Data e postimit: 2013-06-09 09:06:49
Lexime: 8572
vec per 7-1
Lloji: Poezi personale
Tema: dedikim per klasen time e 7-a
Autori: mira
Shkolla: tahir-hoxha
Klasa: 7-a
Qyteti: klos
E-mail: miramira@yahoo.com


Ato emra qe ne banka i shkruam Ato detyra qe ne mur i kopjuam Ato gjera qe njeri-tjetrit i thame Ato grindje qe kurre si lame Ato ikje nga ora mesimore Ato britma neper korridore Ato gezime ato hidherime Te gjitha keto ne klasen time Vite te bukura aty i pata Aty qesha aty dhe qava Aty qeshnim dhe lodronim Gjithcka bashke e perjetonim Por dicka me ben pershtypje Pse E.H gjithmone me pikepyetje Ora e pare ora e gjeografise Gjith nxjerrim detyrat e shtepise Thote zysha D.B ne mesim Me fal oj zysh, po kam qene ne pergjim E pastaj cu mduhet mu Te rras nji 4 e te fus nji dru Ne kjo zysha si bo Me te asnje sfito Boj ca te dush e thuj ca te dush Po regjistrin ne fund e mbush OBOBO kemi matematik Skemi bo detyrat e sjemi pergatit Hyn zysha dhe thote: Miremengjes Ne gjithe njezeri si kendez Por zysh sh.eshte e mire Sepse ne fund te nxjerr jashte me deshire Ngrihet D.D ne mesim Thote zysha e ke gabim Hidhet K.C me u pergjigj Thote zysha:Po ti qenke 1 Oren e trete kemi lexim Futet presori ne mesim Ngrihet E.K krejt qejf Thote presori ulu dhjet Oren e katert kemi Fizik Vjen RR. ne krejt frike Shpjegon mesimin e pyet ca vete Me pas cohemi krejt Rri sa rri e hap 1 teme Fillon me R. e maron me ne Oren e peste kemi kimi Hyn presori si qejfli Por nje gje eshte e vertet Ai presori eshte mjeshter krejt Oren tjeter kemi gallat Futet zysha krejt tape Hap regjistrin e con E. Oh me fal paskam ngaterru emrin Vjen ora e historise Interesante,simpatike zoti e fal Kete vit historia per hunsh na ka dal Enjome e brishte si lulja me vese Mesimin perher na e ndan me pjese Cohet dhe S.E ne biologji Me brockullat e saj gjith presim me u zgerdhi Por vetem nje ore ishte taman Ora e zysh B.N se kishte dhe mi dhe fan Ajo tani ka dale ne pension E pershendesim nga klasa jone Se kete vit shume po na mungon Por edhe zysh B. eshte perfekt Se e shpjegon mesimin direkt Ifut E.M nji tallava Cohen nxenesit krejt nhava Cohet R.C e kercet he derra Trremet zysha dhe e flak nga dera Kaq kisha per klasen time 7-a zemra ime Neser dita e fundit e shkolles Pershendetemi me zyshat dhe edukatoret I themi drejtorit tani lamtumire Se vitiv tjeter se ku do ikesh se dim Po na vjen pak keq Se ska kush me na sha Me na than budalla e me mos na fol ma Tani dalengadale fundi po afrohet Eshte e veshtire por duhet te pranohet Te gjitha keto ndodhi qe ne shkolle kalojm Me mall e me zemer gjithmone do ti kujtojm

Vepra te ngjashme
Autori: elsa gashi · Lloji: Ese informuese · Tema: kujtimete matures
Ato emra qe ne banka shkruam.. Ato detyra qe nga njeri-tjetri i kopjuam.. Ato fjal qe njeri-tjetrit i tham.. Ato "grindje"qe i bem.. Ato "ikje" nga oret e mesimit.. Ato britma neper korridore.. Ato gezime ato hidherime.. Te gjitha keto ne klasen time .. 1...
Autori: Tedi Totojani · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Klasa
Vitin e kaluar shkova ne klase te gjashte. Nje kalim i rendesishem per jeten time; nga fillorja ne 9-vjecare. Do te me marre malli per shume gjera nga fillorja. Shoket ,mesueset dhe ngjarjet qe kami kaluar ate kohe jane te paharrueshme. Nj...
Autori: Mahmute Kola · Lloji: Ese vleresuese · Tema: E mrekullueshme
Para dia kohesh shkova ne lushnje.Vazhdoja gjimnazin po nderkohe dhe pnoja si menaxhere e numrave te telefonit.Njehere ne zyre kaloi nje i ri qe kisha te klasa.Ishte nga Elbasani.Ishte i heshtur dhe me injoronte.Me shikonte cuditshem cdo dite derisa nje d...
Autori: Abriana Memia · Lloji: Analize letrare · Tema: Nena e dyte
E dashur mesuese Ne jemi shume te lumtur qe jemi nxenesit e tu. Edhe pse je pak nevrike ti fal dashuri tek ne pafund. eshte viti i pare bashke por na duket sikur jemi te lidhur bashke prej kohesh. Jemi pak te levizshem dhe te zhurmshem por me kalimin e k...
Autori: Desara Dedolli · Lloji: Poezi personale · Tema: 8-1
Nuk mendoja qe do te ishte keshtu Mendoja qe lehte kasha me e kalu ...
Autori: Tyga · Lloji: Poezi personale · Tema: Ne shkolle
Shkoj ne shkolle une ne mengjes sa zgjohem ha buk me vez vesh xhinkset dhe atletet gati per shkoll une si rrufe vrapoj shpejt porsi luan te shkoj ne shkolle porsi buall mberrita i jap doren shokeve per respekt por zysha nuk me le me ...
Autori: Ni-gers kuksioni · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Pasioni
Ju ka dhene zysha e gjuhes detyre per te ber ese me teme vk per pasionin tuaj deri n pasdite Pz nuk di cfare me shkrujt po shnet bisha
Autori: Argita Nerpjetri · Lloji: Hartim · Tema: Nje leter shoqes
E dashur Lira! Me ne fund gjeta kohen per te te shkruar pasi kam qene shume e zene me detyrat Lira kur ti ike ne Greqi ne u merzitem shume sidomos mesuesja.Ne klasen e katert ne beme nje konkurs me klasen paralele dhe i mundem.Sa mire do ish...
Autori: JOANA RUKO · Lloji: Ese argumentuese bindese · Tema: ENDRRAT
Te gjithe kane endrra ne ditet e sotme .Disa enderrojne te bejne nje ushetim apo te kene nje kompjuter,endrra te cilat nje dite do te behen realitet me pak mund e perpekje.Endrra ime eshte shume e vecante dhe e bukur njekohesisht.Per disa persona mund te ...
Autori: Idea Guda · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Shkolla
Shkolla Shkolla nje vater diturie e mbushur plot xhevahir Kur shkojme ne shkolle na vije mire qe do mesojme gjera te reja mesuesja jone e dashur na jep detyra na shpjegon detyra dhe jep mesimin sipas orarit Me një Shtator eshte dita jone e shume pritu...
Autori: Elena Shaba · Lloji: Ese shpjeguese · Tema: Toleranca, edukata, respekti nder shekuj
Gjate shekujve te tere gjithmone ka qene toleranca ajo qe e bente jeten me te bukur me te gjallerueshme.Gjate gjithe kesaj kohe njerezimi i lashte po ashtu edhe ai i sotem eshte munduar te mesoje pasardhesin e tyre me edukate te toleroje te respektoje te ...
Autori: Melisa Thaqi · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Si i kalova pushimet verore
-Pushimet verore kete vit per mua,ashtu edhe si vjeteve tjera , kane qene pushime te bukura dhe me plot lumturi.Une me anetaret e familjes kete pushim e shfrytezuam,pra,te clodhemi nga periudha e gjate mesimore dhe qe te kemi mundesine,te vizitojme ndonje...
Autori: alba · Lloji: Hartim · Tema: shkoll
ehh!!.sa shpejt kaaloi kjo kohe,sa shpejt kaluan ditet ,muajt dhe vitet,sa shpejt erdhem ne fund .Erdhem ne jete si nje flet e bardh e pa shkruar,e pa zhgaravitur.Hapat e para ,fjalet e para,i beme shume shpejt,por nuk dinim te lexonim gjeja e vetme qe di...
Autori: suad murati · Lloji: Ese pershkruese · Tema: 8 vite bashk
ehh!!.sa shpejt kaaloi kjo kohe,sa shpejt kaluan ditet ,muajt dhe vitet,sa shpejt erdhem ne fund .Erdhem ne jete si nje flet e bardh e pa shkruar,e pa zhgaravitur.Hapat e para ,fjalet e para,i beme shume shpejt,por nuk dinim te lexonim gjeja e vetme qe di...
Komentet e fundit!

Emri: Ermira
Email: Avdiu@mira-home.con
Komenti: Eshte nje e bukur

Emri: arjan kamerolli
Email: arjani_007@hotmail.com
Komenti: shum e bokur

Emri: jetmir
Email: ardi_azemi@hotmail.com
Komenti: sedi

Emri: jetmir
Email: ardi_azemi@hotmail.com
Komenti: hahahahaha

Emri: plaku dhe deti
Email: cadi_28@msm.com
Komenti: nje peshkatar

Emri: Albina
Email: bina-26@hotmail.com
Komenti: Shumë bukur mendoj se je mjaft e talentuar. Vetëm vazhdo..

Emri: ardit krasniqi
Email: arditkrasniqi1@outlook.com
Komenti: is so beatiful

Emri: gentiiiiiiiiii
Email: genti1@hotmail.com
Komenti: superr tlumt/

Emri: Albina
Email: albina_albina14@hotmail.com
Komenti: Shum e bukurr

Emri: desara dedolli
Email: desaramira@yahoo.com
Komenti: flm te gjitheve per komentet


Emri: Lis SHehu
Email: lisii_34@live.com
Komenti: ja qive nanen

Emri: valerjana TAFOSHI
Email: ermal_tafoshi@hotmail.de
Komenti: shume bukur. edhe une jam ne 7-1 ne gjakove te pergezoj

Emri: Sara
Email: Sara_ajna@hotmail.com
Komenti: sh e bukur

Emri: adenaida
Email: adenaidaallani@live.com
Komenti: ua ua ua, shum e bukur kam bere dhe un dicka te till per klasen time por dica me te shkurter se kjo.Por gjithsesi bravo ,se e ke myt !

Emri: desara
Email: desaramira@yahoo.com
Komenti: shume e bukur te lumteShto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2024 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com