Data e postimit: 2015-09-26 17:42:01
Lexime: 2938
shoqeria
Lloji: Poezi personale
Tema: shoqeria
Autori: megi
Shkolla: sabaudin gabrani
Klasa: 9a
Qyteti: saranda
E-mail: ardianapajtani@hotmail.com


Dhe 2 muaj na ngelen
nga mbyllja e shkolles
nuk di ne do gezohem apo do trishtohem
do marre fund lodja nga mesimet
do marre fund ankthi nga provimet
kjo eshte per t'u gezuar

cdo medalje ka dy ane
njera qesh e tjetra qan
dhe pak shkolla mbaron
dhe ne do avullojme
do percahemi,do ndahemi si gjithmone
por sdo shihemi me ne shtator

9 vite se bashku
mbushur me gezim
momente pa fund qe sdo harrohen kurre

Vepra te ngjashme
Autori: medina shijaku · Lloji: Ese pershkruese · Tema: jeta
Ne jete nuk ke vetem lumturi. Ato qe mendojne se per nje gabim jeta e tyre ka marre fund e kane gabim ,jeta eshte perpara . Nese te ka shkuar ters dicka qe ke nisur te besh mos thuaj se ka marre fund, jeta vazhdon akoma.Nese dikush te ka refuzuar mos...
Autori: Kristjan Konomi · Lloji: Poezi lirike · Tema: Poezi
Kur je i trishtuar e i shkretuar Dhe miku ste gjendet kund Sall mbaje mend,me vdekje gje smerr fund. Dhe te gjitha qe i kishe te shenjta Shemben e nuk ndreqen kund, Sall mbaje mend,me vdekje gje smerr fund. Smerr fund,smerr fund. Kur gjendesh n...
Autori: valerjana tafoshi · Lloji: Ese argumentuese · Tema: shkolla-vend i shenjte
shkollimi eshte nder qellimet me te rendesishme ne jeten e qdo njeriu. Per mua eshte pjesa me e mire e jetes sime.Shkolla eshte vendi ku per here te pare bashke me gjithe te tjeret zemra dhe truri mbushen me dije.Ne ato banka mesova shkronjat e para.Jeta...
Autori: alba · Lloji: Hartim · Tema: shkoll
ehh!!.sa shpejt kaaloi kjo kohe,sa shpejt kaluan ditet ,muajt dhe vitet,sa shpejt erdhem ne fund .Erdhem ne jete si nje flet e bardh e pa shkruar,e pa zhgaravitur.Hapat e para ,fjalet e para,i beme shume shpejt,por nuk dinim te lexonim gjeja e vetme qe di...
Autori: suad murati · Lloji: Ese pershkruese · Tema: 8 vite bashk
ehh!!.sa shpejt kaaloi kjo kohe,sa shpejt kaluan ditet ,muajt dhe vitet,sa shpejt erdhem ne fund .Erdhem ne jete si nje flet e bardh e pa shkruar,e pa zhgaravitur.Hapat e para ,fjalet e para,i beme shume shpejt,por nuk dinim te lexonim gjeja e vetme qe di...
Autori: vjollca · Lloji: Ese pershkruese · Tema: MATURANTET
ESE:MATURANTET Te shkruash per nje tem kaq te rendesishme nuk eshte fare e lehte sepse qdo bashkim i shkronjave te jep nje ndjenje te re qdo bashkim i fjaleve te kujton diqka te shkuar ndersa qdo lot qe pikon nga syri te kujton nje te kaluar sa veshtir...
Autori: ana · Lloji: Poezi kolone · Tema: te drejtat e njeriut
me ler te flas, jam dhe une njeri si ti kam dhe une te drejta ashtu si ti! sa do te doja te therrisja me ze te larte, por e di qe smund te shkoj me larg. ndoshta po sillem si i marre, por vdekja po pres te me marre. tani 70 jam, 50 vite burgosur k...
Autori: Desara Dedolli · Lloji: Hartim · Tema: Vellai ,gjeja me e shtrenjte ne bote
Vellai im eshte gjysma ime tjeter.E dua pa fund...Me te kaloj castet me te bukura te jetes sime.Ai gjate gjithe kohes me qorton ne gabimet qe une bej dhe per kete e dua edhe me shume sepse do te thote qe ai kujdeset per mua.Ndihem shume krnare qe kam nje...
Autori: Sabina Kurtaj · Lloji: Analize letrare · Tema: Gjendja shpirterore e Gjorgut perballe udhekryqit...
Ai e vrau, ai e mori hakun ,ai u be vrases ...Ne shpirtin e tij nuk ekziston me ndjenja e te qenit njeri , tani ai mendon se eshte thjesht nje qenie e pameshirshme qe rrethanat ne te cilat jetonte , e detyruan te behet i tille . Nje njeri qe syri nuk i dr...
Autori: ERDI GORENCA · Lloji: Poezi lirike · Tema: POEZI
O atdhe!me je dashur sa me ska; me je nene me je moter e vella. Nga cka rrotull me i shtrenjti ti me je; je me i miri nga cdo qe ka ky dhe Ty perdite nena ime te ka pare dhe yt ne fund ate e pati marre. Numeruar ti pat syri i saj tek ti lindi tek...
Autori: MARIA stopani · Lloji: Poezi peizazhi · Tema: 7-8 marsi
dy festa te bukura te prinderve te mi. njera ne shkolle tjetra ne shtepi. njera e mesueses, tjetra e nenes, te dyja shkelqejne, si drita e henes. si yjet ne qiell, ato ndrijne. me dashuri ato te vijne. si nena dhe mesuesja, jane prinderit...
Autori: Amra Osmani · Lloji: Hartim · Tema: Shkolla
Shkolla si vend i dijes Shkolla eshte institucioni i dyte ku femijet anetaresohen per jete .Interesat e shkolles dhe te familjes jane te perbashketa pasi kane femijet te perbashket.,Shkolla eshte vend shum i rendesishem dhe kerkon nje rend te caktua...
Autori: brikena · Lloji: Poezi personale · Tema: koha kalon
nje kujtese nje shprese ne fund harrese abandonim dhunim ne fund nje harrim premtim betim ne fund desherim ah keshtu qenka jeta koha kalon por jo e verteta
Autori: Kristina Mandri · Lloji: Poezi dramatike · Tema: Endrra ime
Enderr Cdokush e ka endrren e tij Qe kurr ne jet nuk mbaron Nuk ka njeri pa fantazi Vetem kur ate e realizon Kur njera enderr mbaron Fillon dhe tjetra pas saj Por endrra ime më e madhe Urryesit shum larg ti mbaj Vjen nje bot tjeter ...
Komentet e fundit!

Emri: Zeqine Allmuca
Email: Zeqineallmuca@yahu.com
Komenti: Me kujtove gjimnazin qe kam shume kujtime te bukura.

Emri: ema
Email: emaema@yahoo.com
Komenti: shume e bukur vertetShto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2023 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com