Data e postimit: 2013-05-04 09:29:17
Lexime: 100306
Macja
Lloji: Pershkrim
Tema: Macja
Autori: Ana Xhihani
Shkolla: 3 deshmoret
Klasa: 4C
Qyteti: Kavaje
E-mail: antonella.l.b@hotmail.com


Kafsha qe une pelqej me shume eshte macja.Ajo eshte kafsha qe un kam me per zemer.Ngjyra e trupit te maces eshte ne ngjyra te ndryshme.Macet zakonisht jane te vogla.Ato kane nje fytyre shume te lezecme e me tipare te bukura.Macet kane dy veshe nje goje te vogel gjithashtu dy sy te mrekullueshem.Kur e shikon macen drejt e ne sy duket sikur po shikon syte e nje engjelli.Macet kane 4 kembe te barabarta me njera tjetren dhe nje bisht te gjate.Sjellja e tyre eshte shume lozonjatre.Ato kane zakonet e tyre kur kerkojne ledhatime nga njeriu.Macja eshte shume e zonja ne vrepim e ne lojra por gjithashtu ajo eshte e afte te ndjeke minjte e ti kapi ata.Macja ushqehet me ushqime te shendetshme.Ajo eshte kafshe e bute shtepiake qe here pas here e ze gjumi ne krahet e njeriut.Macja sillet shume mire me njerzit.Macja ka disa mustaqe qe ja shtonje me shume bukurine.Ajo mjaullin shume embel.Macja ka pak frike por eshte kafshe e gjalle e dashur dhe e bukur.Te gjithe do ta enderronim nje mace te tille apo jo?

Vepra te ngjashme
Autori: Stela · Lloji: Tekst argumentues · Tema: Pershkrim i maces
Kafsha ime e preferuar eshte macja. Ato gjenden ne ngjyra te ndryshme, ato ngjyre gri jane te zakonshme.Ato kane nje fytyre shume te lezecme e me tipare te bukura. Ato jane shume lozonjare, te dashura por edhe tekanjose. Syte e maces jane si nje gure i cm...
Autori: Ana Xhihani · Lloji: Poezi personale · Tema: Macja
macja oh kjo macja jone e embel si gjithmone prane meje qendron dhe dicka po kerkon une spo e kuptoj dhe filloj te mendoj mos don valle nje perqafim apo ndoshta nje urim macja nis te me tregoje por e ben me nje loje se nje mi ka ne shte...
Autori: Anonim · Lloji: Pershkrim · Tema: Macja ime
Macja ime quhet kiko.Eshte nje mace e dashur me te gjithe.Ka nje trup te vogel me qime te gjata me ngjyre te bardhe si bora.
Autori: Enkeleana Ramaja · Lloji: Tregime per femije · Tema: Macja dhe Dhelpra
Nje dhelper dhe nje mace ato ishin mike te mira. Nje dite ato po luanin ne pyll dhe pastaj ato filluan se cila,dinte me shume truqe dhelpra dinte me shume truqe.Pastaj Bam-Bam u ndegjua nje e shten e armes.Ato u frikesuan shume dhe pastajmacja u ngjit ne...
Autori: medina shijaku · Lloji: Pershkrim · Tema: qeni
qeni eshte kafsha ime e preferuar ai eshte kafsha me besnike e njeriut ai nuk te le ne balt dhe te mbron qeni don ti japesh dashuri dhe ta ledhatosh shpesh qent jane ne rraca te ndryshme ata kane tipare te bukura pamja e tyre fizike ndryshon shpesh nga r...
Autori: Ygerta Hoxhalli · Lloji: Ese argumentuese bindese · Tema: Kafshet shtepiake
Duke ndenjur shikoj mjedisin ku rrethohet nga shume kafshe shtepiake.Bie ne mendime dhe mendoj : Cfare jane kafshet shtepiake? Pse njerezit merren me pune me kafshet shtepiake ? Per pak kohe me vine ne mendje pergjigjet. Kafshet nuk jane vecse gjitare si ...
Autori: Fabiola · Lloji: Ese argumentuese · Tema: A duhet te lejohet ekspeimentimi ne kafshe?
Ne te gjithe kemi degjuar apo pare ne dokumetare shkencore,per eksperimentet qe behen ne kafshe te ndryshme.Shumica e ketyre ekspeimeneve behet nga universitetet,kompanite farmaceutike dhe shkollat mjekesore. Keto eksperimente behen per te studiuar sjel...
Autori: Sirela Hoxhaj · Lloji: Ese argumentuese bindese · Tema: domozdoshmeria e mbajtjes se nje kafshe shtepiake
une mendoj se kafshet shtepiake jane shume te rendesishme per njerezit por prinderit e mi nuk mendojne keshtu. Keto kafshe nuk quhen kot "shtepiake" . Ato jane te prirura per ti ndenjur afer dikujt . Ju do te thoni perse ? duke filluar nga arsyeja me elem...
Autori: xhulia · Lloji: Pershkrim · Tema: si te pershkrush ne menyre subjektive
ne ketepershkrim une dote portretizoj kusheriren time me te afert qe e dua shume. ajo quhet I.ajo banon ne fier.eshte 16 vjece. pothuajse, ne jemi bashkemoshatare. nekete shkrim do te shpreh hapur gjithe pershtypjet e mia per te. eshte e bukur, nje brune...
Autori: Gisel Gorani · Lloji: Pershkrim · Tema: Medina Shijaku
Shoqja ime e ngushte quhet Medina Shijaku.Ajo eshte shume e rendesishme per mua.Medina eshte e gjate dhe elegante.Ngjyra e lekures se saj eshte ezmere.Ka sy te vegjel ne ngjyre te erret dhe vetulla te bukura.Buzet e saj jane te holla dhe hunda e saj eshte...
Autori: Ana Xhihani · Lloji: Pershkrim · Tema: ...................
Kusherinjte e mi Une kam shume kusherinj por ata me te afermit jane 5 Ergi,Medina,Erva,Ajla dhe Titi ERGI Ergi eshte moshatar me mua pra 11 vjec.Ai eshte nje djale i bkr dhe i zgjuar.Eshte elegant dhe i gjate,ka floke te zinj dhe kacurrela.Ka sy te me...
Autori: JOANA RUKO · Lloji: Ese e krahasim-kontrastit · Tema: shoqet
Ne ditet e sotme eshte shume e veshtire te gjesh apo te kesh miq te vertete.Por dhe ti zgjedhesh po kaq e veshtire eshte.kam 4 vjet qe kam gjetur shoqerine time te vertete.Dy shoqet e mia me te mira jane Jola dhe Oksana.disa mendojne se ne fakt une i kam ...
Autori: Rushit Ramabaja · Lloji: Ese argumentuese · Tema: Cuperlina
Fshati im ishte i fundit mbi lum.Ai edhe boren bardhoshe i fundit e shkunde nga shpatullat.Une dhe qenushi im bardhoshqe s'ishte me i madh se macja gjumashe
Autori: ana xhihani · Lloji: Pershkrim · Tema: shoqja e ngushte
shoqja ime e ngushte quhet liliana gorani ne jemi shume te lidhura me njera tjetren ajo eshte shuuuuuume e bukur ka floke te zinj sterr e te drejte nuk jane shume te gjate por jane te perkryer ajo i ka floket me balluke e i shkojne shume ka nje fytyre ...
Komentet e fundit!

Emri: Speeder_mf
Email: fdfjsdfijsdfji@gmail.com
Komenti: ME rop shpie i kam qi ropt mora 10 i qifsha ropt aaaaaaaaaaaaaa

Emri: Lorenca
Email: loris. Bushulli@hotmail.com
Komenti: Mua nuk me la shume mbresa por nuk ishte keq

Emri: ada
Email: ada@yahoo.com
Komenti: pershkrimi me i bukur qe kam lexuar

Emri: anita
Email: anitahyseni@gmail.com
Komenti: O pa e shkru nfletore se shum mir e paske ba

Emri: aniani
Email: ani_tr@hotmail.com
Komenti: shum bukur me ka ndihmuar shume mora 10

Emri: Bessa
Email: Bessyalb@oulook.com
Komenti: Sa vjece je moj goce??! Pff sa pa lidhje ky pershkrim !!!! Heres tjtj mundohu cik mshm bebiii

Emri: Warda
Email: warda.lu@gmail.com
Komenti: Ke perdorur fjalor shm te dobet!!

Emri: annna
Email: antonella.l.b@hotmail.com
Komenti: Shuuuuuuum e buuuukuuuuuur.😁😁😁😁🙌🙌🙌🙌🙌🙌🙌🙋

Emri: Alisa
Email: alisaisa@live.com
Komenti: Me ke ndihmuar shume per projektin Sh flm Anna

Emri: Kristiana
Email: kristianaana@hotmail.com
Komenti: Nuk esht se ishte "super" por e bukur.. Heres tjt me te bukuraa


Emri: xhorxhiona
Email: xhorxhiona@hotmail.com
Komenti: ana je vertet shume e mire ke pershkruar aq bukur sa me ka mallengjyer

Emri: Jurida
Email: maite-prenoii@hotmail.com
Komenti: shum e buku po tma pysin do ta thoja

Emri: kasam
Email: semmy_ii@hotmail.it
Komenti:

Emri: hbknbk
Email: mnkj@kjljk.com
Komenti: flm qe me sgjidhet dsh

Emri: ymerhik
Email: ymerhik@gmail.com
Komenti: duhet te perdoresh nje regjister me te pasur fjalesh shume shume keq pa lidhje

Emri: lena
Email: lena11@yahoo.com
Komenti: Shumë mirë por ke përdor shumë herë fjalën MACJA Gjithsesi flm

Emri: anna
Email: anna.dicka@tiron.eu
Komenti: Yllllllll bravo Anna

Emri: anna
Email: anna.dicka@tiron.eu
Komenti: Yllllllll bravo Anna

Emri: dona
Email: semuel.mollaj@gmail.com
Komenti: i bukur pershkrimi ana

Emri: sara
Email: saraallabaku@hotmail.com
Komenti: Po eshte e ver8


Emri: sara
Email: saraallabaku@hotmail.com
Komenti: Po eshte e ver8

Emri: iggy
Email: iggy@gmail.com
Komenti: E mora për detyrat e shtëpisë tani!

Emri: sadas
Email: sdsad@yahoo.com
Komenti:

Emri: ela
Email: hghfjdbg@gmal.com
Komenti: shume bukur

Emri: Amela
Email: amelakodra@yahoo.it
Komenti: macja ime quhet kiko eshte e bardhe e bukur dhe shume e dashur

Emri: nisa
Email: nisa@hotmail.com
Komenti: kafsha qe pelqej une eshte macja . ajo eshte e bukur dhe e lezetshme po ashtu edhe une kam nje mace e cila quhet kiki . ajo eshte e bardhe . ajo eshte shume e bukur ........

Emri: bleona
Email: ona.ona@hotmail.com
Komenti: mire :

Emri: mina
Email: ygjkuy@jkjhg.com
Komenti:

Emri: hahshsss
Email: hahaahs.hahahas@live.com
Komenti: kot kot ot fare ropt

Emri: KristaS
Email: KristaS@yahoo.com
Komenti: Shume e bukur Ana!!!Me ke ndihmuar shume!!!!


Emri: Medina
Email: medina.titi@yahoo.com
Komenti: anna pershkrimi jot eshte yll yll yll mos degjo cà te thojne te tjeret se sot te gjith debila jan

Emri: anjezzaa balidemaj
Email: anjezzaa@hotmail.com
Komenti: pldh

Emri: ana
Email: antonella.l.b@hotmail.com
Komenti: shume thanks sabi je me e mira dhe

Emri: Sabire
Email: maite_peroniii@hotmail.com
Komenti: shume e mire po te ma kerkojne ne shkolle do ta shkruj.Shto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2024 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com