakova · Lloji: Poezi personale · Tema: per mesuesen
mesuesja me edukoj per mesim kur sja hharroj ajo na meson emrin e ka njazmie mehmeti e dua eshte mesuese e mir me meson gjuhen shqipe.matematik etj.une quhem medin jam i ri po pe shkeuaj kete tekst per mesuesen time lamtumir klasa 5 por mesuesen nuk e d...
Autori: Aferdita Lika · Lloji: Poezi personale · Tema: Fantazi
Dua pemet te kercejne, e kembet t'i kene ne toke. Dua malet te kendojne, por jo shume te bertasin. Dua detet te notojne, dhe asnjehere te mos lagen. Dua kafshet qe te flasin, ama kurre mos ta teprojne. Dua diellin te levize, por me token mos tako...
Autori: Alessia Cuni · Lloji: Poezi personale · Tema: Familja
Familja ime  Sepse e duam njeri-tjetrin, sepse ne kujdesemi për veten, sepse jemi bashkë asgjë nuk është e ndërlikuar. Sepse me një puthje, me nje pamje, gjithçka ndodh si nje perralle. Sepse nëse jemi bashkë, ne formojmë nje b...
Autori: Alessia Cuni · Lloji: Poezi personale · Tema: Familja
Familja ime  Sepse e duam njeri-tjetrin, sepse ne kujdesemi për veten, sepse jemi bashkë asgjë nuk është e ndërlikuar. Sepse me një puthje, me nje pamje, gjithçka ndodh si nje perralle. Sepse nëse jemi bashkë, ne formojmë nje b...
Autori: Iljas Pemaj · Lloji: Poezi personale · Tema: Muzgu
Dhe mbremja ra, Nje perendim i qete ky i sotmi i zhduku rete nen nje tyl te zi i fshehu pemet rruget, gjithcka qe une njoh e di. Era perkundte rrobat e litaret neper ballkone zhurma e nje fluturaku te vonuar u ndje atje tej U shkri nata ma cdo g...
Autori: Ema Duraku · Lloji: Poezi personale · Tema: "Vëllai im"
VËLLAI IM Vëllai im bukurosh, ështe i vogël trimërosh. Është çapkën sa më s'thuhet, për sherr vjen e kruhet. I pëlqen te behet boksier, gjithashtu dhe inxhinier, ka dëshire dhe te lexoj', por ndonjëherë thotë përtoj. Kur një l...

Copyright © 2011 - 2023 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com