Home | Posto
Sondazh: Cfare opsionesh deshironi te shikoni te YourLiterary.com ne vitin 2019?
ID: 2105
Data e postimit: 2014-02-07 14:42:10
Shikime: 7888

Likes: 5 Dislikes: 2

Titulli: 28 Nentori Dita e Flamurit

Lloji: Hartim
Tema: Dita e Flamurit
Autori: Aida
Shkolla: Liria
Klasa: 7
Qyteti: Tetove
E-mail: aidasweety@live.com

Teksti:
Do qe te marresh mendimin qe kane shoket per ty?
Do qe te te shkruash mendimin qe ke per shoket?
Regjistrohu tani dhe tregohu i ndershem!

http://tbh.me
Dita e Flamurit apo dita e shqiptareve ane e mbare botes,eshte nje dite e rendesishme per gjeneratat shqiptare.
Ne kete dite te bukur,shteti apo populli shqiptar u shpall i panvarur,ne mbare boten.Kjo dite e bukur,ku ishin te pranishem njerez nga te gjithe trevat shqiptar u mbajt ne Vlore me 28 Nentor te vitit 1912,ku u ngrit flamuri shqiptar i qendisur nga Marigona,e cila e qendisi aq bukur duke e vendosur ne mes shqipen dy krenare,me ngjyre te zeze qe tregon zine qe kane mbajtur nenat dhe vajzat ne ate kohe,dhe pereth me ngjyre te kuqe qe tregon gjakun qe u derdh ne ate kohe nga deshmoret te cilet luftuan per popullin Shqiptar.
Flamuri u ngrit nga Ismail Qemali i cili donte qe kjo dite te festohej edhe nga gjeneratat qe do te vinin pas tij,dhe ashtu ndodhi...


Vepra te ngjashme
28 Nentori - Dita e...
Lloji: Ese shpjeguese
28 Nentori-Dita e Flamurit - 28 Nentori eshte nje dite e madhe , dite histor...
28 Nentori
Lloji: Hartim
Pasi jemi ne muajin e Nentorit une si teme zgjodha 28 Nentorin se vet titulli eshte terheqes. 28 Ne...
flamuri kuq e zi
Lloji: Hartim
nje flamur i kuq qe lehte valon, eshte ngjyre e kuqe qe shqiperine e simbolizon. dhe ajo ngjyr...
ese kimie
Lloji: Ese pershkruese
…………….Nje kohe lufterash , pergjakjesh, vrasjesh masakrash , lotesh Smund te te shihte s...
Nentori
Lloji: Hartim
Nese do duhej te zgjedhim se cili eshte muaji me I rendesishem ne historine e Shqipetareve , pa dysh...
Jam krenare qe jam ...
Lloji: Hartim
Per mua te qenurit shqiptar ma ploteson kuptimin e jetes. Te qenurit shqiptar, per mua eshte e mreku...


Komentet e fundit!


Emri: era
Email: era.istrefi@hotmail.com
Komenti: Me pelqeu shume

Emri: Ana
Email: Ana123@hotmail.com
Komenti: Brav0 win no AMA brav0

Emri: nafije
Email: nafie@hotmail.co.uk
Komenti: ishte shum e bukur me pelqeu eshte fantastike

Emri: mevlana
Email: mevlanabizati12345@hotmail.com
Komenti: shumë bukur më pëlqeu shumë

Emri: ????
Email: ????@GMAIL.COM
Komenti: /WIN

Emri: Kikiriki
Email: kiki@hotmail.com
Komenti: Naiss shumm

Emri: qika
Email: hgtehghw@hotmail.com
Komenti: shum bukur si seksi


Shto komentin tend per vepren e mesiperme!
Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =

Copyright © 2011 - YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com

Kaloni ne versionin Desktop