Data e postimit: 2015-12-13 19:47:15
Lexime: 3152
kroi
Lloji: Poezi lirike
Tema: kroi
Autori: nadia
Shkolla: isuf ferra
Klasa: 8c
Qyteti: durres
E-mail: nadia.shoti@gmail.com


Rrotull nje uje krejt akull
sec murmurit se larti
mu neper dege te molles
nga shushuritja e fleteve
rrjedh nje t'pergjumur i embel

Vepra te ngjashme
Autori: vjoleta · Lloji: Poezi lirike · Tema: kroi
Rrotull nje uje krejt akull sec murmurit se larti mu neper dege te molles nga shushuritja e fleteve rrjedh nje te pergjumur i embel
Autori: Artemisa · Lloji: Poezi lirike · Tema: Kroi ,Mbremjes
Rrotull nje uje jrejt akull sec mumurit se larti mu neper dege te molles nga shushuritja e fleteve rrjesh nje tpergjumur i embel O mbremje , gjithcka merr agimi i shndritshem ti prape e kthen;kkthen dhine ,e kthen dhe delen , te prehri i nen...
Autori: alesio · Lloji: Ese krahasuese · Tema: koment krahasues
Safoja e sjell kroin si nje vend qetesie. Ne pjesen e Koliqit kroi na vjen si nje vend ku takohen vajza dhe gra te cilat bisedojne me njera-tjetren pra nje vend pushimi dhe argetimi. Pra mund te themi qe keto dy pjese kane shume te perbashkete. Por ket...
Autori: Saide pnishi · Lloji: Poezi kolone · Tema: Trinka
TRINKA Molla t'kputuna Te një dege 2 qershija lidh me njërrfan Ku fillojn kufit e deges Rrin 2 qika me një nan Kreck e bre perzi me lisa Rriten rrotull ne qetin Plepa te bute e qe parisa Mbulojn veshin nat lendin Gurra l...
Autori: khloe malaj · Lloji: Poezi dashurie · Tema: dashuria per nenen
e kush tjeter mund te jete veq ti nene fjale me te embel ska bota nene e para fjale qe belbezon foshnja ne kraharorin tend ,me aromen tende nis jeta Vitet kalojne dashurine per nenen ato se mposhtin dot ZEMER E EMBEL ME DASHURI qe mbjell veq paqe e ...
Autori: AlKiDa · Lloji: Poezi lirike · Tema: NeNa
ZEMER E EMBEL ME DASHURI e kush tjeter mund te jete veq ti nene fjale me te embel ska bota nene e para fjale qe belbezon foshnja ne kraharorin tend ,me aromen tende nis jeta Vitet kalojne dashurine per nenen ato se mposhtin dot ZEMER E EMBEL ME DA...
Autori: dritero agolli · Lloji: Poezi lirike · Tema: femijet ne boten e tyre
kjo eshte bota me e cuditshme me nje milion befasira me pese kilometra deshira e ndaj kafshaten e bukes per ty e kam kerkuar kahmos celsin ta cel kete bote jam shendrruar ne trendafil e ritur jam ne ate kopesht magjik jam shendruar ne zog e flutu...
Autori: erza · Lloji: Poezi lirike · Tema: nena
e kush tjeter mund te jete veq ti nene fjale me te embel ska bota nene e para fjale qe belbezon foshnja ne kraharorin tend ,me aromen tende nis jeta Vitet kalojne dashurine per nenen ato se mposhtin dot ZEMER E EMBEL ME DASHURI qe mbjell veq paqe e ...
Autori: Flavio Hima · Lloji: Poezi lirike · Tema: Pranvera
Nje dite e re nisi sot, nje dite e re plot me diell. Shume lule celin sot dhe, zogjte flutirojne ne qiell. Erdhi pranvera, stina me e bukur. Ne fushat e gjera, femijet lodrojne porsi nje flutur, Neper peme si ne skene, zogjte bilbila kendojn...
Autori: Shqipe Gashi · Lloji: Ese argumentuese · Tema: 1 Shtetë
Do vij nje dit qe kufiri do tretet per gjith shqiptaret 1 atedhe do mbetet, Shqiponja do valvitet ne qdo shkemb e gur, do q\valoj ne shekuj vetem ky flamur. Siq ka the P.Vasha :mos shikoni kisha e xhamia se feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria. Weq nje gja...
Autori: Ardita Gashi · Lloji: Ese argumentuese · Tema: Ishte njeri me vlera (Kushtuar Dajes)
Ditet ndryshe nga te tjeret, qdo her e me shum e ndjej mungesen tende.Perqafimet dhe fjalet e bukura qe mi thoshe nuk do ti harroj kurre.Vazhdimit e ndjej shtrengimin e duarve tuaj,shikimin e embel qe do te me mbetet gjate kujteses time.Tani qe te ka mbul...
Autori: Arlind · Lloji: Poezi kolone · Tema: Dua te vije pranvera
Bora qe ra sivjet, nuk e ka si dikur bardhesine Eshte e ftohte porsi akull Nuk e sjell lumturine Gezimin qe femijet kishin kur binte bore Më nuk e kanë,se sa dalin te lozin rrijne mbyllur me ipad neper dore! Faqet nuk iu skuqen si dred...
Autori: Endri Vela · Lloji: Poezi peizazhi · Tema: natyra
Buzkuq i luleve pemeve gishtrinjte me manikyr te natyres tek buza çel manaferra e kuqe tek buza çel qershija bukuria e zogjve del gjak nga lendinat kur bie qershija nga dega gjinjte behen fruta
Autori: Fjona Alcani · Lloji: Pershkrim · Tema: Pershkrim subjektiv i cili flet per stinen e vjeshtes. :)
Vjeshta-stina kur qielli vajton me lotet e tij.Rete e zeza te panumerta leshojne piklat e shiut. Pemet pa turp zhvishen ne ere. Gjethet qe dikur ne ngjyre te shpreses, tashme jane shtuar si qilim i verdhe neper trotuare. Zogjte te trembur dhe te lodhur ni...
Komentet e fundit!

Emri: lala
Email: lala@live.com
Komenti: Ket tlibrit e dim dhe neShto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2022 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com