Data e postimit: 2013-05-07 14:12:36
Lexime: 45706
8 vite bashk
Lloji: Hartim
Tema: shkoll
Autori: alba
Shkolla: naim frasheri
Klasa: 8
Qyteti: strug
E-mail: alba-003@hotmail.com


ehh!!.sa shpejt kaaloi kjo kohe,sa shpejt kaluan ditet ,muajt dhe vitet,sa shpejt erdhem ne fund .Erdhem ne jete si nje flet e bardh e pa shkruar,e pa zhgaravitur.Hapat e para ,fjalet e para,i beme shume shpejt,por nuk dinim te lexonim gjeja e vetme qe dinim ishin lojrat..Erdhi koha te shkoj ne shkolle ,dita e pare ishte dita me e lumtur por kjo kaloji shum shpejt.Momentet e bukura,momentet e mberzitura i kaluam bashke me shoket dhe shoqet.Luajtem bashk ,rrinim bashk,por kjo nuk zgjati me shume se 8 vite.Erdhem ne fund,u larguam nga shkolla,per ne do te nise nje jete ndryshe,do te shkojme ne gjimnaz por nuk do te jemi perseri me shoket qe kemi qendruar.Ne banka nuk do te ulemi me, persseri.Do te vije shtatori,gjethet do te bien,do te vyshken ,oborret e shkolles do te mbushen me tjera fytyra,tjera hapa.Nga e gjith keto tete vite vec kujtimet na kan mbet.Nuk do te kemi me pushimet e te kthehemi perseri ne shkolle,nuk do te kemi pushimet e ndonje feste qe i dinim me mire se nje arsimtar.Dhe me shumme deshir do te doja te rikthehem edhe nje here ne bankat shkollore,ne klasen tone ku ishte e mbushur plote gezim,dhe do te doja te rikthehem edhe njeher ati gezimi ku u njoha me diturine time te pare.Dhe me shumm keqardhje them.."Lamtumire o Shkolle"

Vepra te ngjashme
Autori: suad murati · Lloji: Ese pershkruese · Tema: 8 vite bashk
ehh!!.sa shpejt kaaloi kjo kohe,sa shpejt kaluan ditet ,muajt dhe vitet,sa shpejt erdhem ne fund .Erdhem ne jete si nje flet e bardh e pa shkruar,e pa zhgaravitur.Hapat e para ,fjalet e para,i beme shume shpejt,por nuk dinim te lexonim gjeja e vetme qe di...
Autori: Diellza Kllokoqi · Lloji: Ese pershkruese · Tema: shkolla
Per mu tashme kane kaluar 7 vite shkollore kaluan shume shpejt em gezim hidherim pore edhe thashetheme mes shoqerise shoqerine e pare enjoha ne bankat shkollore vitet shkollore kaluan shume shpejt sa me mbeten edhe 2 vite mesim por nuk do ta harroje kurr...
Autori: Fiona Ajrullaj · Lloji: Hartim · Tema: Nente vjet kaluam bashke
Dita e pare e shkolles,ishte dita me e lumtur e jetes sime qe me padurim e prisja.Erdha ne shkolle njesoj si vjen nje foshnje ne jete,erdha pa ditur se si eshte jeta shkollore,erdha me nje fletore me flete te pashkruara,erdha per t'ia arrire qellimit,erdh...
Autori: Desara Dedolli · Lloji: Poezi personale · Tema: 8-1
Nuk mendoja qe do te ishte keshtu Mendoja qe lehte kasha me e kalu ...
Autori: urata matluma · Lloji: Ese pershkruese · Tema: tema eshte per nxenesit qe mesonin shume
nje dite na erdhi shtatori dhe nxenesit e vegjel hyne ne shkolle ne mesin e tyre isha edhe une. me dukej se ajo ishte dita me e mire dhe e gezueshme ne gjithe jeten time. isha shume e emocionuar ne diten e pare te shkolles. mesuesja ishte shume e dashur d...
Autori: anjezzaa balidemaj · Lloji: Hartim · Tema: mesueses time te dashur dhe mesueses time te pare
Eshte ajo qe me dha dieni, eshte ajo qe me dha lumturi, alfabetin ajo ma mesoi, se si te shkruaj ajo me tregoi. Ishte viti 2009, kur une e pash per here te pare, dashuria ndaj saj eshte aq e madhe, saqe nuk mund ta shpreh veteme me fjale. Cdo ...
Autori: Melisa Thaqi · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Si i kalova pushimet verore
-Pushimet verore kete vit per mua,ashtu edhe si vjeteve tjera , kane qene pushime te bukura dhe me plot lumturi.Une me anetaret e familjes kete pushim e shfrytezuam,pra,te clodhemi nga periudha e gjate mesimore dhe qe te kemi mundesine,te vizitojme ndonje...
Autori: Idea Guda · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Shkolla
Shkolla Shkolla nje vater diturie e mbushur plot xhevahir Kur shkojme ne shkolle na vije mire qe do mesojme gjera te reja mesuesja jone e dashur na jep detyra na shpjegon detyra dhe jep mesimin sipas orarit Me një Shtator eshte dita jone e shume pritu...
Autori: Klevisa Manovi · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Pushimet
Pushimet verore kete vit kane qene ndryshe nga vitet e tjera,jo vetem per mua por per 'te gjithe'.Ne keto pushime nuk ka qene "argetimi" ne krye te gjithçkaje,por kane qene "frika"dhe"kujdesi" nga nje armik i papritur dhe i panjohur deri diku per te gjit...
Autori: fitore berisha · Lloji: Te tjera · Tema: klasa më e mir
Kjo veper i shkon kl më të mir që njohen arsimtaret, që pati shkolla gjat gjith historikut të saj të gjat e të lavdishëm,klases që gjithmon më bëri kernare I♥IX-3.Më kujtohet kur nisem bashk këtë rrug ,kaluam shum gjëra e shum momente ,t...
Autori: Tedi Totojani · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Klasa
Vitin e kaluar shkova ne klase te gjashte. Nje kalim i rendesishem per jeten time; nga fillorja ne 9-vjecare. Do te me marre malli per shume gjera nga fillorja. Shoket ,mesueset dhe ngjarjet qe kami kaluar ate kohe jane te paharrueshme. Nj...
Autori: xxxxxxx · Lloji: Ese argumentuese · Tema: une dhe mikja ime
edhe un jam shume e lenduar dhe do te doja nje oponion te gjithsecilit te me ndihmonit: Une dhe Xh jemi shoqe te ngushta qe ne moshen 6 vjecare.kemi qene ne shkolle te ndryshme por ishim ne te njejten lagje dhe biem si kushurira por pak te largeta.Ne ishi...
Autori: Ina Agolli · Lloji: Analize letrare · Tema: prejardhja e njeriut
E dinim se 8 planetet ishin te vetmit qe kane ekzistuar deri tani. Ishte nje shok i vertete per te gjithe. Si fillim vjen e-mail nha nje planet qe as nuk mendohej se ekzistonte. Me e keqja ishte ajo qe shkruhej aty. "Mos mendoni se e kini prejardhj...
Autori: Gerald · Lloji: Ese filozofike · Tema: Filozofi
Po c’eshte kjo gje e mallkuar .. kjo formule komplekse qe e quajme kohe? A ekziston vertete ajo? Kush eshte kontrolluesi i saj? Mos ndoshta eshte nje shpikje klishe e shitesve te orave? Kjo meduze e tmerrshme qe te gllaberon njeherazi ne momentet e ge...
Komentet e fundit!

Emri: Ajogocacutee🥺💞
Email: berattairi14@gmail.com
Komenti: Me plq shum tekstet e tua te cilet kan kuptim dhe Jan shum te Mira 💞veq vazhdoni ✍️

Emri: Ipek
Email: ipek-@live.com
Komenti: bravo eshte shum e bukur

Emri: lejla
Email: lejla-@live.com
Komenti: bravo

Emri: Fiona
Email: fiona.ajrullai_2002@gmail.com
Komenti: Shkelqyeshem!Vetem keshtu vazhdo

Emri: Fiona
Email: fiona.ajrullai_2002@gmail.com
Komenti: Shkelqyeshem!Vetem keshtu vazhdo

Emri: geri
Email: rita.pali@hotmail.com
Komenti: shume bukur

Emri: bexhet
Email: bexhet-daci @hotmail.com
Komenti: shum bukur

Emri: megi megushja
Email: megi@gmail.com
Komenti: bravo

Emri: lea
Email: lea@gmail.com
Komenti: /

Emri: AnOnYmoUS
Email: anoymous_15@hotmail.com
Komenti:


Emri: lerta
Email: lerta_10@live.com
Komenti: shum e mir veq vazho

Emri: lona
Email: lo_lo@hotmail.com
Komenti: Bravooo

Emri: lona
Email: lo_lo@hotmail.com
Komenti: Bravooo

Emri: lona
Email: lo_lo@hotmail.com
Komenti: Bravooo

Emri: lona
Email: lo_lo@hotmail.com
Komenti: Bravooo

Emri: lona
Email: lo_lo@hotmail.com
Komenti: Bravooo

Emri: lona
Email: lo_lo@hotmail.com
Komenti: Bravooo

Emri: esra
Email: esra.aliu@hotmail.com
Komenti: Bravo dhe ne kemi kete tem e bera njejt si ti mora 5

Emri: Linda
Email: majlinda2000@live.com
Komenti: bravo shum keq

Emri: desara dedolli
Email: desaramira@yahoo.com
Komenti: shume e bukur bravo


Emri: erza
Email: erza.-@live.com
Komenti: shum mir

Emri: mina
Email: mimamustafi1@gmail.com
Komenti: Bukur

Emri: rrezarta
Email: rrezarta007@hotmail.com
Komenti: shum shum e mir komplimente

Emri: alba
Email: alba-@hotmail.com
Komenti: me pelqeu

Emri: alba
Email: alba-@hotmail.com
Komenti: shume bukur

Emri: rina
Email: Rina_bukuroshja@live.com
Komenti:

Emri: rina
Email: Rina_bukuroshja@live.com
Komenti: bravo shume me pelqeu

Emri: ana
Email: antonella.l.b@hotmail.com
Komenti: HAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHA

Emri: lautaro
Email: lau_taro12@hotmail.com
Komenti: mshile moj meqken ti pe din se ke Ismail KadareShto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2023 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com