Data e postimit: 2016-03-21 13:44:19
Lexime: 8379
Pranvera ~ dite magjepsese
Lloji: Hartim
Tema: Pranvera
Autori: Ardita
Shkolla: 7 marsi Therande
Klasa: 7
Qyteti: Suhareke
E-mail: dita_dita@yahoo.com


Pranvera eshte nje dite e nje date e mahnitshme , magjepsese , dhe e bukur. Pranvera fillon me 21 Mars e me te fillojne te qelin lulet,lulet shumengjyreshe , te vijne zogjt , e gjithe natyra te buzeqesh e te jep nje kenaqesi te nxehte.Kur behet fjale per Pranveren behet fjale per femijerine sepse Pranvera eshte edhe nje stine e bukur qe na gezon te gjithve e sidomos femijet .Pranvera sjell gjithashtu edhe gezimin ne fytyrat e femijeve , sepse kur ne jemi te lumtur e gjithe bota eshte e lumtur. Ne rrethohemi nga shume njerez , shume prej tyre e pelqejne Pranvera , disa Veren e disa Vjeshten ose Dimrin , por nga kjo nuk kemi asgje . Nuk do te thote qe duhet te gjithe ta pelqejne Pranveren sepse nuk e detyrojme askend per kete . Pranvera eshte nje stine e paharrueshme , nga ajo vie Vera , qe shume e duan . Pra , Pranvera eshte nje stine shume e bukur dhe sot eshte kjo dite,nga sot fillon Pranvera .Gjithashtu edhe ditet e bukura per ne nuk do te kane kufi.

Vepra te ngjashme
Autori: madita syla · Lloji: Ese pershkruese · Tema: pranvera freski e zemrave tona
"Pranvera frski e zemrave tona" Pranvera nje stine aq e bukur qe me natyren e saj ajo te mahnit.Ne pranverë cicerima e zogjeve nuk ndalet.Me freskine e saj ajo i buzeqesh zemrat e te gjitheve.Pranvera stina me e bukur e vitit qe fillon me 21 mars dhe ...
Autori: "enisa sulejmani" · Lloji: Hartim · Tema: "stina e pranveres"
Pranvera nje stine e vitit Pranvera eshte nje stine me e preferuar e imja sepse ne stinen e pranveres dita esh...
Autori: Ensar Iljazi · Lloji: Hartim · Tema: Pranvera ne vendin tim
Hartim per Pranveren -Pranvera eshte nje nder stinet me te bukura dhe me te gezueshme per te gjithe ne.Ajo fillon me 21 Mars dhe mbaron me 22 Qershor. Ne Pranvere qelin lulet lulezojne pemet natyra gjelberojne dhe nderroi pamjen ng...
Autori: art ndrecaj · Lloji: Hartim · Tema: Hartim Per Pramveren
Hartim per Pranveren -Pranvera eshte nje nder stinet me te bukura dhe me te gezueshme per te gjithe ne.Ajo fillon me 21 Mars dhe mbaron me 22 Qershor. Ne Pranvere qelin lulet lulezojne pemet natyra gjelberojne dhe nderroi pamjen nga petku.I bardhe i ...
Autori: Raman Hasani · Lloji: Ese shpjeguese · Tema: Pranvera
-Pranvera eshte nje nder stinet me te bukura dhe me te gezueshme per te gjithe ne.Ajo fillon me 21 Mars dhe mbaron me 22 Qershor. Ne Pranvere qelin lulet lulezojne pemet natyra gjelberojne dhe nderroi pamjen nga petku.I bardhe i debores tani ka nje pamj...
Autori: Tesa · Lloji: Hartim · Tema: 21-Marsi,dita e pranveres
Me 21 mars fillon nje stine tejet e bukur dhe e hareshme me emrin pranvera.Ne ket stine lulet fillojn te qelin,bari i thare tashme fillon ta marr ate ngjyren e blert,pemet fillojn te mbushen prap me ato gjethet e blerta,qielli edhe pse me pak shi fillon p...
Autori: Agnesa Sulejmani · Lloji: Hartim · Tema: "pranvera ne vendin tim"
-Pranvera eshte nje nder stinet me te bukura dhe me te gezueshme per te gjithe ne.Ajo fillon me 21 Mars dhe mbaron me 22 Qershor. Ne Pranvere qelin lulet lulezojne pemet natyra gjelberojne dhe nderroi pamjen nga petku.I bardhe i debores tani ka nje pamj...
Autori: anisa · Lloji: Ese informuese · Tema: pranvera
si cdo vit pranvera vjen me shume te mira.Nje nga ato eshte edhe buzeqeshja e femijeve.Malet e fushat gjelberohen,qelin lule shumengjyrshe,gjallerohet e gjithe natyra etj.Nje nga stinet bukura eshte pranvera e cila sjell freski dhe arome te kendeshme die...
Autori: ajshe ismaili · Lloji: Analize letrare · Tema: pranvera ne qytetin tim
PRANVERA eshte nje nder stinet me te bukra te vitit .ajo fillon me 21 mars dhe mbaron me 22 qershor.Sot ishte nje mengjes i mahnitshem ku une u zgjova me cicerimat e zogjve.Ne kete stine ditet zgjatem,kurse netet shkurtohen.Pra gjithcka e bukur fillon n...
Autori: Elona Rexhepii · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Pranvera
Pranvera eshte njera nder stinet e mia me te pelqyera.Pranvera na sjell lumturi e bukuri natyrore siq jane: gjelbrimi i fushave,çelja e luleve dhe fillimi i lulzimit te pemeve.Pra pranvera largon motin e ftohte duke e sjellur nje mot shume te mire me die...
Autori: Dafina · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Pranvera.Stina
Pas nje dimri te gjate e te ftohte me ne fund vjen kjo stine e buzeqeshur dhe e ngrohte.Nje stine e mbushur me dashuri,pranvera.Mua me pelqen shume stina e pranveres.Kete stine e fillojme ne menyren me te mbare.Si qdo stine tjeter edhe ne pranvere kemi ge...
Autori: sejhan shaban · Lloji: Hartim · Tema: pranvera,stina e pare e vitit
pranvera eshte stina e pare e vitit dhe ajo fillon me 21 mars.pranvera gjalleron gjithcka.fillon te nxehet moti dhe del lajmetarja e pare e pranveres lulebora.cdo kopsht lulezon dhe mbush vendin gjithe gjelberim.deshira jone eshte te kthehehen zogjte shte...
Autori: Taip Voci · Lloji: Ese informuese · Tema: Ese per Pranveren
Pranvera njera nder stinet e mia me te preferuara, ajo eshte stina e cila te gjithve na e largon monotonine e dimrit, dhe na sjell vetem lumturi e bukuri natyrore siç jane: Gjelbërimi i fushave, Çelja e luleve dhe fillimi i lulëzimit te pemëve. Pra p...
Autori: Diona Kelmendi · Lloji: Hartim · Tema: Pranvera
Pranvera eshte nje nder stinet me te bukra dhe me te gezuheshme per ne .Ajo fillon me 21 Mars dhe mbaron me 22 Qeshor.Ne Prenvere fillojne te lulezojne pemet ,lulet etj. Ne kete stine ditet zgjaten kurse netet shkurtohen duke i falur me shume lumturi fem...
Komentet e fundit!

Emri: Nani
Email: nainalki@gmail.com
Komenti:

Emri: dafina
Email: dafinakosumi@hotmail.com
Komenti: O po bukur veq vazhdo

Emri: Arjanita
Email: ariana@gashi.hotmail.com
Komenti: Shume mire , bravo , te lumte . Je shume e zonja ne ese . Sa per komentet negative mos u shqeteso . Kurse ti Ardian a si quhesh mundesh vetem ta mbyllesh gojen sepse ktu nuk ishum duke folur per s**. Okej . Bali i vogel bal . ncncnc. Kurse ti vetem vazhdo me ese dhe une do te vazhdoj te te ndjek per ti lexuar eset e tua ,

Emri: Ardian
Email: adi-edi@hotmail.com
Komenti: Ku be nane qish um ki banen nervoz me qikit sen aa Qka ju ka hi be kejtve seksi nkri a , uhh nncncc...

Emri: Antigona
Email: gona-barbie@zbavitu.com
Komenti: Shume e bukur . Te lumte dhe vetem vazhdo . Mos u intereso shume per komentet e tjera negative . Disa shkruajne keq sepse te xhelozojne por ne e dime se me xhelozi nuk arrijme asgje . Pra vetem vazhdo dhe te lumte .Une sikur Donita do ta ndjek kete faqe gjithashtu por nuk mund te postoj sepse nuk jam shume e dhene pas eseve .

Emri: Donita
Email: dona_dona@hotmail.com
Komenti: Shume e bukur , me ke frymezuar ta ndjek kete faqe vetem vazhdoShto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2023 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com