Data e postimit: 2016-03-07 19:10:51
Lexime: 3818
Nena
Autori: Gjek setra
Lloji: Poezi personale
Tema: Për nënën
Shkolla: Sami frashri
Klasa: 5
Qyteti: Peishtin
E-mail: Email eshte i fshehur!


Nëna

Nen urime
8 marsi
E gezofsh
Me dashuri

Nese gezohes
Dhe un gezohem
Nese nuk gezohesh
As une nuk gezohna

Vepra te ngjashme
Autori: elena · Lloji: Poezi personale · Tema: motra ime
Sa here per ty mendoj muk di si te veproj shpirti do te qaj se dhimbjen dote me se mbaj Pse ike dhe me le pse u fute ti nen dhe pse vdiqe motra ime dhe shkaterrove jeten time Sa here Elena thone shpirti me pikon se ky ishte emri jote ...
Autori: esmeralda toshi · Lloji: Poezi personale · Tema: flet per dashurine e gjyshes
Ishte sec na ishte ne nje kohe... Keshtu i niste perrallat gjyshja ime Dhe un me endje zhytesha ne to, E rendja bashke me ty neper rrefime Ti me tregoje e embla gjyshja ime, Plot historira trimash atdhetar Me magjepsje me kenge e shkrime, Pastaj p...
Autori: Am 11 · Lloji: Poezi personale · Tema: Ty te pres
Ty te pres mbylli sytë ëndërroi për ty dëgjoi hapat pres te te shoh ty me thërrasin shpresoj se je ti kjo vetëm ne ëndërr rri telefoni cingëron mendoj se je ti emri yt nuk është e mbylli përsëri thirrja përsëritet th...
Autori: Enkelejda · Lloji: Poezi personale · Tema: Te behem poete
Tani nisa te krijoj Kjo eshte ajo qe une deshiroj Cdo fjale e shkruaj me dashuri si gjithmone e ne perjetsi.. Te behem poete? nje enderr mund te jete. ndoshta ne te ardhen behem me te vertet. ne talentin tim besoj nje dite do jua tregoj S...
Autori: Neko peko · Lloji: Poezi personale · Tema: Femijeria
Kur isha i vogel kur isha femije prinderit me qortonin dhe une i shihja me habi Tani une jam rritur dhe nuk bej me gabime por te gjitha ato kujtime do te jene ne mendjen time
Autori: Gjek Setra · Lloji: Poezi personale · Tema: Per nenen
Nëna O nën Ti je per Neve O nënë. Un te dua Sa jeten time. O nënë ke Hjekur aq shumë Per na rritur Në këtë mosh. Oj nën ime E dashur. Per ne sa Nuk mund ta harroj Sa ke hjekur Shumë.
Autori: Bak Imria · Lloji: Poezi personale · Tema: Në këtë poezi behet fjale ne qytetin e Luginen E Presheves. Ne Luginë sebret nuk i ka lënë libra ne gjuhë Shqipe por ne gjuhen e tyre. Ata edhe sot i thotjn qe Lugina E Presheves të mesojn apet ne gjuhen e tyre. Për këtë e kam kushtuar.
O vëllëzër Shqiptarë, Sebret nuk lane rehat, Ne Luginen tonë. Oj sebri frikë e vjëtër, Ty shqiperat nuk e duan Gjakun e juaj. Moj sebri, Ik nga Kosova, E rikthej librat tona, Ty nuk te duan.
Autori: Enis Shala · Lloji: Poezi personale · Tema: I humbur, Pa zgjidhje, Pa rrugëdalje, Shpresë
Ke rene posht… posht nder rrug! nuk shef gjurme t’et shpie ne ndonje prug. ne nje nate aspak te qet ndihesh i frikesuar,, i tmerruar nuk ke zgjidhje, ndihesh shume i zemeruar gjindesh ne nje vend… ku eshte i paidentifikuar, dhe je shume i ...
Autori: Anarisa-Elisa · Lloji: Poezi personale · Tema: Vajzat Te Famshme
Ne jemi 2 vajza Bukuroshe ylla Te gjithe na kane inat Se jemi me te bukurat e botes. Ne jemi kengetare Jemi yllat e vipeve N.q.s ju jeni te lire Shqiperine mos e harroni!!
Autori: Orgita · Lloji: Poezi personale · Tema: Shkolla
Shkolla është vendi ku çdo ditë e viziton Vendi i cili çdo gjë të mëson Shkolla ,vendi më unik në bot' Ku merr dijen çdo njeri Ku asgjë që mëson ,nuk të shkon kot Ku edukon sjelljen që në rini Aty gjen çelsin e së ardhmes tënde ...
Autori: Hajdar Bafti · Lloji: Poezi personale · Tema: !
....."REALITETI~I VËRTETI"...... Qysh e kom jeten jom kon ,tu e hedh en letër shum njerz em thojnë gënjeshtrën, un gjithmon qëndroj në të ,vërteten.Nuk flas shum, fjalën po merrem vetem me vepren .Nuk besoj paren po çdo gjëje ...
Autori: Delila Aliko · Lloji: Poezi personale · Tema: Ti
Ej, ti me fal qe te lendova, qe u mbeshteta tek ti dhe vertete te besova. Me mbeti dicka ajo ishte pse-ja. Ne na lidhte vec interesi pas neteve te erreta deshiroja pikerisht te vinte mengjesi. Nese do t'me jepej mundesia, koken ta ktheja, d...
Autori: Luna · Lloji: Poezi personale · Tema: Atdheu
Ti atdheu im Nuk dua asgjë në këmbim Dua vetem atdhen tim Emrin ma dhe ti Ti shqiponja përmbi Shqipërisë Ky flamuri jonë i bukur Valvitet në qiell si një flutur
Autori: Vlora Sokoli · Lloji: Poezi personale · Tema: Poezi për Librin
Librin tim e kam shokë prej atij fitoj dituri ai më mëson gjithqka të gjitha që nuk di Unë jam e gëzuar që në librin tim kam gjëra të mira që duhet kuptuar .




Komentet e fundit!



Shto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2026 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com