Data e postimit: 2013-07-07 15:41:31
Lexime: 77200
qeni
Lloji: Pershkrim
Tema: qeni
Autori: medina shijaku
Shkolla: 3 DESHMORET
Klasa:
Qyteti: KAVAJA
E-mail: medina.titi@yahoo.com


qeni eshte kafsha ime e preferuar ai eshte kafsha me besnike e njeriut ai nuk te le ne balt dhe te mbron qeni don ti japesh dashuri dhe ta ledhatosh shpesh qent jane ne rraca te ndryshme ata kane tipare te bukura pamja e tyre fizike ndryshon shpesh nga rracat e ndryshme disa nga rracat e ndryshme jane pitbull rodvajder haski leshator peshkop etj qeni eshte nje kafshe e bukur dhe e perkledhur
ai hidherohet ndonjehere edhe te kafshon por ai te qendron gjithmone prane tipari qe me pelqen me shume te qenushet eshte fytyra

ato jane kafshe te mrekullueshme e jane me te bukuret ne bote per mua
i dua

Vepra te ngjashme
Autori: Ana Xhihani · Lloji: Pershkrim · Tema: Macja
Kafsha qe une pelqej me shume eshte macja.Ajo eshte kafsha qe un kam me per zemer.Ngjyra e trupit te maces eshte ne ngjyra te ndryshme.Macet zakonisht jane te vogla.Ato kane nje fytyre shume te lezecme e me tipare te bukura.Macet kane dy veshe nje goje ...
Autori: Marisa · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Pershkrimi i kafshes sime
Kafsha ime e parapëlqyer është qeni. Unë kam një qen vetë dhe ai është shumë I bukur. është ngjyrë portokalli të errët, ka sy kafë, një hundë të vogël, një gojë që I shkon vesh më vesh sa herë që më shëh mua, veshë të mprehtë...
Autori: Stela · Lloji: Tekst argumentues · Tema: Pershkrim i maces
Kafsha ime e preferuar eshte macja. Ato gjenden ne ngjyra te ndryshme, ato ngjyre gri jane te zakonshme.Ato kane nje fytyre shume te lezecme e me tipare te bukura. Ato jane shume lozonjare, te dashura por edhe tekanjose. Syte e maces jane si nje gure i cm...
Autori: Nuk ka autor por e kam shkruar vet · Lloji: Analize letrare · Tema: Ese
TRAJTIMI I KAFSHEVE:P.sh.si te trajtohet nje qen?Nese mer nje qen atëher duhet ta mbash ashtu siq e mban veten.Duhet ta ushqesh ta pastrosh ta kontrollosh etj.Qeni eshte nje kafsh besnike.Kafsha ime e preferuar eshte qeni pastaj e zgjedha kete🐶💙Por...
Autori: Ygerta Hoxhalli · Lloji: Ese argumentuese bindese · Tema: Kafshet shtepiake
Duke ndenjur shikoj mjedisin ku rrethohet nga shume kafshe shtepiake.Bie ne mendime dhe mendoj : Cfare jane kafshet shtepiake? Pse njerezit merren me pune me kafshet shtepiake ? Per pak kohe me vine ne mendje pergjigjet. Kafshet nuk jane vecse gjitare si ...
Autori: Fabiola · Lloji: Ese argumentuese · Tema: A duhet te lejohet ekspeimentimi ne kafshe?
Ne te gjithe kemi degjuar apo pare ne dokumetare shkencore,per eksperimentet qe behen ne kafshe te ndryshme.Shumica e ketyre ekspeimeneve behet nga universitetet,kompanite farmaceutike dhe shkollat mjekesore. Keto eksperimente behen per te studiuar sjel...
Autori: elizabeta alia · Lloji: Ese argumentuese bindese · Tema: pse kafshet shtepiake jane te rendesishme
hyrja: une menndoj se kashet shtepiake jane shume te rendesishem per disa njerez, perfshire edhe mua. kafshet shtepiake nuk quhen kot "shtepiake" ato jane te destinuara pe rte ndenjur afer me njeriun. ju do thoni perse????? argimentet do ti jap me posht...
Autori: keisi kushi · Lloji: Ese argumentuese bindese · Tema: Pse kafshet shtepiake jane te rendesishme per njerezimin?
une mendoj se kafshet shtepiake jane te rendesishme per njerezimin perndryshe nuk do ta kishin emrin kafshe "shtepiake".keto kafshe jane te destinuara per te ndenjur prane njerzimit por ndoshta mendimi juaj eshte ndryshe ndoshta ju mendoni pse??? kafshet...
Autori: Besjana · Lloji: Fabul · Tema: fabula me kafshe
QENI DHE UJKU Një ditë ujku bukë kërkoi, Por qeni ujkun e dëboi, Ujku tashmë shkon në fush’, Edhe barkun plot e mbush. Qenin e lidhën me zinxhir, Të arrijë ushqimin e ka të vështir’, Ujku qenin e shikon, Por ushqimin s’ia afr...
Autori: Dea Palloshi · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Pranvera - stine e bukur
Ashtu sic cdo stine qe ka bukurine e saj, dhe rendesine e saj edhe pranvera ka nje bukuri stinore. Ne pranvere cdo gje ndryshon, edhe njerezit jane me te lumtur, po edhe natyra eshte me e gjalle. Dita dites natyra gjelberon edhe me teper, dhe celin lule t...
Autori: aaann · Lloji: Ese argumentuese · Tema: ju lutem lexojeni dhe perpiquni te komentoni
eshte gjaegjeze zinxhir. kini vemendje 1. eshte nje helikopter qe ka brenda 5 tulla. bie 1. sa ngelen? 2. eshte 1 frigorifer qe nxe brenda kafshe. futet lopa. me sa hapa futet dhe cilat jane ato? po te ndihmoj. hyn me tre hapa. ti me thuaj tani se cilat...
Autori: Sirela Hoxhaj · Lloji: Ese argumentuese bindese · Tema: domozdoshmeria e mbajtjes se nje kafshe shtepiake
une mendoj se kafshet shtepiake jane shume te rendesishme per njerezit por prinderit e mi nuk mendojne keshtu. Keto kafshe nuk quhen kot "shtepiake" . Ato jane te prirura per ti ndenjur afer dikujt . Ju do te thoni perse ? duke filluar nga arsyeja me elem...
Autori: greta asllani · Lloji: Ese e krahasim-kontrastit · Tema: shkrimtari dhe politika
politika dhe shkrimtari jane krejt te kunderta me njera tjetren por qe te dyja trajtojne tema interesante dhe une dua qe te flas per keto tema qe mua me terheqin. ...
Autori: Anonim · Lloji: Pershkrim · Tema: Shoqja
I. Pershkrimi objektiv. Eshte nje vajze pesembedhjete vjecare. Me nje gjatesi mesatare prej 168 cm, ka floke te verdhe e sy bojeqelli. Vishet shume thjeshte, me xhinse e bluza te gjera. Adhuron futbollin, basketbollin dhe lojrat e ndryshme elektronike. ...
Komentet e fundit!

Emri: Nela
Email: Ornela@gmail.com
Komenti: Shum e bukur pershkrimi sps un I adhuroj shm qente

Emri: Nela
Email: Ornela@gmail.com
Komenti: Shum e bukur pershkrimi sps un I adhuroj shm qente

Emri: Anita
Email: anitasina9@yahoo.com
Komenti: Une i adhuroj qente dhe nese do te kisha 10000000000 leke do te blija qenushe. P.s pershkrimin e ke bere fantastik

Emri: Anita
Email: anitasina9@yahoo.com
Komenti: Une i adhuroj qente dhe nese do te kisha 10000000000 leke do te blija qenushe. P.s pershkrimin e ke bere fantastik

Emri: Anita
Email: anitasina9@yahoo.com
Komenti: Une i adhuroj qente dhe nese do te kisha 10000000000 leke do te blija qenushe. P.s pershkrimin e ke bere fantastik

Emri: mikel
Email: mikelbulku@gmail.com
Komenti: mua me pelqen shume qeni

Emri: rruzhdie
Email: rruzhdie@hotmail.com
Komenti: sepse nuk me pelqejn qente por vetem kafshet

Emri: leonardo lami
Email: leonardo.lami@outlook.com
Komenti: 17

Emri: leonardo lami
Email: leonardo.lami@outlook.com
Komenti: 11

Emri: leonardo lami
Email: leonardo.lami@outlook.com
Komenti: 7


Emri: dafina
Email: dafinakosumi@hotmail.com
Komenti: E bukur qenka.por a e di kur behet eseja e.bukur.ateher kur.edhe titulli eshte I bukur

Emri: melek
Email: melek@gmail.com
Komenti: Pfffffffff

Emri: melek
Email: melek@gmail.com
Komenti: Pfffffffff

Emri: Neli
Email: Neli@21hotmail.com
Komenti: Shm bkr BRAVO :*

Emri: sabile
Email: sabile-gashi@hotmail.com
Komenti:

Emri: anna
Email: anna.dicka@tiron.eu
Komenti: O yllll pershkrimi sps kam vete qen ne shtepi

Emri: anna
Email: anna.dicka@tiron.eu
Komenti: O yllll pershkrimi sps kam vete qen ne shtepi

Emri: erid
Email: erid.saja@live.com
Komenti: shume e vertete

Emri: Kujtime
Email: Kujtime_kuqi@hotmail.com
Komenti: Shume bukur me falni Ku mund ti Shkruaj disa poezi ne Cilen faqe mund ti shkruaj

Emri: gisel gorani
Email: goranigisela@gmail.com
Komenti: Me habite.E ke bere shume te bukur.Ke harruar te permendesh dicka.QENIN NUK MUND TA NDERROSH ME NJE THES ME DIAMANTE.E them keshtu sepse kam vete nje qen ne shtepi ve e dua pa fuuuuuuuuuuund.


Emri: getoar
Email: getuar_2010@hotmail.com
Komenti: shum mir veq nime i kishe harru shenjat e piksimit

Emri: d nela malaj
Email: bebushamalaj@ymail.com
Komenti: shume e buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuukuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuur flm

Emri: dionis
Email: dionisgjoni@yahoo.com
Komenti: bukur por shenjat e pikesimit i ke harruar?

Emri: sejhan shaban
Email: sejhan_shaban@hotmail.com
Komenti: shuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum bukuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuukur

Emri: Ajlaa
Email: ajla.ajlushi@yahoo.it
Komenti: Sh e bkr Medina! Te lumte!

Emri: sonila
Email: sonila.sonja@live.al
Komenti: Bravoooo!!! Sh e bkr!

Emri: enida
Email: enii.enida@gmail.com
Komenti: Te lumt sh e bkr!

Emri: anna
Email: antonella.l.b@hotmail.com
Komenti: yllllllll e ke pershkrimin shume te bukur ashtu si je vete

Emri: klea
Email: klea.klea@com.it
Komenti: bbbbbbrrrrraaaaaavvvvvvvoooo te lumte

Emri: Sabire
Email: maite_peroniii@hotmail.com
Komenti: SH E BKT Medina!!!Bravooo!!


Emri: anna
Email: antonella.l.b@hotmail.com
Komenti: medina e di qe i don shuuuuuuuuuume qenushet prandaj dhe pershkrimin e ke bere magjik te lumte bravo je fituese ke beloShto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2024 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com