Home | Te tjera | Romane


Autori: Armando Lekaj · Lloji: Romane · Tema: Roman shoqërore
DRAMATIZuar: “Bardha e Temalit” –Kapitulli VII-XI “VII” Dy pleqë të fisit të Shllakut takojne Mhillin e Vlashajve Pleqtë: -Kemi ardhur t'ju lutemi të shkoni te pashai dhe t...
Autori: Shqiponja · Lloji: Romane · Tema: Zhgenjimi
Ora ecen ecen pa pushim dhe gjumi ne syt e mi nuk duket gjekundi.Me kohen eshte larguar edhe ai vetimthi duke lene pas zhgenjime pafund qe shoqerohen me lote te shpirtit.Jam lodhur tek sa ndjek me ankth pa pushim tik taket e saja duke pritur se ne nje cas...
Autori: Klea · Lloji: Romane · Tema: Shoqeria
Teksa rendja neper germja enderroja qe te viNte ajo kohe qe edhe une te flisja per shoqerin,por nuk mund te thoja qe kisha ate shoqerine si neper endrra....Nje dite prej ditesh u ula ne nje shkemb i cili nisi te me udhezonte dallimin mes te mires dhe te k...
Autori: Anonim · Lloji: Romane · Tema: misteri
Kjo është parathenia e asaj që kam bërë. Danielit, një agjent FBI-je i ngarkohet një detyrë në vendin e fundit ku do të donte të shkonte. Po atë ditë, kur vjen në New York, ai takohet me babanë e tij, Xhejms Xhounërs, por ky i fundit vd...
Autori: Nekalvi Kamberi · Lloji: Romane · Tema: - Fantazma
TM Krijuar nga: Nevin Kamberi ,Kevin Kamberi,Alvin Kamberi 21.04.2016 Mbaruar:25.04.2016 Kapitulli 1. Zoll Rece Fantazma . Një ditë një djalë që quhej Rik pa në një gazetë një gjë shumë interesante.Ai shkoi tek shtëpia e shokut...
Autori: anxhela nurellari · Lloji: Romane · Tema: pesha e fjales
ata kerkonin lumturi ben fjal per 4 femij mes tyre dhe nje vajze te cilet ishin shoke te ngushte shum endrrimtar per nje jete me te mire sepse kishin pakenaqesira ne familjet e tyre prandaj ata ndermoren nje aventur te rrezikshme per ata sepse ishin ne nj...
Autori: asma · Lloji: Romane · Tema: jeta e nje vajze deri atehere perfekte por qe merr drejtim te kundert
parathenie:"jeta eshte e shkurter dhe plot te papritura ".Keto fjale jane pak per ta permbledhur te gjithe kete liber ,por ama jane shume sa per te hapur 1 dere kureshtjeje.Ky roman ben fjale per jeten e nje vajze 13 vjecare .Deri ne kete moshe jeta e saj...


Autori: shqiponja karanxha · Lloji: Romane · Tema: erida ime
kaluan min ore dite ja u bene nje jave nje muaj pa ty erida ime do kaloje edhe nje jete e tere. nuk mundem te mesohem me faktin se ti ike pergjithmone per te mos u kthyer me kurre me thuaj eri... a mos i ke lene dikujt dicka per te me dhene apo per te me ...
Autori: Mitush Kurteshi · Lloji: Romane · Tema: e bija e henes dhe e diellit
na ishte nje her nje nen e cila kishte vetem nje djal e donte me pergjat ishte edhe vasha e zemres qe djali e donte nje dit nena i tha djalit,djali im ne gjdo mal gjuaj vetem ne malin e kuqedres mos gjuaj,por djali nuk e degjoi nenen po degjoi vashen e ze...
Autori: qeti hani · Lloji: Romane · Tema: teme dashurie
Vepra është një roman kronikë e kohës. Vepra është natyraliste për nga stili, sepse përshkruan me detaje të stërholluara mjedise, personazhe dhe veprime dhe trajton çështje tronditëe sikur të ndodhnin përditë në jetën e njerëzve. Flobe...

Copyright © 2011 - 2024 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com