Data e postimit: 2012-12-20 15:04:58
Lexime: 38654
Endrra ime
Lloji: Ese argumentuese
Tema: Endrrat e mia
Autori: love taylor
Shkolla: sahkolla e baletit
Klasa: vIII
Qyteti: BERAT
E-mail: Tylor_Lautner@twilight.com


Endrrat.E cjane endrrat per ty.Sa endrra ke ne sirtar.Cdo kush ka endrrat e tij,madje disa mund ti kemi thelle ne sirtar dhe nuk kemi guximin qe eshte celsi per ti nxjerre ato ne drite.Disa madje mendojne se ate celes mund ta kene humbur pergjithnje.Por jo nuk eshte e vertet.Nese kerkon thell ne zemren tende ti e di se do ta gjesh guximin per ti nxjerr ato endrra ne drite,dhe nuk do besh vetem aq por ke per ti realizuar ato endrra.Ke per tu treguar te gjithve se ti je e talentuar per dicka dhe nuk je si ata qe dorezohen dhe mbeten vetem ne kujtimin e mendjesdhe nje dite harroen.

Vepra te ngjashme
Autori: Anna Cani · Lloji: Ese filozofike · Tema: Arti dhe enderrat jane shume prane njera-tjetres
Qe te krijosh si fillim duhet te enderrosh. Pas cdo arti fshihet nje enderr te cilen e bejme realitet. Arti dhe enderrat shprehin dicka. Ato te dyja jane sa te njejta,aq edhe te ndryshme. Endrra ka shume,por ato qe shprehen me ane te pikturimit,te artit m...
Autori: sndi · Lloji: Analize letrare · Tema: gjithe jeten rendim te realizojme endrrat tona
ka raste kur ulemi e mendojme sesa shume sakrifikojme per te realizuar endrrat qe kemi. gjate gjithe kohes ne mendojme per ate c'ka do te vije ne te ardhmen jo per ate qe jetojme.ka njerez qe kane shume endrra ,deshira por nuk mund t'i realizojne per shk...
Autori: Benard Sula · Lloji: Poezi personale · Tema: Endrrat
Dicka te pamundur ti mund te realizosh ndoshta vetem re nje nate por ne te mund te besosh Me trupin i qete mendimet cliron thur neper endrra gjithshka qe deshiron Ne cdo moment ai te jep qetesi me syte te mbyllur shkon ne pafundesi Desh...
Autori: Paulo Coelho · Lloji: Analize letrare · Tema: Alkimisti
Cdokush ne femijeri enderronte per gjera qe do me cdo kusht ti arrijme ne te ardhmen. Jane enderrat me te zjarrta se c'mund ti kete kushdo, kemi pas entuziazmin e pashtershem qe buronte nga zemra jone, ndjekja e asaj endrre , ishte shpresa qe jetomin. Na ...
Autori: Denada · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Endrrat e humbura
Endrrat jane gjithcka ne femijet kemi. Por kur endrrat tona vidhen atehere gjithcka merr fund. Dikush mund te doje te jet rrecituese por kur asaj ia ze vendin dikush tjeter gjithcka merr fund. Dikush kengetar e aktor por ne nuk duhet te dorezohemi dhe per...
Autori: erinda jace · Lloji: Poezi dashurie · Tema: dashuria
kur dielli perendon edhe ti zhdukesh ne endrrat e mia jehon po kurrsesi nuk shuhesh kur hena lozonjare del ti shfaqesha pas saj dicka me prek n bel dhe veten dot se mbaj kthehem por bosh ti nuk dukesh aty vetem n endrra do kalosh n realitet...
Autori: YourLiterary.com · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Te enderrosh....
Te enderrosh per ne femijet eshte gjithcka.Endrrat lidhen me shpresen dhe....bam.....ato zhduken pa lene asnje gjurme. Ne kete bote nuk ka femije pa endrra ,te keqija dhe te mira jane endrrat e tyre .Por kur nuk realizohen te duket se e gjithe bota po te...
Autori: Kelima Kotarja · Lloji: Ese argumentuese · Tema: A realizohet nje enderr e cila ka baze joreale?
Nje njeri normal brenda per brenda 1 viti shikon rreth 1400 endrra.. Dhe shumica prej tyre do te benin te pamunduren qe ti realizonin ato.. Po sikur njerezit te provonin te realizonin nje enderr ku e cila nk do kishte per baze realitetin?! Ne ditet e s...
Autori: Sayda Büyüküstün · Lloji: Ese argumentuese · Tema: Endrra e prere
Ne kete poezi Dritero Agolli treogon mjeshterisht harmonine mes shtresave kuptimore te fjales dhe imazheve poetike te ndjenjes.Titulli i saj ndertohet nga metaforizmii figures se endrres e cila mund te pritet qofte edhe si nje rrecke.Eptieti metaforik end...
Autori: JOANA RUKO · Lloji: Ese argumentuese bindese · Tema: ENDRRAT
Te gjithe kane endrra ne ditet e sotme .Disa enderrojne te bejne nje ushetim apo te kene nje kompjuter,endrra te cilat nje dite do te behen realitet me pak mund e perpekje.Endrra ime eshte shume e vecante dhe e bukur njekohesisht.Per disa persona mund te ...
Autori: Ana · Lloji: Ese vleresuese · Tema: Arti
Per disa arti eshte thjeshte nje vizatim ose dicka pakuptim,abstrakt e i merzitshem.Per disa te tjere ai duket fiks si nje labirit,ku qe te dalesh eshte pak e veshtir ose le te themi duhet ti dish rruget qe te cojne ne dalje.Ndoshta qe te vizatosh ose te ...
Autori: R.S · Lloji: Ese filozofike · Tema: Ese per guximin.
Guximi. Fiton apo humbet? E gjejme ne apo vjen vetë? Pytja qe te ndjell kureshtje ne trurin tend qe bluan mendime se si do ia dalesh ne cdo gje. Kjo quhet mosbesim ne vetvete. Por ka nje ilaç per kete. Guximi. Ilaçi qe i duhet te gjitheve qe mendojn s...
Autori: Xhijnesa Hodaj · Lloji: Ese vleresuese · Tema: Endrra ime
Endrra ime -Mengjes i ftohte ,koha kishte filluar te acarohej,pashe se kishte rene bore. Nga gezimi dola me vrap jashte,pa pritur me zuri syri nje djalosh i cili nuk levizte fare nga vendi , buzet e tij te thara vuanin per nje pike uje.Verdalle me sil...
Autori: Ariela Selimllari · Lloji: Hartim · Tema: Endrrat e mia per qytetin tim
Te gjithe ata qe me njohin e dine mire se kush jam une,une jam vajza e cila nuk ngopet se foluri per qytetin e saj.Mirepo te flasesh per Korcen time eshte dicka me e magjishme se te shkruash apo te tregosh nje histori.Mos ma merrni per egozem kur them kor...
Komentet e fundit!

Emri: loku nga blloku
Email: doritosi2006@gmail.com
Komenti: kishe per tfol per endren tende jo endren e sirtarit

Emri: bobi.com
Email: bobi@yahoo.com
Komenti: kot fare

Emri: inter
Email: inter3212@yahoo.com
Komenti: ke folur vetem per endrrat ne sirtar duhet te kishe folur per endrren tende dhe pak me gjate

Emri: xc
Email: eraldomecollari@yahoo.com
Komenti:

Emri: HAHAH
Email: mataerdi56@gmail.com
Komenti: ERNVN

Emri: Antonela
Email: antonelasollaku11@gmail.com
Komenti: Shum e bukur

Emri: jhugho
Email: ardi_11gjk@hotmail.com
Komenti: mir

Emri: larana
Email: larana@gmail.com
Komenti: Waaa kjo q thot. E ke bo kot...ca i duket vetja q di t beje m mire..... T ishe e afte ti goc nk ishe duke kerkuar..... Debile...... Sa per shkrimin.... Shum bukur ...t lumte vajze....... Kta t tjere t flasin ca t duan... .... Prap kete kan per t kopjuar. Hahhaha

Emri: qendresa
Email: lona_qendresa@hotmail.com
Komenti: shum e bukur exusmin

Emri: qendresa
Email: lona_qendresa@hotmail.com
Komenti: 4+5 bejn 9


Emri: ukë
Email: sylmetaj-sylmetaj@gemail.com
Komenti: Shum bukur

Emri: emily
Email: emily.eemi12@gmail.com
Komenti: sa kot!!! ti ketu s'ke fol per endrrat e tua sepse temen e kishe endrrat e mia dhe sken fol hiq per endrren tende??

Emri: griseld
Email: dgriseld@ymail.com
Komenti: shum e bukur por duhet te ishte pak me e gjate

Emri: islam
Email: anxhelo_dervishi@live.com
Komenti: shm e bukur por ta kishe bere pak me te gjate

Emri: IniDri
Email: sd@hotmail.com
Komenti: shume e bukur

Emri: Ana
Email: Ana@ana.com
Komenti: Shum e shkurterrrrrr

Emri: kot
Email: kot@kot.com
Komenti: mos e merrni kte ese se e kam une shkolla agimi QILAM mbrapsht

Emri: nvnkc
Email: nvnkc@gmail.com
Komenti:

Emri: bushra
Email: bushra_@hotmail.com
Komenti: shum emir por meduket si eshkurt

Emri: dresaa
Email: dresa_kras@hotmail.com
Komenti: Shum e bukur me pelqen


Emri: jetmir
Email: miki_toni@in.com
Komenti: shum e shkurter po a ka ma te gjatt

Emri: meshkronjaa
Email: rreze-arti@live.de
Komenti: boll mir volla ama skini drejt me gjykuu se krejt hundet e mdhaja i kini

Emri: Ina
Email: ina.dena@hotmail.com
Komenti: sa per esen sh e bkr por edhe per taylorin do te them dicka Vajz,ti ke gusto

Emri: Endrit
Email: Zaza.ak@live.com
Komenti: A mund këtë tekst për hartim

Emri: hahahahahha
Email: luelakoci@yahoo.com
Komenti:

Emri: lale
Email: lale_rina@lve.com
Komenti:

Emri: taylor lautner
Email: lovetaylor@yahoo.com
Komenti:

Emri: kevin
Email: kevi1999@yahoo.com
Komenti: Shum e bukur me pelqenShto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2024 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com