Data e postimit: 2022-05-17 00:21:19
Lexime: 675
Dhendrri dhe vjerra
Lloji: Poezi dramatike
Tema: Si te qish vjerren kur e ke mega pidh
Autori: Hakumatuqivrima
Shkolla: Thyftkari
Klasa: 42b
Qyteti: Mucibabaktuparajush
E-mail: Hajdarshpuza1@gmail.com


ishte dhendri dhe ai e kishte vjerren mega pidh.Ai mendonte se si te shkonte te vjerra me ta qi dhe i thote gruas se tij"Ca te coj nonji gje te mami se kshu mdoli rruga".Gruaja i dha,mjalte,kos,buke.Niset dhendrri dhe ecen gjysem rruge
Merr mjaltin e fsheh,ecen akoma dhe me tutje fsheh kosin dhe pastaj fsheh buken dhe niset per te vjerra.I thote vjerres"Vjerr e dashur sonte je e ftuar te shtepia jone".Ecin rruges dhe dhendrri thote"Jo,nuk ka mundesi!"Dhe vjerra i thote"Cfare ka?..Dhendrri thote"Zoti thote qe me tutje do gjeni buke.Duke ecur rruges gjejne nje cope buke.Pastaj dhendrri perseritet dhe thote "Jo nuk ka mundesi!" dhe vjerra e pyet cfare ndodhi.Dhe ai i pergjigjet"Zoti thote qe me tutje do gjeni kosin".Vazhdojne dhe ecin dhe gjejne kosin.Perseri duke ecur dhendrri thote"Jo nuk ka mundesi"Vjerra e pyet dhe ai thote qe zoti thote me tutje do gjenin mjalte dhe rruges e gjejne mjaltin.Pastaj vazhdojne dhe dhendri flet me vete"Jo nuk ja bej une ate vjerres!!!".Ajo e pyet cfare ka dhe dhendrri thote"Jo une nuk ja bej vjerres ate gje.Ajo thote"Cfare don zoti?!.Dhendrri thote"Zoti me thote qe duhet te kryej marredhenie me vjerren. Dhe ajo qe i thote"Pas gjithe ketyre gjerave qe na dha zoti pse nuk ja plotsojme deshiren dhe bejm seks? Dhe dhendrit iu plotesua deshira qe kishte per te qire vjerren mega pidh.
''''Histori e vertet"""------

Vepra te ngjashme
Autori: ema · Lloji: Anekdota · Tema: ahahhaah
Ishin nje here 3 budallenj dhe nje dite psikologu i thirret ne zyre per te pare nese ishin sheruar. Secilit iu jep nga 50cent iu thote thote te parit: Cfare do kishe blere me 50cent? Budallai i pare: -Nje shtepi - i thot psikologut. Psikologu i thot...
Autori: Maria Stopani · Lloji: Poezi peizazhi · Tema: cfare shikon ne naten e erret?
netet e errta une shikoj vetem erresir dhe pyes veten cfare ka jashte mami me thote! Moj bij cke qe shikon perdite ne dritare! une i pergjigjem:-nuk e di cka jashte! Valle ka vetem erresire asgje sduket sikur jam ne nje bote pa drite Mami im...
Autori: Aleksida · Lloji: Poezi dashurie · Tema: mami mesuesja
Mami im është me e mira ne bote kete mua zemra ma thote Mesuesja ime eshte me e mira ne bote kete mua puna e saj ma thote Ndaj une per te dyja gezojem dhe dhe derdh dy pika lot
Autori: ema · Lloji: Anekdota · Tema: qesharake
Perplas makina nje gjirokastrit... Sic ishte i shtrire ne asfalt, nxjerr telefonin dhe ben nje telefonate. Shoferi, i tmerruar, del nga makina dhe i thote: - Zoteri, jeni mire? Ju lutem zoteri, me falni. Mos e telefononi policine. Ishte faji im. Ju lutem...
Autori: Sfr · Lloji: Ese filozofike · Tema: Njohja e vetes
Te jesh vetvetja do te thote te gjesh veten,ti japesh kohen e duhur vetes per te gjetur vlerat qe fshihen brenda teje.Te jesh vetvetja do te thote te flakesh tutje cdo mendim apo fyerje te njerezve te ndryshem.Te kuptosh qe askush nuk eshte perfekt.Ji i c...
Autori: xhesi · Lloji: Ese pershkruese · Tema: cfare eshte per ju te qenit i/e dashuruar?
Dashuria eshte ndjenja më universale,me e paster dhe me e sinqert ne bote; eshte lidhje shpirterore mes dy personave qe i falin jete njeri tjetrit. Cdo njeri dashuron duke perjetuar ndjenjen e dashuris ne nje apo ne te gjitha ndarjet e saj,si: dashuria ...
Autori: Fabiana Gjoci · Lloji: Ese informuese · Tema: • Nëse s’mund të fluturosh, vrapo, nëse s’mund të vraposh, ec, nëse nuk ecën, kacavjerru, por si do që të jetë, vazhdo të ecësh përpara (Martin Luther King)
JETA PERVECSE ESHTE NJE RRUGETIM I MUNDIMSHEM ESHTE PLOT SFIDA TE CILAT SHUMICEN E NJEREZVE I BEJNE TE PERKULEN.JETA MUND TE GERSHETOHET NGA E MIRA DHE E KEQJA;NGA E DREJTA ME TE GABUAREN;NGA SINQERITETI ME DINAKERINE POR MBI TE GJITHA JETA ESHTE E BUKUR....
Autori: Reila Shkupi · Lloji: Ese argumentuese · Tema: te shkruarit
C'do te thote te shkruash ? Te shkruash do te thote te shprehesh mendimet e tua,ate qe ndjen ,ate qe ke perjetuar ,te shpalosesh imagjinaten tende ,te shkruash per tipe e karaktere qe ke hasur ne jete ,te shtjellosh natyren me dashurine e nje te apasion...
Autori: Adi gangsta boy · Lloji: Ese argumentuese · Tema: Jeta
Jeta eshte e ndryshme per te gjithsecilin,ku gjithsecili duhet tta jetoje ate ne menyren e tij.Ama jeta nuk eshte e lehte,por pikerisht kjo eshte edhe esenca e saj.Te jetosh do te thote te luftosh,te luftosh sfidat e jetes e nese je i zoti te dalesh fitue...
Autori: anonim · Lloji: Ese argumentuese · Tema: liria
liria eshte mirqenja e gjithsecilit. ajo eshte gjeja me e vyer dhe me e shtrenjte per te gjithe njerezit. liri do te thote te mendosh,te besosh, te flasesh, te veprosh me vullnetin tend te lire. liria nuk eshte e lindur ne e fitojme ate gjat jetes. kur ...
Autori: mira · Lloji: Poezi personale · Tema: dedikim per klasen time e 7-a
Ato emra qe ne banka i shkruam Ato detyra qe ne mur i kopjuam Ato gjera qe njeri-tjetrit i thame ...
Autori: Eqerem Nazif · Lloji: Poezi dramatike · Tema: Tragjedia e Otrantos (1997)
Shqiperi o Shqiperi C'kohe po jeton ti? Plot me halle anarshi. Thote deti duke qare, Obobo C'tmerr kam pare. Nje anije me gra femije Ne fund te detit eshte perpire. S'kam faj une thote deti, Dikush tjeter njerezit nxiti. A moj Vlore, moj Vlore kr...
Autori: Willi gam · Lloji: Fabul · Tema: Gjeli i zgjuar
Na ish nje gjel qe thuhej se ishte me i zgjuari.Nje dite i afrohet dhelpra dhe i thote:Pershendetje i dashur gjel!Si thua te me japesh nje perqafim si shenje e ardhjes se pranveres? Gjeli i thote:Ah,sa mire e ke menduar,por si thua te na bashkohet dhe qe...
Autori: eljesa gashi · Lloji: Hartim · Tema: jeta
Kjo jete shume po ka vujtje dhe shume po ka kthesa qe na nuk po i presim. Po na jem te detyrum me perballu qdo sen qe ne kete jete na del perpara. Kur ndodh diqka nuk ben mu deshpru se qdo e keqe e ka nje te mire dhe qdo fund e ka nje fillim.Perpara as...
Komentet e fundit!Shto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2023 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com