Data e postimit: 2013-04-28 14:36:01
Lexime: 109607
e dua vendlindjen me bukuritë e pranverës
Lloji: Hartim
Tema: vendlindja ime
Autori: ulpiana mulaj
Shkolla: Shkolla"Shote Galica"
Klasa: 8A
Qyteti: Skenderaj
E-mail: ulpiana_mulaj@hotmail.com


vendlindja ime është vendi ku unë u linda e u rrita ,vendi ku mora
mesimet e femirisë, ku jetuam qdo qast me gëzime dhe hidherimet tona . Aty unë hodha hapin e parë dhe nisa rrugen e jetesës. vendlindja është kjo tokë e shenjët ,ku qdo pjesë e saj ma kujton origjinen time. Tash jemi ne një stinë ku hedhë ne pah qdo pjesë ose bukuri te vendit tim dhe kjo stinë po e zbukuron vendlindjen time.tash vendlindja ime është veshur me një kemishëzë te gjelbër. lulet tashmë kanë pushtuar qdo pjesë te vendit tim dhe kanë zbukuruar qdo pjesë.pemët kanë lulezuar dhe ëstë bukur ti shohesh.malet kanë mungulluar dhe pasterëtia e malit është ne maksimum. me një fjalë qdo gjë në rregullë .qdo pjesë e vendit tim është e bukur.

FUND

Vepra te ngjashme
Autori: ulpiana mulaj · Lloji: Te tjera · Tema: vendlindja ime
vendlindja ime është vendi ku unë u linda e u rrita ,vendi ku mora mesimet e femirisë, ku jetuam qdo qast me gëzime dhe hidherimet tona . Aty unë hodha hapin e parë dhe nisa rrugen e jetesës. vendlindja është kjo tokë e shenjët ,ku qdo pjesë...
Autori: Amra Osmani · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Pershkrim Vendlindjeje 1
Ahhh sa e bukur vendlindja ime!Vendi ku une u rrita , vendi ku moora mesimet e femijerise , vendi ku jetuam qastet e gezuara por edhe te hidheruara!Atu ku hodha hapin e pare te jeteses, kjo toke e shenjte ku kojtova origjinen .... Qdo pjese e tij eshte e ...
Autori: Olgert Doci · Lloji: Ese argumentuese · Tema: Vendlindja ime
Vendlindja ime” për të gjithë shqiptarët kudo në botë Vendlindja! Gjëja më e shtrenjtë! Vendi ku u lindëm e u rritëm, ku morëm mësimet e fëmijërisë, ku jetuam gëzimet dhe hidhërimet tona. Aty u formuam, hodhëm hapat e parë dhe nis...
Autori: Altina Murataj · Lloji: Ese shpjeguese · Tema: Per vendlindjen
Vendlindja E dua vendlindjen Ku u Linda e u rrita E dua vendlindjen Kurr nuk soset dita Nuk ka ndonjë vend Kudo ne botë Kjo është vendlindja Ime që e dua e dua fort Do kujtoj perher Gurët e sokakut Sepse dera ime Është gj...
Autori: Erbuna HAJDARI · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Ese për Atdheun tim
Atdheu im,vendi im,streha ime ku u linda e ku do vdes është Kosova. Qdo mergimtar e ka të vështirë të jetë larg vendit të tij, e leje më larg familjes,sepse është vendi ku mësuan të flasin e vendi ku hedhën hapin e parë e andaj e kanë t...
Autori: Steisi Ziu · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Vjeshta
Sot është një ditë e bukur vjeshte.Gjethet e thata të pemëve kanë shtruar nëpër rrugët e qytetit një tapet të artë.Vjeshta është stina e gjumit të ëmbël.Dielli rrezeartë i ka lënë vendit shiut dhe motit të freskët.Sa bukur është t...
Autori: Dajana Ndoj · Lloji: Ese pershkruese · Tema: adoleshenca
Adoleshenca ështe ajo faze e jetës që çdo njeri në këtë moshë preket nga pasojat e saj. Të jesh një adoleshent do të thote të jesh si ajo lulja e sapo çelur e cila sado ti hedhësh ujë asnjëherë nuk ngopet. Adoleshenca shoqërohet me ...
Autori: Edisona pnishi-Viola Murati · Lloji: Ese shpjeguese · Tema: Vendlindja
Vendlindja ime Vendlindja ime Te dua shumë Gjithmon me ty Kam mbërritur unë, Ishe me Mua Aq sa ke qenë VENDLINDJA IME Ish per te medhenjë, Vendlindja ime Mos më harro Një pikë loti për mua Për ty është si përrua Me...
Autori: Steisi Ziu · Lloji: Ese e krahasim-kontrastit · Tema: Stina ime e preferuar
Dimri është stina më e mrekullueshme që kam parë.Bora bie me flokët e saj të bardhë duke mbuluar rrugët,çatitë,pemët dhe të gjithë qytetin tim të bukur.Netët me borë,unë rri brenda shtëpisë time,pranë oxhakut të ngorhtë dhe duke ngr...
Autori: Sara Neziri · Lloji: Analize letrare · Tema: Dita e pare e dimrit!
A e dini një stinë që është e veqantë për mua?!Jo?! Epo,ai është një stinë e veqantë.Dimri,vëllau më i vogël i 4 stinëve të vendit tim. Unë e adhuroj dimrin.Ai është i bukur,i pastërt dhe më e bukura,është ngjyra e preferuar e bo...
Autori: madita syla · Lloji: Ese pershkruese · Tema: "Vendlindja''
"Vendlindja" Ne vendlindjen time shume zogj cicerojne e ne kaltersi shume pllumba fluturojne.O vendlindja ime o me e shenjta ty do te dua sa te jet jeta.Lulet qelin ngjyra-ngjyra sa e bukur qe eshte natyra.Moj vendlindja ime askund s'do te shkoj je ma ...
Autori: Arbenita Gecaj · Lloji: Ese pershkruese · Tema: SHkolla
Shkolla ime, vendi të cilin çdo ditë e vizitoj, dhe vendi i cili çdo gjë mua më mëson. Ajo është vendi më i mirë për mua, aroma që lëshon shkolla ështe ushqim i trurit tim, oborri i saj është si parajsa, muret e saj janë si shtëpia ime,...
Autori: Ajshe Iljazi · Lloji: Hartim · Tema: Natyra
Shëtitja në natyrë është kënaqësi por edhe me familje të dalësh në piknik të kalosh ditën në një ambient të bukur është mrekulli.Ne për natyrën duhet të kujdesemi shumë ta mbajmë pastër prej mbeturinave.Natyra është një pjes...
Autori: KALTRINA · Lloji: Hartim · Tema: VJESHTA
Vjeshta, një stinë ku ngjyra e gjelbër merr fund. Kjo stinë stinë e bukur, e cila natyrës i jep ngjyrën e bukur prej ari. Stina e vjeshtës na sjell një mot jo shumë të preferushëm për fëmijët, të cilët nuk janë adhurues të shiut dhe fil...
Komentet e fundit!

Emri: Tayna Fan
Email: taynamilka123@gmail.com
Komenti: E bukur po sme hyn ne pune

Emri: irini
Email: ionutdumitrascu2017@hotmail.com
Komenti: shume i bukur kujdes me shkrimin e shenjat e pikesimit eseja me hyri vertet ne pune

Emri: kween
Email: fkdsshiit@gmail.com
Komenti: kte esen ku nuk e kam pare. e ke bo ti apo ta kan vjedh dmth se di?

Emri: Faslli
Email: hey.baby.uh.la.la@gmail.com
Komenti: O zt cdo ese per endlindje esh e njejta

Emri: anela
Email: anela sh@gemali .com
Komenti: Shum e bukur

Emri: anela
Email: anela shala@gmali.com
Komenti: Shum e bukur

Emri: ADRIANA
Email: kolaadriana3@gmail.com
Komenti: bravoo nje ese shume e bukur

Emri: jona
Email: jonav@hotmail.com
Komenti: Shume mire por nje kujdesje nga fillimi duhesh ta shkruash me te madhe Bravo Shume Bukur🎈⭐️

Emri: k
Email: k@hoti.com
Komenti: sh bukur te lumte

Emri: elma lohaj
Email: elma.lohaj@love.com
Komenti: shume i bukur te lumte


Emri: elma lohaj
Email: elma.lohaj@love.com
Komenti: shume mire

Emri: nniikkii
Email: niki@gmail.com
Komenti: Shum e bukur shuk prekse bravo e vetmja gje qe me prek kaq shum

Emri: nniikkii
Email: niki@gmail.com
Komenti: Shum e bukur shuk prekse bravo e vetmja gje qe me prek kaq shum

Emri: arjonakrasniqi
Email: jona@live.com
Komenti: Shummm e bukur sidomos kur folet per vendlindjen

Emri: Arta nuredini
Email: Arta-nuredini@hotmail.com
Komenti: Shume e bukur

Emri: Arta nuredini
Email: Arta-nuredini@hotmail.com
Komenti: Shume e bukur

Emri: elda gjoni
Email: eldagjoni74@gmail.com
Komenti: pasuria jone me e madhe eshte edukata....

Emri: emira
Email: mila_tee@hotmail.com
Komenti: shume bukur bravo

Emri: esma
Email: esma-mehmedii@gmail.com
Komenti: Shum nice

Emri: erolinda
Email: erolinda.erina@hotmail.com
Komenti:


Emri: Amra
Email: amra-oliks@live.com
Komenti: shum e bukur ama nje verejtje te vogel nuk i ke respektuar shum pjesen Hyrese , Zhvilluese dhe Perfundim . Por me tingellim ishte shum e bukur . Bravoo te lunte e dua shummm !!!:

Emri: XHEKSILA GEGA
Email: XHEKSILAGEGA@YMAIL.COM
Komenti: BRAVO

Emri: Viola
Email: Viola-lekaj@hotmail.com
Komenti: Shume. E. Bukur. Jam. E. Lumtur

Emri: Viola
Email: Viola-lekaj@hotmail.com
Komenti: Shume. E. Bukur. Jam. E. Lumtur

Emri: Laura
Email: lauramaliqi189@hotmail.com
Komenti: Shiikoo shikoo qfare poeziiieee ooooooo. Sa. Elumtur jamammama huuuu

Emri: Shkurte
Email: shkurte25@outlook.com
Komenti: Ju lumtë dora atij që e ka shkruar,me të vërtetë e mora 5 ne ditarë dhe në faqe ,dhe në dorë ,dhe në fletore

Emri: Genita
Email: genita137@outlook.com
Komenti: Aka mundësi që të shtoni më shumë fjalë të bukura për vendlindjen time sepe nesër kam provim dhe nuk di shumë gjëra për vendlidjen time , ju lutem

Emri: MARIGONA GONA
Email: GONA-GJONI@HOTMAIL.COM
Komenti: JU LUTEM DONA AAAA SI EKE EMRIN TY TU DOKET KEQ POR KETU JAN ESE SHUM TE MIRAAAAAAAAA

Emri: majlindaa
Email: diana-90_@live.com
Komenti: oo balaaaaaaaaaaaaa neser shkoll mare khaa

Emri: Valza
Email: Valza.krasnqi12@hotmail.com
Komenti: Bravoo shum e bukur ''ATDHEU'' gjëja më e çmuar ne jetë


Emri: diana.qehaja
Email: ana+tali@hotmail.com
Komenti: Ooooooo bollni be ma se mut pe bon qaj qe po fol e po hahet me tjer po mos e teproni e shkurt e gjat per veti e ka ka shkru mir ska shkru apet per veti ju kurt hani buk a hani edhe per tjer a per veti po shuni ma se secili qe po fol pe than kejt veq me ja qit do uj nashta s thahet po nejse edhe une mos ta zgati se ashtu kshtu per mu ska sen ktu po nime nese dini ju me bo ese ma mir se qekjo une vet nliber te ginisit ka me ju shti bollni tash mos e teproni nese dini ju ma mir me shkru ather shkruni mos tjav nin per kerkon qa thojn tjert edhe mu pernime shpesh um kujtohe ni fjal e arsimtarit tem te gjuhes shqipe nehat ramadani kur ja bojjke nese je nisur drejt ni qellimi mos u ndalni ta gjuani gjdo qen qe leh sepse kurr nuk do te arrini ne cak. nashta edhe ju pe kuptono domethanien e qesaj fjalie.... edi qe edhe mu keni mema bo shum mir e paske shkru veq pak shkurt une gjithmon ju permbana qasaj fjalie qe e thash nese je nisur drejt nje rruge dhe ndalesh te gjuash gjdo qen qe leh at her kurr nuk do te arrini ne cak ajt tash tung e keni dhe ni MPUQ nga une DIANA ju dua krejtve dhe pse spo ju njo kush jeni tungg :

Emri: jetona
Email: jetona@live.de
Komenti: Bravo,bravo bravo te lumt/

Emri: elham
Email: toti_zeneli@hotmail.com
Komenti: ese pranvera

Emri: elham
Email: toti_zeneli@hotmail.com
Komenti: ese pranvera

Emri: Nisa
Email: Nissa@hotmail.com
Komenti: bravo shum bukur e pahe shkrujt t lumttt .

Emri: Nina Beiqi
Email: nina-na@hotmail.de
Komenti: Bravo te qoft, vertet nje pershkrim i bukur, e dashur...Bravo! Bravo! Bravo! Ke perdoruar fjal te pastra

Emri: Ndrika Hyseini
Email: olta-lota@hotmail.com
Komenti: Vertet eshte shume e bukur ky peisazh per vendlindjen. Po ashtu me keni ndihmuar edhe mua , sepse me vyente per ne klas. Ma ka lypur profesori, dhe i ka pelqyer edhe atij shume...1

Emri: arvin
Email: henri.bilali@facebook.com
Komenti: mut fare e ke bo

Emri: Lili bali isi
Email: refikkarate@live.com
Komenti: Kam pasur nje Detyr qe te pershkruaj nje punim per vendlindjen time dhe pershkrimet e Juaja me ndihmuan shume

Emri: Lili bali isi
Email: refikkarate@live.com
Komenti: Kam pasur nje Detyr qe te pershkruaj nje punim per vendlindjen time dhe pershkrimet e Juaja me ndihmuan shume


Emri: dd
Email: islam_tixhja@live.com
Komenti: ma hangshi mutin

Emri: tuana
Email: tuana.ana@hotmail.com
Komenti: Atdheu është mbase para se gjithash vendi ku robërohet shpirti. Atdheu nuk do dashuri të cunguar. Ai që nuk bën gjithçka për të, nuk bën asgjë. Ai që nuk i jap gjithçka Atij, ai i ka mohuar të gjitha. Ai s’mund të harrohet. Nuk ka sëmundje më fisnike se sa malli për atdheun, e vendi i huaj nuk të bëhet atdhe. Në atdhe njeriu ka të kaluar, por edhe të ardhme. Në vend të huaj ka vetëm të tashme. Patriotizmi i vërtetë i dikujt nuk është ai që kërkohet dhe mburret në çastet solemne, por ai që çdo ditë e çdo orë kujdeset pa u lodhur për të mirën e përgjithshme dhe nuk mburret me këtë. Që të jesh nacionalist duhet së pari të kesh një atdhe dhe ta duash atë mbi çdo gjë tjetër. Adheun e duam jo se është i madh apo i vogël, por e duam sepse është i yni. Vetëm në vend të huaj e njeh bukurinë dhe ëmbëlsinë e gjuhës amtare, vetëm atje e ndjen ç’është atdheu që e ke braktisur. Vendlindja është vetëm një, ashtu sikurse nëna. Kujt i takon virtyti i mirë, atij i takon edhe atdheu. Thuhet që kush ka vdekur për atdhe, nuk ka vdekur por ka rilindur. Kush nuk e do atdheun nuk e do as njerëzimin. Një dimër në atdhe është më i ëmbël se sa qindra pranvera në dhe të huaj. E ata që dëshirojnë ta njohin e ta duan atdhenë e tyre le të shkojnë në dhe të huaj që ta ndjejnë mallin për të. Atdheu është si familja. Vlerën ja njohim vetëm atëherë kur jemi larg.  Të vdesësh për atdhe, kjo është punë mbretërish.

Emri: loqka
Email: loqka.tedon@hotmail.de
Komenti: shum mir kta le ti bojn vet shenjat e piksimit..tung..klm/

Emri: besart
Email: miri-18@live.com
Komenti: qa pot vyn kjo kup

Emri: bukurie:
Email: lulu_sweet@live.com
Komenti: bash palidhjeee ekeni baa

Emri: jgfg
Email: fhsfh@shjejk.hotmail.com
Komenti: Jo mir se nuk ke pordor shejat piksimt dhe qdo fjali ke shenuar me te vogel Por qda fjal kur baron vihet shej e piksimit edhe fillojm te shkruajm me te madh ok/

Emri: jafa
Email: jafa@zbavitu.com
Komenti: mir por nuk i ke respektu shjat e piksimit me fjen keq

Emri: loci
Email: loci.pz@zbavitu.net
Komenti: Tek ky tregim kam vrejtur se nuk kishte shejnat e piksimti dhe qdo fjal iste me te vogel

Emri: fdgxv
Email: gxcvxcvd_fdxcvxcvg@hotmail.com
Komenti: Mire e keni bere por veq ta kishi bere per vjeshte e jo per vere

Emri: ADELINA
Email: ADELINA.INA@LIVE.DE
Komenti: SHUM E BUKUR ND TE MA DERGOSH EDHE DO ESE


Emri: Ana
Email: Ana.d@hotmail.com
Komenti: Ju lumt e keni ber shum bukur e pelqej kete por disa komente qe i pash me fjal te jo fjaleve te mira atyre duhet tju them rrespekt per dike keshtu qe ju lumt juve per ese ulpiana mulaj !

Emri: Ana
Email: Ana.d@hotmail.com
Komenti: Ju lumt e keni ber shum bukur e pelqej kete por disa komente qe i pash me fjal te jo fjaleve te mira atyre duhet tju them rrespekt per dike keshtu qe ju lumt juve per ese ulpiana mulaj !

Emri: fhrgfh
Email: dgh_fshdf@live.de
Komenti: mut e keni ba

Emri: nora
Email: nora_linda@live.de
Komenti: shumë bukur por pikëpresjet nuk i keni bere mirë...

Emri: hasan kungji
Email: has_an@live.com
Komenti: Mut e Ki Bo/

Emri: florim
Email: florimi_2001@live.com
Komenti: shum mir epaske shkru

Emri: Ajanit
Email: arjanit-niti2014@hotmail.com
Komenti: Jam shum i gezuar per temen

Emri: ALBANITA
Email: alba_ela@hotmail.com
Komenti: DITURI ESHTE THESAR I JETES

Emri: lumnije
Email: lumnije_loqka@live.com
Komenti: shum mirrrrr

Emri: hasan
Email: has_an@live.com
Komenti: bravo mutin dej nersjetlla e pasket bo


Emri: enay
Email: ekjfe@ef.eff
Komenti: a nuk mundemi me i ba m bkr a? njs po e kopjoji ket

Emri: sile
Email: sile@info.com
Komenti:

Emri: Nderesa Ramadani
Email: jetmir_00@outlook.com
Komenti: Dituria është drita e jetës sonë. Ajo është thesar i vërtetë. Dituria i nevoitet çdo njeriu sikurse buka dhe uji, sepse sikur nuk mund të rrish pa ta, edhe pa dituri nuk mund të rrish. Pa dituri ke një të ardhme të keqe, dhe nuk ke asgjë në jetë. Ajo i bën njerëzit e ditur dhe ajo është shkak që njerëzit t’i rrespektojmë më shumë ata që dinë se sa i rrespektojmë të tjerët (njerëzit e zakonshëm). Dituria është thesar i çmuar që duhet ta ketë çdo njeri që dëshiron të arrij suksese në jetë. Pra, fjala dituri është fjalë me domethënie të madhe, ajo shumë lehtë shqiptohet, por me shumë mund fitohet. Dituria e bën njeriun e pasur, sepse ajo ka vlerë më të madhe se paraja. Ajo fitohet duke mësuar, kurse paraja fitohet dhe është diç që shkon e kthehet. Nëse ke para e s’ke dituri, ato i harxhon vend e pa vend, kurse kur ke dituri i ke të gjitha.

Emri: mirjeta gashi
Email: vera_kia@hotmail.com
Komenti: shummm eeee mir por pak e shkurter

Emri: denisa kafexholli
Email: nisa_deni@live.com
Komenti: shum bukur

Emri: alma
Email: I_love_you_258@live .com
Komenti: shum e mire por shuum e shkurter

Emri: edi
Email: edi.mira@facebook.com
Komenti: shume e bukur se cdo gje ishte me se e vertete se une aty njoha miren time te dashur

Emri: ana
Email: ana.ana@hotmail.com
Komenti: shume bukur bravo

Emri: ajo
Email: elvanagjata@hotmail.com
Komenti: shume e buker eshte kjo poezi e vendlinjed tona

Emri: lola
Email: lolaguza@hotmail.com
Komenti: shum bukur


Emri: saimir
Email: saimirdoda@hotmial.com
Komenti: shum bukur

Emri: une
Email: era_istrefi@hotmail.com
Komenti: shume palidhje be

Emri: sunaj
Email: sunajibrahimi@hotmail.com
Komenti: une shum e pelqeva

Emri: rinna
Email: rinna@live.com
Komenti:

Emri: Indrit
Email: Indrit_kuka@hotmail.com
Komenti: Shume e bukur

Emri: HASHIME
Email: HASHIME_ALIJE@LIVE.COM
Komenti: MEVERTET SOT FITOVA VOLEJBOLL

Emri: haha
Email: haha_misa@live.com
Komenti:

Emri: elma
Email: elmaislami3@hotmail.com
Komenti: :

Emri: elona
Email: lona-lona@msn.com
Komenti: Qeta di edhe vet me shkru hahah

Emri: vjollca
Email: voci_lera@live.com
Komenti: palidhje


Emri: artiola
Email: bleart_bosi@live.com
Komenti: shume e buker eshte kjo poezi e vendlinjed tona

Emri: arlind
Email: lindi_m10@hotmail.com
Komenti: shum mir

Emri: Ronahttp://sq.yourliterary.com/images/smilies/emo3.png
Email: rona-tona@hotmail.com
Komenti: very very beautiful

Emri: lona
Email: lona-sha@hotmail.com
Komenti: shum e bukur e shkruajta un

Emri: arjeta
Email: arjeta-eta@live.com
Komenti: shume mire

Emri: arjeta
Email: arjeta-eta@live.com
Komenti: mua me pelqen shume ky koment sepse behet fjsle per vendlindjen time

Emri: Rajmondaa
Email: rajmonda_fazliu@hotmail.com
Komenti: Shum Shum Bukur BRAVO.!!

Emri: elida ibraimi
Email: Elida-ibraimi@live.com
Komenti: cka do te thote mungulluar moj fjale te pa kuptime ha ha haha

Emri: elida ibraimi
Email: Elida-ibraimi@live.com
Komenti:

Emri: sjd
Email: sjddjs@live.com
Komenti: Mire shum


Emri: erolinda
Email: erolinda.erina@hotmail.com
Komenti:

Emri: Besa
Email: besa_plzz82@hotmail.com
Komenti: te faliminderit bravoo

Emri: Emrina
Email: emrina@hotmail.de
Komenti: Pershkrim shum i Bukur Te Lumt

Emri: lona
Email: lona_fimi@hotmail.com
Komenti: pershkrim vertet shum shum i mir

Emri: berat
Email: berat_avdilI@hotmail.no
Komenti:

Emri: doniii
Email: doni@hotmail.con
Komenti:

Emri: fatlinda
Email: fatlinda-sadiku@live.de
Komenti: shum mir ta ha zemreen

Emri: arta
Email: arta34@live.com
Komenti: shuumm shuumm keeeeqqq

Emri: era
Email: xoxo_era@hotmail.com
Komenti: shume bukuuur

Emri: mixhait
Email: mixhaitferati_12@hotmail.com
Komenti: faleminderit qe na ndimove ta bejme hartimin


Emri: jolla Ramani
Email: fjolla-po@hotmail.com
Komenti: pune e mire te lumte dhe faleminderit qe me ndimove ta kryej hartimin

Emri: toni
Email: toni_ m@bavitu.net
Komenti: shum mir

Emri: Arsim
Email: arsimi_messi@live.com
Komenti: mir mir

Emri: inesa
Email: xuljameka@yahoo.com
Komenti: eshte pershrim vertet shm i bukur dhe real...good job...............Shto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2023 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com