Data e postimit: 2013-02-19 18:35:25
Lexime: 27326
vjeshta
Lloji: Hartim
Tema: pershkrimi
Autori: sara xheleshi
Shkolla: ahmet cami
Klasa: 7b
Qyteti: gjorice
E-mail: s.xh@live.com


vjeshta erdhi.petku i formuar nga gjethe ka mbuluar vendin.heshtja shurdhuese e vjeshtes ka pllakosur ne vend.gjithcka ka rene ne ate qetesine e vet.njerezit duken si te pergjumur.gjithcka duket mahnitese.oxhaket e shtepive nxjerrin shtellunga tymi.

Vepra te ngjashme
Autori: tringa · Lloji: Ese pershkruese · Tema: stina e vjeshtes
Stina e vjeshtes fillon me 23 shtator .vjeshta ne fshat duket shume ndryshe sepse nuk e ka pamjen si ne vere.Natyra merr pammje me ngjyre kafe.Kudo ne barin e njome ka gjethe me ngjyra te ndryshme te cilat kane rene prej pemeve.TE gjithe behen gati per d...
Autori: melisa mamurani · Lloji: Pershkrim · Tema: natyra
shkolla ku une studioje eshte nje ndertese 2 kateshe me ngjyragru dhe bardhe. E rrethuar nga hekura rrethues pergjate gjithe pjeses qe ndodhet perball saj. Nje oborr i madh me disa peme ndoher perballe saj. Gjate stines se vjeshtes oborri i shkolles nga...
Autori: Elidona Duraku · Lloji: Tekst pershkrues · Tema: Qyteti i Kukesit
Nga dritarja une shoh gjithcka qe ndodh.Shoh rete e vraneta qe duan te nxjerrin nje shi te bollshem.Dielli rrezaton jo per te ngrohur,por per te shoqeruar rete dhe qiellin.Malet jane te ndryshme nga njera-tjetra.Nje male me debore,nje mal me shkembinj te ...
Autori: megi loci · Lloji: Ese pershkruese · Tema: vjeshta
Nje nga stinet e mia te preferuara eshte vjeshta.Vjeshta me pelqen sepse ka ngjyra te mrekullueshme.Tani vjeshta ka ardhur.Neper te gjithe pyjet ka rene qetesia.Kafshet jane futur ne strofullat e tyre duke pritur ardhjen e pranveres.Shpendet fluturuan dh...
Autori: Floresa.G · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Vjeshta
Sot është një ditë e bukur Vjeshte.Të gjitha rrugët janë mbushur me gjethe të thata.Dielli me rrezet e tij te arta ia ka lëshuar vendin shiut dhe motit të freskët.Zogjt shtegtare shkojnë ne vendet e nxehta sepse është ftohët.Gjithashtu stin...
Autori: B MEHMETI · Lloji: Poezi personale · Tema: STINET
Bukur vendi sot po duket Me bardhesi eshte mbuluar Vjeshta,dimrit ia la vendin Kesaj stine te paharruar
Autori: fioralba bardhoshi · Lloji: Ese argumentuese · Tema: vjeshta
sa me pelqejne ditet e embla te vjeshtes.vendi ka veshur nje kemisheze te arte.pemet kane marre ngjyre vezulluese qe pasqyrohet ne ujin e liqenit.pemet me miliona gjethe krijonin nje qilim ngjyrash.shushurima e gjetheve qe binin dukeshin te mrekullueshme...
Autori: Bleona memedi · Lloji: Tekst shpjegues · Tema: Per vjeshten
Ditet shkojn sa hap e mbull syt,vjeshta po afrohet njerzit fillojn me pregaditje dhe fillojn te veshin tesha me te trasha.Gjethet e pemeve fillojn te pikojn ...zoqt e fillojn udhetimin e gjat per ne jug .Koha filloi te ftohet d...
Autori: jonida elezi · Lloji: Hartim · Tema: atdheu
ah sa e prisja kete dite.ditet me ere ,ditet me shi..tash pothuajse ngjyra e verdhe e vjeshtes e kaploi vendin tim.me bukurite e saj ajoerdhi te ne.sot u bene dy muaj qe jena ne stinen e vjeshtes .nata u zgjat e dita u shkurtua. e gjith gjelberia qe is...
Autori: Sayda Büyüküstün · Lloji: Poezi peizazhi · Tema: Erdhi dimri
Erdhi dimri,dita u nxi N'mes te muzgut gjithcka u ngri Gjithcka u ngri e u zhduk Enuk mbeti gje tjetër kurrkund Pemët e zhveshura era fort i lëkund e dalengadale diten e bardhë e tret dikund E ndërsa gjelbërimi pakësohet dalëngadalë e...
Autori: Arbanna · Lloji: Ese vleresuese · Tema: Vjeshe
Vjeshta eshe stina me adhurueshme per mua qdo gje ne te shendrrite.me pelqejne ditet me diellin qe rezonanembane me ngjyren e kuqrremt qe gjendet ne qielline adhurueshem.. Parqet jane vendete qetesise ,jane me te bukura gjat kesaj stine gjdo kend i t...
Autori: viola huruglica · Lloji: Ese argumentuese · Tema: vjeshta ne qytetin tim
vjeshta ne qytetin tim Ah, sa e prisja kete dite.Dita me shi,ere.Ajo ere ndoshta na ftohe,na semure por jo,ajo ere na jep ajer te paster dhe shendet.Vjeshta filllon ME 22SHTATOR dhe ne femijet mezi e presim ate...
Autori: viola huruglica · Lloji: Ese argumentuese · Tema: vjeshta ne qytetin tim
vjeshta ne qytetin tim Ah, sa e prisja kete dite.Dita me shi,ere.Ajo ere ndoshta na ftohe,na semure por jo,ajo ere na jep ajer te paster dhe shendet.Vjeshta filllon ME 22SHTATOR dhe ne femijet mezi e presim ate...
Autori: Urata Matluma · Lloji: Ese pershkruese · Tema: vjeshta
vjeshta eshte nje nder kater stinet me te bukura te vitit...edhe vjeshta si cdo stine ka bukurite e saj , fryen era , bien gjethet , bie shi ,korren fushat , bien temperaturat , mbushen hambaret me drithera ,por me e mira eshte qe ne shtator fillon viti i...
Komentet e fundit!

Emri: soana
Email: soanaanjeza@gmail.com
Komenti: keq shum keqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq kot shum kotttttttttttttttttttttttttttttttt

Emri: eni
Email: eni@gmail.com
Komenti: moj si shum te shkurter e ke ber ket pershkrimin

Emri: eni
Email: eni@gmail.com
Komenti: moj si shum te shkurter e ke ber ket pershkrimin

Emri: Sayda Büyüküstün
Email: ketjonalepri@gmail.com
Komenti: mire por une mendoj se duhet te kishe shtuar pak me shume figura letrare qe krijojne imazhe poetike sic kam perdorur une ne veprat e mia

Emri: elma
Email: elmajb6@gmail.com
Komenti: ahahahah e bukur , por e shkurter, mundohu ta zgjasesh pak;)

Emri: klara
Email: mirelaklara@hotmail.com
Komenti: Mua me pelqen pak por eshte shume shume e shkruter dhe me pak fjali mundohu me shume pasi vjesjta ka plote fjale te bukura per ta pershkruar

Emri: elsa
Email: ela123@hotmail.com
Komenti: me falni ese i thoni juve ksaj? esht gjeja me varilesht q kam lexuar punoni mos u tallni

Emri: xhoana kodra
Email: adiolaxhelili@yahoo.com
Komenti: mund te besh dhe me mire

Emri: bossi
Email: bosi-77@hotmail.com
Komenti: kot fare vari lesht

Emri: bisha
Email: bosi-77@hotmail.com
Komenti: ome daku


Emri: bossi
Email: bosi-77@hotmail.com
Komenti: vl qenka

Emri: Marina Reverte
Email: marina26@gmail.com
Komenti: Ne te vertete ky mini pershkrim sepse nuk e meriton ti thuash pershkrim me plot gojen as nuk meriton ti thuash veper.Nuk e di se si e kane pelqyer kete veper.Ky pershkrim nuk na jep as bukurine e stines se vjeshtes as shenjat e pikesimit nuk jane perdorur ne te.Eshte perdorur vetem pika dhe nuk jane perdorur shkronjat e medha ne fillim te fjalise.edhe ato ndjenja qe doje ti pershkruaje nuk i ke arritur ti zberthesh.Kur pashe se nje nga veprat me te pelqyera ishte kjo e jotja thashe se do te ishte ndonje gje e vecante dhe jo vetem 2 FJALI PAKUPTIM.Eshte per te ardhur keq.

Emri: london
Email: london@live.com
Komenti: very nice

Emri: paemer
Email: gmaihotmail@yahoo.com
Komenti: SHume dobet !!!!

Emri: Lide
Email: lide.00@live.com
Komenti: shum mir po nese kesh mujt me kan pak ma e ngat

Emri: eli
Email: eli_krasniqi@hotmail.com
Komenti: mua nuk me pelqeu fare kjo ese sepse po na ejep nje pershkrim te ndjenjave dhe emocioneve te ketij njeriu i cili shenon vtem qka di opa rresspektim te shenjave te pikesimit dhe u ngjall te tjerve dyshime se qfare psikopati eshte

Emri: anastasia
Email: genta-cool@live.com
Komenti: juv ka myt a

Emri: ME SHKRONJA
Email: SHKA-TE-INTERESONTY@LIVE.COM
Komenti: /

Emri: kaltrina
Email: nebihi_tin@love.net
Komenti: do ishte mir edhe meshum po jgithesi mir

Emri: genta
Email: genta_11@live.com
Komenti:


Emri: claudia
Email: klau.tusha@hotmail.com
Komenti: alba

Emri: lola
Email: lolalloqani@hotmail.coom
Komenti:

Emri: neta
Email: neta_18@live.com
Komenti: /

Emri: deni
Email: denisoli@gmail.com
Komenti: E bukur por e shkurter

Emri: file
Email: 457578@h46.com
Komenti:

Emri: eli
Email: elizdrava@yahoo.comorionariela
Komenti: lllll/

Emri: klara
Email: kokaina_02@yhaoo.com
Komenti: shume e bukur eseja vetem se eshte pak e shkurter sepse esete ne pergjithesi jane te gjate por ti deri tani e ke realizuar mjaft mire bravooooo big up per ty haha

Emri: Sabina
Email: bukuriecuraj@alblove.com
Komenti: Pershkrimi duhet te kete me shume detaje dhe duhet te jete edhe me i gjate ,per vec kesaj vjeshta eshte stina ku njerezit nuk jane te pergjumur perkundrazi ata jane edhe me te afte dhe energjik per pune apo per shkolle . Fundi i pershkrimit dhe vete zhvillimi nuk te ngjall kurrfare emocioni , por epitet jane te gjendura me vend ...

Emri: Kanita
Email: Kanita@live.com
Komenti: yl yl yl yl yl shume i bukur

Emri: artiola
Email: artiolaelshani_@hotmail.com
Komenti: kjo eshe esea qe me ka pelqyer me se shumti


Emri: minavere
Email: mariela-rita.ela@hotmail.com
Komenti: e mire por pakk e shkurt

Emri: arditi
Email: marlik.sol@yahoo.com
Komenti: shm e mir por e shkurt

Emri: flora
Email: fgashi123@hotmail.de
Komenti: shummm e mirr

Emri: adrianblen
Email: ngaGjakova@hotmail.com
Komenti: shumm mir

Emri: Lisa
Email: lackalisa@gmail.com
Komenti: Mir po edhe pak me shume te shkruje

Emri: kanitah
Email: nitah.beqiri3002@hotmail.com
Komenti: wow e shkelqyeshme

Emri: lora
Email: lora.ismaili@hotmail.com
Komenti:

Emri: genta
Email: genta_11@live.com
Komenti: shume hartim kot hahahah

Emri: desi
Email: enedikoca583@gmail.com
Komenti: mund ta kishe bere pak me te gjate po njese bukur pergezime

Emri: liza
Email: liza@hotmail.com
Komenti: shummm e bukur esejjaaa


Emri: hida
Email: hida-mida@hotmail.com
Komenti: palidhjee soo ama shumm e sjkurt se qeshtuu sen soo ka kuptihett eiipo nashtt bilee pak pakk ama ma mirr

Emri: erblina krasniqi
Email: bina_erblina@hotmail.com
Komenti: Shum bukur ishte po te shkruante edhee pakk

Emri: enis
Email: ennis-nusret@hotmail.com
Komenti: ju luem me gjeni stinene e vjeshtes

Emri: bardhi
Email: bardhi-GOLD@hotmail.com
Komenti: SHUM MIR PO TE KISHE SHKRUAR PAK ME SHUM

Emri: hahhah
Email: ahhahahha@lol.lolol
Komenti: hahahah gallat fare

Emri: elsa
Email: elsa-dielli@hotmail.com
Komenti: shum bukur por te kishit shkruar edhe pak :)

Emri: alban
Email: bani_lami@live.com
Komenti: shum palidhje

Emri: fatlum
Email: fatlum_rrahmani@outlok.com
Komenti: ic bukur te kishe shkrujt ma teper ene ti kishe lidhun fjalet ma mir

Emri: hahahah
Email: temja-love@live.com
Komenti:

Emri: almestari
Email: almestari-_@live.com
Komenti: me pelqeu


Emri: gesa
Email: gesa@live.com
Komenti: yll yll yll por do mendohem

Emri: FLUTURA
Email: FLUTURAMARKJA@LIVE.COM
Komenti: JE SHUME E ZGJUAR

Emri: ENI
Email: ENIDUMANI@HOTMAIL.COM
Komenti: ME FJALOR TE PASUR BRAVO

Emri: RAZY
Email: RAZYNESTA@LIVE.COM
Komenti: E BUKUR

Emri: alba
Email: alba@live.com
Komenti: hartim i bukur

Emri: megi
Email: megi.nesimi@live.com
Komenti: shum bukur

Emri: genta
Email: genta_11@live.com
Komenti: shum e mirShto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2024 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com