Data e postimit: 2023-12-20 11:02:41
Lexime: 426
gjethja
Lloji: Poezi personale
Tema: pejsazh
Autori: endri
Shkolla: llazi dashi
Klasa: 7c
Qyteti: vlore
E-mail: endrivela1983@yahoo.it


fluturime rreth kohes
ajo si parajse vjen
gjethja deti me henen blu
thyhet
fluturime rreth globit
endrra e qiellit
gjethet
koha blu
vera ne kantine
e vjeter si koha

Vepra te ngjashme
Autori: Sabire Xhihani · Lloji: Pershkrim · Tema: Perendimi ne bregdet
Deti per mua eshte mrekullia vete.Vetem kur e shikoj gjithcka rreth meje e harroj dhe syte e mi treten bashke me te ne kaltersine e pa fund e pa ane,nje kaltersi qe te fal paqen e pertejshme ,qetesine e ameshuar. Deti asnjehere nuk me merzit,nuk me frik...
Autori: Sabire Xhihani · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Perendimi ne bregdet
Deti per mua eshte mrekullia vete.Vetem kur e shikoj gjithcka rreth meje e harroj dhe syte e mi treten bashke me te ne kaltersine e pa fund e pa ane,nje kaltersi qe te fal paqen e pertejshme ,qetesine e ameshuar. Deti asnjehere nuk me merzit,nuk me friks...
Autori: lundea veizaj · Lloji: Ese pershkruese · Tema: vjeshta nje pranver e dyte
pas te nxehtit pervelues te gushtit pergatitja per shira te rrembyer per njerez qe nxitojne te shkojne ne pune ,ne shkolle dhe kudo ku jeta ua servir vjen Vjeshta si nje pranver e dyte zogjet fillojne te shtegetojne e te udhetojne drejt vendeve te ngrohta...
Autori: vasil · Lloji: Poezi lirike · Tema: Dheu
DICKA ISHTE NDRYSHE… ME HESHTJE S’KA NJE ERE I TRAZOI TE GJITHA DHE GJETHJA E FUNDIT RA POSI GJETHJA RA ,DICKA LART U NGRIT SIKUR ISHTE DHE ME PARE, POR NGA TE TJERET ISHTE GRABIT
Autori: Fejz Demiri · Lloji: Fjale te urta · Tema: shoqërore
1.Endrra shumë,e kohë pak !
Autori: Kesta Salla · Lloji: Ese argumentuese · Tema: Stinet
Dimri vendin pranveres ia ke Bora shkrin nuk ka me. Lulet celin sa me ska Si pranvera ne bote nuk ka. Iken pranvera e vjen vera Pushimet trokasin tek dera. Vape bën sa me ska Po cti besh vere 1 here ne vit ka Vjeshta vjen vera shkon Edhe ...
Autori: Ledia Stafa · Lloji: Poezi kolone · Tema: Rrofte Shqiperia
DHE GJETHJA E FUNDIT RA DHE NJE PIKE SHIU FILLOI TE RREZOHEJ DICKA ISHTE NDRYSHE… DIKU ATJE TEJ LARG ,DICKA PO KUVENDOHEJ A MOS BEHEJ FJALLE VALLE PER GJETHEN E FUNDIT DIMRIT NJE DIMER QE ZGJATI 500 VJET NJE DIMER QE NGA TE GJITHE DO T...
Autori: endri vela · Lloji: Poezi lirike · Tema: pushimet
ngjyra e nates thyhet ai... I kuq... thyhet ai... muzgu me vetetime, ngjyra e tij, I verdhe, dashuria e henes, ne nate shkelqen, vesa e yllit.
Autori: Aaaa · Lloji: Ese argumentuese · Tema: Stina e ëndrrave
Kjo ese është për të gjithë ata persona të cilët ju pëlqen stina e verës por jo vetëm. Mua si person më pëlqen stina e verës plazhi, ajo nxehtësia që të jep dielli që kur sa zgjohesh në mëngjes.Unë pushimet e mia verore zakonisht i k...
Autori: lili · Lloji: Ese filozofike · Tema: ne jemi ketu ne toke per te...
Shume here me lindin ne mendje pyetje rreth ekzistences te njeriut ,kafsheve, pemve, yjeve, luleve dhe rreth gjithckaje tjeter qe na rrethon.Bej shume pyetje rreth ekzistences se jetes edhe pse e di qe eshte e veshtire te marresh nje pergjigje.Kur isha me...
Autori: natyra brovina · Lloji: Pershkrim · Tema: per henen
hena Del hena lemsh si ar, Lart bregut porsi kore, Me rreze rreth kurorre Cel buzet, qesh si zane Me kryet gjithmenjane dhe faqet plot zjarr Heth driten neper gjeth Gjith harqe e shigjeta Dreth ngjyrat faqezbehta lote tunden ...
Autori: Florjan Demiri · Lloji: Poezi lirike · Tema: personale
Koha Kalon Shumë shpejt koha kalon Bëhet ditë,bëhet sekondë Vitet ikin i merr era Mbesin kujtimet në mendje ...
Autori: Kevin Çika · Lloji: Poezi meditative-filozofike · Tema: Kohët koprace
Kohët ikin,vrapojnë treten... vrapojnë në pambarim, jetojnë në përjetësi, humbasin në humbëtirë, E njerëzit hanë pak nga ajo, ushqehen dhe kurrë nuk dinë të ngopen... lypin nga kohët pasanike që u dhurojnë kopracinë
Autori: Kush Kushi · Lloji: Gjeegjeza · Tema: Kush eshte...?
Kam njerz rreth meje Qe qeshin rraaaall Jo se Jan t'merzitshem thjesht qeshin rrall, Kom njerz rreth meje Qe I Kam per mall, Jo se tjert si du Por kto I Kam per mall,
Komentet e fundit!Shto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2024 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com