Data e postimit: 2015-04-28 20:26:25
Lexime: 23631
Stina e dimrit!
Lloji: Analize letrare
Tema: Dita e pare e dimrit!
Autori: Sara Neziri
Shkolla: "Dituria" Saraj
Klasa: 7-2 (VII2)
Qyteti: Shkup
E-mail: saraneziri7@hotmail.com


A e dini një stinë që është e veqantë për mua?!Jo?!
Epo,ai është një stinë e veqantë.Dimri,vëllau më i vogël i 4 stinëve të vendit tim.
Unë e adhuroj dimrin.Ai është i bukur,i pastërt dhe më e bukura,është ngjyra e preferuar e botës.A e dini pse thash ashtu?Pasi që a e dini që parajsa është e mbuluar me një ngjyrë nga më të bukurat.
Dimri,ah,një dhuratë e qmuar e Zotit.Ai e krijoi këtë stinë pasi është dhuratë e botës.Dhuratë kur fëmijët luajnë bashkë,dhuratë kur ata mësojnë gjëra të reja,dhuratë kur ne kemi një nga dhuratat më të bukura të vitit,lumturia e botës.
Ai na jep neve një dhuratë dëbore ku ne e duam.Ai najep kujtime kur ne qëndronim poshtë oxhakut me familjen dhe pinim kakao.
Ai ka gëzofin më të bukur e cila është më e bardhë se e qumështit dhe më e butë se e kafshëve të cilat kanë gëzofe të tilla.
Poashtu,nuk harroj të tregoj,ai është dhuratë e cila të jepet vetëm një herë.Ndaj,ai është vëllau më i dashur i motrave të tyre.
Ata jetojnë të lumtur si ne,ndaj do ta duam sa më shumë stinën e dimrit.
Se dhe ai do të vijë gjithmonë për ne.
Të duam stina më e bukur e botës!!!

Vepra te ngjashme
Autori: Zef Gjugjaj · Lloji: Analize letrare · Tema: Dimri
Dimri është stinë shum e bukur sepse bie bor fëmijët luajn me topa bore bëjnë një njeri prej bore, rrëshqasin me saj. Në Dimër duhet të vishemi më trash se në stinët tjera sepse është më ftohet. Stina e Dimrit ka dhe ...
Autori: Madita ,Majlinda,Doresa,Era · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Dimri
DIMRI Dimri eshte nje stine shume e bukur dhe nje stin e ftoht.E ghithe siperfaqja e natyres eshte e mbuluar me debore.Fytyra e femijeve eshte gjithmone e buzeqeshur dhe ata lozin me topa bore.Dimri fillon me 22 dhjetor dhe mbaron me 21 mars.Dimri ka...
Autori: KALTRINA · Lloji: Hartim · Tema: VJESHTA
Vjeshta, një stinë ku ngjyra e gjelbër merr fund. Kjo stinë stinë e bukur, e cila natyrës i jep ngjyrën e bukur prej ari. Stina e vjeshtës na sjell një mot jo shumë të preferushëm për fëmijët, të cilët nuk janë adhurues të shiut dhe fil...
Autori: Emili Capi · Lloji: Ese shpjeguese · Tema: Stina e vjeshtes
Vjeshta, një stinë ku ngjyra e gjelbër merr fund. Kjo stinë stinë e bukur, e cila natyrës i jep ngjyrën e bukur prej ari. Stina e vjeshtës na sjell një mot jo shumë të preferushëm për fëmijët, të cilët nuk janë adhurues të shiut dhe fil...
Autori: Steisi Ziu · Lloji: Ese e krahasim-kontrastit · Tema: Stina ime e preferuar
Dimri është stina më e mrekullueshme që kam parë.Bora bie me flokët e saj të bardhë duke mbuluar rrugët,çatitë,pemët dhe të gjithë qytetin tim të bukur.Netët me borë,unë rri brenda shtëpisë time,pranë oxhakut të ngorhtë dhe duke ngr...
Autori: Alma · Lloji: Ese argumentuese · Tema: Pranvera
Ç'është pranvera?Pranvera është stina mëe bukur e vitit....Njerëzit mbushen me hare dhe fillon një jetë e mirë e lumtur.Zogjtë gjallërohen pemët...Pastaj lulja e parë është manushaqja një stinë e bukur me plot gjallëri....Pas njé dimri...
Autori: Ensar Gashi · Lloji: Pershkrim · Tema: Ese:Stina e Vjeshtës(E shkurtë)
Për dallim nga stina e verës ne kemi hyrë në një stinë tjetër,që është stina e vjeshtës.Mua nuk më pëlqen stina e vjeshtës por secila stinë e ka bukurinë e vet.Vjeshta na sjell shumë pemë të mira dhe të shëndetshme siq janë:mollat,rr...
Autori: Josef Rela · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Bukuritë gjatë stinëve të dimrit
Erdhi dimri e iku vera.Ikën cicërimat e zogjëve,ikën vallet e fluturave e të bletëve,iku edhe ajo ngjyrë e blertë e erdhi një ngjyrë e re,erdhi ngjyra e bardhë.Edhe pse tani nuk është më ngrohtëse stinët e tjera,fëmijët nuk e humbën buz...
Autori: Anonim · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Vëllau (gjëja me e mrekullueshme)
-Vëllau gjëja,qenia më e mirë që mund të ketë dikush.Vëllau,njeriu që më bën të ekzistoj,qenia që më bën të buzëqesh,është forca ime,është shkaku i buzëqeshjes time. Kam një dhe vërtetë është njëshi...Të dua më shumë se gji...
Autori: Enes Çakrri · Lloji: Hartim · Tema: Pranvera
Pranvera është stina e parë e vitit,që vjen pas dimrit dhe fillon më 21 Mars,kurse mbaron më 22 Qershor. Në këtë stinë natyra merr një pamje kryesisht me gjelbërim,dielli shfaqet me rrezet e tij të ngrohta dhe si zakonisht retë hapen. Bujq...
Autori: Emira Buçi · Lloji: Ese vleresuese · Tema: "Thesari i çmuar i fshehur në një ishull te braktisur"
E emërtova thesar por ka vlerë edhe më shumë ,i fshehur në një ishull te braktisur për dikë që e humb.Familja bëhet fjalë,e shtrejnta në këtë botë por për disa është fshehur se e ka humbur për qëllim të kotë.Nga zoti u krijove,e nga ...
Autori: Besa Tina · Lloji: Hartim · Tema: Vera
O sa e bukur është vera, stina më e preferuar nga të gjithë. Vera është stinë e ngrohtë dhe me plot dashuri, gjatë verës çdokush viziton vende të bukura turistike. Disa vizitojnë Shqipërinë dhe Malin e Zi, por ka disa që shkojnë edhe në...
Autori: Sabit Maksutoski · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Stina e Dimrit
Pas ditëve të ftohta me shi dhe erë ngadal ngadal na erdhi edhe dimri i cili ka pushtetin e vet deri ne pranverë. Bukuria, bardhësia, kënaqësia dhe shumë gjëra të tjerë çë i bën fëmijët dhe të gjithë njërëzit të kënaqura me plot gëz...
Autori: ulpiana mulaj · Lloji: Hartim · Tema: vendlindja ime
vendlindja ime është vendi ku unë u linda e u rrita ,vendi ku mora mesimet e femirisë, ku jetuam qdo qast me gëzime dhe hidherimet tona . Aty unë hodha hapin e parë dhe nisa rrugen e jetesës. vendlindja është kjo tokë e shenjët ,ku qdo pjes...
Komentet e fundit!

Emri: Artan Paliku
Email: paliku78@gmail.com
Komenti: kot tekst ati do tregosh si ke hyr u ke mbuluar nder jorgan the ke shikuar xnxx hahaha ket xnxx veq djemt e din cka osht ju vajza kush e di replay

Emri: ensuela
Email: ensuelakurpalaj@outlook.come11
Komenti:

Emri: Rajda Oshafi
Email: rajda.oshafi2018@hotmail.com
Komenti:

Emri: Sofia
Email: sofia-salla@hotmail.com
Komenti: Very beautiful

Emri: Sofia
Email: sofia-salla@hotmail.com
Komenti: Flm

Emri: Sofia
Email: sofia-salla@hotmail.com
Komenti: Nuk ka si dimri

Emri: aleksi
Email: aleksi-salla@hotmail.com
Komenti: Flm

Emri: aleksi-salla@hotmail.com
Email: aleksi-salla@hotmail.com
Komenti: Ah!Sa i bukur asht dimri.

Emri: Jonna
Email: jonajola@outlook.com
Komenti:

Emri: valza
Email: www.valza.mustafa@hotmail.com
Komenti: shum bukur e ke shkruar


Emri: dita
Email: thaqii123@hotmail.com
Komenti: shum nice

Emri: lala
Email: hotii123@hotmail.com
Komenti: shum e mire:

Emri: lona
Email: lona-hoxha@hotmail.com
Komenti: shum i bukur

Emri: lona
Email: lora-hoxha@hotmail.com
Komenti: shum mir

Emri: kosi
Email: bosi_kosi@hotmail.com
Komenti: shka kini per dark kena pasulShto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2023 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com