Data e postimit: 2013-03-28 17:55:02
Lexime: 94234
Pranvera ne vendin tim
Lloji: Hartim
Tema: "pranvera ne vendin tim"
Autori: Agnesa Sulejmani
Shkolla: 'Diturija'
Klasa: 5-3
Qyteti: saraj
E-mail: agnesa-08@live.com


-Pranvera eshte nje nder stinet me te bukura dhe me te gezueshme per te gjithe ne.Ajo fillon me 21 Mars dhe mbaron me 22 Qershor.
Ne Pranvere qelin lulet lulezojne pemet natyra gjelberojne dhe nderroi pamjen nga petku.I bardhe i debores tani ka nje pamje me mbreselense eshte krejtesisht me gjalleri.
Ne pranvere ditet zgjaten kurse netet shkurtohen.
Ne pranvere bujqit levrojne arat dhe i mbjellin.Pastaj erdhen dallendyshet dhe me nje ze thane "erdhi pranvera" dhe ne erdhem si mysafir tek ju.
Njerezite ne kete stine vishen me rroba me te holla edhe me ngjyra me te hareshme.Dallendyshet kthehen fluturim tek ne.
Pra me keto gjera e kuptova se po fillonte nje stine krejtesisht e re,me e nxehte dhe me e dashur per ne.Eshte kenaqesi qe ne mengjesin e kesaj stine te zgjohesh nga cicerimat e zogjve ciu, ciu,ciu.Ne kete stine moti fillon te nxehet dhe dielli del me rrezet e tij te arta.Qielli merre nje ngjyre me te kalter dhe si rete hapen.
Kjo stine na gezon te gjithe neve femijeve sepse dalim e lozim deri ne mbremje mezi presim qe te behet mengjes dhe te zgjohemi me cicerimat e zogjve.
Pranvera eshte nje nder stinet me te bukura te vitit.
Une kaq kisha per te treguar per stinen e pranveres.!!!!???

Lexo me shume: http://sq.yourliterary.com/vepra.php?id=600#ixzz2OvtT8SCL
YourLiterary.com - Veprat tuaja online...

Vepra te ngjashme
Autori: Raman Hasani · Lloji: Ese shpjeguese · Tema: Pranvera
-Pranvera eshte nje nder stinet me te bukura dhe me te gezueshme per te gjithe ne.Ajo fillon me 21 Mars dhe mbaron me 22 Qershor. Ne Pranvere qelin lulet lulezojne pemet natyra gjelberojne dhe nderroi pamjen nga petku.I bardhe i debores tani ka nje pamj...
Autori: Ensar Iljazi · Lloji: Hartim · Tema: Pranvera ne vendin tim
Hartim per Pranveren -Pranvera eshte nje nder stinet me te bukura dhe me te gezueshme per te gjithe ne.Ajo fillon me 21 Mars dhe mbaron me 22 Qershor. Ne Pranvere qelin lulet lulezojne pemet natyra gjelberojne dhe nderroi pamjen ng...
Autori: art ndrecaj · Lloji: Hartim · Tema: Hartim Per Pramveren
Hartim per Pranveren -Pranvera eshte nje nder stinet me te bukura dhe me te gezueshme per te gjithe ne.Ajo fillon me 21 Mars dhe mbaron me 22 Qershor. Ne Pranvere qelin lulet lulezojne pemet natyra gjelberojne dhe nderroi pamjen nga petku.I bardhe i ...
Autori: "enisa sulejmani" · Lloji: Hartim · Tema: "stina e pranveres"
Pranvera nje stine e vitit Pranvera eshte nje stine me e preferuar e imja sepse ne stinen e pranveres dita esh...
Autori: eneida · Lloji: Hartim · Tema: pranvera ne kopshtin tim
stina e pranveres fillon me 21 mars dhe mbaron me 22 qershr.ne pranvere qelin lulet,pemet lulezojne, natyra gjelberon.gjate stines se pranveres ditet fillojne te zgjaten dhe netet te shkurtohen.zogjet shtegetare vijn nga viset e ngrohta dhe ndertojne fole...
Autori: Diona Kelmendi · Lloji: Hartim · Tema: Pranvera
Pranvera eshte nje nder stinet me te bukra dhe me te gezuheshme per ne .Ajo fillon me 21 Mars dhe mbaron me 22 Qeshor.Ne Prenvere fillojne te lulezojne pemet ,lulet etj. Ne kete stine ditet zgjaten kurse netet shkurtohen duke i falur me shume lumturi fem...
Autori: ajshe ismaili · Lloji: Analize letrare · Tema: pranvera ne qytetin tim
PRANVERA eshte nje nder stinet me te bukra te vitit .ajo fillon me 21 mars dhe mbaron me 22 qershor.Sot ishte nje mengjes i mahnitshem ku une u zgjova me cicerimat e zogjve.Ne kete stine ditet zgjatem,kurse netet shkurtohen.Pra gjithcka e bukur fillon n...
Autori: F.T · Lloji: Ese e krahasim-kontrastit · Tema: Stinet
Pranvera eshte nje nga stinet me te bukura dhe me te hareshme te vitit.Ne kete stine celin lulet,dallendyshet kthehen nga shtegtimi dhe pemet lulezojne.Petku i bardhe i debores ia le vendin qilimit te gjelber te lendinave.Me pak fjale,natyra transformohet...
Autori: Rinesa Maliqi · Lloji: Poezi personale · Tema: Pranvera
Pranvera është nje nder stinet me te bukura dhe me e gëzushmja për gjith fëmijët. Pranvera fillon me 21 Mars dhe mbaron me 22 Qershor. Në pranver lulëzojn lulet pemët gjelbrohet natyra . Në pranver ditët zgjaten kurse natët shkurtohen. Në p...
Autori: Dafina · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Pranvera.Stina
Pas nje dimri te gjate e te ftohte me ne fund vjen kjo stine e buzeqeshur dhe e ngrohte.Nje stine e mbushur me dashuri,pranvera.Mua me pelqen shume stina e pranveres.Kete stine e fillojme ne menyren me te mbare.Si qdo stine tjeter edhe ne pranvere kemi ge...
Autori: lule · Lloji: Ese argumentuese · Tema: Dita e pranveres
Pranvera eshte njera nder stinet me te bukura.Lulja e pare eshte lule bore.Pranvera fillon me 21 mars dhe mbaron me 22 qershor.Kur zgjohem ne mengjes i shikoj zogjte dhe i ndigjoj cicerimat e tyre.Dallemdyshet thuajn"ERDH PRANVERA".Bariu laron arat dhe mb...
Autori: Tesa · Lloji: Hartim · Tema: 21-Marsi,dita e pranveres
Me 21 mars fillon nje stine tejet e bukur dhe e hareshme me emrin pranvera.Ne ket stine lulet fillojn te qelin,bari i thare tashme fillon ta marr ate ngjyren e blert,pemet fillojn te mbushen prap me ato gjethet e blerta,qielli edhe pse me pak shi fillon p...
Autori: Olta Zeqiri · Lloji: Pershkrim · Tema: Pranvera
-Pranvera eshte nje ndere stinet me te bukura per ne.Ajo fillon me njezete e nje (21) Mars dhe mbaron me njezet e dy (22)Qershore.Ne Pranvere filojne te lulezojne pemet,lulet qeLin ngjyra-ngjyra,bari gjelberohet,zemrat e femijeve mbushet plot hare ,lumtu...
Autori: Ardita · Lloji: Hartim · Tema: Pranvera
Pranvera eshte nje dite e nje date e mahnitshme , magjepsese , dhe e bukur. Pranvera fillon me 21 Mars e me te fillojne te qelin lulet,lulet shumengjyreshe , te vijne zogjt , e gjithe natyra te buzeqesh e te jep nje kenaqesi te nxehte.Kur behet fjale per ...
Komentet e fundit!

Emri: elmedina
Email: barbie_ketlin@hotmail.com
Komenti: ktu ne ese ska asnjeri nuk shkruan

Emri: elmedina
Email: barbie_ketlin@hotmail.com
Komenti: kida eshte kenege tarja me emire ne bota

Emri: Arta
Email: Arta037@hotmail.com
Komenti: Me mir do te dilte po ta shkruaje vet haha

Emri: Meja.
Email: Meja.mo@hotmail.com
Komenti: Ishe nje ese jashtzakonisht e bukur edhe pse ste njoh por besoj se do te behesh shum e men qut keshtu vetem vazhdo

Emri: Meja.
Email: Meja.mo@hotmail.com
Komenti: Ishe nje ese jashtzakonisht e bukur edhe pse ste njoh por besoj se do te behesh shum e men qut keshtu vetem vazhdo

Emri: Shkurte Xheladini
Email: Shkurtexh@hotmail.com
Komenti: Mua me pelqeu shum sot do ta lexoj ne klase sepse mesuesha na ka then te shkruajm per prenveren dhe mendoj se do te me lej not te mire te lumshin duart i loveeeeeee

Emri: MeDina
Email: medinashasivari@hotmail.com
Komenti: Bravo shumë ,shumë bukur vetëm duhet t'i vëndosh ma shumë shenjat e pukësimit, 😘 Të lumtë

Emri: tina
Email: tina-sh@hotmail.com
Komenti: shm bkr bravo

Emri: ajlina
Email: ajlina@hotmail.come
Komenti: Mua me pelqen kjo ESE shum

Emri: Adea
Email: Adea@77live.com
Komenti: Kjo ese është shumë shumë e bukur me ka pelqyer shumë shumë super veq vazhto kjo është e mrekullushme


Emri: Adea
Email: Adea@77live.com
Komenti: Kjo ese është shumë shumë e bukur me ka pelqyer shumë shumë super veq vazhto kjo është e mrekullushme

Emri: leoleo
Email: leo.leo@hotmail.com
Komenti: eshte ese e bukur por do te mund te ishte edhe me e bukur!

Emri: florentina
Email: florentinaiufi@hotmail.com
Komenti: shummmmm shumm bukur bravo te lumte

Emri: stevi
Email: stevibizgjoni@ymail.com
Komenti: hartim shmm I bukur qenka 😅😆

Emri: Arta
Email: Arta.salihaj@hotmail.com
Komenti: shum bukur

Emri: linda
Email: linda.fekaj@hotmail.com
Komenti: Mrekullueshem iu lumtt

Emri: Linda
Email: linda.fekaj@hotmail.com
Komenti: Sa mir shummm

Emri: greta
Email: greta.zeqiraj@hotmail.com
Komenti: ptdjedj

Emri: Ina
Email: Ina@hotmail.com
Komenti: Ishte shume e bukur eseja

Emri: anonim
Email: anonim@live.com
Komenti:


Emri: ilirida
Email: ilirida@hotmail.com
Komenti: Kjo ishte nje ese shum e mrekullueshme

Emri: ela
Email: ela_berisha@hotmail.com
Komenti: kjo ese eshte fantastike shum e bukur

Emri: Erduan
Email: Erduan_ismaili@hotmail.com
Komenti: E ke shenuar pldh per fajin tend kam marur nje not te keqe

Emri: Erduan
Email: Erduan_ismaili@hotmail.com
Komenti: E ke shenuar pldh per fajin tend kam marur nje not te keqe

Emri: Erduan
Email: Erduan_Erdi@hotmail.com
Komenti: Pldh per fajin tend kam marur nje not te keqe.....

Emri: Erduan
Email: Erduan_ismaili@hotmail.com
Komenti: E ke shenuar pldh per fajin tend kam marur nje not te keqe

Emri: mira
Email: mira@hotmail.com
Komenti: ore shum bukur e ke shenuar por disa fjal i ke then si ne gjuhen katundare por te tjerat mir profja ime nuk ma pelqeu fare per ket te ve faj ty sepse e ke shenuar gabim diten e mir klm ❤️😘❤️

Emri: altina
Email: tina000@hotmail.com
Komenti: shum e bukur

Emri: Sarbenita
Email: sara.avdyli.sarbenita@hotmaolil.com
Komenti: shum e mir ishte kjo ese veten vazdoni

Emri: albiona
Email: noraa-ss@liwe.net
Komenti: shum bukur poezitt


Emri: albiona
Email: noraa-ss@liwe.net
Komenti: valla poezi ka sa dushhshsh

Emri: xona
Email: xona-19@live.de
Komenti: kjo ese mua me pelqen shume

Emri: fisnik sadiki edona laqi
Email: edona-fisnik@in.com
Komenti: Fisnik edona F+E te dashuruar Te dua fisnik

Emri: isra
Email: ila@live.com
Komenti: Me pelqen shum

Emri: xhuli
Email: xhuli77@live.com
Komenti: shum bukur te lumt nje veper teper e mir

Emri: edona
Email: edona.edon@gmail.com
Komenti: Nuk i keni lidhur fjalt si duhet por mireshte

Emri: edona
Email: edona.edon@gmail.com
Komenti: Nuk i keni theksuar te gjitha fjalet qe duhen

Emri: Erza
Email: erza.veselaj@hotmail.com
Komenti: eshte nje nder veprat me te bukura qe kam lexuar deri tani ju uroj suksese

Emri: hamide
Email: mida_veselaj@hotmail.com
Komenti: mua me pelqen shum bravo

Emri: Ardian B. Hylaj
Email: ardi.07@zbavitu.net
Komenti: Shum bukur te Lumt shum shum bukur


Emri: besjana
Email: besjana-besa@hotmail.com
Komenti: VALLA SHUM E MIR A MA ARSIMTARI MA GJETI

Emri: Leutrim ismili
Email: tea@hotmail.com
Komenti: pallidhje spaska kuptim

Emri: vaxhide
Email: vaxhidezeqiri10@live.com
Komenti: Kush e ka shkruar ka bere shume mire sepse neve na ka mdihmuar,kur mesuesja na ka dhen detyra per pranveren!!

Emri: vaxhide
Email: vaxhidezeqiri10@live.com
Komenti: Kush e ka shkruar ka bere shume mire sepse neve na ka mdihmuar,kur mesuesja na ka dhen detyra per pranveren!!

Emri: leonoraa
Email: leo@hotmail.com
Komenti: bravooooooooilumtgoja

Emri: anisa
Email: time2004@live.com
Komenti: shume bukur e kopjpva do shohim sa de mar mes mar 5 det majti

Emri: melisa
Email: ukkki@outlook.com
Komenti: shum mrekullushem eke bere bravo me ndihmoi kjo ese mesuesi me dha 1mos haro se mora 1

Emri: turqia
Email: turqia@gmail.com
Komenti: shum kopjoni

Emri: Brikenda
Email: Kenda.ukaj@hotmail.com
Komenti: Mua me pelqeu shum eshte kenaqesi ti lexosh keto temave

Emri: amiri
Email: aspahiu55@gmail.com
Komenti: Shum bukur


Emri: bene
Email: bene@4live.con
Komenti: po kopjoni o njerz

Emri: mirsadja-lumi@hotmail.com
Email: mirsadja-lumi@hotmail.com
Komenti: un mendoj se kjo ese esht shum e bukur ne veqanti desha ti them xhenets te mos flas qera palidhje sepse un mendoj se xheneta nuk ka talent me shum qe aj qe e ka per esn mu ma pelqeu me te vertet shum edhe uroj qe te vazhdoj me mesime te lumt ke qen shum i bukur ne ket ese

Emri: Arbana
Email: Arbana@hotmail.com
Komenti: Shum bukue ja tregova msuses kete ese dhe ma qiti pes

Emri: Alejna
Email: gentiana@live.com
Komenti: Ky eshte shumne bukurr

Emri: hajdar
Email: hajdar@gmail.com
Komenti: Shum mir ju lumshin duart

Emri: sara hoxha
Email: sara_peshkopia@live.com
Komenti: i loved this disciprion for spring

Emri: GAYE TURGUT
Email: G_AYETURGUT@LIVE.COOM
Komenti: COK SELVIOROM

Emri: ANA CHIARA
Email: ANA_ITALIA@LIVE.COM
Komenti: MI PIACE TANTO TANTO BRAVISIMO

Emri: aaann
Email: an.feel@tre.net
Komenti: ehehe nuk di ca te them. as mire e as keq. sikur te perdorje ca figura letrare do te ishte shume e bukur por ti se ke bere ket gje

Emri: Anduena
Email: adhurim-cocaj@hotmail.com
Komenti: Me vjen keq qe po e them por ese-ja sme pelqeu.e sidomos ju nxenesit ju propozoj te mos ia tregoni mesuesit apo arsimtarit keete ese.sepse jam e sigurt se do merrni nota te dobeta.keshtu qe ese-te me mire beni vete,dhe jo ti kopjoni ;)


Emri: Havv`e Havv`e
Email: zemrazemra@hotmail.com
Komenti: me duet te mendoj a eshte mire a joo a eshte e kopjuarr a joo kete vetemm do ua tregojj keshtuu unee sot e bera kete dhe sepse kisha hartim per shqipp dhe cka morraa a e diniiiiiiiiii * * * * * * * * * * * morraaa* * * * * ** * * ********* 3- jeni te keqij eshte kopjeeeeeee

Emri: besir
Email: besir_sk@in.com
Komenti: bravo shum mir

Emri: miranda
Email: miranda_idrizi@in.com
Komenti: shum mir

Emri: tina
Email: tina_teuta@live.de
Komenti: ishte jashtzakonisht e mir

Emri: seid
Email: seid _bela@hotmail.com
Komenti: pranvera ne vendin tim

Emri: melisa
Email: melisa@hotmail.com
Komenti: mua me pelqeu komenti tuaj

Emri: elona
Email: elona.bafqari@hotmail.de
Komenti: shum e mir qenka hic mir o ju e keni dhi

Emri: tuana
Email: tuana_cherry@hotmail .com
Komenti: shum bukurrrr!!!!!

Emri: shkurte
Email: shkurte.f@hotmail.com
Komenti: flm shum per ndihmesen ju dua

Emri: shkurte
Email: shkurte.f@hotmail.com
Komenti: mua me pelqe dhe me ndihmuat shum ne hartim


Emri: elona
Email: elona_gv@hotmail.com
Komenti: nuk me pelqeu fare turp tu vjen vetem kopjoni

Emri: selatin hajrullahu
Email: seela_910@hotmail.com
Komenti: mu me ka pelqyer kjo ese e bukur

Emri: erda
Email: fari-dragusha@live.com
Komenti: me pelqen por ma shu pranvera ne fshatin tim

Emri: zullumqar
Email: fesswa.king@hotmail.com
Komenti: shum budalla ini hahhahahahahahhyhyhyhhhehehehhehe

Emri: bleonaa
Email: bleona_shala75@hotmail.com
Komenti: Kjo esht e kupjuar !!Vendi nuk do te rrregullohet nese ju vashdoni te kopjoni turp te gjoft

Emri: xhejhan asani
Email: xhejhan asani@live.com
Komenti: ju lumt por marko ka te drejt

Emri: anisa
Email: anisa_ilazi@hotmail.com
Komenti: kjo eshte e kopjuar

Emri: lorina azemi
Email: rinaa_azemi@hotmail.com
Komenti: dua ni esper pranveren ne vendlindjen time

Emri: lorina azemi
Email: rinaa_azemi@hotmail.com
Komenti: dua ni esper pranveren ne vendlindjen time

Emri: elona
Email: elona-bujupi@hotmail.com
Komenti: flm shum ishte nje ese shum e mir edhe qe me pelqen


Emri: edon
Email: edon.007@live.com
Komenti: BRAVOO mut e ki boo

Emri: DIMI
Email: dimi_zh@live.com
Komenti: BRAVOOO e paske DHI

Emri: Fuat
Email: fuat.7@live.com
Komenti: flm shum per ndihmen

Emri: ramadan
Email: ramadan_ismaili@hotmail.com
Komenti: faleminderit qe me ndimuhat

Emri: ramadan
Email: ramadan_ismaili@hotmail.com
Komenti: faleminderit qe me ndimuhat

Emri: liridon
Email: liridon_ismaili@hotmail.com
Komenti: faleminderit qe me ndimuat

Emri: meti
Email: bacimet@live.se
Komenti: bravooo

Emri: Valtrina
Email: t_ina@zbavitu.com
Komenti: Mua me pelqu shum kJo ese . Te them te drejten , se aq shum qe me pelqeu e kam mar kete ese dhe e kam lexuar ne klasen time. Weq vazhdo.

Emri: filiza kastrati
Email: filiza_kastrati@zbavitu.net
Komenti: me nje talent kaq te madh dhe ne klas shum te ult

Emri: filiza kastrati
Email: filiza_kastrati@zbavitu.net
Komenti:


Emri: emine
Email: mine_17@hotmail.com
Komenti: super

Emri: selver
Email: selver_jakupi2010@hotmail.com
Komenti:

Emri: selver
Email: selver_jakupi2010@hotmail.com
Komenti: ese shum e bukur qenka

Emri: xheneta
Email: xheneta_f@hotmail.com
Komenti: si gjithmone palidhje

Emri: tuna
Email: tuna-10@hotmali.com
Komenti: tuna ju falemideron ne hartim

Emri: fatime
Email: fatime-@hotmali.com
Komenti: mua me pelqeu komentet e tua shum

Emri: fatime
Email: fatime-@hotmali.com
Komenti: komenti juaj me pelqeu ne hartimhaha

Emri: elisa
Email: elisa-@hotmali.com
Komenti: mua nuk me pelqeu komentet e tua ne hartim

Emri: BENQE
Email: BENQE_5@LIVE.COM
Komenti: VASHDONI TE SHKRUANI HARTIM E SHUME BUKUR

Emri: matea tea
Email: tea@hotmail.com
Komenti: po mos kopjoni o njerez se lat nam


Emri: matea tea
Email: tea@hotmail.com
Komenti: po mos kopjoni o njerez se lat nam

Emri: Marko
Email: marko007@live.com
Komenti: Po kjo ese eshte e kopjuar. Se kuptoj pse kopjon. Mendoj se do ishte me mire te uleshe dhe te shkruash vete nje ese. Ne kete menyre do ndjeheshe me mire.Shto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2023 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com