Data e postimit: 2016-04-11 17:29:37
Lexime: 2511
S'e mbaj mend...
Lloji: Poezi personale
Tema: Kujtimet
Autori: Laura Skenderas
Shkolla: Raqi Qirinxhi
Klasa: XIA
Qyteti: Korce
E-mail: lauraskenderas10@gmail.com


Sa vite kaluan!E mban mend?
Se une as sekondat s’harroj!
Jo , jo madje as zerin tend!
Cdo tingull vazhdoj numeroj!
Cudi do te duket, e di !
Gjithcka ty te ngjan pakuptim
Po kjo nuk te tremb kurrsesi .
Ashtu sic s’te trembi emir im.
Sa vite kaluan ashtu!
Dy copa diell e shi,
Dhe asgje s’mbeti ketu,
Vec pengjeve qe lame une e ti!

Vepra te ngjashme
Autori: Diellza Kllokoqi · Lloji: Ese pershkruese · Tema: shkolla
Per mu tashme kane kaluar 7 vite shkollore kaluan shume shpejt em gezim hidherim pore edhe thashetheme mes shoqerise shoqerine e pare enjoha ne bankat shkollore vitet shkollore kaluan shume shpejt sa me mbeten edhe 2 vite mesim por nuk do ta harroje kurr...
Autori: Leonita Ahmeti · Lloji: Poezi personale · Tema: 100 Vjet Shtet Shqiptar
100 vite te cliruar 100 vite te paharruar 100 vite shqipetar 100 vite shkuan mbar 100 vite te pavarur 100 vite sovoran 100 vite te pandar 100 vite shqipetar 100 vite pavarsi 100 vite liri 100 vite demokraci 100 vite SHTET SHQIPETARI
Autori: Ardiana Gashi · Lloji: Poezi lirike · Tema: 28 nentori
28 Nentori Shkoi nje Shekull Kaluan 1oo vite Erdhi ajo dite Qe me gezim e prite E pritem ate dite Me mall dhe dashuri U gezuam pleq Te rinje e femije 1oo vite te vogla Nuk jane Shume kujtime Me pas Lane Edhe Shqiperia Edhe Kosova U...
Autori: ana · Lloji: Poezi kolone · Tema: te drejtat e njeriut
me ler te flas, jam dhe une njeri si ti kam dhe une te drejta ashtu si ti! sa do te doja te therrisja me ze te larte, por e di qe smund te shkoj me larg. ndoshta po sillem si i marre, por vdekja po pres te me marre. tani 70 jam, 50 vite burgosur k...
Autori: xhesika toska · Lloji: Leter · Tema: nena
te flasesh per ty eshte bukur por edhe veshtire se je nje person i papershkrueshem.Sot mendova qe te mar urimet e gjith botes e te uroj por pak e pamundur se te pershkruash ty me pikpamje do kohe.Kur numeroj gjerat e cmuara qe kam ne jete ty te numeroj d...
Autori: ardita kurtaj · Lloji: Ese argumentuese · Tema: jetime
Si te jetoj pa zerin e nenes.. si mund te shikoj fotografin e babit tim kur nuk e kam pran.. ahhh.... sa lot kam derdhur gjer me sot kaluan vite qe sju kam qe sju sho qe nuk e ndjej aromen e juajj o prind... sdi si po i kaloj knaq net pa ju dhe si me zen ...
Autori: dajana oruci · Lloji: Poezi personale · Tema: urime per ditelindje
dhe pse lar jam, une po te uroj, ditet e tua me te rendesishme, une s`i harroj. edhe 100, vite te gezuara, edhe 100, vite te lumturuara. me gjithe zemer, une ty te uroj, dhe 100 vite te lumtura, per ty deshiroj.
Autori: Kevin Çika · Lloji: Ese shpjeguese · Tema: Teatri dhe jeta
Jeta dhe teatri kanë një lidhje mjaft të ngushtë.Qysh në kohërat abtike është vënë re një paralelizim mes jetës dhe teatrit.Kjo gjë vihet re qartë nga çdokush.Tragjedia tregon përmes aktorëve sprovat që lalon çdokush për të vënë dre...
Autori: Kevin Çika · Lloji: Ese shpjeguese · Tema: Teatri dhe jeta
Jeta dhe teatri kanë një lidhje mjaft të ngushtë.Qysh në kohërat abtike është vënë re një paralelizim mes jetës dhe teatrit.Kjo gjë vihet re qartë nga çdokush.Tragjedia tregon përmes aktorëve sprovat që lalon çdokush për të vënë dre...
Autori: Fjori · Lloji: Ese argumentuese · Tema: Gjuha shqipe
Gjuha,identiteti i nje kombi. Te dua,shqipe!Gjuha shqipe, gjuha e 6-milione shqiptarve te tjere,gjuha e cila tregon c'ka Ne jemi. Kaluan vite,shekuj ama,gjuha jone mbijetoi...! Te shumte ishin ata qe deshen ta shkelnin, te shkeputnin nga gjiri i ...
Autori: Marsela · Lloji: Ese argumentuese · Tema: Gjuha Jone
Gjuha,identiteti i nje kombi. Te dua,shqipe!Gjuha shqipe, gjuha e 6-milione shqiptarve te tjere,gjuha e cila tregon c'ka Ne jemi. Kaluan vite,shekuj ama,gjuha jone mbijetoi...! Te shumte ishin ata qe deshen ta shkelnin, te shkeputnin nga gjiri i sh...
Autori: ANA · Lloji: Poezi personale · Tema: HENA
Shumeve u pelqen hena Po mua me ngjan si monedhe magjistare Ku njehere duket plot lajka Nje here tjeter ziliqare. Ne femijeri e desha shume vetem per te naten e prisja. S’mund te largohesha pa I thene ...
Autori: mirlind hasangjekaj · Lloji: Poezi lirike · Tema: vjersha per atdheun
ATDHE Gerxhe ngado ku shkel Ku je, o Atdheu im? Vetem gerxhin tend dua te ndjej Mes gerxhesh ketu ne mergim! Ne token qe duket e njejte Rremoj e rremoj si i mar' Te ndjej eren e dheut te shenjte Eren e gerxhit shqiptar! Vazhdoj e vazhdoj ke...
Autori: Dorina. D · Lloji: Poezi personale · Tema: Vdekja
Si ka mundesi? Si ka mundesi qe u largua? U largua si fryma dhe u fik si arsyeja. E kerkoj ketu, E kerkoj atje. Por asgje, asgje ska mbetur mbi dhe. Rrobat ne kramastar vazhdojne te mbijetojne Dhe aroma e tyre nostalgjine leshojne. Degjoj...
Komentet e fundit!Shto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2023 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com