Data e postimit: 2012-07-10 06:03:43
Lexime: 152518
Pershkruajme persona
Lloji: Pershkrim
Tema: Shoqja
Autori: Autori eshte i fshehur!
Shkolla: Edith Durham
Klasa: 9
Qyteti: Tirane
E-mail: Email eshte i fshehur!


I. Pershkrimi objektiv
Erjola eshte nje nxenese ne klasen e nente te shkolles 9-vjecare “Edith Durham”. Ajo eshte pesembedhjete vjece. Eshte e gjate rreth 175 cm dhe eshte elegante. Ka floke te zinje dhe te gjate me onde. Syte e saj jane ne ngjyre geshtenje te ndezur me qerpike te gjate dhe te zinj. Ka hunde te vogel dhe lekure te celet ngjyre gruri. Eshte qukese. Balli i saj eshte i larte dhe buzet jane te trasha. Mban syze. Gjithashtu data e lindjes se saj eshte me 2 dhjetor dhe shenja e saj e horoskopit eshte shigjetari. Rezultatet e saj ne mesime jane te larta.
II. Pershkrimi subjektiv.
Erjola eshte nje nga dy shoqet e mia me te mira. Ajo eshte shume simpatike dhe e qeshur. Ka nje tip te hedhur, eshte energjike dhe shume shakaxheshe. Aq sa mund ti ndryshoje humorin nje njeriu te merzitur brenda pese minutave. Kjo eshte nje cilesi qe me pelqen shume tek ajo. Zakonisht ka nje natyre impulsive dhe vepron pa u menduar mire. Kjo nuk eshte nje prej aneve te saj me te mira por duhet te pranoj se ne nje fare menyre me pelqen sepse na fut shpesh ne situata komike. Ne jemi natyra te kunderta prandaj ne nje fare menyre plotesojme njera-tjetren. Erjola i ka dobesi kafshet dhe kjo gje me pelqen tek ajo sepse ndoshta eshte arsyeja qe e ben nje njeri te bute. Ajo eshte shume e kuptueshme dhe tolerante karshi te tjereve dhe perpiqet ti degjoje ata. Kjo eshte arsyeja qe Erjola e kupton fare mire situaten ne te cilen ndodhet nje person sepse vendos veten ne vendin e tij. Erjola eshte nje natyre e komplikuar pasi shume here ka edhe luhatje humori dhe sjellje qe dalin jashte natures se saj te perditshme. Me pelqen qe kam arritur te njoh nje person si ajo sepse kam mundur te shoh edhe anen e under te monedhes, por duhet ta pranoj se kjo vjen edhe ndoshta nga natyra e saj teper pesimiste.

Vepra te ngjashme
Autori: Anonim · Lloji: Pershkrim · Tema: Shoqja
Pershkrimi objektiv: Kerol eshte nje vajze rreth te 15-tave. Eshte 173 cm e gjate dhe teper elegante. Ka floke ngjyre geshtenje e me onde dhe sy jeshil, nje hunde te rregullt e te drejte, dhembe te bardhe e lekure te paster, eshte teper e mbyllur ne vetv...
Autori: Anonim · Lloji: Pershkrim · Tema: Shoqja
I. Pershkrimi objektiv. Eshte nje vajze pesembedhjete vjecare. Me nje gjatesi mesatare prej 168 cm, ka floke te verdhe e sy bojeqelli. Vishet shume thjeshte, me xhinse e bluza te gjera. Adhuron futbollin, basketbollin dhe lojrat e ndryshme elektronike. ...
Autori: Anonim · Lloji: Pershkrim · Tema: Vetvetja
1. Si me shikojne prinderit e mi. Ndoshta nuk e kam formuar ende personalitetin tim plotesisht sepse edhe biografia eshte e shkurter dhe jo shume e ngjeshur, vetem prej pesembedhjete vjetesh. Por gjithsesi edhe me kete periudhe te shkurter qe ka kaluar, ...
Autori: Anonim · Lloji: Pershkrim · Tema: Shoqja
. Pershkrimi objektiv. Njeriu qe kam perpara syve eshte nje vajze, shoqja ime me e afert. Ajo qendron e ulur ne krahun tim te majte duke kryer veprimtarine e saj si nxenese. Ne pamjen e saj te bie ne sy nje gjatesi e mjaftueshme, rreth 167 cm. Eshte 15 v...
Autori: Ana Xhihani · Lloji: Pershkrim · Tema: ...................
Kusherinjte e mi Une kam shume kusherinj por ata me te afermit jane 5 Ergi,Medina,Erva,Ajla dhe Titi ERGI Ergi eshte moshatar me mua pra 11 vjec.Ai eshte nje djale i bkr dhe i zgjuar.Eshte elegant dhe i gjate,ka floke te zinj dhe kacurrela.Ka sy te me...
Autori: Gisel Gorani · Lloji: Pershkrim · Tema: Medina Shijaku
Shoqja ime e ngushte quhet Medina Shijaku.Ajo eshte shume e rendesishme per mua.Medina eshte e gjate dhe elegante.Ngjyra e lekures se saj eshte ezmere.Ka sy te vegjel ne ngjyre te erret dhe vetulla te bukura.Buzet e saj jane te holla dhe hunda e saj eshte...
Autori: ana xhihani · Lloji: Pershkrim · Tema: shoqja e ngushte
shoqja ime e ngushte quhet liliana gorani ne jemi shume te lidhura me njera tjetren ajo eshte shuuuuuume e bukur ka floke te zinj sterr e te drejte nuk jane shume te gjate por jane te perkryer ajo i ka floket me balluke e i shkojne shume ka nje fytyre ...
Autori: Anonim · Lloji: Pershkrim · Tema: Vetvetja
Une jam nje vajze 15 vjecare, me shume ambicje dhe me shume mendime me te cilat vleresoj veten, qofshin te mira apo e kunderta. Ajo per te cilen dua te shkruaj eshte karakteri im, cilesite e mia ne syte e prinderve te mi dhe shokeve me te afert. Mendimi, ...
Autori: emili · Lloji: Ese e krahasim-kontrastit · Tema: ai dhe une
ai pelqen futbollin une pelqej volejbollin.une pelqej motin e ngrohte ai pelqen motin e ftohte.ai pelqen pishinat une pelqej plazhin. une jam njeri i hapur ai eshte njeri i mbyllur.ai pelqen ngyren blu une pelqej ngjyren roze.une kam floke te gjata ai ...
Autori: Elsika Murrizi · Lloji: Tekst pershkrues · Tema: Dua Lipa
Dua Lipa eshte nje vajze 25-vjecare , kengetare, tekstshkruese, dhe modele me prejardhje shqiptare , qe jeton dhe vepron ne Londer,Angli. Eshte e gjate 1.73cm dhe peshon 63kg. Ka floke kafe , me te bardhe dhe baluket roze.Syte e saj jane ngjyre kafe . T...
Autori: xhulia · Lloji: Pershkrim · Tema: si te pershkrush ne menyre subjektive
ne ketepershkrim une dote portretizoj kusheriren time me te afert qe e dua shume. ajo quhet I.ajo banon ne fier.eshte 16 vjece. pothuajse, ne jemi bashkemoshatare. nekete shkrim do te shpreh hapur gjithe pershtypjet e mia per te. eshte e bukur, nje brune...
Autori: Mina · Lloji: Ese argumentuese · Tema: Autobiografia Ime
Miqte e mi me therrasin Mina dhe keshtu me pelqen te me therrasin ne pergjithesi. Une jam 12 vjec dhe jetoj ne qytetin e Elbasanit. Jetoj nje jete modeste por qe gjithnje me ka pelqyer! Une jam motra e madhe e dy vellezerve te mi dhe pjestares me te voge...
Autori: parid teuta naska · Lloji: Ese pershkruese · Tema: DUHET te pershkruajme shokun e ngushte
Shoku im i ngushte quhet Andri.Ai ka sy bojeqielli dhe floke te verdhe,eshte i gjate dhe pak i shendoshe.Andri eshte djale shume inteligjent,lexon shume libra.Atij i pelqen te degjoje muzike, dhe te luaj ne internet.Andri me ndihmon shpesh te zgjidh ushtr...
Autori: Gindi · Lloji: Ese pershkruese · Tema: duhet te pershkruajm shokun e ngushte
Shoku im i ngushte quhet Andri.Ai ka sy bojeqielli dhe floke te verdhe,eshte i gjate dhe pak i shendoshe.Andri eshte djale shume inteligjent,lexon shume libra.Atij i pelqen te degjoje muzike, dhe te luaj ne internet.Andri me ndihmon shpesh te zgjidh ushtr...
Komentet e fundit!

Emri: ledja
Email: loveajsena@yahoo.com
Komenti: me beni nje pershkrim per mamin ju lutem

Emri: ledja
Email: loveajsena@yahoo.com
Komenti: me beni nje pershkrimper mamin ju lutem

Emri: xhevdet
Email: xhevdeti_official@gmail.com
Komenti:

Emri: L
Email: paemer4321@gmail.com
Komenti: A mund te me ndihmoni me nje pershkrim subjektiv per prinderit

Emri: Bleron
Email: bleri.seferi@hotmail.com
Komenti: Na gjeni ndonje pershkrim te ndonje kafshe, ju lutem.

Emri: tuba
Email: tuba@buyukustun.com
Komenti: guzel

Emri: Sadete
Email: Sadeterama01@gmail.com
Komenti: Sh flm 😊😊👍🏻👍🏻👍🏻

Emri: silvjo
Email: silvjo@hotmail.com
Komenti: e bkr

Emri: hasss
Email: hasihasi@koko.al
Komenti: shum kot

Emri: elsa
Email: elsa_dautllari@outlook.com
Komenti: me ben nje tekst objektiv dhe subjektiv me objektet


Emri: Ann anna
Email: Ann.anna@hotmail.com
Komenti: Yll

Emri: Sara
Email: saralove@shqiptar.eu
Komenti: Yll fare mi zemer

Emri: klea kordalli
Email: klea.kordalli1@yahoo.com
Komenti: Ndonjehere mbeshtetja me e mire eshte shoqja. Tek ajo mund ti shprehesh te gjithe ndjenjat qe i mban perbrenda teje.

Emri: geris
Email: geris@mmv.com
Komenti: Pussy and tit fuck

Emri: fjolla
Email: fjolla_r@email.com
Komenti: pershkrimi objektiv nuk me terhoqi shume, kurse ai subjektivi eshte shume SUPER

Emri: megi
Email: megi_dani@yahoo.com
Komenti: shummm e bukurrrrrrrrrrrrrrrr

Emri: arta
Email: arta.sinani@email.com
Komenti: nuk je permbajtur temes

Emri: Ernest
Email: ernest_preka@hotmail.com
Komenti: Hallall jua befte Zoti!

Emri: bela
Email: bela@hotmail.com
Komenti: shume bukur

Emri: hhymtrhgh
Email: yuyuyj@gmail.com
Komenti:


Emri: ?????
Email: lano_@shqiptar.eu
Komenti: Nje pershkrim subjektiv per skenderbeun mund te me thoni ???

Emri: Kleona
Email: Kleona@hotmail.com
Komenti: Nje pershkrim shm I bukur

Emri: donna
Email: dona_eri@yahoo.com
Komenti: rrfsh mbone 1 nder

Emri: Suela
Email: Suelaloka@outlook.com
Komenti: Te lutem me ndihmoni per nje pershkrim subjektiv.

Emri: isa
Email: isa@yahoo.com
Komenti:

Emri: megi
Email: Megi_Bushati@yahoo.com
Komenti: mjafft interesante dhe shprehese

Emri: cte duhet
Email: jomer@yahu.com
Komenti: shum mir

Emri: PINKU
Email: PINKUPINK@GMAIL.COM
Komenti: SHUME E BUKUR TANI MWE KUJTOVE SHOQEN TIME TE NGUSHTE KY PRSHKRIM DO TI PERZSHTATEJ SHUME ASAJ

Emri: fabma
Email: fabma@hotmail.com
Komenti: nje pershkrim shum i bukur

Emri: clirimtare
Email: clirimtare_15@hotmail.com
Komenti:


Emri: Arditi
Email: Ditiarii12@yahoo.com
Komenti: Me ndimo me nje pershkrim subjektiv.please

Emri: R
Email: masharei@ymail.com
Komenti: pff

Emri: orges
Email: orges_m@yahoo.com
Komenti: /lo

Emri: njani
Email: njani.ai@yahoo.com
Komenti: bkr fare

Emri: bidaa
Email: bidaa_ragnii@yahoo.com
Komenti: shum e bukur kjo po mund te me ndihmosh me nje shkrim subjektiv????/

Emri: Fjori
Email: Fjory.neza@hotmail.com
Komenti: Bkr✅😝

Emri: ergi
Email: ergi@yahoo.com
Komenti: Sh e bkr

Emri: Mutin ta hangert zemra
Email: mutintahangert@zemra.com
Komenti: Ky koment eshte bere me date 23 nentor 2014. shkruani daten e komenteve te tjera. Btw sh palidhje. kokrra idjotes!

Emri: fiqefiqe
Email: fiqefiqe@hotmail.com
Komenti: flm

Emri: rei
Email: rei.reimond@yahoo.com
Komenti: bukur


Emri: arisa
Email: arisa.arapi@yahoo.com
Komenti: sh e bukur

Emri: Ergi
Email: er@hotmail.com
Komenti: Bukur

Emri: Cte duhet ty emri im
Email: jomer@yahoo.com
Komenti: mire mund t ishte edhe me mire po prap nk eshte se t hyn shume nje pershkrim qe t gjihte ne dime ta bejme

Emri: Kejsi Cika
Email: KejsiCika2203@gmail.com
Komenti: It's very nice .Thank you very much.

Emri: vigan
Email: vigan2014@hotmail.com
Komenti: palidhje amen pak me lidhje

Emri: pa emer
Email: tristioerjt@yahoo.com
Komenti: Hajt mo..jo ndonje gje kushedi

Emri: Horri
Email: horri13@outlook.com
Komenti: Rrofsh o jeta , na ndihmove shum

Emri: meta
Email: metadogjani76@gmail.com
Komenti: Bravo e mrekullueshme

Emri: merimeri
Email: dumbo@yahoo.com
Komenti: Sh e bkr mund te ma beh dhe mua nje ??:

Emri: Henri sadikaj
Email: HENRISADIKAJ89@YAHOO.COM
Komenti: Me ndihmove shume flm ,ylllllllllllllllllllllllll


Emri: ejona
Email: ejona.hasani@live.de
Komenti: Nuk është keq por ka mundur të jetë më mirë

Emri: melisa
Email: leolori@hotmail.com
Komenti:

Emri: Lora
Email: lora.l@live.com
Komenti: Flm shum , ma pelqeu profja nshkoll HAHAHHA

Emri: merlia
Email: lia@hotmail.com
Komenti: mendoj se eshte nje pershkrim shume i bukur dhe i kuptushem

Emri: LOLO
Email: lolo_lolo11@YAHOO.COM
Komenti: TE THEM TE DREJTEN YLL FARE POR MOS TE TE RRITET MENJA PO THEM KOTI FARE

Emri: antonela
Email: agae29@yahoo.com
Komenti: i think that was a very good describtion hahahahahaha

Emri: antonela
Email: agae29@yahoo.com
Komenti: very nice

Emri: antonela
Email: antonela@yahoo.com
Komenti: very nice

Emri: mandi
Email: klajdiqafa@ymail.com
Komenti: shume e bukuuuuuuuur

Emri: sara
Email: sara.manus@hotmail.com
Komenti: po shume e bukur me pelqeu shume


Emri: sara
Email: SARA.MANUS@HOTMAIL.COM
Komenti: po shume e bukur me pelqeu shume

Emri: aulesa
Email: lesa-17@live.com
Komenti: miqte me te mmire se vetja se po te jen keshtu jane kot

Emri: aulesa
Email: lesa-17@live.com
Komenti: hahahahahahahahahahahlere lere

Emri: klevi
Email: klevi_2004@yahoo.com
Komenti: sa budallaqe qe qenka kjo ketu /

Emri: klevi
Email: klevi_2004@yahoo.com
Komenti: shume keq kot fare

Emri: bardhi
Email: BARDHI.JAQIDES@hotmail.com
Komenti: fuckyea

Emri: gerta
Email: NOEMI.DELIU@HOTMAIL.COM
Komenti:

Emri: nmmkkk
Email: erjon.kackini@yahoo.it
Komenti: sh.

Emri: Xhuljo
Email: xhuljovani.1@hotmail.com
Komenti: flm

Emri: aulesa
Email: lesa-17@live.com
Komenti: aww qynah shum palidhje


Emri: sara
Email: saralove@shqiptar.eu
Komenti: sh e bukurShto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2024 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com