Data e postimit: 2023-04-08 14:42:43
Lexime: 706
Nënës sime
Lloji: Poezi personale
Tema: 8 Marsi
Autori: Ermela Xhemollari
Shkolla: Kajo Karafili Geshtenjas
Klasa: Klasa e tretë
Qyteti: Pogradec
E-mail: lauretaxhemollari@gmail.com


Per nenen time
Sot me pelqen te shkruaj
Vjersha dhe kenge per ti dedikuar.

Zemren tja mbush plot me gezim
Dhe buqeta me lule
Tia dhuroj pa pertim

Sa shume deshiroj
Urime sot ti dergoj
Ti mbledh si buqete
Per heroinen e vertete.

Vepra te ngjashme
Autori: anita · Lloji: Poezi personale · Tema: nena
MËSUESJA NA THA TË GJENIM NJË VJERSHË, NJE VJERSHË PËR NËNËN, TË VOGËL, TË THJESHTË. SHUMË U MUNDOVA PO VJERSHËN S’E GJETA, AS NË INTERNET DHE AS NË GAZETA. VËLLAI MË THA KURRË S’KE ME E GJETË, VJERSHËN PËR NËNËN DUH...
Autori: flori · Lloji: Tregime per femije · Tema: drame ;7-8 marsi
Lea e vogel nuk dinte cfare t ju dhuronte nenes dhe mesueses.)lea:Nene nene nene moj.elena : c ke moj bije qe je zgjuar kaq heret lea;kam ekskursion moj nene dhe me duhe e shkoj me heret se diteve tjera (vajza mendoi se nena nuk do te besonte ,por papri...
Autori: YourLiterary.com · Lloji: Poezi lirike · Tema: Druri i lirise
Une kosovar i vogel, flas me shpirtin tim, kerkoj paqe e lumturi, ne Presheve e ne Prishtine. Kerkoje fusha me blerime, kenge e lule plot, Mitrovicen nen...
Autori: Fejz Demiri · Lloji: Poezi lirike · Tema: shoqërore
8 Marësi Vjen 8 marësi me gëzim Një buqetë lule për nënën time Aroma e luleve është plot magji Gjë e shtrenjtë për mua Nënë je ti ....
Autori: redona · Lloji: Poezi personale · Tema: 7 marsi
festa e 7 marsit po afron ngadale po une mesueses cti dhuroj kete rradhe ajo me orientoi drejt rruges se mencurise mi beri me te bukura ditet e femijeris ajo me ka mesuar si ta per balloj jeten si ta perkrah gjithmone te miren e te verteten ne p...
Autori: Dajana oruci · Lloji: Poezi personale · Tema: Deshira personale
Me pelqen te behem flutur Mbi lule te qendroj Me pelqen te behem yll Udhen naten te ndricoj Me pelqen te jem poete Vargje njerezve tu kushtoj Me pelqen te jem shkrimtare Penen time mos ta ndaloj Me pelqen te jem shkencetare Gjera te reja te zb...
Autori: Egla Hasula · Lloji: Poezi peizazhi · Tema: *Pranvera*
Pranvera Erdhi pranvera plot me lule shqerra e lule të tjera plot me gëzim e lumturi Oh sa bukur, bukuri. Dallëndyshja erdhi fluturim, rritet bari, vishet pylli me blerim Dhe në lëndina plot fëmijë mbledhin lule me dashuri, lule plot ...
Autori: Fortesa Jeliqi · Lloji: Analize letrare · Tema: nje urim
Sot nje dite e veqant per ty,eshte dita kur ne kete bote erdhi nje engjull,eshte dita kur kesaj bote iu shtua nje YLL qe shendrit ne menyren me te mir te mundshem ne jeten ton.Shpresoj qe fati lumturia ,dhe sukseset te te percielli ty ne qdo hap te jetes ...
Autori: Paola Coku · Lloji: Analize letrare · Tema: Deshira
Sikur cdo femije, Qe ka shume deshira, Edhe une deshiroj, Te jem me e mira. Deshiroj te jem princeshe, Ne pallatin e endrave, Deshiroj te jem flutur, Ta gjezdis kopshtin, Deshiroj te behem e ditur, Jeten ta begatoj... ...
Autori: Paola Coku · Lloji: Analize letrare · Tema: Deshira
Sikur cdo femije, Qe ka shume deshira, Edhe une deshiroj, Te jem me e mira. Deshiroj te jem princeshe, Ne pallatin e endrave, Deshiroj te jem flutur, Ta gjezdis kopshtin, Deshiroj te behem e ditur, Jeten ta begatoj... ...
Autori: marjo dervishanji · Lloji: Poezi lirike · Tema: pranvera
Kaloi dimri, erdh pranvera me lulezim. Erdh lejleku, dallendyshja fluturim. Rritet bari, vishet pylli me blerim. Hapet zemra e femijeve plot gezim. Dilni, dilni t gjihte perjashta pa pertim: Mblidhni lule malit, fushes me nxitim. Po dhe nje gj...
Autori: Ensild · Lloji: Poezi lirike · Tema: Sjellja jone ndaj natyres
Ne pyll une hyra, s'kerkoja gje, kur brenda u futa, cudi m'u be. Nen hije pashe, nje lule te blerte, si yll ndriste, ish plot me ere! Ta kepusja kur desha, nga une u kthye: "Qe une te vyshkem ti po me shqyen!" Me rrenje e nxora, e mora ...
Autori: flora · Lloji: Poezi peizazhi · Tema: pranvera
sa e bukur eshte pranvera! nje buqete me lule troket te dera sa shume lule ne lendina! manushaqe e karafila
Autori: Argonita Mullaliu · Lloji: Poezi peizazhi · Tema: Pranvera
Qelin pemet ngjyra-ngjyra Qe t'i bejne frutat e mira Vjen dallendyshja fluturim Kur vjen pranvera ne vendin tim. Bletat puntore gjithmone vallezojne Lule me lule mjalte tubojne Fluturat gjithkund fluturojne Lule me lule kenge kendojne Ka e...
Komentet e fundit!Shto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2024 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com