Home | Posto
ID: 3865
Data e postimit: 2015-03-04 16:06:39
Shikime: 2579

Likes: 0 Dislikes: 0

Titulli: 7 Marsi-Dita e M√ęsuesit

Lloji: Hartim
Tema: 7 Marsi
Autori: Berna
Shkolla: Andon Zako Cajupi
Klasa: 8-2
Qyteti: Kumanov
E-mail: s@live.com

Teksti:
Do qe te marresh mendimin qe kane shoket per ty?
Do qe te te shkruash mendimin qe ke per shoket?
Regjistrohu tani dhe tregohu i ndershem!

http://tbh.me
Data 7 Mars per ne shqiptaret eshte nje dite e shenuar nga shkaku se kujtojm mundin e njerzve ne ate kohe te cilit jane munduar ta hapin driten e tyre ne arsim. Njerzit ne ate kohe mesonin fshehurazi ne shtepit e tyre , por ne 7 mars te viti 1887 u hap shkolla e pare shqipe ne Korce me mesues Pandeli Sotiri , ku kjo ishte ne nje fitore e madhe per popullin shqiptare. Rilindesit shqiptare kishin nje deshire te zjarrte per ta perhapur dijen te populli .Qe prej asaj dite kjo dite shenoher si fitore per shqiptaret , dhe si nje fest mbare shqiptare


Vepra te ngjashme
7-marsi
Lloji: Ese vleresuese
7 marsi eshte nje dite e veqante per mesuesit tane. me 7 mars 1878 u hap shkolla e pare shqipe ne k...
28 Nentori - Dita e...
Lloji: Ese shpjeguese
28 Nentori-Dita e Flamurit - 28 Nentori eshte nje dite e madhe , dite histor...
gjuha shqipe thesar...
Lloji: Hartim
Siq thote edhe vet titulli se gjuha shqipe eshte thesar i dituris dhe atdhetarise.Gjuha shqipe eshte...
Kosova eshte e buku...
Lloji: Ese shpjeguese
Kosova tash eshte vendi me i kriuari ne bote.Ne vitin 90-99 shkollat tona oretpolicore nuk lin te me...
GJUHA SHIPE THESARI...
Lloji: Ese pershkruese
DUKE u nisur nga fakti se GJUHA SHQIPE flitet edhe me heret prej ilirve paraardhesit ton qe u mundua...
28 Nentori Dita e F...
Lloji: Hartim
Dita e Flamurit apo dita e shqiptareve ane e mbare botes,eshte nje dite e rendesishme per gjenera...


Komentet e fundit!


Emri: floreta
Email: floretaa-be@hotmail.com
Komenti: nje ese shum e bukur ju lumt;


Shto komentin tend per vepren e mesiperme!
Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =

Copyright © 2011 - YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com

Kaloni ne versionin Desktop